» »

problem z garancijo prenosnika (vshop.si)

problem z garancijo prenosnika (vshop.si)

1
...
3 4
5
»

mihec87 ::

Tukaj ne gre za stroške pošiljanje prenosnika pač pa za dolg firme temu servisu.

lmfao ::

mihec87 je izjavil:

Tukaj ne gre za stroške pošiljanje prenosnika pač pa za dolg firme temu servisu.

Saj....



Ta reč na šmartinski 106: to je taka kr velika hiša kjer ima veliko firm sedež in/ali skladišče, med drugimi tudi mimovrste (oni imajo pač največji del te bajte).....vshop ima v drugem nadstropju eno sobo (pisarno) cca 6x7m. Notri nekaj miz, polic in računalnikov. Zraven vrat pri steni je bila tabla, te že en mesec ni. Notri je bil verjetno Alen (tisti, ki se je (dokler se je) oglašal na telefon). Kako pogledat noter pa ne vem xD, Vratar ne ve, kaj je še not.

Glede tega Jureta....Nizozemec mi je rekel, da oni občasno pošiljajo računalnike tudi na notesniki.si, če bi mojega poslali zraven bi prišparal okoli 20€ in lahko bi trajalo malo dlje. No jaz sem mu rekel naj ga pošlje kar na moj naslov (nisem hotel še koga vmes). Jureta nisem kontaktiral.
Včeraj so dobili moje nakazilo in potrdili, da so računalnik odposlali, dobil naj bi ga v sredo, tudi pošiljko so zavarovali pri zavarovalnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lmfao ()

Moni77 ::

666fts : Prosim, če me kontaktiraš na tale mail:mkmoni572@gmail.com

mafijc ::

od moje sestre računalnik je tut že biu dobre 2 mesca nazaj v servis dan, pa je blo kao ekran za zamenjat, pol ko so ga pa zamenjal so pa pogruntal da je u bistvu grafična tut hin in so poslal na garancijo nekam, od takrat pa ni blo nič za zvedet...

djte objavljat kako je zj s temi zadevami in če ste/bote dobl prenosnike nazaj od nizozemcu,...
pa če bote šli modela iskat da se mu kako kost polomi tut javte :)

Steinkauz ::

Če ga vmes niste prevzeli ste že zdavnej opravičeni do vrnitve kupnine oziroma novega izdelka.
45 dni je max

IvoJan ::

In kdo jim bo vrnil kupnino ce firma ne obstaja vec?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

galu ::

Lastnik ex firme (upam da je to kako z zakonom urejeno?)... Najbolje pa je, da pokličeš tržni inšpektorat, brezveze da mi blodimo v temi tu.
Tako to gre.

Ziga Dolhar ::

Za svoje obveznosti kapitalske družbe (d.d., d.o.o.) odgovarjajo s svojim premoženjem. (Torej, zanje ne odgovarjajo družbeniki.)

Družbeniki oz. "lastniki" odgovarjajo le, če upniku uspe doseči spregled pravne osebnosti. Za to pa ne zadošča zgolj obstoj terjatev, ki presegajo premoženje družbe, ali dejstvo zavoženega poslovanja.

Uradni list Republike Slovenije

8. člen

(spregled pravne osebnosti)

(1) Ne glede na prejšnji člen so za obveznosti družbe odgovorni tudi njeni družbeniki, in to:

- če so družbo kot pravno osebo zlorabili za to, da bi dosegli cilj, ki je zanje kot posameznike prepovedan,

- če so družbo kot pravno osebo zlorabili za oškodovanje svojih ali njenih upnikov,

- če so v nasprotju z zakonom ravnali s premoženjem družbe kot pravne osebe kot s svojim lastnim premoženjem, ali

- če so v svojo korist ali v korist druge osebe zmanjšali premoženje družbe, čeprav so vedeli ali bi morali vedeti, da ne bo sposobna poravnati svojih obveznosti tretjim osebam.

(2) Določbe prejšnjega odstavka se smiselno uporabljajo tudi za odgovornost tihega družbenika.

(3) Spore glede odgovornosti družbenikov iz prvega odstavka tega člena sodišča obravnavajo prednostno.


Uspešnih primerov je v praksi zelo malo.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Moni77 ::

Kot kaže bomo morali stopiti skupaj in nekja ukrenti. Vprašanje je koliko ljudi je bilo že nasranih in jih še tudi bo.
Javite se vsi, ki ste za akcijo.

Realovc10 ::

Jaz sem za ;)

lmfao ::

Tudi jaz sem zraven:D

Danes sem bil s5 tam....no izvedel sem, da bo jutri od 6 do 14 na policijski postaji LJ Moste (tovarniška 40) kriminalist, ki se ukvarja prav s primerom JDK. Če ste v bližini pojdite malo pojambrat, ker zbirajo info.

zonzi ::

tudi mene lahko štejete

Moni77 ::

Kotaktirajte me ma mail: mkmoni572@gmail.com

Realovc10 ::

Jaz sem oddal prijavo v mostah in je vse skupaj tudi prevzel kriminalist, tk da upam da bo kej iz tega.

zonzi ::

končno dobil nazaj računalnik. v četrtek sem jim nakazal denar, zdele mi ga je ups pripeljal

Moni77 ::

mafijc in zonzi prosim, če me NUJNO kontaktirata na mail: mkmoni572@gmail.com

bitlab ::

Tudi jaz sem podjetju JDK v začetku decembra 2010 plačal skoraj 4.000EUR avansa po predračunu. Sedaj ni ne robe, ne denarja. Prijavil sem sum poslovne goljufije na policijo v Celju, pa so mi po napisanem zapisniku dali med vrsticami vedeti, da če bi se vsaka takšna "malenkost" pri nas sankcionirala, bi bilo pol Slovenije zaprte.

Nauk zgodbe... nategujte ljudi do 4.000EUR in nihče vas še povohal ne bo

Žal
BiTLAB, informacijska tehnologija, d.o.o.

galu ::

Spravi v medije/revije.. :)
Tako to gre.

lmfao ::

Tole sledenje pošiljk je pa prav zanimivo...Amsterdam, Boernig, Milano, Bologna, zdej je pa na Brniku. Upam, da dobim računalnik jutri.:D(prek ups)

4kEUR !?!?!? Dajte jim z vrsticami ali pa brez vedeti naj se ne hecajo. Če hočem jaz dobiti denar nazaj mi ostene le tožba...pol pa odvetnik...jao jao

lmfao ::

Zonzi....Pa dela? Kaj se je sploh pokvarilo pri tebi?

zonzi ::

zaenkrat dela, čeprav se mi zdi, da se ful bolj greje. ventilator dela nostop. prej se je prižgal le vsake toliko.

pomojem je bila fuč osnovna plošča, ker ni dal nič od sebe. ni se prižgal, nobena lučka bi svetila...

Moni77 ::

bitlab : NUJNO me kontaktiraj na moj mail: mkmoni572@gmail.com
Imava enak problem.

Bi bil kdo od vas pripravljen povedat kakšen stavek o tem kar se mu je zgodilo
javo, tako bi baje po mojih iformacijih (ki sem jih dobila včeraj) se lahko pritisnilo na državne inštitucije in bi nam lahko pomagali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Moni77 ()

lmfao ::

Končno sem tudi jaz dobil računalnik:), zaenkrat dela čist lepo.

mafijc ::

jst jutr mende dobim računalnik, ker ga sploh niso poslali na popravilo še tem na nizozemsko (lebavci eni - še sreča v nesreči)

Realovc10 ::

A bomo vseeno kaj ukrepali, saj js ne mislim pustiti kar tako nekje 200EUR, tk da js ko dobim računalnik bom začel ukrepati naprej.

lmfao ::

baterijo imaš, gogi?

Realovc10 ::

Ja mi jo je poslal ;)

bitlab ::

Danes so bili pri meni novinarka z ekipo oddaje Preverjeno. Pa veste kaj je žalostno? To, da sem edini, ki sem ji bil pripravljen dati izjavo pred kamero. Kaj vse berem tu po forumu, kako se boste povezali, pa kaj vse naredili, ko je pa treba nekaj dejansko narediti, pa si še pred kamero nihče ne upa stopit. Skrijete se med A in S na tipkovnici. Očitno je bilo 190EUR premalo.
BiTLAB, informacijska tehnologija, d.o.o.

mtosev ::

To bo danes na Preverjenemu?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bitlab ::

Ne, naslednji teden. Tako da... še je čas!
BiTLAB, informacijska tehnologija, d.o.o.

Šimpanz ::

Bravo bitlab, vsaj en ki ima jajčka.

e-marko ::

In prispevek na tv-ju bo zelo pomagal pri vračilu denarja... Ne biti preveč optimistični. Vsekakor pozdravljam vsaj neko "miganje", da ne bo pomote. Ampak koliko so razni prispevki v še bolj udarnih oddajah pomagali pri nekaterih večjih goljufijah dvomim, da bi bilo tule lahko kaj napredka. Novinarka bo naredila prispevek in v naslednjem trenutku bodo že vsi pozabili. Seveda upam da se motim, res. Vem, kako bi se sam počutil v vaši koži.

LP
...somebody, somewhere...

billy ::

Če bi bila res goljufija, bi jo verjetno policija brez problea predala tožilstvu?

Če ne, pa pač gre upnik sam v tožbo, če je tako 100% prepričan, da goljufija obstaja.

Oddaja ne bo pomagala nič, le blamira se lahko človek, tako da se je potrebno obrniti na pristojne institucije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

Realovc10 ::

Bravo billy da si dal izjavo. Lej drgač pa 190EUR za mene ni malo in jih tudi nočem pustiti, glede kamere je pa tk, da nism glih tak človk da bi se izpostavljal in res nebi rad nastopil pred kamero. Povsod drugod bi sodeloval samo pred kamero pa res ne.

A mogoče že kdo kej ve kak je zdaj z tem stečajem?

bitlab ::

Glede stečaja je tako, da bo v stečajni masi v najboljšem primeru samo kakšna pisalna miza. Pristojne institucije, ki naj bi v pravni državi delovale, delujejo tako, kot sem opisal v POSTU. Jaz osebno s to oddajo ne pričakujem povračila denarja, absolutno pa podpiram, da se o teh stvareh govori javno (pa ne mislim samo na forumih, ki jih bere peščica ljudi), ker če se o tem ne govori, pomeni da problemi ne obstajajo, ali pa je ljudem zanje vseeno oz. jih celo podpirajo.
BiTLAB, informacijska tehnologija, d.o.o.

kmetek ::

se spomnim, kako ste še lani hvalili ta vshop...

bitlab ::

Jaz sem še 26.11.2010 pri njih nabavil za cca. 8.500EUR robe... Do sedaj nisem imel slabih izkušenj.
BiTLAB, informacijska tehnologija, d.o.o.

šernk ::

Povsod drugod bi sodeloval samo pred kamero pa res ne.


saj lahko tudi kot anonimnež nastopiš.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Realovc10 ::

A so vas kej klicali iz inšpektorata glede vloge za povrnitev stroškov?

lmfao ::

ja... povedali niso nič novega...čakajo na sodišče če sploh bo stečaj....nwm

lmfao ::

Pozdrav
...čakajo na sodišče če sploh bo stečaj...
od takrat pa nič več.
Ste dobili kako pismo od tožilstva v Ljubljani?
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stvarna napaka

Oddelek: Kaj kupiti
385806 (2157) DePalmo
»

45 dnevni garancijski rok, ista napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
486589 (5132) Seljak
»

Uveljavljanje garancije...tretjič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
528935 (6357) St235
»

Varstvo potrošnikov - Garancija računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6110294 (6977) zk_eu
»

Povsem nov laptop.. na servisu že več kot 1 mesec. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
887103 (5693) Zheegec

Več podobnih tem