» »

ati ali geforce

ati ali geforce

1 2
3
»

TechStreme ::

Govora je bilo velika ja, samo nobenga, ki bi mu dejansko odpovedala.
Najbolj NAJ bi bili na udaru G84 in G86 cipi. Poznam precej ljudi ki ima graficno s temi cipi, pa najvec kar je crknilo, je ventilator.
Okoli G92 so bile pa res samo govorice in nic drugega.
Za mobilne cipe verjamem, da bolj pogosto crkujejo, ker so temperaturne razlike precej vecje, kot pri desktop racunalnikih.


Evo še ena: KLIK
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Dr_M ::

Ja, take stvari se dogajajo. Tako na pri Nvidii, kot pri ATIju.
Sem verjetno vec takih primerov videl po forumih za ATI graficne, kot pa za Nvidio.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Ja, take stvari se dogajajo. Tako na pri Nvidii, kot pri ATIju.
Sem verjetno vec takih primerov videl po forumih za ATI graficne, kot pa za Nvidio.


Hmm, prej obratno... Na tvojo veliko žalost...

Dr_M ::

Zakaj pa na mojo zalost?
Celo na ST obstaja zelo dolga tema o pregrevanju HD48xx graficnih.
Tisti simpotmi, ki so na sliki od 8800GTS niso posledica crkovanja GPUja, ampak rama.

Mi je pa ze uspelo "ponarediti" take simptome tako z 8800GT kot z HD4550 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Zakaj pa na mojo zalost?
Celo na ST obstaja zelo dolga tema o pregrevanju HD48xx graficnih.
Tisti simpotmi, ki so na sliki od 8800GTS niso posledica crkovanja GPUja, ampak rama.

Mi je pa ze uspelo "ponarediti" take simptome tako z 8800GT kot z HD4550 :)


Ma kakšnem pregrevanju? Serijske temperature so serijeske temperature. Če so v tovarni potrdili, da je za nek GPU normalno, da ima HD48xx serija npr. normalne temperature pri loadu tam okoli 80c, potem se nimaš kaj sekirat.

Saj sem jo sam imel, pa nisem doživel nobenih pregrevanj, pa sem imel še eno prvih HD4870 na tržišču v Sloveniji in sicer še čisto prvo serijo Sapphirjevih HD4870 z najbolj kilavim hladilnikom. Pač tistim serijskim. Pa je vse teklo kot namazano.

Dr_M ::

Ti hoces mene prepricat, da so ATI graficne brez napak, ker tebi deluje uredu, mene pa hoces prepricat, da imajo Nvidia graficne raznorazne napake in da crkujejo.
No, ugani kaj je s to sliko narobe. Si en velik fanboy in to je to.
Racunalniki so sestavljeni iz dokaj velikega stevila komponent, se vec pa je programske opreme in prej ali slej se srecjo stvari, ki se med seboj ne marajo.
Ce ti nisi mel problemov, ne pomeni da jih ni.
Z mojo HD4550 je kar nekaj tezav (sicer nic zelo kriticnega), pa sploh ni za igre namenjena. Sploh si ne upam predstavlljat, da bi se se z igrami ukvarju na temu racunalniku. Imajo jo samo zaradi S-video izhoda, ampak to veckrat NE dela, kot pa dela. Sicer se da vse te tezave nekako odpravit, ampak vsakic mi pozre za ene pol leta zivljenja zivcev. Pri nvidii se nikioli nisem naletel na take tezave, celo pri BETA gonilnikih ne.

Za nvidio pa tudi najdete crknjenih graficnih manj, kot imate prstov na eni roki.

Case closed.

Next!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

M-XXXX ::

Meni ni čisto jasno kako se vam lahko 4870 pregrevajo razen razloga da imate slabo prevetreno ohišje. Do zdaj sem imel že okoli 10 4870 graf (vse revizijo, različni coolerji) in sem z njimi delal že marskaj kritičnega in NITI ENA SE MI NI PREGREVALA. Edino kar se pri večini 4870 greje je mosfet del, ki pa BP prenese po 150C in več.

Meizu ::

Ti hoces mene prepricat, da so ATI graficne brez napak, ker tebi deluje uredu, mene pa hoces prepricat, da imajo Nvidia graficne raznorazne napake in da crkujejo.
No, ugani kaj je s to sliko narobe. Si en velik fanboy in to je to.
Racunalniki so sestavljeni iz dokaj velikega stevila komponent, se vec pa je programske opreme in prej ali slej se srecjo stvari, ki se med seboj ne marajo.
Ce ti nisi mel problemov, ne pomeni da jih ni.
Z mojo HD4550 je kar nekaj tezav (sicer nic zelo kriticnega), pa sploh ni za igre namenjena. Sploh si ne upam predstavlljat, da bi se se z igrami ukvarju na temu racunalniku. Imajo jo samo zaradi S-video izhoda, ampak to veckrat NE dela, kot pa dela. Sicer se da vse te tezave nekako odpravit, ampak vsakic mi pozre za ene pol leta zivljenja zivcev. Pri nvidii se nikioli nisem naletel na take tezave, celo pri BETA gonilnikih ne.

Za nvidio pa tudi najdete crknjenih graficnih manj, kot imate prstov na eni roki.

Case closed.

Next!


Nah... Nisem jst fanboy... Kupim kar je trenutno najboljše in to je to. Nimam predsodkov ne o Nvidii ne o Atiju. Ti si pa očitno kr velik Nvidia fan, saj ATI spljuvaš na poln plin (povečini trosiš buče), medtem ko malo manjka pa se boš še oženil z Nvidio. Zaradi mene se daj - Preplačaj 100x tisto GTX 2xx serijo, mene čisto nič ne moti. Vem kaj se trenutno splača vzet, vem natanko kje so kakšni problemi pri grafah, tko da zame ni treba skrbet in me poskušat prepričevat v nekaj kar ni res. Dej no dej...

Pepc619 ::

Bistvo je da pri ATI-ju dobiš več za svojo ceno :)

mtosev ::

Bistvo je da pri ATI-ju dobiš več za svojo ceno :)

ce ne ves izbirat stuff lahko pri izbiri enako naserjes ce izberes ATI ali Nvidijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

svecka ::

Žal se jaz soebno nagibam bolj v prid zelenih (Nvidia), zaradi boljših drajverjev..FFS, dajmo ati/amd že nekaj na tem narest, en pa da že celih 10 let eno in isto..crap drajverji.

Pa brez zamere fanboys....čeprav moram pripomniti da mi je GUI drajverjev lepši, preglednejši in boljši pri rdečih (ATI).

Ales47 ::

kupi sapphire radeon 4890 hd gddr5 1gb vapor x in si zmagal ;)

amda ::

kupi sapphire radeon 4890 hd gddr5 1gb vapor x in si zmagal ;)

Točno to sem kupil za samo 194 +6 poštnina 200e , deluje super. Sosed je pa kupil 275 pa sva menjala za dva dni, danes pa je naročil 4890.... enako. Sicer je 275 malo hitrejša, je pa tud dražja tako da mi je bolj všeč 4890... in je nebi zamenjal. lp

boogie_xlr ::

Kak se pa CF kaj obnese? Ima kdo?

Razerzone ::

Pozdravljeni kaj se trenutno splaca kupit http://www.mimovrste.com/artikel/263006... ali http://www.mimovrste.com/artikel/263005... ? Hvala za odgovore!

frudi ::

Med tema dvema je 4870 gladko boljši, pa še cenejši je očitno.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Razerzone ::

Frudi hvala! Še eno vprašanje imam vem da ni prava tema ampak vseeno, kateri monitor se bolj splaca in ali se splaca se toliko doplacati za 24" http://www.mimovrste.com/artikel/265006... ali http://www.mimovrste.com/artikel/265005... ?

Mentalist ::

Odvisno na kaki resoluciji boš igral
Lool.

Razerzone ::

Ne razumem odgovora najbolje?

bluefish ::

Vzemi 2333SW, ki ima malo boljši vidni kot. Itak sta pa oba TN in nekih velikih razlik v prikazu ni. Pač vzameš tistega, ki ti je oblikovno bolj všeč in ima več možnosti nastavljanja pozicije (naklon, višina,...).

Razerzone ::

Hvala za odgovor blueFish!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove grafične kartice (napajalnika)

Oddelek: Kaj kupiti
255330 (5033) fr4nc
»

Prispeli novi Radeoni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10630967 (28411) PrimozR
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559506 (23744) Galaxy
»

Katero grafično: GTX295, 2x GTX260 GS, 4870x2 ?

Oddelek: Kaj kupiti
322623 (2116) White&Nerdy
»

Directx 10 in 10.1 pri grafični?

Oddelek: Kaj kupiti
381805 (1368) M-XXXX

Več podobnih tem