» »

čas trajanja baterije SE T715

čas trajanja baterije SE T715

TheJack ::

Eno zanimivo prigodo bi rad delil z vami.

Že pred časom sem kupil telefon Sony Ericsson T715. Gre za soliden telefon, le čas trajanja baterije je bil porazen - tam okrog 30 ur (!!) v povprečju, pri čemer ni bilo prav velike razlike, ali sem telefoniral malo ali veliko in ali sem uporabljal internet ali ne.

Prejšnji teden pa zamenjam temo na telefonu - namesto Clarity (tista najbolj osnovna, brez premikajočega ozadja) sem začel uporabljati Sequinity. Treba je povedati, da obe temi prideta s telefonom. Ne gre skratka za temi, pobrani z interneta ali kaj podobnega. In glej ga zlomka - čas trajanja baterije se je skoraj potrojil! Sedaj mi baterija zdrži skoraj tri cele dni.

Niti ugibal ne bom kaj je razlog, da izbrana tema tako radikalno vpliva na čas trajanja baterije, bi pa rad izvedel, ali Sony Ericsson sploh testira svoje telefone, preden jih da na trg!?

popster ::

Kako si pa to meril? Po občutku. Sicer lahko podaljšaš baterijo na veliko načinov.

Vajenc ::

Če ne rabiš nujno UMTS, uporabljaj samo GSM, pa bo baterija zdržala še kak dan več ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

TheJack ::

@popster: V bistvu sem meril po koledarju (prej sem moral po uri :D).

Lahko mi verjameš, da vsekakor ne gre za občutek. Po zamenjavi teme se je trajanje baterije resnično skoraj potrojilo. Ni ne rečem; če bi šlo za 10% ali 20% izboljšanje, potem bi verjetno lahko govorili o spremenjenem načinu uporabe (moč signala, uporaba interneta&multimedije, pogostost telefoniranja...), pri skoraj trikratnem izboljšanju (in bolj ali manj enakem režimu uporabe) pa kakšnih dvomov verjetno ne more biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

TheJack ::

Sicer pa zanimiv članek v popsterjevem linku:

-Switch off vibration - po mojem bi lažje živel brez zvonenja kot brez vibriranja...

-decrease screens brightness - T715 ima svetlobni senzor in svetlost ekrana uravnava sam

-decrease time when screen turns off - ker je T715 slider, se ekran ugasne takoj, ko ga zložiš

-turn off wallpapers - bedarija

-turn off screensaver - ga nimam

-shoot pic with no flash - fotoaparata skoraj ne uporabljam

-disable animations and use simple menu - glede na moj telefon je ravno obratno res. Pri trenutni temi, kjer ozadje migeta, se je čas trajanja baterije potrojil :D

-turno off blutooth, wireless when not needed - blutooth ugašam, WI-FIja ni

-turn off cellphone when not needed (like at night) - WTF?! Kdo to dela?

bluefish ::

Veliko nas je, ki ga zvečer do jutra izklopimo.

TheJack ::

Zaradi baterije, ali zaradi norega šefa/sorodnikov/bivše punce? :))

popster ::

Včasih pokliče kak žurer sredi noči, da bi lahko naštial da se samodejno sklopi ob 3:00 in vklopi ob 7 bi blo prav super:DDDD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 4s ios upgrade (iz 5.0.1 v 6.0.1)

Oddelek: Mobilne tehnologije
252161 (1720) Company
»

Nakup telefona z daljšo avtonomijo baterije (3+dni)

Oddelek: Mobilne tehnologije
394836 (3848) innerspace
»

Kateri telefon nabavit (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
929478 (6079) globoko grlo
»

nokia n70

Oddelek: Mobilne tehnologije
172005 (1793) spoon
»

baterija pri prenosnikih

Oddelek: Strojna oprema
51059 (949) dejvidlj

Več podobnih tem