» »

Eksploziven iPod Touch

Eksploziven iPod Touch

Slo-Tech - iPod Touch hčerke Kena Stanborougha je med uporabo prejšnji mesec postajal vedno bolj in bolj vroč. Ken trdi, da ga je, po tem ko ga je vrgel ven iz hiše, ob pristanku enostavno razneslo in odneslo 3 metre v zrak. Ko so napravo vrnili v Applovo trgovino, so jim sicer ugodili, kar je normalno, saj je bila težava v bateriji. Apple je bil pripravljen povrniti denar, a je v pogodbo vključil klavzulo, v kateri piše, da dogodek ne sme priti v javnost, saj bodo sicer sledili pravni postopki. Gospod Stanborough je takšno pogodbo kratkomalo zavrnil.

Težava seveda ni v sami eksploziji iPoda, saj Li-Ionske baterije stalno povzročajo težave, ki se jim je pri številu prodanih iPodov praktično nemogoče izogniti, nemogoče pa je dogodke tudi prikriti zaradi popularnosti naprav. Bolj preseneča Applov odziv in grožnje o tožbah. Normalno je, da neka družba ne želi takšnih dogodkov v javnosti, a to je mogoče doseči na drugačen način, kot z grožnjami o tožbah.

48 komentarjev

vorantz ::

Se vprasas kolko jih je vzelo dnar in blo tiho

__Devil__ ::

Zadnje čase pa nekaj fest tile ipodi eksplodirajo :O

MTm2H37rqt7B ::

Glede na stevilo prodanih, se clovek ne cudi.

Ciklamen ::

Glede na to kakšna priznana firma so se človek mora čudit takšnim stvarem.
- End of the Post ->

Gandalfar ::

ker ostalim priznanim firmam se to ne dogaja?

Sheteentz ::

ker ostalim priznanim firmam se to ne dogaja?

Takšne klavzule po moje ne, ali sem pa premalo seznanjem s trenutnimi trendi.

Ciklamen ::

Gandalfar, daj en primer ;)
- End of the Post ->

gumby ::

Eksploziven? Saj ločite gorenje od eksplozije ane?
my brain hurts

AS50 ::

ker ostalim priznanim firmam se to ne dogaja?


jst sm slišal, čeprav le bežno in čeprav ne spremljam tega, le dva primera, da telefon eksplodira.
oba sta iphona.

hojnikb ::

ker ostalim priznanim firmam se to ne dogaja?


jst sm slišal, čeprav le bežno in čeprav ne spremljam tega, le dva primera, da telefon eksplodira.
oba sta iphona.

Neki časa nazaj so bli Sony Vaio laptopi ker explozini. ;((
#brezpodpisa

Gandalfar ::

prakticno vse baterije vseh proizvajlcev, odvisno od trenutka

npr: http://www.kombitz.com/2006/10/03/lapto...
oz. http://tech.yahoo.com/blog/null/18713

http://www.betanews.com/article/Nokia-I...

itd. pick a company

techfreak :) ::

Eksploziven? Saj ločite gorenje od eksplozije ane?

Če ga vrže "2 metra" v zrak je prej eksplozija kot pa gorenje.

gumby ::

Eksploziven? Saj ločite gorenje od eksplozije ane?

Če ga vrže "2 metra" v zrak je prej eksplozija kot pa gorenje.


Rakete vrže precej višje, in nič ne eksplodira...
Je pa res, da se "eksplozija" lepše sliši, kot "gorenje". Wannabe novinarstvo:P
my brain hurts

vaga101 ::

Zato je pa treba japonsko elektronko kupovat ,pocen in kvalitetno.
zapomnite si japanc bo vedno naredu bolj in cenej.
Viskoka tehnologija je na japonskem doma!

mtosev ::

Zato je pa treba japonsko elektronko kupovat ,pocen in kvalitetno.
zapomnite si japanc bo vedno naredu bolj in cenej.
Viskoka tehnologija je na japonskem doma!

ja seveda. kaksen Sony pokaze da to ni res.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

win64 ::

Ko so bili težave z nokijinimi baterijami, je le-ta ponujala zastonj menjavo.
Samo za primer odgovornega podjetja.

MrStein ::

Saj je Apple tudi ponudil zastonj menjavo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ciklamen ::

S pogojem da to ne pride v javnost.
- End of the Post ->

techfreak :) ::

Ko so bili težave z nokijinimi baterijami, je le-ta ponujala zastonj menjavo.
Samo za primer odgovornega podjetja.

Apple je tudi ponujal zamenjavo baterij za prenosnike.

CoolBits ::

S pogojem da to ne pride v javnost.

Ni ti nujno podpisat, najverjetneje pa tisti, ki podpišejo dobijo še poleg menjanega ipoda kako nadomestilo...
Ampak kdor je podpisal ti to itak ne sme povedat.

AndrejS ::

Apple bo izdal dva nova Israjna : Iburn in Iexpslosion

Ciklamen ::

CoolBits, vem da ni nujno podpisat. Sem samo odgovoril na dejanov post
- End of the Post ->

TKPhysicist ::

Tale iPodn ga pa sirje že od začetka...sam kolikor prebiram članke in seveda kje vse se pojavljajo gre pri tej iKrneki robi bolj za lepoto designa in ne toliko delovanja in zanesljivosti...in seveda ciljna publika so itak punce/dekleta/ženske/stare dame, da ne bo kera v zrak skočila...

Še mal pa ga bojo teroristi začel uporabljat...verjetn so se zato ustrašl, da bi pršl v javnost...
Stroji so boljši od ljudi. Pokvarjen stroj se ustavi, pokvarjen človek se ne.

Spc ::

Zadnje čase pa nekaj fest tile ipodi eksplodirajo :O

Made in China, Made by SonY.

to je to.
 

Pyr0Beast ::

Eh, pri toliko prodanih primerkih gre pogosto kaj narobe. Tudi to, da se zadeva čedalje bolj greje bi moralo punco zaskrbeti.

Li-poly celice ki se vgrajujejo ne znajo eksplodirati. Vse kar je je, da se napihnejo in nato čez čas burno sprostijo zadržane pline v okolico.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

noraguta ::

Eh, pri toliko prodanih primerkih gre pogosto kaj narobe. Tudi to, da se zadeva čedalje bolj greje bi moralo punco zaskrbeti.

Li-poly celice ki se vgrajujejo ne znajo eksplodirati. Vse kar je je, da se napihnejo in nato čez čas burno sprostijo zadržane pline v okolico.

vsaj za sony in lenovo vem ta sta vpoklicala izdelke nazaj. apple pri ipodu tega ni storil in stvar kar kliče da povzroči kako katastrofo. recimo na letalu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pyr0Beast ::

Kakšno katastrofo neki. Ne pretiravajte.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techfreak :) ::

Napake se vedno dogajajo in ni nujno, da je zaradi tega celotna serija baterij pokvarjena.

borchi ::

ok, če lahko letalo pade dol zarad stopljenega ipoda (ali kakšnega drugega device-a), pol predlagam, da NOBENO letalo ne sme več vzletet...
l'jga

noraguta ::



ipod je nevaren apple pa ga ne vpokliče , a bo res morala država posredovat , da bo ustezal standardom.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Keyser Soze ::

Bolj preseneča Applov odziv in grožnje o tožbah. Normalno je, da neka družba ne želi takšnih dogodkov v javnosti, a to je mogoče doseči na drugačen način, kot z grožnjami o tožbah.

Če bi prebrali novico tako kot se spodobi, in ne kot ena gruča prvošolčkov, ki se kregajo okoli erotične revije.

Precej zaskrbljujoče je dejstvo, da so skušali "na nož" prikriti napako, ki lahko koga stane zdravja ali celo življenja (če ti, malček bolj burno "gorenje" (bi prosil tiste, ki se tako zelo spotikajo ob pojem "eksploziven", da jasno definirajo pojem gorenje in eksplozija) poškoduje kakšen pomembnejši organ). Mislim, da bi se vsak lahko zamislil, katere firme posegajo po takšnih ukrepih.

V vsakem primeru pa bi morala biti baterija oz. ohišje dizajnirano tako, da minimizira možne poškodbe ob nepravilnem delovanju baterije.

P.S.: Čudno, da kar C4 ne prodajajo v Mercatorju. Glede na to, kako je nekaterim svejedno za standarde.
OM, F, G!

borchi ::

letalo ima miljon potencialno enako nevarnih komponent (plus vse kar potniki privlečejo s seboj). je pa res, da vsak dodaten parameter, ki ni pod kontrolo proizvajalca ali pa upravljalca leta, pomeni dodatno nevarnost. se strinjam.

lahko pa dodajo letalske družbe no-apple-products-on-board policy, verjetno imajo to disrecijsko pravico. zakaj bi morala država vsem družbam, tudi tistim, ki znajo omejit škodljive posledice teh 'bomb', prepovedat sprejemat potnike s takimi napravami?

btw, kateremu standardu ne ustreza ipod, ki mu nek htc telefon ustreza?
l'jga

Pyr0Beast ::

bi prosil tiste, ki se tako zelo spotikajo ob pojem "eksploziven", da jasno definirajo pojem gorenje in eksplozija
Gorenje. Zadeva gori pri hitrosti ki je manjša od hitrosti zvoka, navadno nima integriranih oksidantov,
Eksplozija. Zadeva gori pri hitrosti ki je večja od hitrosti zvoka - pok, ponavadi z lastnim oksidantom.

Mislim, da bi se vsak lahko zamislil, katere firme posegajo po takšnih ukrepih.
Kapitalistične. Praktično vse. Denar ima prednost pred ljudmi, mi smo za njih samo potrošna roba, oz. Človeški resursi.

V vsakem primeru pa bi morala biti baterija oz. ohišje dizajnirano tako, da minimizira možne poškodbe ob nepravilnem delovanju bat
Saj je, baterija ima svojo 'vrečko', pokrovček baterije/naprave pa ponavadi odpade stran in omogoči širjenje vsebine.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Keyser Soze ::

bi prosil tiste, ki se tako zelo spotikajo ob pojem "eksploziven", da jasno definirajo pojem gorenje in eksplozija

Gorenje. Zadeva gori pri hitrosti ki je manjša od hitrosti zvoka, navadno nima integriranih oksidantov,
Eksplozija. Zadeva gori pri hitrosti ki je večja od hitrosti zvoka - pok, ponavadi z lastnim oksidantom.

Hm, a potem če napihnem kovinski balon do te mere, da ga pritisk raztrga, to ni eksplozija? Zanimivo. Pa hitrost zvoka definira mejo med eksplozijo in gorenjem. Prvič slišim.
OM, F, G!

borchi ::

> Hm, a potem če napihnem kovinski balon do te mere, da ga pritisk raztrga, to ni eksplozija?

glede na to, da so ipodi narejeni tako slabo, da ga ne smeš niti grdo pogleda ne da sam od sebe razpade, je tvoj strah odveč...
l'jga

Pyr0Beast ::

Hm, a potem če napihnem kovinski balon do te mere, da ga pritisk raztrga, to ni eksplozija?
Odvisno od tega s kakšno hitrostjo bo potoval zrak.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gumby ::

Hm, a potem če napihnem kovinski balon do te mere, da ga pritisk raztrga, to ni eksplozija?


Je
my brain hurts

Smeagol ::

Gandalfar, daj en primer ;)


Ne vem, ce sem pravilno zastopil vprasanje. Jaz sem ga zastopil kot daj primer velike firme, ki je dala tako klavzulo po tem, ko je naprava eksplodirala.

roli ::

> Hm, a potem če napihnem kovinski balon do te mere, da ga pritisk raztrga, to ni eksplozija?

glede na to, da so ipodi narejeni tako slabo, da ga ne smeš niti grdo pogleda ne da sam od sebe razpade, je tvoj strah odveč...

Pa so res?
Jaz mojemu touchu glede kvalitete ne zamerim čisto nič. Razen malenkost popraskane zadnje stranice ter en delček ki škriplje če ga močno pritisneš je zadeva trdna ko hudič. Mi je parkrat padel na tla in še vedno deluje tako kot more, nič se ni razjahal...
http://www.r00li.com

mojca ::

>glede na to, da so ipodi narejeni tako slabo, da ga ne smeš niti grdo pogleda ne da sam od sebe razpade, je tvoj strah odveč...

Pa so res?
Jaz mojemu touchu glede kvalitete ne zamerim čisto nič. Razen malenkost popraskane zadnje stranice ter en delček ki škriplje če ga močno pritisneš je zadeva trdna ko hudič. Mi je parkrat padel na tla in še vedno deluje tako kot more, nič se ni razjahal...

Ni iPod, je pa od iste firme, za katero sem včasih še verjela, da je draga zaradi kvalitete, pa je najbrž zato, ker morajo vračunati garancijske posege. Prenosnik imam ta hip v deveto na servisu, kjer čaka na peto preoblačenje (tretjič isti kos zelo kvalitetno izdelanega ohišja), morda mu bodo celo drugič menjali matično ploščo, razen stopljenega kabla za elektriko drugih malenkosti ni vredno omenjati, nisem pa dobila za podpisat še nobene klavzule o molčečnosti. Za razliko -- mobitel mi najbrž enkrat na teden pade na tla, pa je po dveh letih še vedno cel in (brezhibno) deluje, pri prenosniku se pa plastika razbarva in polomi kar sama od sebe.

Če tvoj iPod dela, imaš morda zgolj srečo.

Dokler kupci dajemo prednost nizki ceni pred kvaliteto (kvaliteto je zelo težko oceniti), se bodo še naprej za med prodajali izdelki nemarne izdelave.

techfreak :) ::

V ZDA ti Apple prenosnik menjajo po treh popravilih ...
In drugače prenosniki niso namenjeni metanju po tleh. Tudi telefoni niso, čeprav iPhone nima niti praske pa mi je že parkrat padel na tla.

borchi ::

> Tudi telefoni niso, čeprav iPhone nima niti praske pa mi je že parkrat padel na tla.

lahko ti pa tudi nikoli, pa ima razpoke...
l'jga

techfreak :) ::

Kot tudi pri drugih proizvajalcih.

noraguta ::

smo že ugotovili, da so prvič cenejši , drugič vpokličejo potencialno nevarne izdelke. tretjič ne grozijo z odvetniki odjemalcem.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

techfreak :) ::

smo že ugotovili, da so prvič cenejši , drugič vpokličejo potencialno nevarne izdelke. tretjič ne grozijo z odvetniki odjemalcem.

Niso cenejši, tudi Apple vpokliče, če so dovolj potencialno nevarni, nekateri tudi "grozijo".

Ampak če bi vsi vpoklicali potencialno nevarne izdelke, potem ne bi nobeden več imel TVjev, prenosnikov, telefonov, avtov, ...

borchi ::

> da so prvič cenejši

niti ne. sicer pa, kakšno vezo ima? a če je pocen, pol pa ni problema, če letalo dol pade, ko 'eksplodira'?!

> drugič vpokličejo potencialno nevarne izdelke

to da nokiji vsako leto vrže telefon komu v obraz pomeni, da niso vpoklicali potencialno nevarnih izdelkov... ker pri nokiji in vseh ostalih zgleda tako, da vpokličejo ta pa ta model med to in to serijsko številko... pol ko pa naslednjega raznese, pa še eno serijo, itd...

> tretjič ne grozijo z odvetniki odjemalcem.

non-disclosure je standarden. s(m)o že ugotovili.
l'jga

Macketina ::

to da nokiji vsako leto vrže telefon komu v obraz pomeni, da niso vpoklicali potencialno nevarnih izdelkov... ker pri nokiji in vseh ostalih zgleda tako, da vpokličejo ta pa ta model med to in to serijsko številko... pol ko pa naslednjega raznese, pa še eno serijo, itd...


Vsako leto?!
Vrze v obraz?!
S tem da je bilo ugotovljeno da so ljudje uporabljal cenene nadomestke baterij, made in China, kvalitete, ki se za Kitajce ni dovolj dobra?

borchi ::

se pravi, če ne poči vsako leto in samo v žepu in če je nokia omogoča, da se v njihovih telefonih valjajo nekvalitetne baterije... je vse OK.

točno tako. js pravim, da naj jih ljudje imajo možnost nosit na letala, drugi bi pa take potnike dali na ladje, verjetno še rajši kar plavat preko oceana...
l'jga


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple prenovil iPode

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3710100 (8728) matejdro
»

Eksploziven iPod Touch

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
485116 (3483) borchi
»

Apple za novo serijo iPod-ov

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
455555 (3546) Jst
»

Konec z iPodi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
668667 (6502) Nejc Pintar
»

iPod Nano dovzeten za praske

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
346755 (5152) Nejc Pintar

Več podobnih tem