» »

NLB KLIK uvoz certifikata na nov PC?

NLB KLIK uvoz certifikata na nov PC?

Bias ::

Na drug laptop (VISTA) bi rad uvozil certifikat za KLIK NLB iz USB Ključa.

Nisem še probaval, ker praktično ne poznam postopka. Včasih sem ga imel na enem računalniku ki pa ga ni več, a mi je kolega certifikat spravil na ključek.

Torej pomoč postopka, bi vam bil zelo hvaležen. Uporabljam pa sicer Crome in IE.

Hvala!

Wox ::

Za Chrome:
Customize and Control Google Chrome -> Options -> Under the Hood -> Security - Manage certificates -> Import...
Naprej je trivialno.

Za IE 8:
Tools -> Content -> Certificates -> Import...
Commodore 64

Bias ::

Hm, še en problem predno pridem sploh do tja. Ko vstavim usb ključ s certifikatom, me kmalu vpraša:



verjetno če nimam tega gesla, sem zaključil kariero in moram zaprosit za nov certifikat.

Priznam tak levak sem da vsa gesla vem, ta pomembnega se pa ne spomnim (pa tud zapisanga ne najdem). Jao.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Wox ::

Nerodna reč, ja.
Commodore 64

Bias ::

Jah brihtn k vlagam gesla, in čez leto ali dve vse kar sem vedel, kje imam usb ključ s certifikatom. wow kva sem heroj, vse dam na svoje mesto :D sam če ni gesla ni zabave.

Grem jutri na banko spet gospodično pozdravit, pa danes se spomnit, kje bom hranil vsa gesla...k tole je pa obup :) Ah ne , NERODNA REČ ;)

schtr4jh ::

Vprašaj tega kolega katero geslo je vpisal ob izvozu certifikata.
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

gokky ::

Bias je izjavil:

..., pa danes se spomnit, kje bom hranil vsa gesla...k tole je pa obup :) Ah ne , NERODNA REČ ;)


Priporočam KeePass. V kombinaciji z DropBox je zadeva relativno stabilna, vedeti pa moraš samo dve gesli (KeePass in DropBox morata seveda imeti različni gesli).

Snegec ::

Lahko pa certifikat na starem računalniku še enkrat izvoziš (če nisi jasno ga tam zbrisal) in nastaviš geslo katerega si boš lažje zapomnil.

Samo glej, da boš izvažal tudi zasebni ključ.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

Bias ::

Snegec je izjavil:

Lahko pa certifikat na starem računalniku še enkrat izvoziš (če nisi jasno ga tam zbrisal) in nastaviš geslo katerega si boš lažje zapomnil.

Samo glej, da boš izvažal tudi zasebni ključ.


Oh trot jaz :) seveda sam škatlo moram priklopit oz. napajalnik zamenjat pa bo zalaufala.

Hvala :D

Testman42 ::

Yo
Se opravičujem ker odpiram staro temo.

Smem vprašat kakšne oblike je geslo?
Koliko mest, so vmes pomišljaji, je case-sensitive ali so vse črke enake velikosti... ??

Hvala

feryz ::

A ne znaš brati?
Takšne oblike, kot ga je nekdo napisal ob izvozu. Mogoče celo ti.

Testman42 ::

OK, bom drugače vprašal:
Ali ima NLB kakšno standardno obliko gesla ki ti ga dajo za certifikat ali pač dvakrat udarijo po tipkovnici?

Tomas 33 ::

Gre za geslo, ki si ga sam nastavil pri izvozu certifikata. Nekih zahtev po dolžini in kompleksnosti ni.
NLB s tem nima nič.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10722777 (1608) Tomas 33
»

Varna gesla, ki to niso: ji32k7au4a83 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7018745 (15064) SeMiNeSanja
»

Google želi tvoriti in hraniti vaša gesla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5827564 (24183) antonija
»

Shranjevanje gesel(program)?!

Oddelek: Programska oprema
51275 (1220) BladE_
»

Kako najti certifikat NLB na PCju?

Oddelek: Programska oprema
3415820 (14852) SkIDiver

Več podobnih tem