» »

Shranjevanje gesel(program)?!

Shranjevanje gesel(program)?!

BladE_ ::

Ciao,

ravno se ubadam z gesli, ker jih imam cel kup. Trenutno imam gesla shranjena v Word datoteki zaščiteni z geslom, ampak se mi ta način ne zdi ravno zanesljiv/varen, ker verjetno se Wordovo zaščito zlahka obide!

Rabil bi nek program, ki je varen in ne zahteva posebnega znanja in zakompliciranih inštalcij, da lahko zadevo potem uporabiš. Iščem varianto kot je Word, se pravi, da zapišem username, geslo in čemu je namenjeno. Po možnosti naj bi se vse skupaj shranilo v neko datoteko, ki jo enostavno odpreš, "unlockas" in brskaš med gesli, ki so shranjena.

Pozna kdo takšno zadevo? Vaše izkušnje oziroma predlogi kako shranjevati te zadeve?

LP

Oddin ::

KeePass
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

vinetu ::

knesz ::

Jaz uporabljam SPB Wallet in imam hkratno vsa gesla vedno dosegljiva tudi na mobilniku (gesla, razne podatke o kreditnih karticah, wlan omrežna, celo osebne certifikate imam spravljene kot v #denarnici" ...
Priporočam.

misek ::

BladE_ ::

Aha... Hvala... Za1x sta mi KeePass in Crypditor najbolj všeč... Mislim, da bom ostal na KeePassu in pa se eno kopijo si bom dal nekam na varno v Crypditor narejeno.

Nisem pa prepričan, če je KeePass dovolj varen?

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LastPass dobil novega lastnika

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2719143 (12402) murmur
»

LastPass doživel manjši vdor

Oddelek: Novice / Varnost
1411222 (9502) AlienRR
»

Preveč gesel in drugih podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
232821 (2033) čuhalev
»

Firefox mi je zbrisal vsa shranjena gesla

Oddelek: Pomoč in nasveti
254146 (3530) BorutK-73
»

Shranjevanje gesel

Oddelek: Informacijska varnost
172698 (2158) BlueRunner

Več podobnih tem