» »

Speeding Facts vs Myths

Speeding Facts vs Myths

ABX ::

Še boljši so pa tisti ki se dejansko že pripravijo na situacijo in reagirajo še predno se ta zgodi. :D

90% časa natanko vem kako bo nekdo reagiral, prehitevanje, rinjenje v križišče, izsiljevanje. Tistih 10% pa raje počakam in še enkrat analiziram situacijo.


Tako, ljudje imamo svoje rutine, če si pozoren boš vedel kaj tistemu spredaj hodi po glavi. Potem pa se lahko odločiš ali boš bil prijazen ali boš nagajal.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

TESKAn ::

ko zadnji trenutek opaziš izogibališče?
Kako pa lahko izogibališče opaziš zadnji trenutek? Skrito v grmovju?

Ja. Tudi tebe vabim v naše kraje, da se sam prepričaš o tem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

gruntfürmich ::

da je za večino nesreč kriva prevelika hitrost je znano DEJSTVO.
ni pa verjetno dobro znano, kaj se šteje pod to 'preveliko' hitrost. in to me najbolj bega; ker pod tem izrazom se lahko skrivajo resnično takšne stvari, za katere voznik objektivno ni kriv, so pač nesrečen splet okoliščin, pa čeprav bi se vozil po pravilih ali pa samo 10 kmh več.

seveda pa je najlažje in najneumneje okriviti za use voznika, kot to jype počne; pač prehitro si vozil!
>:'če ti je bilo 50 kmh v naselju preveč bi se pač vozil 30 in podobna klobasanja...'

imho je potrebno natančno določiti kdaj je voznik zares divjal po cesti, in zaradi takih primerov ukrepati; ali z ovirami ali omejitvijo hitrosti avtov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

ABX ::

In istočasno je to super izgovor za kriminalne ceste ki jih imamo na podeželju.

Zakaj bi popravil cesto, če za nesrečo je kriv voznik?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

darkolord ::

Al je boljši izgovor za kriminalno vožnjo.

Zakaj bi vozil s prilagojeno hitrostjo, če so za nesrečo krive ceste?

ABX ::

Al je boljši izgovor za kriminalno vožnjo.

Zakaj bi vozil s prilagojeno hitrostjo, če so za nesrečo krive ceste?


Seveda tudi to se dogaja. Ampak zdaj obsojat vse kot divjake je malo neumno, ne?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Mipe ::

Če so pa vsi divjaki, prisežem! Vsi so hitrejši kot pešci! ;)

gruntfürmich ::

In istočasno je to super izgovor za kriminalne ceste ki jih imamo na podeželju.

Zakaj bi popravil cesto, če za nesrečo je kriv voznik?


hja no, jst mislim da so slabe ceste zelo zelo malokrat krive za nesrečo... so verjetno drugi razlogi močnejši...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ABX ::

In istočasno je to super izgovor za kriminalne ceste ki jih imamo na podeželju.

Zakaj bi popravil cesto, če za nesrečo je kriv voznik?


hja no, jst mislim da so slabe ceste zelo zelo malokrat krive za nesrečo... so verjetno drugi razlogi močnejši...


Če bi imel ti minimalno občutka za vožnjo takšni neumnosti ne bi izjavljal. Ker nesreče se dogajajo bolj pogosto na problematičnih odsekih.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Utk ::

Al je boljši izgovor za kriminalno vožnjo.

Zakaj bi vozil s prilagojeno hitrostjo, če so za nesrečo krive ceste?

Po moje samo največji bedak lahko misli, da se kdo vozi po svoje, pa ga čisto nič ne briga, če bo ostal na cesti ali ne.

Ziga Dolhar ::

Hja, "razmeram neprilagojena hitrost" je zelo tečen razlog, sploh, ker želi biti tako zelo kategoričen:

(a) voznik mora poznat cestne razmere VEDNO in POVSOD, in
(b) tem razmeram prilagoditi vožnjo.

Pri točki (a) je problem izrednih razmer. Naprimer, pozimi, suha in splužena cesta, po kateri se da BP iti 90. Nato te na določenem predelu pričaka petmetrski poledeneli odsek, katerega lahko prevoziš zgolj z 20 kmh, sicer zletiš s ceste.

Ker bi po načelu "razmeram prilagojene hitrosti" to pomenilo, da mora voznik prevdidevat, da ga na vsakem koraku lahko pričaka deset (centi)metrov ledu, ki ga lahko prevozi le s hitrostjo 20(c)mh, bi to od voznika zahtevalo, da nepretrgoma vozijo s takšno hitrostjo.

Sorry, I don't buy it.
https://dolhar.si/

Utk ::

Zato sem pa že zdavnaj napisal, da se neprilagojeno hitrost lahko ugotovi samo, ko si že v jarku. Pa so nekateri pametnjakoviči imeli nekaj proti.
Zato vsak prestrašen osebek, ki si ne upa po dežu več kot 60, pač ne vozi s "prilagojeno" hitrostjo, ampak je bolj verjetno, da je totalno nesposoben in nevaren in mu bi treba vzet izpit.
Zadnjič sem se vozil za eno žensko, ki se je skoz vozila 60, največ 70, potem je prišla v "mesto" in šla 40, ko je prišla do semaforja pa šla kar naprej, ko je že vsaj 2 sekundi svetila rdeča. Če jo bi prej videl jype, bi sigurno rekel, o, kako previdna in dobra voznica, najbrž tudi sama zase to misli. V resnici je pa kokoš, ki je bolj nevarna od vsakega, ki se vozi 10% nad omejitvijo in ji bi kot prvi treba vzet izpit.

jype ::

Ziga Dolhar> ki ga lahko prevozi le s hitrostjo 20(c)mh, bi to od voznika zahtevalo, da nepretrgoma vozijo s takšno hitrostjo.

To ne drži! Voziti moraš zgolj s hitrostjo, ki ti omogoča ustaviti pred oviro (ali pač poledenelim odsekom ceste), ko jo boš zagledal!

Če voziš 90 po ravni in pregledni cesti in vidiš poledenel odsek 100m pred seboj, brez vsakega pretiravanja lahko znižaš hitrost na ustrezno.

Če je cesta ovinkasta ali kako drugače nepregledna, potem si seveda _že prej_ prilagodil hitrost takim razmeram in ne voziš 90.

Ziga Dolhar ::

Da je cesta poledenela, da delovišče ni primerno zavarovano, da ti skoči srna ... pač ne moreš vedno videt 100 metrov naprej.
https://dolhar.si/

jype ::

Ziga Dolhar> pač ne moreš vedno videt 100 metrov naprej.

In kadar ne moreš, takrat voziš počasneje (ne pa nujno tako počasi, kot bi vozil po poledenelem cestišču, gradbišču ali drugi nepriliki).

Ne boš me pa prepričal, da se moraš pripeljat _na_ gradbišče, poledenelo cesto ali v podobno situacijo, preden to lahko opaziš.

ABX ::

Ziga Dolhar> pač ne moreš vedno videt 100 metrov naprej.

In kadar ne moreš, takrat voziš počasneje (ne pa nujno tako počasi, kot bi vozil po poledenelem cestišču, gradbišču ali drugi nepriliki).

Ne boš me pa prepričal, da se moraš pripeljat _na_ gradbišče, poledenelo cesto ali v podobno situacijo, preden to lahko opaziš.


Ma kaj počasneje, vsake 10 let vozimo 10km/h počasneje, z več nesrečami.
Človek bi pričakoval da z razvojem bi se transport pohitril ne pa upočasnil. je ura da država sprejme dejstvo da ni naredila dovolj za varnost cest.

Kjer jaz živim imam en problematičen odsek, redno ven iz ceste letijo hitri mladeniči in mame ki nimajo pojma kako se vozi. Kdo je zdaj kriv?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Mipe ::

En mladenič je trčil v našo šikano in jo močno poškodoval, pa je bemtil zaradi svojega novega avta. Vsi drugi pa lahko zvozijo, samo on, ponosni Slovenec, pa ne more in zato smo krivi mi, ki imamo šikano, da ustavi plazenje zemlje na naše dvorišče?

Je pa res, da je ovinek težko pregleden, vendar je ogledalo in sploh se ne DIVJA po ovinkih, še posebej ne v naselju, kjer ljudje prečkajo cesto.

Zdaj pa moramo na lastne stroške popravit šikano. Pizdarija.

darkolord ::

Po moje samo največji bedak lahko misli, da se kdo vozi po svoje, pa ga čisto nič ne briga, če bo ostal na cesti ali ne.
Jah, v eni drugi temi so se eni čist resno pogovarjali, kako je en ovinek tako slabo narejen, da ga je _NEMOGOČE_ zvoziti po svojem pasu in ga _MORAŠ_ sekati čez polno črto. Seveda jim na kraj pameti ni prišlo, da bi hitrost malce zmanjšali.

Kjer jaz živim imam en problematičen odsek, redno ven iz ceste letijo hitri mladeniči in mame ki nimajo pojma kako se vozi. Kdo je zdaj kriv?
Sigurno vlada! Bogi prehitri mladeniči in mame ki ne znajo vozit so pa tu nedolžne žrtve naše politike. </sarcasm>

ABX ::

Po moje samo največji bedak lahko misli, da se kdo vozi po svoje, pa ga čisto nič ne briga, če bo ostal na cesti ali ne.
Jah, v eni drugi temi so se eni čist resno pogovarjali, kako je en ovinek tako slabo narejen, da ga je _NEMOGOČE_ zvoziti po svojem pasu in ga _MORAŠ_ sekati čez polno črto. Seveda jim na kraj pameti ni prišlo, da bi hitrost malce zmanjšali.

Kjer jaz živim imam en problematičen odsek, redno ven iz ceste letijo hitri mladeniči in mame ki nimajo pojma kako se vozi. Kdo je zdaj kriv?
Sigurno vlada! Bogi prehitri mladeniči in mame ki ne znajo vozit so pa tu nedolžne žrtve naše politike. </sarcasm>


Škoda ki nastaja zaradi zvite pločevine je bistveno višja kot popravilo odseka. Ampak hej, očitno je tako že prav, dokler ne bo kdo zgubil življenje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

darkolord ::

Škoda ki nastaja zaradi zvite pločevine je bistveno višja kot popravilo odseka.
Za koga?

ABX ::

Škoda ki nastaja zaradi zvite pločevine je bistveno višja kot popravilo odseka.
Za koga?


Za Slovenijo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

darkolord ::

Če popravijo cesto, bojo cestarji meli delo za čas popravila, zdej majo pa kleparji skozi delo. Ha.

Seveda je fino, da so ceste popravljene, sam to nikakor ni kakšna dolgoročna rešitev za odpravo vzrokov prometnih nesreč. Ker bojo ljudje pač vozili ŠE hitreje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

jype ::

Pred odsekom je gvišno tabla, ki opozarja, da je treba prilagoditi hitrost in biti še posebej pozoren. Znak ne stane prav dosti.

Da bi kdo znak upošteval, je pa treba brcnit v rit tistega, ki ga ne upošteva, ne pa cestarjev!

ABX ::

Ni nobene table in omejitev je 90. Za dosegat to hitrost moreš bit profesionalen voznik z strokovno prirejenim avtom.

Cesta je zapuščena sama sebi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jype ::

ABX> Ni nobene table in omejitev je 90. Za dosegat to hitrost moreš bit profesionalen voznik z strokovno prirejenim avtom.

Ta hitrost _ni minimalna hitrost_, s katero ti je dovoljeno prevoziti ta odsek.

Daj prilepi fotko tega odseka ali pa polinkaj na google maps, da ti povem, kako bi jaz vozil skozenj.

ABX ::

Jaz razumem da ste vi nad naravna bitja in ne delate napak.

Vendar mi navadni smrtniki vsake toliko kaj zafukamo. Jaz bi rad da ko naredim napako me ne čaka prepad ki me opozori da delam neumnosti, ampak ena taka prijazna bankina ki me varno ustavi.

In namesto da ste nestrpni do napak ostalih in celo privoščite finančno škodo sosedu, se malo zamislite in poskusite tudi vi pomagat da se bomo imeli VSI boljše.

Nesramni, fouš in žleht ste, jaz se raje tu pa tam zmotim kot da postanem kot vi.

Tudi F1 ki ima najboljše voznike se zaveda nevarnost cest in neprimerne proge ne sprejme.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

darkolord ::

Jaz razumem da ste vi nad naravna bitja in ne delate napak.

Vendar mi navadni smrtniki vsake toliko kaj zafukamo. Jaz bi rad da ko naredim napako me ne čaka prepad ki me opozori da delam neumnosti, ampak ena taka prijazna bankina ki me varno ustavi.
Vsi delamo napake. Samo pri nekaterih bo v primeru napake škoda v večini primerov neznatna.

Če napako naredi nekdo, ki vozi 250km/h, NE MORE pričakovat, da bojo zaradi njega oblazinili cesto in okolico, da bo pristal na mehkem. Da bo v primeru napake pogreb ob zaprti krsti, se mora zavedat, preden se je spravil v avto.

Česar divjaki ne razumete, je to, da s svojimi dejanji ogrožate tudi DRUGE (in njihovo imovino), mislite pa samo nase.

Tudi F1 ki ima najboljše voznike se zaveda nevarnost cest in neprimerne proge ne sprejme.
Seveda, v tem se razlikujejo od ljudi, ki divjajo po za divjanje neprimernih cestah.

Sicer pa, fouš? Fouš za kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

ABX ::

Fouš ker tudi ljudje ki vozijo slabo in počasi so v smrtni nevarnosti zaradi neprimernih cest. Razumem da ne morem rešit vsakega, vendar če uredimo ceste bo manj nesreč.

In za vsakega ki konča iz ceste imate en dober razlog za ga kurcat da v bistvu si je sam kriv.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jype ::

Prilepi link na odsek, no.

Bom jaz enega, da se boš lažje opogumil:

http://maps.google.com/maps?f=q&source=...

Levo od velikega kompleksa petrolovih skladišč, kjer vidiš okrogle in oglate bele objekte, je prehod za pešce. (Zaloška) cesta je ravna in pregledna, omejitev na celotnem odseku (in pravzaprav od obvoznice do Zaloga) pa je 50 km/h, zato seveda tam tudi sam vedno vozim s tako hitrostjo. približno 50m pred in za prehodom je omejitev znižana na 40 km/h, zato seveda tam upočasnim. Kakšne učinke ima to na tiste izmed vas, ki se "občasno zmotite" je seveda jasno - vsi divjajo prek 70 km/h, ker je cesta pač pregledna, pri tem pa seveda niti v sanjah ne upoštevate dejstva, da se na to cesto vključujejo tovorna vozila, polno naložena z različnimi zelo vnetljivimi snovmi.

Potem zraven dodamo še pijačo, mobitele, otroke na zadnjih sedežih in čustveno nezrele odrasle na sprednjih, pa imamo prometno nesrečo, v kateri zgori cela družina - krive so pa ceste?

ABX ::

Ma ni važno če je to en odsek ali 100. Važen je naš pristop do reševanja problemov, ker jaz ko se usedem v avto vidim 100 napak ki nekdo ki bi je zadolžen za varnost bi moral že zdavnaj uredit.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

Ja pa kaj ti je tok težko nalepit ta odsek, o katerem se pogovarjamo? Zanima me!

Saj se strinjam, da bi ceste lahko bile boljše, a takšne kot so zdaj, so precej varne, če upoštevaš predpise (v katerih seveda piše, da moraš prilagoditi hitrost trenutnim razmeram).

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Če popravijo cesto, bojo cestarji meli delo za čas popravila, zdej majo pa kleparji skozi delo. Ha.


Ti priporočam da razbiješ par avtov naključno, da bojo imeli kleparji več dela in nas popeljali v novo ero ekonomične razsvetlitve.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pyr0Beast ::

no, zgovarjati se da je vzrok nesreče izključno slaba kakovost ceste je malce trapasto. Navsezadnje, nikjer še nisem videl, da je pred in po ovinku odlična, pravkar asvaltirana cesta, sam ovinek pa je narejen iz spolzkega zlizanega betona.
Če je cesta slaba se nima kaj za divjati.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

no, zgovarjati se da je vzrok nesreče izključno slaba kakovost ceste je malce trapasto. Navsezadnje, nikjer še nisem videl, da je pred in po ovinku odlična, pravkar asvaltirana cesta, sam ovinek pa je narejen iz spolzkega zlizanega betona.
Če je cesta slaba se nima kaj za divjati.


Kdo izključno zagovarja nesreče na en vzrok je teslo. Naša država je odlična v tem početju.

Poleg tega če je en del ceste slab imamo dve možnosti, omejimo hitrost ali ga popravimo.
In ne razumem kako lahko na problematičnih odsekih imajo tovornjaki iste omejitve kot športni avti, to je skregano z logiko.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Rippy ::

no, zgovarjati se da je vzrok nesreče izključno slaba kakovost ceste je malce trapasto. Navsezadnje, nikjer še nisem videl, da je pred in po ovinku odlična, pravkar asvaltirana cesta, sam ovinek pa je narejen iz spolzkega zlizanega betona.
Če je cesta slaba se nima kaj za divjati.


Dobra cesta mora omogočiti najvišji možni mehanski oprijem avtomobila s cestiščem in razporeditev teže na vsa štiri kolesa pa naj bo to ovinek ali ne. Če je cesta razpokana, vdrta in nagnjena zaradi obrabe tega ne omogoča. Pa naj se ti voziš 20km/h ali 70km/h po takšni cesti in pride do nesreče boš pri nas spadal v kategorijo neprilagojena hitrost v Nemčiji pa bo vzrok nesreče slabo cestišče (seveda če ni kakšen drugi vzrok).

Hitrost bi se morala prilagajat vremenskih in prometnim razmeram in ne javni cesti, ki ima kakovost slabega makadama, ob katerem stoji prometni znak za 70+km/h.

darkolord ::

Če na cestah ne bi bilo omejitev, bi zavedno šli v samomor, ko bi se zjutraj usedli v avto?

KaiV6 ::

darkolord, zakaj tako agitiranje ?

Vsi se strinjamo, da ce vozis 250km/h si divjak.
Vendar se nekateri ne strinjamo, da ce vozis 60km/h pri omejitvi 90km/h in zletis s ceste, si divjak, in nesposobnez povrhu, ki ni prilagodil hitrosti razmeram, ker ovire ni predvidel, ceprav bi jo zaradi pazljivosti moral.

Nekatere ceste so slabe, na podezeljih se toliko bolj, ce je cesta kategorizirana, kot cesta na kateri je omejitev 90, naj bo 90, ne pa po 20ih letih razpadanja, postavljanje znakov za nevarnost vsak kilometerski odsek.
Sicer pa znak "nevarnost na cesti" se ne postavlja za luknjasto cesto, ampak za nevarnosti, ki v pravilniku o prometni signalizaciji niso definirane/navedene in to so nevarnosti na katere upravljalec cest nima vpliva, kar pri luknjasti, nespluzeni, nepocisceni, erodirani cesti ne steje.

Nesrece pa so na zalost neodvisne od pazljivosti udelezencev, saj zato so tudi pac, nesrece.
<insert>podpis.html</insert>

darkolord ::

Vendar se nekateri ne strinjamo, da ce vozis 60km/h pri omejitvi 90km/h in zletis s ceste, si divjak, in nesposobnez povrhu, ki ni prilagodil hitrosti razmeram, ker ovire ni predvidel, ceprav bi jo zaradi pazljivosti moral.
A bi bila kakšna razlika, če zletiš s ceste pri 60km/h na sveže asfaltirani brezhibni cesti (oster ovinek) ali če zletiš s ceste pri _enaki_ hitrosti na _enako ostrem_ ovinku, s tem da je slednja cesta malo bolj poškodovana? Jest pravim da ne, eni bi pa v drugem primeru krivili cesto.

saj zato so tudi pac, nesrece.
Mimogrede, ker se sedaj bolj razume vzroke nesreč kot včasih, se v angleščini že nekaj časa namesto accident uporablja izraz traffic collision

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Ziga Dolhar ::

Ce zletis iz ceste, je to collision?
https://dolhar.si/

darkolord ::

Če se pri tem zaletiš v kakšno geografsko oviro (ko padeš v prepad so to... tla), pol ja. Ampak kakorkoli, razmišljat o temu, da to, da si imel prometno _nesrečo_, kakorkoli zmanjšuje pomen tvoje krivde, ni prov smiselno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

gruntfürmich ::

slovenske ceste so na splošno zelo slabe. kr uprašte mojo specialko...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

KaiV6 ::

darkolord:
A bi bila kakšna razlika, če zletiš s ceste pri 60km/h na sveže asfaltirani brezhibni cesti (oster ovinek) ali če zletiš s ceste pri _enaki_ hitrosti na _enako ostrem_ ovinku, s tem da je slednja cesta malo bolj poškodovana? Jest pravim da ne, eni bi pa v drugem primeru krivili cesto.


Zanimivo, torej trdis, da kadar zletis s ceste pri 60km/h v ostrem ovinku, podlaga s katere zletis v bistvu nima nekega velikega pomena (nov asfalt ali malo poskodovan). Kaj pa ce je oljni madez na cesti ? tudi neprilagojena hitrost ali damo kar znak za nevarnost pa je reseno ?
Pol pa sploh ne vem zakaj se ceste popravljajo in obnavljajo, ce po tvojem s casom ne zgubljajo svojih lastnosti.

Sicer pa bistvo mojega citiranega posta je bilo, da se cloveka, ki zleti s ceste ob teh pogojih ne kategorizira kot nepazljivega in wreckless divjaka.


Mimogrede, ker se sedaj bolj razume vzroke nesreč kot včasih, se v angleščini že nekaj časa namesto accident uporablja izraz traffic collision


Torej trdis tudi, da se nesrece ne dogajajo, ker se jih pac ne pojmuje kot nesrece? Weird. No pri nas se jo se vedno pojmuje kot nesreco, kar tudi, ce ti pade klavir s cargo letala na avto, je.


Tvoje izjave so sicer "iz tvojih ust v bozja usesa" za upravljalce cest. Kadar nastane vdrtina okoli jaska zaradi dezevja in ti na njem pocis gumo, placas in si tiho, sicer zakaj bi moril upravljalca cest, saj to ni bila ne nesreca (ki v anglescini pac ne obstaja vec) niti ni kriv upravljalec. Kriv si ti in tvoja neprilagojena hitrost in nepazljivost?. O`rly ?
<insert>podpis.html</insert>

darkolord ::

Še enkrat preberi, kaj sem napisal.

Če na BREZHIBNI cesti (kar pomeni brez olja itd) zletiš iz ovinka, in če na HIBNI cesti zletiš iz enakega ovinka pri enaki hitrosti, je več kot očitno HITROST PREVISOKA.

Sem mislu, da je vsaj ta najbolj osnoven primer kristalno jasen, pa vidim, da nekateri še kar iščete zunanje vzroke.

ABX ::

Še enkrat preberi, kaj sem napisal.

Če na BREZHIBNI cesti (kar pomeni brez olja itd) zletiš iz ovinka, in če na HIBNI cesti zletiš iz enakega ovinka pri enaki hitrosti, je več kot očitno HITROST PREVISOKA.

Sem mislu, da je vsaj ta najbolj osnoven primer kristalno jasen, pa vidim, da nekateri še kar iščete zunanje vzroke.


Zakaj pa je potrebno zletet ven iz ceste, a ne bi bilo lepše če bi bila cesta odlično urejena in bi lažje oproščala napake?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Pyr0Beast ::

Heh, življenje ne oprošča napak.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

Heh, življenje ne oprošča napak.


in ljudje delamo napake.

Torej?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

KaiV6 ::

darkolord:
Ce je cesta kategorizirana, kot cesta na kateri je mozno ovinek, v normalnih okoliscinah, z vso tehnicno dokumentacijo in standardi v ozadju, prevozit 90km/h, ter ti zletis iz njega s 60km/h je najbrz se kak drug vzrok, kot prevelika hitrost ne?
Seveda, nepazljivost ter neprilagojena hitrost ? Sprasujem, a je mozno se kaj drugega al ne ?

Ti si pa sicer dal tvojo predpostavko, da stanje ceste ni odlocilen faktor pri zletu s ceste, samo hitrost je. Ze celo temo ponavljam/o, da je faktorjev vec, in cesta v slabem stanju, ter kaksenkrat neprimerna signalizacija ni tako zanemarljiv faktor, kot ga hoces ti tukaj prikazat.

Najbolj osnoven primer pa je nelogicen, ker hibna in obrabljena cesta imata razlicne lastnosti. Z ene pri eni hitrosti ne zletis z ovinka, na drugi pri isti hitrosti pa zletis.
Bom pa rekel, da je htirost na ovinku 47km/h (in ne 60). Z obrabljene ceste zletis, z nove ne. Bi imel razlog za krivit cesto ? Ja. Ali bos bos zopet trdil, da je hitrost kriva ?

Pogovarjamo se sicer, ko vozis POD predpisano omejitvijo (ki ni postavljena kar tako, na lepe oci, se vedno pa je lahko napacna seveda) in zletis ven, avtomaticno divjak, ker nisi prilagodil hitrosti? Vsekakor ne. Za tvoje pojme pa ja. Drzi ?
<insert>podpis.html</insert>

darkolord ::

Ce je cesta kategorizirana, kot cesta na kateri je mozno ovinek, v normalnih okoliscinah, z vso tehnicno dokumentacijo in standardi v ozadju, prevozit 90km/h, ter ti zletis iz njega s 60km/h je najbrz se kak drug vzrok, kot prevelika hitrost ne?
Katera pa je takšna cesta? Omejitev 90km/h je namreč PRIVZETA OMEJITEV za vse ceste izven naselij (z izjemo avtocest in CRMV). Nikdar in nikoli ni bilo garantirano, da boš lahko ovinek lahko zvozil z najvišjo hitrostjo (to le na avtocestaih).

Ze celo temo ponavljam/o, da je faktorjev vec, in cesta v slabem stanju, ter kaksenkrat neprimerna signalizacija ni tako zanemarljiv faktor, kot ga hoces ti tukaj prikazat.
Ampak drugi že celo temo ponavljam/o, da je hitrost tudi eden ključnih faktorjev, če ne celo najpomembnejši; predvsem zato, ker je pravzaprav edini od pomembnejših faktorjev, na katerega ima le voznik vpliv.

Pogovarjamo se sicer, ko vozis POD predpisano omejitvijo
Torej s hitrostjo, manjšo od 50% najvišje dovoljene? Ali si s tem morda mislil hitrost, nižjo od najvišje dovoljene (ampak še vedno ZNOTRAJ omejitve)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

ABX ::

Ampak drugi že celo temo ponavljam/o, da je hitrost tudi eden ključnih faktorjev, če ne celo najpomembnejši; predvsem zato, ker je pravzaprav edini od pomembnejših faktorjev, na katerega ima le voznik vpliv.


Ni res, kvaliteta avta, ceste in voznika je dosti bolj pomembna od hitrosti, kar se tiče varnosti.

In če plačujem davke je pomembno kaj si mislim o opravljenem delu na cesti.


Če bi bilo po moje, 20% voznikom bi prepovedal vožnjo, ampak ne moreš, tudi oni imajo pravico se prevažat okoli. In tukaj ne mislim na divjake, za to imamo radarje, ampak nesposobne.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331682 (25910) bluefish

Letos smrtnih žrtev že več kot lani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15421590 (18943) Mavrik

Klub Počasni voznik (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48677526 (70226) Gandalfar
»

Prehitra vožnja - ugovor (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18913861 (11391) Tear_DR0P

Več podobnih tem