» »

TP-Link TL-WR1043ND

TP-Link TL-WR1043ND

««
3 / 17
»»

69charger ::

Treba je vklopit t.i. bridge mode. Jaz imam TPLinka pa nisem mogel naredit tega ker ne podpira firmware,pa je blo treba nekej drugače naredit(pogooglaj).
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

birtija ::

ja, zdele sem ugotovil, da če dovod priklopim na wan, dela IPTV, internet pa ne. In seveda obratno, če dam na dovod na lan, dela internet, IPTV pa ne.

birtija ::

a tole mogoče?
če da, pojma nimam kaj vpisat v vse te rubrike spodaj.


birtija ::

69charger: a tole spodaj???

http://www.tp-link.com/en/article/?id=1...

tac ::

meni je s tovarniškim fw iptv od t2 takoj deloval.
zdaj mam ddwrt pa nič cajta da bi sprobal še kaj več :)

birtija ::

sem probal s povezavo direkt na T2 linijo (na njihov modem) in ugotovil:
- dela vse , internet in IPTV, če je netbook povezan s statičnim IP na wirelessu

-če pa je netbook povezan wireless z DHCP na router, potem internet ne dela.

Zasledil nekaj, da naj bi bil problem v windowsih, ker ne najdejo IP naslova
(http://forums.techarena.in/networking-s..., nisem pa prepričan, da je to moj problem.

Čudno!

T-Majo ::

Lastniki TP linkov, kako ste zadovoljni z mrežno opremo?

TRIROG ::

Nimam problema za ta denar super reč ...

krop ::

Imam v mreži 2 routerja. Prvi je zalip prek katerega dobim 3g internet. Drugi pa tp-link wr1043nd. Nikakor ga ne morem skonfigurirat, da deluje kot router in ne kot gateway.
Kakšna ideja?
V preteklosti sem imel linksys-a na položaju tp-linka in je vse delovalo odlično:8)

Han ::

Če imaš na tp-linku tovarniški firmware, ga zamenjaj za DD ali Open WRT...

krop ::

Probal zamenjat na open wrt in sem zaflešal router;((
Vse zgleda normalno sam ne morem do nastavitev na 192.168.1.1

Nextor ::

Itak, da ne moreš! OpenWRT v osnovi nima spletnega vmesnika!!! Jaoo RTFM!

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/first...

krop ::

Nextor je izjavil:

Itak, da ne moreš! OpenWRT v osnovi nima spletnega vmesnika!!! Jaoo RTFM!

http://wiki.openwrt.org/doc/howto/first...


Omg, ker idiot sem8-O Sem že mislil v kanto vrčt :)
zrihtano8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

tac ::

Han je izjavil:

Če imaš na tp-linku tovarniški firmware, ga zamenjaj za DD ali Open WRT...


Sem probal tovarniški fw (1043), čisto ok, motilo me je samo da sem ga enkrat moral resetirati v parih dneh.
Dam gor open wrt, čista tema, po zabrkanju nastavitev sem ene par ur rabil da sem ga nastavil nazaj na failsafe...
probal iptv - ne dela hkrati z wlan...bral, probaval...zmanjkal časa in šel na dd wrt
robal iptv - ne dela hkrati z wlan...bral, probaval...zmanjkal časa in šel nazaj na original.
Dela lepo, nobenih problemov več, mi pa očitno primanjkuje časa, ker bi se rad še igral s temi igračami...

jurre ::

mi lahko kdo s tem ruterjem pove dejansko hitrost kopiranja datotek iz USB diska, ki je prikljucen na ruter na PC (preko giga mreze in wifi N?)
Razmisljam tudi o menjavi routerja, trenutno imam buffalo z tomatom, ki deluje super, ampak je 54mb postalo malo prepocasi ob kopiranju HD filmov preko mreze na PC/zunanji disk.

Za test N standarda wifi sem sprobal kolegov asus wl500w (z dd-wrt) in je kar razlika - kopira mi preko mreze (ki je naprej 100Mb) z nekje 6Mb/s, moj buffalo pa s komaj 2,5Mb. Preko kabla gre pa tako v obeh primerih z dobrih 8Mb.
Ni mi pa jasno zakaj preko ftp kopira samo s 4Mb (iz usb kljucka vklopljenega na kolegov router). Po logiki bi moralo iti direktno z USB po N standardu na prenosnik, torej z vec kot prejsnih 6Mb?:8) problem v dd-wrt? In ce bi kupil tplinka, bi prestavil disk direktno na router, pa da ne bi potem tudi s 4Mb kopiralo (ostale mreze pa ne mislim na giga nadgrajevati).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

jurre ::

kaj noben nima diska priklopljenega na ta router?:8)

blackbfm ::

Je prepočasno, hitosti so nekaj mega. Omisli si NAS.

jurre ::

ok, se mi je zdelo...bo treba nasparat za boljsi NAS, cheap so tud pocasni..
edino ce si omislim ta router da dosezem skoraj enak prenos kot po kablu 100mb:D

perovice ::

ma kdo kakšne izkušnje z uporabo printerja oziroma multifunkcijske naprave na tem routerju? zanima me če potem lahko normalno tudi skeniraš in printaš al je kakšna omejitev? pa zanima me še to...kaj se splača namestit gor dd-wrt ali openwrt?

blackbfm ::

Ni podpore za printer, usb je samo za disk. Razen če ti z ddwrt uspe kej sčarat.

perovice ::

to vem da ni podpore... zanima me če deluje z dd-wrt?

BlaY0 ::

Dela. Tazadnji v24 preSP2 si daj gor in inštaliraj paket p910nd (print daemon). Saj imaš na dd-wrt forumu cel guide kako zrihtati print server.

Jaz imam ps s tem routerjem (dd-wrt) sledeč problem. WAN port sem si dal v VLAN z ostalimi switch porti tako da imam zdaj v bistvu 5-portni Gbit switch (za WAN uporabljam 3G USB dongle). Problem se zgodi (router se vsuje/zmrzne, da ga morem resetirati), če kaj velikega pretakam na tem portu. Kot workaround sem na ta port priheftal printer na katerega gre malo prometa ampak me vseeno matra v čem je fora če kdo ve.

maxipin ::

Hej!
Pa kaj na dd-wrt ne izdajajo nič novih verzij za tp-linke? Vidim da je zadnja iz leta 2010?

Imam pa eno vprašanje. Naročen imam še tp-link wr741nd in bi ga rad povezal kot client bridge na osnovni router (ta pa je tp-link wr1043nd). Torej rad bi imel drugi router (wr741nd) v "WDS" in obenem da mi oddaja internetno povezavo na ethernet porte. Je to izvedljivo že na originalnem firmwaru, ali je potrebno iti na dd-wrt?

Hvala!

D3m ::

So novejši buildi. Moraš na forum it.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bili_39a ::

Imam pa eno vprašanje. Naročen imam še tp-link wr741nd in bi ga rad povezal kot client bridge na osnovni router (ta pa je tp-link wr1043nd). Torej rad bi imel drugi router (wr741nd) v "WDS" in obenem da mi oddaja internetno povezavo na ethernet porte. Je to izvedljivo že na originalnem firmwaru, ali je potrebno iti na dd-wrt?


Z dvema 1043 dela bp (z originalnim fw). Za druge kombinacije ne bi vedel. Če se ne motim sem nekje zasledil, da dela tudi 1043 z 941.

Glede printanja na USB: originalni fw im že dobro leto to podporo. Nisem pa sam preskušal...

BlaY0 ::

maxipin je izjavil:


Pa kaj na dd-wrt ne izdajajo nič novih verzij za tp-linke? Vidim da je zadnja iz leta 2010?

Kaj je pa tole potem?

BlaY0 ::

bili_39a je izjavil:


Glede printanja na USB: originalni fw ima že dobro leto to podporo. Nisem pa sam preskušal...

Za dd-wrt je tukaj več ali manj vse razloženo. BTW, p9100d print daemon je notri že dve leti.

bili_39a ::

Ja pa kaj potem? op je spraševal za uradni fw.

BlaY0 ::

OP je to spraševal dve leti in pol nazaj. In ti si to njemu odgovarjal al kaj ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

bili_39a ::

No, ni bil OP, je bil pa odgovor na vprašanje dan nazaj.

Kaj te moti?

BlaY0 ::

Vprašanje je, kaj je tebe zmotilo?

amper ::

Pozdravljeni
Zanima me če ima kdo nastavljeno na wr1043nd na static IP od internetnega ponudnika. Namreč imam ogiginal FW in če dam na Dinamyc IP mi internet dela, če pa nastavim na static, pa ne. Iste nastavitve imam na Bufalo routerju pa deluje na static. Tako da so nastavitve prave. DD-WRT sem že imel naložen, vendar sem imel velike težave z Wirelass, zato sem šel nazaj na original FW.
LP
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

blackbfm ::

Seveda dela static..mogoče je pri ispju kakšen hakeljc. V tem primeru bi jaz probal tole, vzami buffalo in si zapiši njegov MAC naslov.....nato vzami tplink in mu nastavi zapisan mac naslov. Naštimaj static in povej če dela.

amper ::

Sem kopiral MAC, pa je isto. Smo se mi zdi da se router poveže na internet in da samo interneta ne spušča naprej v omrežje. Namreč ko prižgem router se v Traffic statistics začne štetje prometa pod točko Sent, ko pa priključim WAN kabel v router začne šteti še Received. Vendar je na računalnikih možna samo notranja mreža.

LP
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

Auba ::

Zdravo, sam imam isti router in posodobljen najnovejši firmware. No danes sem naložil dd-wrt pa mi internet ni deloval oz. je pisalo omejen dostop. Ta Ppoe se ni hotel connectat. Sem šel nazaj na original firmware.

Ampak bi pa rad imel ddd-wrt. Ima kdo kak nasvet kako zadevo usposobit. da bi delovala?!
Živjo :)

polde66 ::

Daj namesto PPOE dinamični IP
polde

urosh ::

@polde: če ma ppoe, ne more kar dati dinamični. No, lahko, samo delalo ne bo. Mogoče pa nima T-2, ki ima static/dynamic IP, ampak mogoče Amis, ki ima ppoe ;)

@Čokoldako: znan bug: http://www.dd-wrt.com/phpBB2/viewtopic.... - če imaš serisjko 12xxx ali zadnji original FW, potem ne bo delal WAN port. Rešitev pa je v prejšnjem linku

maxipin ::

Hja, jaz imam siol (pa statični ip) in imam tudi na ppoe, z static/dynamic se nisem imel še časa ukvarjati.
Drugače pa glede bridganja router-jev kar sem spraševal malo nazaj. Z openwrt se skoraj dela čudeže :)

Gigahertz ::

Doma maš statičnega?
"670#2500#8"

maxipin ::

Ja.

hojnikb ::

sepravi ta german firmware reši problem z nekativnim wanom ?
Ker mam namen v kratkem nabavit ta ruter in če dd-wrt ne misli delat, si nimam kej z njim počet :))
#brezpodpisa

D3m ::

Jup.

Ampak fantje pri DD-WRT se trudijo narediti firmware, da se izognejo temu problemu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

Še nekaj; kak je wireless performance pri dd-wrt v primerjavi z stock fw ? Je zadevac počasnejša al hitrejša ?

Še kaki haklci, ki pridejo z dd-wrt na temo routerju ?
#brezpodpisa

D3m ::

Bolj se gre zaradi stabilnosti in dodatnih funkcij.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sc0ut ::

hojnikb je izjavil:

Še nekaj; kak je wireless performance pri dd-wrt v primerjavi z stock fw ? Je zadevac počasnejša al hitrejša ?

Še kaki haklci, ki pridejo z dd-wrt na temo routerju ?


Imam stock firmware, pač updejtan z najnovejšim na TP link strani. Vse tri antene imam na low loss 1m kablih, nalimane so na betonski zid. Za betonskim zidom po nekje 3 metrih mi preko wifi torrenti gredo z nekje 9.2 MB/s (upam da enota prav piše) na 100mbit liniji. Torej v mojem primeru ni razlike če dam na kabl ali wifi, stvar deluje super.

Edino ne znam odpreti porta, da bi lahko dostopal preko puttyja na rpi s ssh. Ne vem kje kakšen port pa ip vpišem:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

hojnikb ::

No dokler ni prevelikih odstopanj med dd-wrt in stock fw, kar se tiče wireless-a, potem bo kul...
Itk nebi sploh zamenju good ol' asusa 520gc, sam mi gre že 100M mrežna, g wireless in premalo rama pošteno na organ (glede na to da ostale naprave, ki jim mam podpirajo novejše standarde).

Sc0ut je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Še nekaj; kak je wireless performance pri dd-wrt v primerjavi z stock fw ? Je zadevac počasnejša al hitrejša ?

Še kaki haklci, ki pridejo z dd-wrt na temo routerju ?


Imam stock firmware, pač updejtan z najnovejšim na TP link strani. Vse tri antene imam na low loss 1m kablih, nalimane so na betonski zid. Za betonskim zidom po nekje 3 metrih mi preko wifi torrenti gredo z nekje 9.2 MB/s (upam da enota prav piše) na 100mbit liniji. Torej v mojem primeru ni razlike če dam na kabl ali wifi, stvar deluje super.

Edino ne znam odpreti porta, da bi lahko dostopal preko puttyja na rpi s ssh. Ne vem kje kakšen port pa ip vpišem:)

dodeliš piju static ip, odpreš port 22 (al karkoli maš za ssh) in je zadevarešena ;)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

luuxiii ::

katero verzijo dd-wrtja zdj priporočate
mislim da so še vse tele v "beta" fazi
 verzije

verzije



nekaj sem še zasledil da je problem z novejšimi verzijami po flashanju dd-wrtja
moja verzija je 1.9

urosh ::

ja, to je fix: http://nearlydeaf.com/?p=1109
je pa res, da ga nisem probal...

Drugače pa so vsi novejši FX v kao beta fazi. Delajo pa čist ok...

luuxiii ::

Kiro verzijo pol priporočate 14896
?
Ka pa je brainslayer
Baje reš zadevo

hojnikb ::

18777
#brezpodpisa
««
3 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725431 (6297) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
498847 (2271) Han
»

TL-WR1043ND v2.1 firmware, kje staknit ?

Oddelek: Strojna oprema
141678 (1288) #000000
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020831 (15032) broken/link
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476953 (5784) krop

Več podobnih tem