» »

iPhone 4s ios upgrade (iz 5.0.1 v 6.0.1)

iPhone 4s ios upgrade (iz 5.0.1 v 6.0.1)

Alencica ::

Pod "General" je bilo obvestilo, da je na voljo 6.0.1 - ok, kliknem spodaj "install now".

Potem reče, naj priklopim na itunes - ok, naredim to. Nakar neko obvestilo o nepodpori moji napravi "This Device Isn't Eligible For The Requested Build". In od takrat naprej samo apple logo na zaslonu telefona, ne zazna ga v itunes, ne morem ga ugasnit ...

Kaj se dogaja? Googlaje (še) ni obrodilo sadov ...

TRIROG ::

Odklopi, ugasni, prižgi.

če ne pomaga: ugasni, drži tipko home in priklopi na računalnik, kjer imaš zangan iTunes, naredi restore.

Alencica ::

Tipko za ugasnit sm držala vsaj 20 sek pa ni tistega "slide to turn off", ki je ponavadi, ko ugasneš telefon.

Bom probala še drugo varjatno ...

TRIROG ::

Odklopi, hkrati Pritisni in drži Power in Home tipki cca 10 skeund - izvedel se bo reset

Alencica ::

Ok, ko se je itunes ikona prikazala na telefonu priklopim in kliknem "Restore" v itunes. Potem pa spet obvestilo, da "this device isnt ..."

Vsaj odziva se na home+power knof ...

Alencica ::

Ok, zdaj je 6.0.1 ampak ZVOK ne dela v nobeni aplikaciji, videu. Samo ko me nekdo kliče zvoni ... omg

Še vedno ni zvoka ... Ima kdo kakšno idejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Alencica ()

plasma ::

Če je vklopljen "silent" profil (stikalo na levem robu) po novem izklopi vse zvoke razen zvonenja.

KoMar- ::

Ok, zdaj je 6.0.1

Deli z ostalimi, kako ti je ratalo rešit problem...

Alencica ::

Takole je šlo;

Telefona nimam jailbreakanega, for the record.

Najprej ni hotelo naprej od apple logota na zaslonu telefona. Potem sem držala obe tipki, dokler se ni pojavila kabel+itunes ikona.

Preden prideš do "restorea" te telefon vodi skozi osnovne nastavitve (jezik, lokacija, apple id, wifi ...). To izpolnim.

Prvi restore ni šel čez, Ker imam na tem računaliku neko starejšo verzijo itunes sem potem dala kabel na macbooka z itunes 11. Tam se je po priklopu (v devices sidebaru) na itunes 11 pokazalo, da je software "up to date tj, 6.0.1". Ok, z notebookom ne syncam iphona, zato tam izklopim in spet kabel v starejše itunes, kjer imam vse aplikacije, musko, itn ...

Kliknem restore in začnejo se nalagat vse stvari po backupu, tako kot mora. Gre ok.

Ko to naloži ostanem BREZ zvoka, Siri dela. Slušalke delajo, zvonec telefona zvoni, pogovarjam se normalno. Ko hočeš musko brez slušalk, youtube ali zvoki aplikacij - ne dela. Knofi + in - ob strani; ne delata. Ni volume sliderja v "Music" ali youtube videu. Ni ga niti v lock screenu.

Grem še enkrat ponavljat, tokrat brez restora in dam "set up as new phone". Speaker še vedno ne dela, vse ostalo ok. Kličem support - nič ne vedo o tem. Google ven meče zadete frustriranih uporabnikov - brez konkretnih rešitev.

Eni pravijo, da so spucali dock ali tam, kjer daš slušalke not in je kao delal potem. En tip je random pritiskal in mu je delalo.

Ok, nekajkrat prižgem in ugasnem telefon, brez efekta - speaker ne dela.
Še enkrat reset+restore. V vmesnem času imam klic na telefonu in se pogovarjam po speakerju. Ko končam s klicem + in - tipka delujeta, tudi zvok je.
Vmes spet crkne zvok!!!! Potem spet nekaj prčkam in začne delovat. Pitaj boga.

Pojma nimam, kako mi je ratal zvok uredit ampak zaenkrat dela.

Prve opazke:
Siri dela boljše.
Mail in Safari sta drugačna, verjetno ni neke bistvene razlike v delovanju.
Dodan je nek Passbook, ki je za Slovenijo neuporaben (pomoje). Ne moreš ga dat v folder, tudi newsstanda ne.
Po updejtanju vseh applikacij zaenkrat vse delajo normalno.
Lahko zavrneš klic (prej ga nisem mogla).
Mapsi so ok zaenkrat (itak je ta nov google maps zunaj, ki je res super btw). Maps lahko premakneš v folder, nima newstand sindroma.

Subjektivni komentar;
pomanjkanje rešitev za 4s konkretno, težko je iskat preko googla, veliko smeti.
na jabuk.si nisem nič našla
za nedelujoč zvok ni nobene PREVERJENE rešitve

Če še koga kaj zanima, kar vprašte :)

b4d ::

Passbook gre brez problema v folder, newsstand pa zgleda da nikoli ne bo sel, ker je narejen ze sam kot folder in iOS ne dovoljuje gnezdenja, kretenizem...
b4d.sablun.org

pi pawr ::

Lahko zavrneš klic (prej ga nisem mogla).
:))

Alencica ::

Lepa reč.

Telefonu zmanjka baterije, nafilam, prižgem. Spet brez zvoka!!!! Grrrrr!

deadbeef ::

Servis...

Alencica ::

Cel internet poln težav okrog tega 6.0.1, celo nekateri iphone 5 nimajo zvoka na speakerju.

Mah servis, saj vse dela, voice memo lahko normalno narediš in poslušaš na speakerju, telefon imaš lahko na speakerju, edino muska in applikacije ne kažejo volume sliderja. Tudi v lock screenu ni volume sliderja.

Nekaj je narobe s tem iOS in ne s telefoni.

Alencica ::

Zdaj spet dela speaker normalno, telefon je bil na mizi in je kar delalo.

Alencica ::

Baterija ob normalni uporabi zdrži manj kot en dan oz. pol manj kot prej.

poga ::

hja, "normalna" uporaba je zelo relativen pojem ;)

Jaz sem upgrade na 6.0.1 iz 5.0.1 na mojem 4s naredil tudi šele prejšnjo soboto. Zvečer je bil telefon 100% napolnjen. Zjutraj vklopim telefon in vidim, da je baterija na 34% (se pravi jo je ponoči ob neuporabi požrlo 66%).

Ponovno sem napolnil telefon in nato naredil "power off". Prej sem še vse aplikacije ročno "ubil". Od takrat je poraba zelo podobna kot na 5.0.1.

Alencica ::

Ja, čez noč je šlo 40% baterije. Bom probala tvojo metodo.

Alencica ::

HELP,

moj priljubljeni feature je izgnil. Včasih, ko si gledal youtube video si lahko zaklenil zaslon in potem v lock screenu pritisnil na tipko > in je začelo od tam predvajat youtube video s tem, da je bil telefon zaklenjen. Tega ni več oz ne znam vzpostavit?

Any ideas?

b4d ::

Nazalost ne gre vec... Dokler je bila Applova YouTube aplikacija se jo je dalo poslat v ozadje in upravljat preko kotrol za Music. Zdaj je Googlova in Applov peskovnik tega ne dovoljuje :(
b4d.sablun.org

Alencica ::

Ajej ... Mah, res mi je malo žal, da sem šla na 6.0.1

Misliš, da bo kak workaround za ta feature?

;-) ::

Meni je tudi žal da sem na 6.0.1 zaradi par bednih "izboljšav", ki jih ne potrebujem sem ob baterijo in funkcije ki so mi bile všeč. Da ne omenjam da bom spet čakal JB.

Alencica ::

"Izboljšave" mene tudi niso navdušile. Ok, siri je malo boljši ampak cel kup stvari je pa šlo v franže (posebej ta yt lock screen sem kar velik uporabljala ...

;-) ::

Siri sploh kdo uporablja resno ali samo za igračkanje ?

Alencica ::

Jaz ga mam za alarme, timer in reminderje. Včasih tudi kakšen basic note naredi. Lokacij pa ne more iskat po Sloveniji.

Company ::

Alencica je izjavil:

Ja, čez noč je šlo 40% baterije. Bom probala tvojo metodo.


Tudi jaz sem imel problem, trajanje baterije se je praktično prepolovilo. Potem sem ponovno naredil restore telefona, kar je zadevo spravilo na isti nivo, kot je bilo z iOS 5.01.

LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava pri prenosu programov na MicroSD

Oddelek: Mobilne tehnologije
181337 (1083) joker16_7
»

Downgrade Note 4 iz Android 6.0.1 na 5

Oddelek: Mobilne tehnologije
111727 (1372) d4vid
»

Note 4 napolni samo do 77%

Oddelek: Mobilne tehnologije
151476 (890) Pesimist
»

Android 6 zgolj na odstotku naprav (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5319542 (14189) Vajenc
»

iOS 6.x untethered jailbreak

Oddelek: Informacijska varnost
161150 (808) rokp

Več podobnih tem