» »

perverzna lopovščina (1000 eur)

perverzna lopovščina (1000 eur)

««
8 / 24
»»

solatko ::

Kaj pa je po tvojem počasna vožnja drugega, kot oviranje prometa?
Za prekoračitev hitrosti, pa tako ali tako padeš, pa izsiljevanje prednosti tudi, pa nepravilno prehitevanje tudi, neuporaba vzvratnih ogledal je pa tako največkrat vzrok za ponavljanje izpita.
jype - preberi si veveričin post, osebno pa že tako skozi govorim o vožnji po predpisih - predvsem o upoštevanju zgornje meje omejitev, pri vožnji v normalnih razmerah na magistralnih in regionalnih cestah, če pa se vam ne ljubi brati teme, se pa prosim s komentarji ne vključujte nekje na sredini ali zadnjem postu, ker potem tema zgreži smer.

Sem dal na popravi, po pomoti pa sem pisal v hitri odgovor - se opravičujem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Matako ::

če pa se vam ne ljubi brati teme, se pa prosim s komentarji ne vključujte nekje na sredini ali zadnjem postu, ker potem tema zgreži smer.

Sem dal na popravi, po pomoti pa sem pisal v hitri odgovor - se opravičujem


A, Živčki, živčki ... ;) vidiš kako se to potem pozna na vseh področjih življenja - stari, ti si ga moraš vzeti bolj na izi, pa bo vse kul.
/\/\.K.

solatko ::

Če te skrbijo moji živčki, mi za enkrat kar dobro služijo, včasih gre miška drugam, kot si želiš, drugače pa življenja bolj na izi kot ga jemljem sam, bi bilo pa že kičasto.

jype ::

Če nekdo vozi pod omejitvijo _in_ se ne umakne, ko je moč varno prehitevati, to ni nikakršno oviranje prometa.

Če se pa ne umakne, je pa ravno tak debil kot tisti, ki ga gre prehitevat. Če jaz kdaj prehitevam, pa ob začetku prehitevanja "žrtev" potegne, takoj zapeljem nazaj in ga ne poskusim več prehiteti, ker je prehitevanje debilov prenevarno.

Matako ::

Če te skrbijo moji živčki, mi za enkrat kar dobro služijo, včasih gre miška drugam, kot si želiš, drugače pa življenja bolj na izi kot ga jemljem sam, bi bilo pa že kičasto.


No vidiš, če ne bi bilo mečkačev na cesti bi bilo že osladno, ne!
/\/\.K.

atubbuta ::

Skratka zaradi omenjene neetične kazni sem začel akcijo, v kateri bo sodelovala praktično cela familja. Poimenoval sem jo 5000€ odliva. V najkrajšem možnem času bomo skušali s pomočjo kupovanja goriva v tujini preusmeriti 5000€ v tujino.

Čeprav zgleda to nekakšna kazen zaradi kazni, je namen bolj izreči "NE" represalijam, ki so neetične, oz. krivične, oz. so namenjene nepošteni kraji poštenih državljanov.
:)

Tilen ::

Smešno. Zdaj ker ste divjali prehitro tam kjer se to ne sme in ker je država ukrepala po točki zakona bo s tem kaznovana? :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Steinkauz ::

Boste mogl pa kr vleik cajta se furat v tujino da boš nabral 5000eur :))

atubbuta ::

Ja neki časa pa bo res trajal. Odločil sem se za to zaradi večih ralogov.

1. Ker oseba, ki je bila kaznovala sploh ni divjala, ampak se je približevala koncu naselja, problematičen priključek pa ni bil dobro označen.
2. Ker je kazen 1000 € daleč previsoka za naše večinski slovenski dohodek in predstavlja večini lahko FINANČNO KATASTROVO, razsežnosti so pa seveda lahko zelo različne.
3. Ker naša policija ob enem še vedno dobušča grobo kršenje prometnih predpisov brez pravih sankcij.
4. Ker namen kaznovanja v tem primeru NI bil uspostavljanje varnosti, temveč preprosta LOPOVŠČINA oz z drugimi besedami neetično prisvajanje sredstev.
5. Ker je v danem primeru šlo za pravo ZLORABO zakonov v prid pristranskim interesom.
6. Ker vem, da če se ne zoprstavim krivici, potem posledično odobravam krivico.
7. Ker se mi zdi, da bi bilo prav, da tako ravna vsak državljan.
:)

Tilen ::

Ja neki časa pa bo res trajal. Odločil sem se za to zaradi večih ralogov.

1. Ker oseba, ki je bila kaznovala sploh ni divjala, ampak se je približevala koncu naselja, problematičen priključek pa ni bil dobro označen.


2. Ker je kazen 1000 € daleč previsoka za naše večinski slovenski dohodek in predstavlja večini lahko FINANČNO KATASTROVO, razsežnosti so pa seveda lahko zelo različne.
3. Ker naša policija ob enem še vedno dobušča grobo kršenje prometnih predpisov brez pravih sankcij.
4. Ker namen kaznovanja v tem primeru NI bil uspostavljanje varnosti, temveč preprosta LOPOVŠČINA oz z drugimi besedami neetično prisvajanje sredstev.
5. Ker je v danem primeru šlo za pravo ZLORABO zakonov v prid pristranskim interesom.
6. Ker vem, da če se ne zoprstavim krivici, potem posledično odobravam krivico.
7. Ker se mi zdi, da bi bilo prav, da tako ravna vsak državljan.


Tabla ni dovolj dobra označba? Dalje sploh nisem bral, ker se neumnosti najvrjetneje stopnjujejo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Okej, sam neki mi pa še vedno ni jasno:

problematičen priključek pa ni bil dobro označen.

Če si v fakin NASELJU, to ni dovolj dobro označeno? Mora bit res vsak dovoz k bajti označen s posebnim znakom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

atubbuta ::


Tabla ni dovolj?

Table označujejo omejitev in kraj od kod napraj veljajo. Nekateri žal poznajo le pravo. Psihologija pa govori še malo širše. Govori o percepciji. Percepcija človeka pa je taka, da ko vidi tablo za konec omejitve, jo dojema bližje. Zato tudi pospeši prej. In prav tega se tisti, ki postavljajo radar dobro zavedajo in tudi poznajo. Lovijo prekrške, ki so resnici na ljubo prekrški le na papirju. In to je tisto, kar je kot je bilo nekje že omenjeno legalno a ne legitimno. človek s srcem tega preprosto ne more dopuščati.
:)

OrkAA ::

Pa še eno vprašanje. Če je naselje dolgo le 200m (prvih 100m se ustavljaš iz 90 na 50, drugih 100m pa pospešuješ) je po tvoje nepotrebno, da tam sploh obstaja omejitev?

atubbuta ::

Okej, sam neki mi pa še vedno ni jasno:

problematičen priključek pa ni bil dobro označen.

Če si v fakin NASELJU, to ni dovolj dobro označeno? Mora bit vsak dovoz k bajti označen s posebnim znakom?

Da, vsak problematičen priključek si zasluži dobro oznako. Če bi uporabili desetino površine vseh jumbo plakatov iz neposredne okolice, bi bila to najmarkantnejša oznaka v Domžalah.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

atubbuta ::

Pa še eno vprašanje. Če je naselje dolgo le 200m (prvih 100m se ustavljaš iz 90 na 50, drugih 100m pa pospešuješ) je po tvoje nepotrebno, da tam sploh obstaja omejitev?

Vse je odvisno od tega, koliko hitra vožnja v tem naselju ogroža varnost. Nekatera naselja nimajo omejitve (table brez črne obrobe), nekatera naselja imajo višjo omejitev od 50 km/h (poleg table za naselje je okrogel znak s številko in rdečo obrobo). Tam, kjer je pa varnost v naselju ogrožana pa je prav, da je znak za omejitev postavljen nekaj metrov pred naseljem. Če bi tam živel, bi vsekakor to pričakoval.
:)

Tilen ::

Percepcija človeka pa je taka, da ko vidi tablo za konec omejitve, jo dojema bližje. Zato tudi pospeši prej.


Potem pa naj tudi prej plača in naj ne toži po forumih in še bojkotira po nepotrebnem. Ne vem zakaj taka percepcije ne vpliva tudi name? To so samo izgovori in nič druga. Plačaj kazen in se vozi lepo mirno naprej, zdaj ko smo ti že razložili kako se naj pelje brez da dobiš kazen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

atubbuta ::


Dalje sploh nisem bral, ker se neumnosti najvrjetneje stopnjujejo.

Ja v tem procesu so se neumnosti žal res stopnjevale. Sam bi pa rad naredil nekaj pametnega.
:)

Tilen ::


Dalje sploh nisem bral, ker se neumnosti najvrjetneje stopnjujejo.

Ja v tem procesu so se neumnosti žal res stopnjevale. Sam bi pa rad naredil nekaj pametnega.


Plačaj kazen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

atubbuta ::

Percepcija človeka pa je taka, da ko vidi tablo za konec omejitve, jo dojema bližje. Zato tudi pospeši prej.


Potem pa naj tudi prej plača in naj ne toži po forumih in še bojkotira po nepotrebnem. Ne vem zakaj taka percepcije ne vpliva tudi name? To so samo izgovori in nič druga. Plačaj kazen in se vozi lepo mirno naprej, zdaj ko smo ti že razložili kako se naj pelje brez da dobiš kazen.


Sam osebno verjamem, da NIHČE (izjema so morda zelo stari upokojenci) ne pelje pri tabli za konec omejitve še vedno pod omejitvijo. Za to obstajajo raziskave. Temu primerno mora biti prilagojena signalizacija. Pa še vedno pravim, da je predmetni primer BIL PREKRŠEK, vendar le na papirju. Kazen je bila iz pogleda POŠTENJA neupravičena.

A je pretežko razumeti?
:)

atubbuta ::


Plačaj kazen.


Lahko jo ti plačaš, če želiš.
:)

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Percepcija človeka pa je taka, da ko vidi tablo za konec omejitve, jo dojema bližje. Zato tudi pospeši prej.


Potem pa naj tudi prej plača in naj ne toži po forumih in še bojkotira po nepotrebnem. Ne vem zakaj taka percepcije ne vpliva tudi name? To so samo izgovori in nič druga. Plačaj kazen in se vozi lepo mirno naprej, zdaj ko smo ti že razložili kako se naj pelje brez da dobiš kazen.


Sam osebno verjamem, da NIHČE (izjema so morda zelo stari upokojenci) ne pelje pri tabli za konec omejitve še vedno pod omejitvijo. Za to obstajajo raziskave. Temu primerno mora biti prilagojena signalizacija. Pa še vedno pravim, da je predmetni primer BIL PREKRŠEK, vendar le na papirju. Kazen je bila iz pogleda POŠTENJA neupravičena.

A je pretežko razumeti?


Ker večina krade bom pa tudi jaz? Ali kako si ti to razlagaš? Pa kakšen edu link raziskave, ki potem še daje potuho prekrškarjem? Najbolj se lahko maščujete skupaj z vsemi sorodniki tako, da drugič obkrožite koga drugega, če mislite, da bo vaše prekrške toleriral.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Matako ::

@atubbuta - državo boste bolj zaje, če upoštevate moj predlog in tablo za konec naselja ponoči prešvasate bližje centru. To je prava gverilska taktika!

S kupovanjem goriva v tujini pa samo povečujete možnost, da vas dobijo večkrat, ker boste delali daljše poti, LOL.
/\/\.K.

jype ::

atubbuta> Sam osebno verjamem, da NIHČE (izjema so morda zelo stari upokojenci) ne pelje pri tabli za konec omejitve še vedno pod omejitvijo.

Jaz peljem po omejitvi, dokler ne pripeljem _mimo_ table.

atubbuta ::

Pa kakšen edu link raziskave, ki potem še daje potuho prekrškarjem?


Aja, da ne bo pomete; tega tudi ne bom iskal, lahko ga pa ti najdeš. :)
:)

atubbuta ::

atubbuta> Sam osebno verjamem, da NIHČE (izjema so morda zelo stari upokojenci) ne pelje pri tabli za konec omejitve še vedno pod omejitvijo.

Jaz peljem po omejitvi, dokler ne pripeljem _mimo_ table.


Ja, ampak tako morda le dojemaš svojo vožnjo. Si resnično prepričan, da če bi naredili meritev, ne bi pokazala drugače?
:)

Tilen ::

Pa kakšen edu link raziskave, ki potem še daje potuho prekrškarjem?


Aja, da ne bo pomete; tega tudi ne bom iskal, lahko ga pa ti najdeš. :)


Ne, jaz spoštujem predpise in ne potrebujem potuhe. Ti pa navajaš neke raziskave, da bi upravičil kršenje zakona.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

darkolord ::

Da, vsak problematičen priključek si zasluži dobro oznako.
To, da je bla na začetku naselja tabla "naselje", pomeni, da bo na tem območju vsaj nekaj, čisto možno pa da MNOGO priključkov (vsaka bajta ima svojega). Če voziš s previsoko hitrostjo, so seveda problematični prav vsi od teh.

atubbuta ::


Ne, jaz spoštujem predpise in ne potrebujem potuhe. Ti pa navajaš neke raziskave, da bi upravičil kršenje zakona.


Nisem jih navajal. Le pravim, da sem prepričan, da obstajajo.
:)

d0rK ::

Kaj pa ce enkrat, ko bos tankal v tujini, kar tam ostal?

Tilen ::


Ne, jaz spoštujem predpise in ne potrebujem potuhe. Ti pa navajaš neke raziskave, da bi upravičil kršenje zakona.


Nisem jih navajal. Le pravim, da sem prepričan, da obstajajo.


Tako kot si prepričan, da NIHČE tam pri tabli ne vozi po omejitvah?:))
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

atubbuta ::

Da, vsak problematičen priključek si zasluži dobro oznako.
To, da je bla na začetku naselja tabla "naselje", pomeni, da bo na tem območju vsaj nekaj, čisto možno pa da MNOGO priključkov (vsaka bajta ima svojega). Če voziš s previsoko hitrostjo, so seveda problematični prav vsi od teh.


Ja, res je. Res je pa tudi to, da 50 km/h, kolikor je vozila predmetna oseba NI previsoka hitrost. Tudi 60 km/h ne bi bila. Previsoka hitrost je pa gotovo npr. 160 km/h, kar je primer, ki se pri nas v naseljih pogosto pojavlja brez ustreznih sankcij!
:)

atubbuta ::


Ne, jaz spoštujem predpise in ne potrebujem potuhe. Ti pa navajaš neke raziskave, da bi upravičil kršenje zakona.


Nisem jih navajal. Le pravim, da sem prepričan, da obstajajo.


Tako kot si prepričan, da NIHČE tam pri tabli ne vozi po omejitvah?:))


Preden kaj izpodbijaš, to tudi DOKAŽI. To kar si navedel ni dokaz, temveč DEMAGOGIJA.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Tilen ::


Ne, jaz spoštujem predpise in ne potrebujem potuhe. Ti pa navajaš neke raziskave, da bi upravičil kršenje zakona.


Nisem jih navajal. Le pravim, da sem prepričan, da obstajajo.


Tako kot si prepričan, da NIHČE tam pri tabli ne vozi po omejitvah?:))


Preden kaj izpodbijaš DOKAŽI. To kar si navedel ni dokaz, temveč DEMAGOGIJA.


Dokaz, da moraš plačati kazen je tukaj. Mi ti žal nimamo več kaj dokazovati, ti si se pa tudi že več kot dokazal!

Lp!
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

atubbuta ::

Nekateri ste pač v službi policije, jaz sem pa in upam, da vedno bom v službi PRAVICE.
Tilen, očitno ne razumeš. Žal. Pišuka, a je res v vsakem vicu nekaj resnice?
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

Matako ::

Nekateri ste pač v službi policije, jaz sem pa in upam, da vedno bom v službi PRAVICE.


A ni bil to en film?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

Tarzan ::

Divji zahod.

Če zaradi tako "banalnega prekrška" ugasne kako otroško življenje pa sploh ni problema, tako ali tako nas je preveč. Pet minut prej se od doma skapljaj in ne bo treba na cesti nadoknaditi niti sekunde. Če bi rad ogrožal življenje nima nihče nič proti, če ne bi bil tempirana bomba za mimovozeče/hodeče nič hudega sluteče nedolžne žrtve. Žal.

veverrca ::

Kaj nekateri ne znate sprejeti, da ste naredili napako in sprejeli odgovornost za plačilo tega. Kaj pač si peljal 90 pred koncem table in so te policisti pohajcali. So tebe in še miljon drugih. Je pa najbolj fajn se rint skozi zakone in pametovati, kakšna je država. Ja sej je naša država na robu polomije na nekaterih zakonih, samo če si nekaj storil za to tudi odgovarjaj. A če bi ti pa tisti trenutek en otrok skočil na cesto in bi z 90 iz njega naredil pašteto. Kaj bi pa potem naredil? Šel tožit starše, ker ga niso imeli na ketni in ti je poškodoval avto. Sprejmi svojo napako, plačaj in pika.

lp

Tear_DR0P ::

atatuba - jaz podpiram tvoj eksperiment - sporoci kolko so kazni v italiji in avstriji za enak prekrsek :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

jype ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

C_maniak ::

Ja, ampak tako morda le dojemaš svojo vožnjo. Si resnično prepričan, da če bi naredili meritev, ne bi pokazala drugače?

ahaha, a tebi je res tako težko dojet kdaj gres mimo table? mogoč pa prevelika hitrost res ni tvoj največji problem ...

Tilen ::

Informativna tabelica...

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

ZaOstali ::

Ja neki časa pa bo res trajal. Odločil sem se za to zaradi večih ralogov.

1. Ker oseba, ki je bila kaznovala sploh ni divjala, ampak se je približevala koncu naselja, problematičen priključek pa ni bil dobro označen.
2. Ker je kazen 1000 € daleč previsoka za naše večinski slovenski dohodek in predstavlja večini lahko FINANČNO KATASTROVO, razsežnosti so pa seveda lahko zelo različne.
3. Ker naša policija ob enem še vedno dobušča grobo kršenje prometnih predpisov brez pravih sankcij.
4. Ker namen kaznovanja v tem primeru NI bil uspostavljanje varnosti, temveč preprosta LOPOVŠČINA oz z drugimi besedami neetično prisvajanje sredstev.
5. Ker je v danem primeru šlo za pravo ZLORABO zakonov v prid pristranskim interesom.
6. Ker vem, da če se ne zoprstavim krivici, potem posledično odobravam krivico.
7. Ker se mi zdi, da bi bilo prav, da tako ravna vsak državljan.

Pa saj imaš PIKE pa 50% POPUST!
Danes smo se glih proti domu peljali in je fotr vozu 90km/h en pred njim pa nekje 65km/h in ker je bila taka cesta, ga skoraj celi kilometer nismo prehiteli.
Sem pa videl nekaj kaj mi je šlo na kurac!
Namreč, dva peciklista sta se peljala po pločniku(en za drugim) tretji pa se je vozil po cesti vzporedno z prvim ali drugim...

bremzzi ::

Kaj ti je šlo na kurac, da vozijo po pločniku ali da vozijo po cesti? Ker kolesarji spadajo na cesto ali kolesarsko stezo in ne na pločnik, razen, če je kolesarska na pločniku.

Brane2 ::

atubbuta:

Jaz ti dam prav. Država se lahko gre po okvirčkih, a to se lahko greš tudi ti.

Ni neumno IMHO, samo neuporabno za nekoga, ki je dlje od meje.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pyr0Beast ::

Namreč, dva peciklista sta se peljala po pločniku(en za drugim) tretji pa se je vozil po cesti vzporedno z prvim ali drugim...
Kaj je narobe s tem ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

atubbuta ::

Vsem, ki pišete, da je prav, da je predmetna oseba dobila kazen prav privoščim, da se zgodi to tudi vam. Pa vi potem plačajte namesto 1000€ kar 3000€. Mislim, da je to mogoče; ko boste šli k sodniku za prekrške, ga prosite za višjo kazen. Morda vam bo ustregel.

Oseba, o kateri pišem je zelo varen voznik in mislim, da še nikoli ni povzročila prometne nesreče. In take osebe se pri nas kaznuje. Kaj pa agresivni vozniki? Teh se ne upajo ali pa ne znajo. Žalostno je, ZELO žalostno, kaj nekateri tukaj zagovarjate. Prav vesel bom, ko boste dobili lekcijo in vas bo nič hudega sluteče presenetila modra pošta v nabiralniku in si boste rekli: "Kako je to mogoče? Saj vendar vozim po predpisih!"

Takrat boste morda le dojeli.
:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: atubbuta ()

atubbuta ::


Pa saj imaš PIKE pa 50% POPUST!


:nope , ni popusta!
:)

Matako ::


Pa saj imaš PIKE pa 50% POPUST!


:nope , ni popusta!


Vedno je. Si ziher, da so bili pravi policaji? Mogoče pa preoblečeni Domžalčani lovijo mimovozeče za keš in lulz! XD
/\/\.K.

atubbuta ::

Ne, ni. Ko prideš k sodniku za prekrške, ni več popusta, ki ga imaš pri nižjih kaznih.
:)

solatko ::

Nemci ne rabijo polnit proračunsko blagajno z denarjem voznikov, omejitve imajo bolj smiselne, pa 50m od table za konec naselja se tudi nikoli ne postavijo, so pa dejansko tam, kjer je prekoračitev hitrosti nevarno, na črnih točkah, nikoli pa jih ne boš videl, tako kot pri nas, na ravni, pregledni cesti s kakšno blesavo omejitvijo. Oni pač delujejo po principu preprečevanja nevarnosti na cesti, naši pa kot polnilci proračuna. Tam kjer je nevarno, jih enostavno ni, tam kjer pa so, po navadi že desetletja ni bilo hujše prometne nesreče, cesta pa pač omogoča malo višje hitrosti, saj je vidljivost po navadi tam, kjer merijo 1000m ali pa še več. Takole za mal mimogrede - ob akciji lovljenja divjakov - na relaciji LJ - Zidani most nisem opazil niti enega policaja, v soboto so me proti Zidanemu mostu merli 2x (seveda na ravnem, preglednem odseku z omejitvijo 60km/h, za nazaj proti LJ pa enkrat - zopet na takem delu ceste.
««
8 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mnenje o policajih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12926918 (18712) strup121
»

Hitrost na cesti (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26152895 (42101) Oki

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48677632 (70332) Gandalfar
»

Speeding Facts vs Myths (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25813711 (10589) jype
»

Prehitra vožnja - ugovor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18913863 (11393) Tear_DR0P

Več podobnih tem