» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
27 / 105
»»

svejk ::

Tversity jaz uporabljam samo za nekatere HD vsebine (The HD tab - Tested and confirmed on Xtreamer) in SLO podcaste

Some of the services are restricted by region - Hulu for USA only, and BBC iPlayer for UK only, all other is quite impressive and works fine on the xtreamer.

avi iz PC po se predvaja direktno in ne potrebuješ Tversity


avi iz PC po se predvaja direktno in ne potrebuješ Tversity - ok to bom preizkusil...
Hulu for USA only kako si se pa tukaj registriral...in katere slo podcaste uporabljaš?

novitibo ::

http://www.rtvslo.si/podcast
http://24ur.com/bin/simple.php?name=pod...

hulu in ostali "buluwulu" nisem registriral, ker me SD ne zanima več :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novitibo ()

x-treamer ::

BlaY0, ravno to me jezi. Notri imam 500GB disk, zakaj ga ne bi mogel uporabiti za pameten caching? Par minut naprej bi bilo dovolj IMO dovolj...

Radi bi vas še opozorili, da tisti ki želite imeti NAS po znižani ceni (59 EUR v prednaročilu, potem 99 EUR), naročilo je potrebno oddati pred 1.11.2009!

Takrat bo štartala tudi nova spletna stran, namenjena eTrayz :)

Pa kjerkoli ga že kupite :D
x-treamer.com (na zalogi)

NoName ::

update... naročenih že 15 komadov XSC, kar, glede na online izračun pomeni 14,6EUR po glavi (naročilo enega je 18,5EUR z vsemi davki in stroški). v kolikor se bo število naročenih povečalo na 20, pomeni to 13,8EUR za posameznega. last minute :)
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

astras ::

:)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

DarwiN ::

Jutri pride nov beta FW.. V večji meri le zato, da se prepreči kakšen kritičen bug, kot je bil primer z 1.03 verzijo...

Predvidevam da pa potem lahko pričakujemo uradni FW v petek, če ne bo kakšnih presenečenj seveda..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

novitibo ::

@DarwiN: kje si to prebral?

DarwiN ::

Veze in poznanstva. 8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

kmetek ::

VIP :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

DjTonic ::

Včasih objavljajo na irc-u kakšne insajderske info.

Zaenkrat sem naročil XSC pa bom videl kako se bo obnesel.

JayDee ::

kmetek, NoName je iz celjskega konca, ampak se vozi vsak dan v LJ in včasih tudi v MB... Jaz sem z njim zmenjen, da se dobiva na kavici v LJ (pa še par drugega folka), par jih je z njim zmenjenih tut v MB... Glede na to, da si ti iz KR, boš moral prit do LJ. :D

P.S.
Kot si že lahko prebral na T-2 forumu, sprejema naročila samo še danes (oziroma do jutri zjutraj), tako da pohiti z odločitvijo, če boš kupil al ne skupaj z nami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayDee ()

knife2006 ::

Imam zvočnike Logitech z-5500. Te zvočnike imam povezane na računalnik direktno in pa na xtreamerja preko optičnega kabla. Če gledam film preko računalnika sta slika na TV in zvok preko zvočnikov sihronizirana do potankosti, če pa gledam filme preko xtreamerja pa zvok za malenkost prehiteva. To je res tako, da se komaj opazi ampak, če si pozoren se opazi. Ima še kdo takšen problem in ali je ta problem kako rešljiv?

Ro! ::

Alo!
Opažam, da mi pri podnapisih iz mkv-ja ne prevaja šumnikov (pri eksternih podnapisih dela ves BP).
Sem kaj spregledal?
LP,
Robi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ro! ()

bbobst ::

Pri internih podnapisih nastavi na Unicode.

bbobst ::

Napaka . Na UTF-8.

bbobst ::

Pa še to.A ma kdo težave pri prižiganju Xtreamerja? FW je 1.0.3

Ro! ::

Pri internih podnapisih nastavi na Unicode.

Hvala - dela.
Vse skupaj edino malo nerodno... Vsakič spreminjati nastavitve? Pr HDXu dela to normalno... Al so napovedani kakšni popravki?
LP,
Robi.

birtija ::

Kateri disk imate vgrajen v XT? Katerega priporočate glede na gretje? Kako XT obvladuje spin down diska, ali ima isti problem kot Popcorn?
Hvala za mnenja.

birtija

Macketina ::

Jaz imam WD Blue 500GB, greje se ne pretirano da bi me skrbelo.

Kaj glede spindown te tocno skrbi?

uros678 ::

Pa še to.A ma kdo težave pri prižiganju Xtreamerja? FW je 1.0.3


Ja, jaz včasih. Baje da je vzrok v HDMI handshake-u. Poskusi mogoče s kakim drugim HDMI kablom, čeprav so na forumu poskusili pa je bilo isto. Baje pa da bodo v 2.0 FW izboljšali ta HDMI handshake.

lp,
uroš

urosh ::

No, pa se je tudi moj včeraj našel in našel pot do mene :)

Po prvih testih pa moram rečti, da je brezvezen. Res. Čisto vse, kar sem sprobal dela. Ok, z youtube so neke težave, kar pa mi je čisto vseeno. Moja uporaba je primarna za poslušanje glasbe, mogoče ogled kakih slik, predvsem pa predvajanje DVDjev. In to dela kot se šika. S prve :)
Upgrejdal FW na 1.0.3.1 in dela super. Tak da moje mnenje je - res je brezvezen! :)

Lp

astras ::

welcome to the club :)
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

marS ::

sem ga naroču :D
zdej me pa zanima naslednje (sej mogoče je že kdo tuki odgovoril, ma je preveč za ščekirat...):
če priklopim s HDMI kablom na TV in optičnim/ali navadnim kablom na ojačevalec - a gre zvok skoz oba izhoda ali samo skoz HDMI? Ali pa je možno da določiš keri izhod za zvok se uporablja? Zanima me navaden stereo zvok, ne prostorski?
...no more heroes...
https://ilbis.com/

JayDee ::

Zvok gre skozi optičnega/navadnega itak.
Če hočeš, da gre prek HDMI poleg slike tudi zvok, pa izbereš v nastavitvah.

telexdell ::

sem ga naroču :D
zdej me pa zanima naslednje (sej mogoče je že kdo tuki odgovoril, ma je preveč za ščekirat...):
če priklopim s HDMI kablom na TV in optičnim/ali navadnim kablom na ojačevalec - a gre zvok skoz oba izhoda ali samo skoz HDMI? Ali pa je možno da določiš keri izhod za zvok se uporablja? Zanima me navaden stereo zvok, ne prostorski?

Zvok ti gre preko HDMI in Cinch kabla hkrati ali pa preko optičnega kabla. Kje ti gre zvok določiš v meniju (vklopiš ali izklopiš zvok preko HDMI).
Torej,če boš imel priklopljen ojačevalec z navadnim kablom, ti bo lahko delal sočasno z zvokom na TV.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

marS ::

hvala za odgovore :)
Itaq ga nameravam uporabljati večinoma da mi streama glasbo.
Ne bi bilo slabo, če bi imel kak USB dodatek z LCD ekranom da bi lahko samo glasbo poslušal......
...no more heroes...
https://ilbis.com/

novitibo ::

je mogoče kdo zasledil kje ali je možno priklopit na Xtreamer tipkovnico?

astras ::

verjetno bi celo delalo... :D
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

novitibo ::

..pa bomo probal zvečer, a ne?
usb keyboard
usb mouse
usb BT adapter

svejk ::

kaj pa USB hub je kdo potestiral...ali deluje...ker 2x usb ni prav veliko ;)

kokoon ::

Jutri pride nov beta FW.. V večji meri le zato, da se prepreči kakšen kritičen bug, kot je bil primer z 1.03 verzijo...

Predvidevam da pa potem lahko pričakujemo uradni FW v petek, če ne bo kakšnih presenečenj seveda..

well? :)
[kokoon]

amper ::

Jaz sem probal USB tipkovnico BTC.
Pa ne deluje.

LP
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

bimmer-mb ::

Pravkar sem dobil hladilnik XSC :)

Montaža mi je vzela dobrih 10 min, ker sem xtreamerja raztavil na prafaktorje. Se pravi kompletno vezje z hladilnikom sem ločil od ohišja in nato zadnjo stranico ločil kot je bilo prikazano na youtube
Hladilnik se je od čipa ločil brez velike sile saj je pritrjen le na robovih se pravi, da se je procesor verjetno malce v središču pregreval. Ko xtreamer pripravimo do te točke, da se pritrdi XSC hladilnik je potrebno enih 5 min in potem kako 1 min, da se pritrdi hladilnik na xtreamer.
Zadeva sedaj deluje čisto neslišno ter kar je najbolj pomembno HLADI čip tam kjer mora in ne na robovih.

Le še nov firmware 2.0 pa bo zadeva to kar bi moralo bit že v originalu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bimmer-mb ()

svejk ::

Pravkar sem dobil hladilnik XSC :)

Montaža mi je vzela dobrih 10 min, ker sem xtreamerja raztavil na prafaktorje. Se pravi kompletno vezje z hladilnikom sem ločil od ohišja in nato zadnjo stranico ločil kot je bilo prikazano na youtube
Hladilnik se je od čipa ločil brez velike sile saj je pritrjen le na robovih se pravi, da se je procesor verjetno malce v središču pregreval. Ko xtreamer pripravimo do te točke, da se pritrdi XSC hladilnik je potrebno enih 5 min in potem kako 1 min, da se pritrdi hladilnik na xtreamer.
Zadeva sedaj deluje čisto neslišno ter kar je najbolj pomembno HLADI čip tam kjer mora in ne na robovih.

Le še nov firmware 2.0 pa bo zadeva to kar bi moralo bit že v originalu ;)


kaj pa daljinec....ti prijema ok? ;)

birtija ::

Jaz imam WD Blue 500GB, greje se ne pretirano da bi me skrbelo.

Kaj glede spindown te tocno skrbi?


Da se ne bi disk kar naprej vrtel kot se to dogaja na Popcornu, kar pomeni, a zna XT ob neuporabi disk zaustaviti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: birtija ()

jan01 ::



Da se ne bi disk kar naprej vrtel kot se to dogaja na Popcornu, kar pomeni, a zna XT ob neuporabi disk zaustaviti

kar je za disk slabše...

DarwiN ::

Jutri pride nov beta FW.. V večji meri le zato, da se prepreči kakšen kritičen bug, kot je bil primer z 1.03 verzijo...

Predvidevam da pa potem lahko pričakujemo uradni FW v petek, če ne bo kakšnih presenečenj seveda..

well? :)


"The beta might be delayed till tomorrow - I'm still waiting for the final answer. New features and some last minute tweaking..."

Torej nov beta je ponovno preložen na jutri oz ponedeljek. Uradni izid pa najbrž prihodnji petek.
Pod "new features" pa je baje v upanju mišljen internet radio..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

clancy ::

Vidim, da predvajalnik predvaja tudi FLAC glasbene datoteke. A je že kdo probal? Kakšna je kvaliteta zvoka na boljšem sistemu?

svejk ::

Vidim, da predvajalnik predvaja tudi FLAC glasbene datoteke. A je že kdo probal? Kakšna je kvaliteta zvoka na boljšem sistemu?


kvaliteta zvoka je na stereu itak super ;)

jbranko ::

Modifikacija xtr



Sliši se edino pretok zraka iz neposredne bližine.

novitibo ::

@jbranko: dobra ideja - s stranico pokrit vent.
vsekakor boljše zgleda kot brez...

DarwiN ::

Zgleda že lepše, ne pa tut hladi..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Matko ::

Izšel je FW 2.0 beta 4, ki ima tudi internet radio

PS: Ne pošiljajte mi PM, ker ga nimam.

becijas ::

a je kdo mogoce, narocil xt v slo in nato se oddal narocilo za etrayz in ce je, ce mal opise kako je to storu....

telexdell ::

a je kdo mogoce, narocil xt v slo in nato se oddal narocilo za etrayz in ce je, ce mal opise kako je to storu....

100% nihče.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

tistiglih ::

Zakaj si pa v to tako prepričan? Jaz sem Xt naročil v Slo skupaj s pasivnim hlajenjem, o etrayz pa resno razmišljam.

Zgodovina sprememb…

svejk ::

in ima kdo ta novi beta?

jbranko ::

Zgleda že lepše, ne pa tut hladi..

Neprimerno bolj hladi kot original. Zrak poriva v smeri gor in dol. Me pa zanima oni pasivni hladilnik. Kolikor sem videl na videu, je prilepljen na plastični okvir xtrja, kje je aluminijasta stranica. Pa ni možno, da se s časom hladilnik odlepi od čipa in potem ni stika in tudi ne hlajenja?. Po moje je bolje, da je hladilnik spojen samo na čip in se hladi potem ta hladilnik. Kapavem.

novitibo ::

in ima kdo ta novi beta?

misek ::

Brskam in brskam pa nič ne najdem...

Xtreamer 2.0.0 beta4 release notes (from 2.0.0 beta2)

New features:
1. Internet Radio.
A. “Internet Radio†option added in main OSD.
B. .plsx extension detection support for internet radio.
C. Same file format for .pls and .plsx
D. User can use internet radio files residing in their internal or external HDD.
2. Photo thumbnail display.(in “Photo†menu)
A. Preview button toggles between “Preview off/Preview on/Photo Thumbnail†in “Photo†menu if there is any photo file in that folder.

Bug fixed:
3. Chinese missing character support.
4. During Audio Passthrough, mpeg audio(mp3) will be PCM.
5. After navigation to a file and hitting the “Enter†key delays to start movie(takes 2~3 click).
6. Samba Share of windows 7 can’t be seen.
7. From virtual remote control when press “go†button for searching in iPhone Xtreamer turns off.
8. Center alignment of Arabic subtitle.
9. No subtitle displayed while playing video if 1080P 24Hz set from setup menu.
10. Noise sound during navigation and starting music playback.

Improvements:
11. Internet Video preview displays current time/total time and progress bar with buffering bar.
12. Rewind, Fast Forward button added in virtual remote control.
13. Fan speed manual setting from 0 ~ 200.
14. UTF8/UTF16 auto detection when no selection of Unicode in SUB-T/ID3TAG .
15. Booting time decreased
A. Normally 25~30 sec[varies for HDMI detection & HDD or USB].
16. Moved playback of movie preparation time after clicking play button.
17. Font size and status icons size increased a little for SD TV user.
18. Detection of external ODD improved.
A. If can’t detect, go to “Home†and press “Ejectâ€. It will retry to detect.
B. To eject DVD go to “Home†menu and press “Eject†button(when DVD is detected).
19. Audio Jukebox UI changed.
20. Changed fast forward from 1.1X to 0.8X in video playback.
21. Fast forward from 1.0X to 2.0X displays subtitle also.
22. Delete function added to remote control “Delete†(3) button.

2.0.0 beta 2 release note

1. If you downloaded a .RAR or .ZIP file, extract it using e.g. WinRAR
2. Copy your file (*.XTR) to a USB memory stick and connect it to the USB host port on your Xtreamer
3. Turn on your Xtreamer and navigate to the SYSTEM UPDATE option in the SETTINGS menu
4. Select the Firmware Upgrade option
5. Navigate to the USB memory attached to your Xtreamer containing the firmware update file 2.0.0beta2.xtr
6. After the process is finished, you may want to do a RESTORE DEFAULT in the SETTINGS menu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()
««
27 / 105
»»