» »

Vprašanja o gimnazijah?

Vprašanja o gimnazijah?

i33a ::

Imam nekaj vprašanj o srednji šoli(gimnaziji)...

Kateri predmet vam je bil najtežji, ste se ga morali največ učiti?
Ima kdo izkušnje iz tekmovanj v znanju, predvsem računalništvo, fizika, kemija?
Ali je v srednjih šolah tudi tekmovanje iz astronomije tako kot v osnovni?
V osnovni šoli nismo hodili na tekmovanja iz računalništva, kakšna je vsebina teh tekmovanj?
Se za ohranitev zoisove štipendije splača vlagati čas v tekmovanja, ali naj se raje potrudimo pri ocenah?
Lp

popster ::

Mislim da za ohranitev zoisove ni treba hoditi na tekmovanja, je pa verjetno vseeno priporočeno hodit vsaj h enemu krožku. Žal je na srednji bistveno manj krožkov in s tem tudi tekmovanj.

i33a ::

Vpisal sem se na gimnazijo, z katere so učenci že hodili tudi na biološke, računalniške olimpijade.
Zanima me kaj več o računalniškem tekmovanju, v čem tekmuješ(programiranje, poznavanje OS-ov,uporabi že obstoječih programov? ) Če programiranje, v katerem jeziku se programira, ali je vseeno? Ali kje obstaja kakšna naloga npr. za prve letnike? Ali pa če se kdo spomni kakšne? A je za to da greš na tekmovanje potrebno obiskovanje krožkov, v osnovni šoli smo imeli pred tekmovanji(kemija, fizika, astronomija, matematika, geografija, ...) dodatni pouk?

pupsi1984 ::

vstavi se ... zajemi dih... gimnazija ni nič posebnega :-))

JCD ::

Jebac18 ::

jao to je najbol smesno kaj ljudje delajo panike k grejo u srednjo

bluefish ::

No, imamo pa za razliko od ostalih vsaj osnovnošolca, ki mu ni izpod časti pisati pravilno slovnično. Kudos.

JCD ::

No no, tolk hudo že ni :P.

>i33a
>
>Vpisal sem se na gimnazijo, z katere...
>

Pa brez zamere :).
(Saj vem, da sem basterd :)).)

bluefish ::

No, to je razumljivo. Ampak v primerjavi z mojim predhodnikom je razlika očitna.

RazzorX ::

bluefish je izjavil:

No, to je razumljivo. Ampak v primerjavi z mojim predhodnikom je razlika očitna.


+1

gendale ::

>Kateri predmet vam je bil najtežji, ste se ga morali največ učiti?
nemščina, umetnostna zgodovina

>Ima kdo izkušnje iz tekmovanj v znanju, predvsem računalništvo, fizika, kemija?
sem bil parkrat na matematičnem (kenguru) in fizikalnem pa nisem prišel dlje od bronastega priznanja

>Ali je v srednjih šolah tudi tekmovanje iz astronomije tako kot v osnovni?
pojma nimam, smo meli pa astronomski tabor na katerem se je dejansko bolj pil alkohol kot gledalo zvezde

>V osnovni šoli nismo hodili na tekmovanja iz računalništva, kakšna je vsebina teh tekmovanj?
sploh ne vem da so bila

>Se za ohranitev zoisove štipendije splača vlagati čas v tekmovanja, ali naj se raje potrudimo pri ocenah?
ne splača se vlagat 0 v tekmovanja, samo v ocene (ne vem kako je pri vas, pri nas si obdržal če si imel zaključeno 3, 4 in 5 pa sta ti povišala; splačalo se je imet na koncu 4, 5 pa je bilo že malo nerealno, ker so meli čuden kriterij določanja končnega uspeha)
aja, pa hodi na čim več ekskurzij in čim več žurat (piješ plešeš fukaš), če ne ti bo žal ko boš starejši


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šolska tekmovanja iz naravoslovja, logike, matematike in kemije letos niso financiran

Oddelek: Šola
143177 (2697) Smurf
»

4. letnik gimnazije (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6926408 (25177) Smurf
»

Zoisova štipendija - vprašanje

Oddelek: Šola
103579 (2941) Lord Kazzak
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395373 (3925) Volta
»

Obdržim štipendijo?

Oddelek: Šola
374002 (3060) Invictus

Več podobnih tem