» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
24 / 256
»»

donfilipo ::

Nič. Slovenska družba je tako skregana in razdvojena da je važno samo, ampak res samo, kdo je kdo. Svoji bodo branili, volilil in podpirali svoje ne glede če ti počijo strica ali posilijo mamo. Enostavno je preveč ljudi čustveno predaleč v tem sranju.


Torej ob prvih takih znakih, kot si jih ti navedel, hudičevo dvomim. Res. Skušam gledati realistično. Torej, če in ko, bi Janez, Borut, Grega ali Katarina naročil(a) kaj takega, bi verjetno 85% nagnalo novinarski, policajski, ali drugačni škandal, kakih 2% pa bi poskušala recipročno obračunati z njegovo familijo.

Zmagali bi seveda bolj podkovani politiki, ..najbolj verjetno, vendar pa bi revolti takega tipa zagotovo pritegnili tudi malce pozornosti javnosti. Kot jo bo nedvomno in verjetno celo knjiga Mikstona, ki je bil vendarle žrtev nekako pogojno, se reče, sicer povsem človekoljubni ljudje (recimo Okapi), imajo dvom, ker je bil recimo junky. Če dotični ni to, je pa miljon drugih diagnoz in tako gre v pozabo kar nekaj imen, ki so v konfliktu z oblastjo na splošno in niti ne pridejo, do prave neposredne življenske ogroženosti.

No pri zadevah, kot jih pokaže Mikstone in če so take, pa ne dvomim, da smo potemtakem resno, ponavljam, resno izven vseh norm civilizirane demokracije, da smo bananastan, kot jih svet pozna še kar veliko in so opisani v nebroj knjigah. Če vprašate, kaj je tam kolektivno - za vse, najbolj narobe? Napredka ni in ni od nikoder! Nihče pa niti ne joče, ko mu sosed trpi, za tako boleznijo. Niti Avtrijci, niti Hrvati....Če se da, zadeve zgolj izkoristijo. In se po mojem kar da:))

No, morda pa je le kje kakšna dobronamerna sila, ki bi predvsem zaradi lastnih koristi, želje po res pravem naprednem kapitalizmu in demokraciji, res funkcionirajoči državi, zadeve skušala pokazati in preseči. Najprej pa je seveda treba videti te dokaze in potem soditi. Mene boli patak za legalnost pridobitve. Rabim samo s kakim voice analizatorjem preveriti, če so glasovi pravi in potem presoditi:| Kakorkoli že.

So pa formalno in po dejanski moči, tudi kar precej sposobni in močnejši ljudje. Kajne Matthai?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

donfilipo je izjavil:


Torej ob prvih takih znakih, kot si jih ti navedel, hudičevo dvomim. Res. Skušam gledati realistično. Torej, če in ko, bi Janez, Borut, Grega ali Katarina naročil(a) kaj takega, bi verjetno 85% nagnalo novinarski, policajski, ali drugačni škandal,


Škandal je v Sloveniji ne-faktor. Prag je tako visok, da lahko pride Lady Gaga analno zdildat Žižka na Trgu republike opoldne pa bo še vedno meh in zeh.

Hočem povedati: ne računajte na odziv tipa Murdoch v VB - "škandali" in večletno predrkavanje tipa Patria in Kresalkine štorije.. to ja. Kaj zaključnega.. ne.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

donfilipo ::

In jasno. Banana republic je pojem iz preteklosti.

Iz začetkov preteklega stoletja. In velja originalno za manipulacije velikih korporacij za export-import sadja, ...banan iz civilizacijsko nezrelih družb, na razvite trge ob ogromnih profitih, pri čemer, pa so na nek način umetno vzdrževali v teh deželah korupcijo in nizko civilizacijsko in pravno raven.

Da bo zadeva še bolj tragična, so si morda iz gole želje po konstatnem profitu in varnosti naložb, marsikdaj nekatere teh korporacij (morda celo večina), želele civilizacijsko napredno in stabilno družbo v deželah vloženega kapitala. Pomeni hudič rabi zelo malo za oprimek:)) od zunaj. Večinoma se je že davno skozi človeško neumnost in zgodovino, že globoko zalezel, praktično vsakomur pod kožo.

Danes banane, sploh niso več nek aktualni artikel. Ali ekskluzivni. Bananistani namreč v veliki večini nimajo niti ene doma zrasle banane. Ostali so nekateri mračni interesi, nekaterih mračnih posameznikov, ki v nedelovanju civilizacije vidijo velik profit. Ostali, večinoma dobronamerni investitorji, pa izučeni čakajo na popravek stanja in gledajo seveda tudi drugam. Tja, ker je nemara hudič, kaos in povsem sužnjelastniški način razmišljanja, že pojenjal:D

Škandal je v Sloveniji ne-faktor. Prag je tako velik, da lahko pride Lady Gaga analno zdildat Žižka na Trgu republike pa bo še vedno meh.


To zagotovo. Če pa bi kak paranoidni shizofrenik počil recimo JJ-jevo mlado ženo, ker naj bi ta v preteklosti nekje naročil eno tako trdo akcijo zoper njegovo izbranko, bi se pa vsi debelo gledali, in se zgražali. Noben se ne bi smejal, niti bi kdo znal dokončno postaviti pravilno diagnozo.

Da pa bananistani nimajo končnih solucij, v smislu ostre reakcije prava vs. Murdoch res imperij:), je pa tako ali tako jasno. Ampak kot rečeno, v kotlu se pa le kuha in ravno nekateri pozitivni Murdochi vedo, da konec koncev, to ni niti dobro za poštene in dobre posle in investicije. Da se morda z manj profita, a zato mnogo stabilneje, kar pošteno s civiliziranjem vleči, bi rekli, od boga požegnan profit, res pa je, da se to brez civilizacijsko učenih ljudi, v demokracijah to skoraj ne da doseči, dokler zlo ni iztrebljeno ali so se ljudje proti njemu naravno cepili.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

nnn ::

ColdCat je izjavil:

Ma identifikacija niti ni poseben problem, ker do pred nedavnim ni pisal presledkov za ločili, pa tudi po slogu (udarni in kratki komentarji) ga na daleč prepoznaš.

Prilagam še en njegov komentar, ki sem ga včeraj našel, potem pa obljubim, da neham težit. Izvleček iz komentarja je dober, da naključni bralec special bloga res občuti stisko, ki jo je mikstone doživljal, ko je stanoval pri ženinih starših.
...največja napaka za vse rodove je skupno življenje.Začetek je dobronameren,kaj bosta plačevala najemnino,tu je dovolj prostora za vse,potem pa konec pravljice,ko sem eno noč nag uletel v kopalnico,pa se s kurcem skoraj zaletel tašči v usta,ker je ravno v temi sedela na skret školjki...

http://terezavuk.wordpress.com/2009/12/...

Kaj bi ti v bistvu rad povedal bralcem in sodelujočim v tem forumu? Z iskanjem mojih zapisov in izjav, ki jih tu predstavljaš, hočeš povedati kaj???

poweroff ::

Po moje hoče pokazat, da si neuravnovešen (pač, imaš komentarje, kjer "groziš", si prostaški, itd.) in posledično hoče verjetno pokazat, da si nekredibilen.

Čemur se reče "damage control" za "šefa". :))

Aja, identifikacija na podlagi sloga pisanja... Ne me hecat s tem. To je mogoče samo, če imaš veliko bazo podatkov (torej, če prebereš osebno ali računalniško) vse forume, bloge, itd. Nato pa - ali obvladaš prepoznavo sloga (kar pomeni,da tudi iščeš točno določeno osebo ane) ali pa to narediš z računalniško analizo (kar pa tudi ni ravno enostavno).

To dela nekdo, ki ima preveč časa? Očitno res... :D
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

PaX_MaN ::

Aja, identifikacija na podlagi sloga pisanja... Ne me hecat s tem. To je mogoče samo, če imaš veliko bazo podatkov (torej, če prebereš osebno ali računalniško) vse forume, bloge, itd. Nato pa - ali obvladaš prepoznavo sloga (kar pomeni,da tudi iščeš točno določeno osebo ane) ali pa to narediš z računalniško analizo (kar pa tudi ni ravno enostavno).

No ja, Mikstone niti ni zanikal, da so to njegovi zapisi...

poweroff ::

Saj ne govorim o tem. govorim o tem, da njegove zapise ni tako enostavno poiskat. Razen, če imaš na voljo cel kup računalniške analitike ali če si poklicni bralec večine slovenskih forumov in blogov.
sudo poweroff

darkolord ::

Ali pa če znaš uporabljat google

nnn ::

poweroff je izjavil:

Po moje hoče pokazat, da si neuravnovešen (pač, imaš komentarje, kjer "groziš", si prostaški, itd.) in posledično hoče verjetno pokazat, da si nekredibilen.

Čemur se reče "damage control" za "šefa". :))

Aja, identifikacija na podlagi sloga pisanja... Ne me hecat s tem. To je mogoče samo, če imaš veliko bazo podatkov (torej, če prebereš osebno ali računalniško) vse forume, bloge, itd. Nato pa - ali obvladaš prepoznavo sloga (kar pomeni,da tudi iščeš točno določeno osebo ane) ali pa to narediš z računalniško analizo (kar pa tudi ni ravno enostavno).

To dela nekdo, ki ima preveč časa? Očitno res... :D

Se mi je zdelo ja.... lep dan, čeprav dežuje !

PaX_MaN je izjavil:

Aja, identifikacija na podlagi sloga pisanja... Ne me hecat s tem. To je mogoče samo, če imaš veliko bazo podatkov (torej, če prebereš osebno ali računalniško) vse forume, bloge, itd. Nato pa - ali obvladaš prepoznavo sloga (kar pomeni,da tudi iščeš točno določeno osebo ane) ali pa to narediš z računalniško analizo (kar pa tudi ni ravno enostavno).

No ja, Mikstone niti ni zanikal, da so to njegovi zapisi...

misli si svoje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nnn ()

poweroff ::

darkolord je izjavil:

Ali pa če znaš uporabljat google

Dopuščam možnosti, da ne znam uporabljat Googla. Vsaj ne za takle scenarij: poišči vse zapise na slovenskem spletu, kjer avtor ne uporablja ločil pravilno in piše v določenem slogu.

Mi lahko zaupaš ustrezen iskalni niz? ;)
sudo poweroff

PaX_MaN ::

misli si svoje.

Tvoji prvi zapisi v tej temi na policist.si so mi res dali dost za mislit.

nnn ::

PaX_MaN je izjavil:

misli si svoje.

Tvoji prvi zapisi v tej temi na policist.si so mi res dali dost za mislit.

samo da so ti! Domnevam, da misliš diplomirati iz psihologije na temo MIKSTONE - psihološki portret!

Ko zmanjka tem in vprašanj, nadaljujejo modeli tvojega kova. No hard feeling, ampak naslov teme je blog o dogajanju 1991-1994, kar pa moj blog že dolgo več ni! Sem prišel do leta 2000 ! Nadaljevanje te teme je brez smisla, sodelujočim sem odgovoril, kar jih je zanimalo, ostalim provokatorjem in preganjalcem dolgčasa pa ne bom pariral. Jaz se poslavljam iz te teme, adminu pa svetujem, da temo konča.

srečno

bluefish ::

Bomo dočakali vsaj link ali dva do opevanih dokazov?

darkolord ::

poweroff je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ali pa če znaš uporabljat google

Dopuščam možnosti, da ne znam uporabljat Googla. Vsaj ne za takle scenarij: poišči vse zapise na slovenskem spletu, kjer avtor ne uporablja ločil pravilno in piše v določenem slogu.

Mi lahko zaupaš ustrezen iskalni niz? ;)
Ne. Ampak on nikjer niti približno ni trdil, da je iskal na takšen način.

Z lahkoto ti pa podam kakšen iskalni niz, s katerim iščeš spise in komentarjev v slovenskem spletu v povezavi z določenimi psevdonimi, potem pa stil pisanja primerjaš z željenimi zahtevami (ne rabiš nobene skrivne vladne tehnologije za to, lahko kar na uč).

Ampak to je premalo dramatično... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

TASO ::

Ko zmanjka tem in vprašanj, nadaljujejo modeli tvojega kova. No hard feeling, ampak naslov teme je blog o dogajanju 1991-1994, kar pa moj blog že dolgo več ni! Sem prišel do leta 2000 ! Nadaljevanje te teme je brez smisla, sodelujočim sem odgovoril, kar jih je zanimalo, ostalim provokatorjem in preganjalcem dolgčasa pa ne bom pariral. Jaz se poslavljam iz te teme, adminu pa svetujem, da temo konča.


Knjige ne bo! stalni izgovori, prelaganje rokov itd.... mitja po razlicnih blogih svetuje adminom, da zaklenejo njegove teme, ker naj bi bilo ze vse povedano....
Mitja, ne vem kolk folka ti je ze placalo knigo, ce se ti je to izplacala, ma mej jajca pa povej, da pac knjige ni in je ne bo! Ali pa sedaj, ko si preveril trg, in imas nekaj kesa vrzi skupaj tistih 26 blogov, dodaj par slik in izdaj zepno izdajo....
pa lepo poletje

Vajenc ::

Težko verjamem, da bi se Mitja glede na vse, spuščal v takšno prevarico. IMO bi bilo najbolje, da pove kje naj bi se knjiga natisnila oz. kaj predstavlja problem.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

imagodei ::

> "Težko verjamem, da bi se Mitja glede na vse, spuščal v takšno prevarico."

Hm, kolk dolg časa pa traja, da tiskarna natisne 1000 izvodov knjige?
- Hoc est qui sumus -

dzinks63 ::

Knjigo ti natisne vsak privatni tiskar, ki ima količkaj opreme za to. Valjda ne bo to kot eksluzivna izdaja nobelovih nagrajencev. Vprašanje kaj je pravi razlog za vse skupaj v ozadju, od teorij zarote do ...???

djordjevic ::

Mitja lahko zadevo ovrže na povsem preprost način - ena fotka slike, pa je.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Vajenc ::

imagodei je izjavil:

> "Težko verjamem, da bi se Mitja glede na vse, spuščal v takšno prevarico."

Hm, kolk dolg časa pa traja, da tiskarna natisne 1000 izvodov knjige?

Sej zato me zanima kje naj bi se knjiga natisnila, da lahko povzroča toliko težav.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

imagodei ::

@djordjevic,

ena fotka knjige, najbrž ;)
- Hoc est qui sumus -

amigo_no1 ::

imagodei je izjavil:

> "Težko verjamem, da bi se Mitja glede na vse, spuščal v takšno prevarico."

Hm, kolk dolg časa pa traja, da tiskarna natisne 1000 izvodov knjige?

Recimo za časopis Delo, Dnevnik, Slovenske novice.Naklada 50000+ izvodov.

Deadline za tisk ob 23.00-12.00, ob 4.00 so že pri tebi.

Tako čez palec.

Matako ::

Dobro to ni isto - manjši tiskarji so znani palamuderji, imam nekaj izkušenj - je pa res, da un moj je bil alkoholik.

Samo knjiga bi pa res počasi lahko bila...
/\/\.K.

poweroff ::

Ko oddaš končni PDF v tiskarno traja največ 14 dni.
sudo poweroff

driver_x ::

Knjiga ima od revij malo bolj zapleteno vezavo, zato lahko postopek traja dlje.

amigo_no1 ::

Ja, par let, če pišeš na roko.

krena tiskarna:
http://www.demago.si/pogosta-vprasanja-...

>> Koliko časa potrebujete za tisk?
V veliki večini lahko tiskovine izdelane v digitalni tehniki zagotovimo že v 24-48 urah, ob doplačilu pa takoj oz. naslednji dan. Tiskovine izdelane v offset tehniki, vam izdelamo v roku šestih, štirih oz. 2 delovnih dneh.

imagodei ::

> "Ko oddaš končni PDF v tiskarno traja največ 14 dni."

Vprašanje je bilo retorično... IOW, my point exactly.
- Hoc est qui sumus -

Matako ::

Mogoče je pa Njavro tiskarno zažgal?
/\/\.K.

joze ::

Že dalj časa imam občutek, da knjige ne bo. Kljub temu mi ne bo žal za tistih 25 evrov, ker sem se ob branju bloga neizmerno zabaval, pa naj ima tistega četrt stotaka za to.
Če se ne motim je bilo rečeno, da bo knjiga izšla pred prvim majem, zdaj pa je že vsaj 6 tednov zapored objavljeno, da bodo konec tedna prvi bralci dobili knjigo.
Čakamo naprej....

djordjevic ::

imagodei je izjavil:

@djordjevic,

ena fotka knjige, najbrž ;)

Itak, ja. Lapsus. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Brane2 ::

amigo_no1 je izjavil:

Ja, par let, če pišeš na roko.

krena tiskarna:
http://www.demago.si/pogosta-vprasanja-...

>> Koliko časa potrebujete za tisk?
V veliki večini lahko tiskovine izdelane v digitalni tehniki zagotovimo že v 24-48 urah, ob doplačilu pa takoj oz. naslednji dan. Tiskovine izdelane v offset tehniki, vam izdelamo v roku šestih, štirih oz. 2 delovnih dneh.


:)):))

Dober vic, stari. Probaj kaj takega, pa poročaj.

In ne mešaj digitalni tisk z navadnim. Digitalni tisk ima take cene, da dol padeš. In ni mi čisto jasno, kako ti bo kdo na digitalni tisk stiskal recimo 2.000 knjig do jutri, pa če samo na tvoje naročilo čaka. Digitalni tisk je v osnovi laserski tisk. Probi doma, magari na čb laser stiskat 1.000 knjig pa poročaj o času... :))

Z navadnim tiskom je pa tako, da se moraš postavit v vrsto. Tiskar ima ponavadi kup strank, večino stalnih, katerim mora oddelat zadeve v roku.

"Padalci" ( tako pravijo hobističnim založnikom z enim naročilom ) imajo ponavadi zahteve, ki jih niso pripravljeni ekstra plačat. Takrat pa ponavadi čakajo na repu vrste, kdaj bo tip imel čas zanje.
Poleg tega so pri knjigi lahko potrebni proizvodni koraki, ki jih sploh manjše tiskarne dostikrat nimajo in je treba robo poslat ven, kar zna podaljšat zadeve za še kakšen dan ali teden...

joze je izjavil:

Že dalj časa imam občutek, da knjige ne bo. Kljub temu mi ne bo žal za tistih 25 evrov, ker sem se ob branju bloga neizmerno zabaval, pa naj ima tistega četrt stotaka za to.
Če se ne motim je bilo rečeno, da bo knjiga izšla pred prvim majem, zdaj pa je že vsaj 6 tednov zapored objavljeno, da bodo konec tedna prvi bralci dobili knjigo.
Čakamo naprej....



Čaki mal - knjige še ni ? Hmm, tole je pa le nekoliko preveč... :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

poweroff ::

Glej, jaz sem pred leti delal v založništvu. Če se je mudilo, so mi 200 kom. knjige stiskali tudi čez noč - samo sem to konkretno plačal.

Če je bilo normalno, je trajalo kakšnih 14 dni. Če nisem imel dodatnih glasbenih želja. Ajde, so rukarji pred prazniki (koledarji, pa to), po drugi strani je pa tudi recesija in so ljudje pripravljeni se bolj potrudit. Ampak recimo. Da prideš v tiskarno s tekstom, ki ga je treba še postavit. Pa da ne veš točno kako tisk izgleda. Se pravi izbira papirja, formata, vezave,... Pol zna trajat dlje. Ma ne več kot 2 meseca. Če seveda pomahaš s konkretnim denarjem.

Skratka, odvisno v kakšni fazi prideš do tiskarja. Če prideš z popolnoma izdelano predstavo kaj hočeš, je hitro. 14 dni.
sudo poweroff

Brane2 ::

No, saj pravim. Mislu sem,d a je trajalo par tednov in da folk peni, ker je moral toliko časa čakat.

Sedaj vidim, da jo po mesecu in pol še ni...
On the journey of life, I chose the psycho path.

dzinks63 ::

Marsikaj se da, če je volja, npr: Najhitreje nastala knjiga na svetu, Celje 2003

Projekt 'Celjske zvezde – najhitreje nastal knjiga' se je začel. Ob 7. uri zjutraj se je sestala komisija pisatelj Mohor Hudej, direktor Osrednje knjižnice Celje Branko Goropevšek in Božo Mulej iz Celjske knjigarne Antika in izbrala temo. Takoj zatem pa smo temo po telefonu in elektronski pošti sporočili 40. avtorjem in fotoreporterjem. Izbrana tema je Gea

Čeprav smo mislili, da nam bo knjigo uspelo natisniti v 11. urah, pa je za vse, ki smo v projektu sodelovali, velik uspeh, da smo knjigo natisnili v manj kot 12. urah.
Vse skupaj je bilo končano nekaj po 19h še istega dneva, ko je končana knjiga prispela na Trg celjskih knezov.

Brane2 ::

Da se marsikaj, kar še ne pomeni da je to načeloma dobra ideja.

Da prideš z liftom z 10. štuka dol, ponavadi traja kako minuto.

Da se pa v par sekundah skozi okno, seveda.
On the journey of life, I chose the psycho path.

amigo_no1 ::

dzinks63
Koliko strani ima knjiga ? Na cobissu je ne najdem.

Brane2
par sekund za smer dol, za gor traja malo dlje ;)
Dober vic, stari. Probaj kaj takega, pa poročaj.

Potemtakem nakladajo ?

Ker bo ima MK knjiga okoli 250 strani, gre potem za offset tisk, kot sem nekje prebral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

dzinks63 ::

Ne bi vedel, še nekaj o knjigi, Book Festival

Matako ::

poweroff je izjavil:

Glej, jaz sem pred leti delal v založništvu. Če se je mudilo, so mi 200 kom. knjige stiskali tudi čez noč - samo sem to konkretno plačal.


In tukaj zna biti Mikestonova težava. Samo hipoteza... da niso tista "polena pod noge" čisto navadni računi? ;)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

bluefish ::

Odziva na vprašanja pa od nikoder.

kalko ::

Mogoče mu je pa kdo prijazno sugeriral, da npr. za njegovega otroka ne bi bilo najbolje, če pride knjiga v javnost ...

bluefish ::

Če verjameš.

donfilipo ::

Kakorkoli odprtih je miljon špekulacij, tisti, ki so denar nakazali, za 25€ ne bodo zganjali revolucije, očrnjeni bodo odnesli še eno zmago več in vse se vrne v sivinske tirnice:)

Konec koncev, knjig o tem je še kar nekaj, dogodki so nerazčiščeni in bodo taki verjetno tudi ostali, ker gre za kar državni greh, pri katerem so morda zaradi načelne tajnosti, obogateli tudi spretni posamezniki.

Majceno razočaranje, ki pa ni nekaj drastičnega.

Še vedno, brez vseh pričanj, so vsi vodilni na tarči, in ko bo res počil film (do tam nam manjka še izgleda veliko več kot grkom), bodo pač morali spakirati. Če ne zlepa, pa zgrda. Simple po moje.

Mikstone, pa bi ob neizidu knjige, vsaj pri nekaterih izgubil ves ugled rehabilitiranca in žrtve, ki si jo je pridobil z blogom. Zdaj, ali je to vredno kakih X*25€, ali podobno, pobranega denarja, je pa veliko vprašanje.

Moral bi zaprostiti za uslugo starega gestapovca in udbaša, iz Nemčije, ki ko pokliče na kiflarijo, zve vse, kako natanko je z zadevo, pa se ne splača. Tip potem preprosto začne učiti, kako se z ritjo sesa kovance po javnih WC-jih in druge drobne legalne prevare, pa nisem dovolj zdrav za take karakterje8-).

Naj bo kakorkoli že. Mitji kljub vsemu želim uspešno rehabilitacijo, brez povezav z mafijo in aresti (konec koncev ima punco), in sporočilo gospodi ostane: 'pojma nimate, kdo vse bi vas z veseljem, ne samo blatil, ampak kar streljal, če ga boste srali v dosedanjem stilu:))

In ja, knjige bodo o dogodkih ne glede na tole, izhajale. In afera puča in orožja, je dragocena municija užaljene levice. Manevrska pretežno, pa vseeno. Pri silnem pokanju slepih nabojev, se zna zgoditi tudi kak pravi metek:|
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

imagodei ::

ČE že govorimo o ČE-jih...

Če je knjiga res v nastajanju in vsebuje kakšne konkretne dokaze, ki so bolj obremenilni, kot sočne objave na blogih, potem je MK seveda lahko komu trn v peti. Ne bi se čudil, da bi prišlo do ovir pri tiskanju. Čeprav bi bil blog v takšnem primeru krasna reklama za knjigo, bi bil ob enem strel v stopalo, če bi bila Mitjeva agenda med drugim tudi razkrinkanje umazanih zakulisnih iger.

Take zadeve se bolj splača pripravljati v tajnosti, tako kot sta se tega lotila tale dva:
Zgaga: ... Poleg tega sva pazila, da skorajda nihče ni vedel, kaj preiskujeva. Če bi se namreč razvedelo, da oba preiskujeva trgovino z orožjem, sem prepričan, da bi ljudje, ki marsikaj vedo, dobili grozilna pisma, obiske in podobno.


Tako da že sam pristop prekaljenega specialca in obveščevalca vzbuja dvom. Po vsem, kar sem do sedaj prebral, je Mitja "narejen na galamo" in ga ne bi bilo fino v kaki diskoteki na slab dan pomotoma politi s pivom. Ne pravim, da je zaradi tega sam po sebi kaj manj verodostojen, ampak cela slika okoli njega se pa žal kar sama od sebe počasi ustvarja... ;((
- Hoc est qui sumus -

Vajenc ::

kalko je izjavil:

Mogoče mu je pa kdo prijazno sugeriral, da npr. za njegovega otroka ne bi bilo najbolje, če pride knjiga v javnost ...

To se da narediti na bolj fin način. Vsak ima svojo ceno ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

dzinks63 ::

Špekulacij je lahko veliko. Seveda, mogoče je nekdo odkupil vse tiskane izvode in jih uničil, poleg pa se dogovoril za odškodnino, da ne naredi nobenega ponatisa in izbriše vse digitalne zapiske, kar pa je bolj težko. In ja, vsak ima svojo ceno. Sicer je pa mogoče sedaj še prehitro za izdajo knjige in se jo načrtno zadržuje, na dnevno svetlobo pa bo prišla malo pred volitvami, nov futer za rajo. Lahko pa, da so kakšni povsem normalni objektivni razlogi za vse skupaj, le kdo bi vedel.

Keyser Soze ::

Kurc, v tem primeru, če mu nekdo zablokira celo zadevo, je lahko tip vsaj toliko fer, da pošlje vsem naorčnikom digitalno kopijo knjige in opravičilo, češ da tiskana verzija ni usojena, zato pa jim pošlje vsaj digitalno.

Men Kunstelj "smrdi" že od vsega začetka. Ni bil glih prisiljen, da je s "take sorte tiči letal naokoli včasih". Prej je bil on enake "sorte".
OM, F, G!

ColdCat ::

Nedeljski dnevnik, 23.12.2009
Da pravnomočno obsojeni klasični kriminalec in narkoman Mitja Kunstelj zelo rad piše in podpisuje razne papirje, vemo tudi v uredništvu Nedeljskega. 19. marca leta lani nam je iz zapora pisal nekaj obsežnih pisem, a jih zaradi resnega in utemeljenega dvoma o kredibilnosti avtorja nikoli nismo objavili. Zdaj, ko je nacionalna televizija njegovi podpisani izjavi dala potrebno kredibilnost, se zdi tudi nam prav povzeti le en sam odstavek iz njegovega prvega zaporniškega pisma. Gre za tisti del, kjer iz nam neznanih razlogov želi javnosti sporočiti resnico oziroma svoje mnenje o nekdanjem soborcu Darku Njavru, ki je >>...vesoljno Slovenijo prepričal, da je ime Martin Božidar tiskarski škrat, raje sliši na ime Darko. Se ti svita? Ti je Darko zaupal, kako se je tresel, ko je Plemenitemu počilo pod avtom? Ti je zaupal, kdo vse je kasiral njegove laži? Kaj ti je povedal o vasi, ki je znana po peki piškotov in hruški? Mogoče je po vseh teh letih čas, da se kdo izkašlja...<<


Kunstlja so po aferi Depala vas vsi zapustili, to, da gre za notoričnega lažnivca, pa je večkrat dejal Darko Njavro. Kunstelj je zadnja leta večinoma v zaporih, mamila so popolnoma spremenila njegovo zunanjo podobo, svoj "proračun" pa je v zadnjih letih večkrat skušal okrepiti s prodajo domnevnih dokumentov iz leta 1994. Vendar se ni nikoli pojavil s kakršnimi koli papirji.


http://www.dnevnik.si/nedeljski_dnevnik...

poweroff ::

ColdCat je izjavil:

Nedeljski dnevnik, 23.12.2009
Zdaj, ko je nacionalna televizija njegovi podpisani izjavi dala potrebno kredibilnost, se zdi tudi nam prav povzeti le en sam odstavek iz njegovega prvega zaporniškega pisma.

Haha, Nedeljski pa kredibilnost! :))

Ne me hecat, no. Bolj rumene kloake skoraj ne srečaš.
sudo poweroff

Keyser Soze ::

poweroff je izjavil:

Haha, Nedeljski pa kredibilnost! :))

Ne me hecat, no. Bolj rumene kloake skoraj ne srečaš.

In še takrat ko želijo pokazati malček kredibilnosti ti odpreš svojo "rumeno kloako" in začneš širit "common sense". Še dobr da te mamo...:|
OM, F, G!

TASO ::

ne, ne verjamem v nobeno teorijo zarot,se manj da mu je nekdo preprecil izdajo in take klobase. Knjiga je bila napovedana tam nekje v zacetku maja...potem pa sami izgovori. Kar me osebno moti je to, da vsak teden (konec tedna)prelozi na drugi konec tedna in tako v nedogled. Mej jajca pa povej RESNICO,saj tako kot je nekdo zgoraj napisal, da mu ni zal za tistih 25 EUR, ki jih je ze nakazal,gre za princip ne denar..
Verjetno knjige sploh ni mislil izdati, ce pa je dobil zadosti nakazil in ni vsega spicil, lahko knjigo se vedno zmece skupaj, kar verjetno pocne sedaj..(to je kot pri tomboli na kaksni kmecki veselici kjer je glavna nagrada avtomobil, ta ni bil nikoli prej placan, najprej so pobrali denar od sreck, kupili vozilo,razliko pa v zep. Ce denarja ni bilo dovolj tudi glavnega dobitka, zaradi kaksnih pravnih razlogov ni bilo)...
Kot sem ze nekje omenil je neki Ljubljanski kmeticek z imenom Rok Brumen, eno leto nategoval folk pri prodaji iphona 4. dnevno je preko raznih foromov nategoval ljudi, kao ni prisel danes vendar v petek dobi stiri iphone 4 32 GB in dva z 16GB, po posti poslje v sobote, telefon bo pri vas v torek najkasneje v sredo....in tako eno leto. Bojda je nabral 150.000 EUR od predplacil..telefonov pa ni bilo nikoli. Sedaj je fant koncno v postopku...
ZATO MITJA POKAZI KNJIGO VSAJ EN IZVOD....fotka will do
««
24 / 256
»»