» »

Windows 7 razna vpraŠanja

Windows 7 razna vpraŠanja

DeathKiller ::

Imam eno vprašanje. Kupil sem nov računalnik, na njega sem naložil windows 7. Ko sem iz starega hotel prenesti vse podatke (iz d:), sem naletel na težavo. Pokazalo se mi je tole okno:



Kaj moram narediti, da se okno ne bo več prikazovalo, saj potem ne morem več kopirati iz njega?

Mentalist ::

Če klikneš Run as Adaministrator, mislim da bo!
Lool.

techfreak :) ::

Odpri Explorer z opcijo Run as Administrator.

Tina_ ::

Tudi jaz imam eno vprašanje glede Win 7 (nisem uspela vseh diskusij prebrati, tako da se opravičujem, če ste kje že to povedali).

In sicer me zanima kakšna je razlika med Windows 7 Home Premium 64-bit in 32-bit? In katero verzijo si naj nabavim? Ve kdo mogoče tudi, če se da kot študent dobiti kje kaj popusta ali je nanižja cena okoli 105 oz. 110EUR?

Hvala že vnaprej!

Rotaidal ::

In sicer me zanima kakšna je razlika med Windows 7 Home Premium 64-bit in 32-bit?


Če imaš 4gb ram ali več uporabiš 64bit w7. Če pa imaš manj pa 32 bit.

Tina_ ::

Aha, tako torej. Hvala. Kaj pa podpora programom je pa pri obeh različicah enaka? 64bitna Vista kr nekaj programov ni podpirala, a ne?

bluefish ::

Ve kdo mogoče tudi, če se da kot študent dobiti kje kaj popusta ali je nanižja cena okoli 105 oz. 110EUR?
Če je tvoj faks vključen v MSDNAA, potem je vse skupaj zastonj.

Kaj pa podpora programom je pa pri obeh različicah enaka? 64bitna Vista kr nekaj programov ni podpirala, a ne?
Da, glede programov ne bi smelo biti problemov. Včasih se zatakne pri kakem bolj eksotičnem kosu strojne opreme in gonilnikih vendar je to že bolj redko.

ST-777 ::

@Tina_ ,o razliki med Windows7 64-bit in Windows7 32-bit lahko prebereš nekaj več na tej spletni strani:

Windows 7: 64 bit vs 32 bit?

Tina_ ::

Najlepša hvala za vse odgovore in pomoč!!

refosk ::

Pegasys inc Tmpgxpress je en od programov , ki ne dela na 64 bit.

Tina_ ::

Še eno vprašanje: kakšna je razlika med Windows 7 Professional (x86) - DVD (English) in Windows 7 Professional (x64) - DVD (English)?

A je Windows 7 Professional (x64) - DVD (English) 64bitna? Kaj pa je potem (x86)?

Hvalaaa!

bluefish ::

x86 je 32-bit verzija.
Povsem tehnično gledano se tudi 64-bit zapiše v obliki x86-64, 32-bit pa x86-32: X86 @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Tina_ ::

A tako. hvala za informacijo!

Zdaj pa res še samo eno vprašanje: lahko namestiš 32 bitno verzijo na laptop, četudi imaš sicer pogoje za 64bitno?

bluefish ::

Ja, mirne vesti.

luky ::

Mogoče ve kdo rešitev pri Win7 in sicer: ko kliknem z desno miško na Moj računalnik iz izberem UPRAVLJAJ mi ne odpre dostopa do okna Upravljanje računalnika, ampak mi izpiše obvestilo " Datoteka ni povezana z nobenim programom, ki bi izvedel to dejanje. Namestite program ali če je ta nameščen, ustvarite povezavo na nadzorni plošči". Ker če sem to kliknil na Visti se mi je odprlo okno za nastavitvami okoli diska itn....spremnjanje črk pogona in podobno.....Tu pa ne vem zakaj ne.

lp.
luky!

maxum ::

kako v ukaznem pozivu (Msdos) povečam velikost fontov??start run cmd... potem pa čisto nič ne vidim ker je font 2 pomoje :/

bluefish ::

Klikneš v naslovni vrstici programa na ikonico > Properties itd.

maxum ::

hvala

red_point ::

mam eno vprašanje. danes sem na nov komp namestil win7 (original) vendar je ta verzija 32 bitna(nisem vedel, kajti je iz msdnaa paketa). rad bi imel 64 bitno verzijo, pa me zanima ali se da to kako naštimat na 64 bitno verzijo.
hvala

bluefish ::

Ne. Z MSDNAA moraš prenesti 64-bit varianto.

red_point ::

aha. in pol ko jo prenesem moram na novo inštalirat al dam lahko samo repair na 64 bitno (če se to da)?
kaj pa z ključem izdelka? bo delovalo če ga bom vnesel še enkrat al bo kaj zapletov?

Samson ::

kolkr vem moras na novo instalirat.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

jlpktnst ::

Win7 business ima lepo vgrajeno virtualziacijo, tako da lahko dokaj mirne duše inštaliraš 64bit in laufaš kar ne dela v virtualiziranem xp-32bit :D Domnevam da se da s tem rešit 95% težav, vsega pač nikol ni šlo.

opeter ::

Windows 7 Business ne obstaja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jlpktnst ::

Vista business obstaja. Vista business v ustrezni w7 ekvivalent (professional). Se posipam s pepelom.

red_point ::

pa bom lahko če bom na novo inštaliral uporabil isti in že uporabljen ključ izdelka?
torej downloadam win7 x64, na novo inštaliram in uporabim stari ključ?
hvala

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ne, uporabiš ključ, ki ti ga ponudi pri 64-bit verziji.

bosmla ::

Pravkar sem tudi sam dobil Win7 x64 - pa imam tezavo s tem, da bi si sistem zapomnil velikost (obliko) mape - torej neki XX mapi spremenim obliko v nekaj kvadratnega ko pa kliknem recimo na Computer ima ta obliko XX mape - jaz pa bi rad da si zapomni obliko za vsako mapo posebaj (v XP je slo to BP).
Upam, da sem jasno opisal... pozna kdo resitev.

kaj samo pogledate pa nic veste?

Nihce?!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()

kitara8 ::

Imam dva kompa. Sploh vam ne bi tratil časa če bi ugotovil da je cd zanič... Pa ni!. Tako najprej sem na namiznega hotel naložiti windows 7 x64 in lepo pritisnem tipko ko piše press any key to boot. In gre potem lepo notri, pokaže se še tisti ekran ko se prvič poganja windowš, nato se pokaže tisti moder ekran z zeleno rožico.. Pa nič drugega. Isto sem probal na prenosniku, isto se vse pokaže nato pa se namesto tistega modrega ekrana pokaže spredaj lepo še okence kjer lahko izbereš že prve nastavitve (tiso katero tipkovnico, jezik... ). Potem sem spet probal na namiznem, in spet tisti moder ekran, in to se je ponovilo še ene 5x potem sem pa obupal.

Any ideas?

Moj komp: intel core2duo 3. 16ghz
4gb ram
300gb diska
dvd-rw labelflash
ati 1gb grafična

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

bosmla ::

Samo da vprasam: to mas ti original Win7 DVD (jaz se ne spomnim da bi bila kaksna zelena rozica)? Imas ze namescen kaksen sistem?

No se sam se priporocam za karsnokoli pomoc za mojo tezavo - vprasanje eno nad ncop1.

kitara8 ::

drugače nimam original, je pa win7 professional.

nameščen imam original winxp service pack 3

za tvoj vprešenje pa žal ne vem. poskusi spremeniti tisto datoteko z ikonami. sicer pa nimam izkušen na tem področju, znal sem samo na xp-ju

Wunderkind ::

Je mozno aktivirati wins 7 ultimate (iz neta) z orig aktivacijsko kodo za professional?

overlord_tm ::

Pomoje da ja, ampak nebi tega pocel. Raje zdownloadas iso sliko z Microsoftove strani, in potem aktiviras s svojim kljucom. Si vzaj ziher da ni se kaj skrito zraven widnowov na isotu.

solatko ::

Wunderkind Ne moreš aktivirati ultimate s kodo za profesional.

overlord_tm ::

A ni tako da itak so sedaj vse verzije Win7 univerzalne, tudi ce imas ultimate, in kodo za pro, se ti pac samo pro opcije aktivirajo?

Wunderkind ::

Ja to sem tudi jaz slišal zato me ravno zanima. Sicer pa bom po vsej vrjetnosti instaliral z kopijo orig professional tako, da mislim da nebi smelo bit problema.

brodul ::

pošljite mail Microsoftu, pa napišite odgovor, da se ne boste skos ciklali pa ugibali okoli tega vprašanja
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

solatko ::

Če bi bile univrzalne, nebi ultimate stal enkrat več, kot home premium, bi pač vsi home kupili in registrirali ultimate.

bosmla ::

Pozna kdo odgovor na moje vprasanje:
Pravkar sem tudi sam dobil Win7 x64 - pa imam tezavo s tem, da bi si sistem zapomnil velikost (obliko) mape - torej neki XX mapi spremenim obliko v nekaj kvadratnega ko pa kliknem recimo na Computer ima ta obliko XX mape - jaz pa bi rad da si zapomni obliko za vsako mapo posebaj (v XP je slo to BP).
Upam, da sem jasno opisal... pozna kdo resitev.

hvala

fosil ::

Univerzalni naj bi bili dvd-ji. Torej za vse verzije je isti dvd, katera verzija se ti naloži pa je odvisno od serijske, ki jo vpišeš.
Vendar pa boš na netu našel tudi piratske verzije dvd-jev, ki so že aktivirane in se ti kr avtomatsko naloži ultimate.
Tako je!

dronyx ::

Ali Windows 7 že zna predvajati DVDje (filme) brez dodatne programske opreme?:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

opeter ::

bosmla je izjavil:

Pozna kdo odgovor na moje vprasanje:
Pravkar sem tudi sam dobil Win7 x64 - pa imam tezavo s tem, da bi si sistem zapomnil velikost (obliko) mape - torej neki XX mapi spremenim obliko v nekaj kvadratnega ko pa kliknem recimo na Computer ima ta obliko XX mape - jaz pa bi rad da si zapomni obliko za vsako mapo posebaj (v XP je slo to BP).
Upam, da sem jasno opisal... pozna kdo resitev.

hvala


Pri meni to deluje brez problemov, skratka Explorer si shrani vse nastavitve. Windows 7 Home Premium x64.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

dronyx je izjavil:

Ali Windows 7 že zna predvajati DVDje (filme) brez dodatne programske opreme?:|
Da. Sicer bi se dalo o samem vmesniku in načinu prehajanja med chapterji napisati kako kritiko, vendar za silo zadeva deluje.

bosmla ::

opeter je izjavil:

bosmla je izjavil:

Pozna kdo odgovor na moje vprasanje:
Pravkar sem tudi sam dobil Win7 x64 - pa imam tezavo s tem, da bi si sistem zapomnil velikost (obliko) mape - torej neki XX mapi spremenim obliko v nekaj kvadratnega ko pa kliknem recimo na Computer ima ta obliko XX mape - jaz pa bi rad da si zapomni obliko za vsako mapo posebaj (v XP je slo to BP).
Upam, da sem jasno opisal... pozna kdo resitev.

hvala


Pri meni to deluje brez problemov, skratka Explorer si shrani vse nastavitve. Windows 7 Home Premium x64.


meni pa ne - si kjerkoli kaj nastavljal (imam W7 x64 pro)to moram resiti, ker je precej motece. V XP si je zapolnil tudi pozicijo na ekranu tu pa kar po svoje..?

dronyx ::

Ali morda kdo ve, če Windows 7 zapisuje v kakšen log vse vzpostavljene povezave v internet (recimo prek wirelessa na prenosniku).

techfreak :) ::

dronyx je izjavil:

Ali Windows 7 že zna predvajati DVDje (filme) brez dodatne programske opreme?:|

Tudi Windows Vista jih je znala.

dronyx ::

techfreak :) je izjavil:

Tudi Windows Vista jih je znala.

Vista? Kaj je to Vista?:)

bosmla ::

Se enkrat ponavljam vprasanje - ne morem verjeti ali nihce pojma nima ali...

Pravkar sem tudi sam dobil Win7 x64 - pa imam tezavo s tem, da bi si sistem zapomnil velikost (obliko) mape - torej neki XX mapi spremenim obliko v nekaj kvadratnega ko pa kliknem recimo na Computer ima ta obliko XX mape - jaz pa bi rad da si zapomni obliko za vsako mapo posebaj (v XP je slo to BP).
Upam, da sem jasno opisal... pozna kdo resitev.

bosmla ::

Evo nasel sem: to ni bug ampak po M$ "by Design" skratka da bi si Explorer zapomnil pozicijo in velikost okna so preprosto ukinili :8). (ce bi bili programi Adobe pisani za Linux bi bilo to zadnje kar sem delal na Win masini...)

Resitev je shellfolderfi opisano tu

Izgleda pa da za resnejse delo na tem forumu nihce ne uporablja Win7.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bosmla ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13821238 (14238) Apache90
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5328313 (17556) GTX970
»

Iz Windows viste 32bit v Windows 7 64bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
141425 (1211) thinc1990
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825775 (14426) ;-)

Več podobnih tem