» »

Xtreamer - media player

Xtreamer - media player

««
24 / 105
»»

DrBaLiN ::

Zgornje je bilo napisano še predenj sem upgrad-al firmware na beta 2. Sedaj vidim da je malo bolje glede skupne rabe datotek. Lahko si narediš shortcut-e do različnih IP naslovov, in ima tudi avtorizacijo. Edino kar še manjka je da definiraš tudi Share name. To pogrešam. Upam da bodo to tudi dodali.

Sem probal predvajati 720p preko VPN-ja in 10 mb povezave in dela BP. Seveda z firware verzije 2. Škoda je tudi da ne podpira MyiHome aplikacije. Tako da zaenkrat še vedno preferiram PCH.

svejk ::

včeraj sem stestiral 24Hz v navezi s tv out 1080p 50Hz in fw 2....zadeva precej olepša že sam menu, kot tudi slika samih moviev je boljša...pa še zanimivost...v kolikor imaš kak starejši film kjer je slika bolj slaba...podnapisi ostanejo ostri ko skira ;)

kmetek ::

Torej ko bodo enkrat tale beta fw2 uredili, bo kar fina zadevica?

astras ::

dejansko bodo konstantno updejtali te firmwere dokler ne bodo(boste) stranke zadovoljne... sigurno..
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

weeke ::

ali kdo ve kdaj pride uradni firmware 2.0 ?

JayDee ::

Lahko si narediš shortcut-e do različnih IP naslovov, in ima tudi avtorizacijo.
Vse, kar si napisal v prejšnjem postu in tudi v tem, je res. Shit je, da ne sme bit v drugem VLAN-u, da ne sme bit na internetu itd. Vse je res.
Tole, kar sem citiral, pa žal ne drži, da prejšnji FW ni imel... tudi pri prejšnjem firmware-u (verzija 1.x) je bilo to omogočeno, samo vedel nisi. Tut jaz ne, če priznam. Ko si bil v seznamu share-ov, si prtisnu 2 (al je 7, sej ne vem več) in si dobil tisto okence, kamor si vpisal IP, ime računalnika, username, password itd. Zdaj v FW verzije 2 to piše, v starem FW ni nikjer v GUI tega pisalo, niti v navodilih (ki so še vedno v kurcu, op.p.). Si moral malo brskat po njihovem uradnem forumu in si našel marsikaj. No, ampak dobr, zdej bo lihkar uradno zunaj FW verzije 2, tko da... Bomo od tam dalje šimfali, če nam kaj ne bo všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayDee ()

novitibo ::

ali kdo ve kdaj pride uradni firmware 2.0 ?

DarwiN ::

Nope, nihče ne ve, najbrž še sami ne.. Ko bodo pokrpali večino najdenih bugov... En tak "best guess" bi bil da bo to konec prihodnjega tedna..
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

novitibo ::

kje se dobi navodila za vse nastavitve na portalu (če vpišeš X IP v brskalnik)?
tam dobimo nastavitve za bližnjice, ftp, nas, nfs, itd

imam občutek, da X zmore še veliiiiko več

Matko ::

ima FW 2.0 kakšne nove buge glede na FW 1.0.3 ?

kitewing ::

Izgleda, da se ga sedaj dobi tudi pri nas: http://www.nakupi.net/izdelek_OHI-JE-XT...

Timmah ::

160EUR 8-O pa verjetno je čakalna doba toliko kot iz Nizozemske
donde esta francesca

kitewing ::

160EUR 8-O pa verjetno je čakalna doba toliko kot iz Nizozemske

To jih bo pa treba vprašat...

novitibo ::

160EUR 8-O

icecube ::

Kaj pa če imaš dostop/share pod geslom?

tejčka ::

Če vas zanima ga že prodajajo..

www.pcplus.si

novitibo ::

169EUR 8-O8-O8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novitibo ()

astras ::

to je realna cena z realnim zasluzkom...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

uros678 ::

Ha, ha.. bogi tisti ko ga kupi za taki dnar...

telexdell ::

Da se ne boste pritoževali le nad SLO trgovci link
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

noteadmin ::

Čakalna doba z Nizozemske je ista, kot če v SLO kaj naročiš. Jaz sem ga naročil ta torek in včeraj sem ga že gledal. Torej 2 dni.
_____________________________

Timmah ::

Da se ne boste pritoževali le nad SLO trgovci link


seveda se bomo pritoževali nad slovenskimi trgovci saj mi v naši državi Sloveniji prodajajo BS. Če dobim Xtreamerja iz Nizozemske za 120€ zakaj mi ga more slovenski trgovec ponujati za 160+ € ? Plus tega je verjetno čakalna doba dostava iz Nizozemske + čas da ga trgovec prepakira in pošlje meni. Trgovec, ki ima jajca bo zadevo naročil vsaj 50 komadov in jih prodajal po zmerni ceni.
donde esta francesca

Good Guy ::

Da se ne boste pritoževali le nad SLO trgovci link


seveda se bomo pritoževali nad slovenskimi trgovci saj mi v naši državi Sloveniji prodajajo BS. Če dobim Xtreamerja iz Nizozemske za 120€ zakaj mi ga more slovenski trgovec ponujati za 160+ € ? Plus tega je verjetno čakalna doba dostava iz Nizozemske + čas da ga trgovec prepakira in pošlje meni. Trgovec, ki ima jajca bo zadevo naročil vsaj 50 komadov in jih prodajal po zmerni ceni.


pa iz nizozemske naroč...

jao, folk se obnaša kot bi biu retardiran
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

telexdell ::

to je realna cena z realnim zasluzkom...

Tu se vidi pogoltnost naših trgovcev. Realni zaslužek smatrajo tam preko 60% nabavne cene!
Izračun za lenega sp (ki ni zavezanec za DDV-drugače je razlika DDV 11€): 99 nabavna cena,20 dostava, 169 prodajna cena-torej: 169-99-20= 50€
In za to moraš prebrati e-mail, izpolniti naročilo preko spleta in odpremiti naročeno do kupca- vsega skupaj 15' efektivnega dela.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

OK.d ::

kako je zdaj z torrent klientom na extreamerju bo ali ne bo?
LPOK.d

svejk ::

kako je zdaj z torrent klientom na extreamerju bo ali ne bo?

al ne bo torrent klient na unem nas storagetu?

misek ::

Torrent klient si lahko namestiš preko optware paketov. Sem prebral, da dela Transmission. Moraš pa malce poznati Linux... Sam še nisem sprobal, ker bi rad naredil en splošen download manager (HTTP/FTP/...). Ker nič ne dela out-of-the-box, bom verjetno kar sam nekaj spocal skupak (aria2 download utility + XML-RPC web based frontend). Sam ko bi našel čas za to...
Če pa ima kdo kakšno boljšo rešitev pa na plan z njo 8-)

DrBaLiN ::

Tole, kar sem citiral, pa žal ne drži, da prejšnji FW ni imel... tudi pri prejšnjem firmware-u (verzija 1.x) je bilo to omogočeno, samo vedel nisi. Tut jaz ne, če priznam. Ko si bil v seznamu share-ov, si prtisnu 2 (al je 7, sej ne vem več) in si dobil tisto okence, kamor si vpisal IP, ime računalnika, username, password itd.


Ravno v tem je bil hec, da se mi je prikazal prečrtan krogec, ko sem pritisnil 2. In mi ni pustil dodati bližnic. To mi je bilo čudno. Po nadgradnji na beta 2 je pa začelo delat.

Upam, oz. ne vem zakaj ne podpira Myihome aplikacije. Mislim da za to ne bi smelo biti veliko dela s strani razvijalcev firmware-a, bi pa definitivno pridobili veliko. Jaz imam Myihome postavljen na enem izmed strežnikov, in imam notri shar-e od medijskih vsebin. Kar je super pri tej stvari, je da do Myihom-a dostopam direktno preko interneta http:\\ip:port in lahko brez težav predvajam film ali glasbo na Popcorn-u. Tako enostavno, da še blondinke znajo. In to pogrešam pri Xtreamer-ju. Če bi to znal, potem bi jih definitivno vzel kar nekaj...

Pitanje: Ali je možen dostop do linux-a znotraj Xtreamer-ja, da bi mogoče lahko ročno popravil share imena. Ker tole, da ne moreš vpisati share name je malo mimo, oz. čudno. Ker imam vse share narejene po principu "\\server\share$" in če greš na "\\server" teh sharov ne vidiš. Ne vem zakaj niso dali namesto polja domena, ali ime računalnika raje polje Ime Skupne rabe,...

Xtreamer ::

to je realna cena z realnim zasluzkom...

Tu se vidi pogoltnost naših trgovcev. Realni zaslužek smatrajo tam preko 60% nabavne cene!
Izračun za lenega sp (ki ni zavezanec za DDV-drugače je razlika DDV 11€): 99 nabavna cena,20 dostava, 169 prodajna cena-torej: 169-99-20= 50€
In za to moraš prebrati e-mail, izpolniti naročilo preko spleta in odpremiti naročeno do kupca- vsega skupaj 15' efektivnega dela.

Ne vem, če smo vsi tako "pogoltni". Pri nas ga do 1.11.2009 dobite ceneje kot v nizozemski trgovini (99€ z vključenim DDV), pa tudi po 1. novembru bo cena še vedno 2 centa ugodnejša. In res čestitke adminom, ki tako vneto brišejo vse naše "reklamiranje". Res je, da je potrebno na prvo pošiljko malo počakati, ampak ko bo pa paket prispel, bo pa Xtreamer slovenskemu kupcu dosegljiv v enem dnevu (Pošta Slovenije) oz. še isti dan (osebni prevzem).

lp,
Xtreamer
"Xtreamer! Zakaj bi plačevali več?!"
http://www.xtreamer.si

astras ::

ne vem kako lahko oglasujete nekaj cesar se sploh nimate :D smesno :D

ampak vso sreco ;)
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

joze67 ::

ne vem kako lahko oglasujete nekaj cesar se sploh nimate


Težko, ker jim poste brišejo. :P

astras ::

ja kaj nam pa ne al kaj???
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

misek ::

Še enkrat glede torrent klienta: Že nekaj dni malce brskam po vsebini firmware-ov od različnih predvajalnikov z Realtekovim čipom. Mvix ima en Ultio Widgets Pack v1.1, v katerem je tudi btpd (The BitTorrent Protocol Daemon). Po moje bi se ga dalo vključiti na Xtreamer, če to ne naredijo v originalu. Poskusim (ko najdem čas).

Bi pa še komentiral prerekanje "naših" trgovcev: v to temo to ne sodi. Dajmo se pogovarjati o samem predvajalniku, kupi se pa ga lahko preko malih oglasov. Čeprav se pa vseeno ne strinjam z brisanjem postov v tej temi, kjer se oglašujejo. Ampak samo enkrat!

novitibo ::

Dajmo se pogovarjati o samem predvajalniku!

astras ::

novitibo: se strinjam... drzimo se teme in to ni reklamiranje ampak samo delovanje XTRAEMERJA...

lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

OK.d ::

Še enkrat glede torrent klienta: Že nekaj dni malce brskam po vsebini firmware-ov od različnih predvajalnikov z Realtekovim čipom. Mvix ima en Ultio Widgets Pack v1.1, v katerem je tudi btpd (The BitTorrent Protocol Daemon). Po moje bi se ga dalo vključiti na Xtreamer, če to ne naredijo v originalu. Poskusim (ko najdem čas).

Bi pa še komentiral prerekanje "naših" trgovcev: v to temo to ne sodi. Dajmo se pogovarjati o samem predvajalniku, kupi se pa ga lahko preko malih oglasov. Čeprav se pa vseeno ne strinjam z brisanjem postov v tej temi, kjer se oglašujejo. Ampak samo enkrat!


škoda da še nima, potem pa se že bolj splača vzet kar enga nmt-ja, kateri ima (out of the box) rešeno in delujočo zadevo, ker ta čakanja in fehtarenja z posodobitvami so malo mimo
LPOK.d

svejk ::

Še enkrat glede torrent klienta: Že nekaj dni malce brskam po vsebini firmware-ov od različnih predvajalnikov z Realtekovim čipom. Mvix ima en Ultio Widgets Pack v1.1, v katerem je tudi btpd (The BitTorrent Protocol Daemon). Po moje bi se ga dalo vključiti na Xtreamer, če to ne naredijo v originalu. Poskusim (ko najdem čas).


mišek vzemi si čas in naštudirej to zadevo okrog torenta ;)

misek ::

@svejk, kaj ti bi tudi imel :D Ok, pogledam zadevo čez vikend.
Meni namreč to ni tako pomembno, ker mi torrenti (pa tudi FreeRapid Downloader) teče v službi. Pa ne tega okoli govoriti ;) Zato pa iščem program, ki bi mi prenašal iz tega strežnika domov na notranji disk Xtreamerja.

novitibo ::

kje se dobi navodila za vse nastavitve na portalu (če vpišeš X IP v brskalnik)?
tam dobimo nastavitve za bližnjice, ftp, nas, nfs, itd

imam občutek, da X zmore še veliiiiko več

astras ::

@misek.. ta program bi bil verjetno marsikomu zanimiv.. tako da ga le posreduj ce se da prosim ;)
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

DrBaLiN ::

@svejk, kaj ti bi tudi imel :D Ok, pogledam zadevo čez vikend.
Meni namreč to ni tako pomembno, ker mi torrenti (pa tudi FreeRapid Downloader) teče v službi. Pa ne tega okoli govoriti ;) Zato pa iščem program, ki bi mi prenašal iz tega strežnika domov na notranji disk Xtreamerja.


Ne vem a razumem dobro, ampak želel bi si skopirati datoteke na službenem računalniku v disk na Xtreamerju? Tu ne vidim težav.

misek ::

@DrBaLiN, saj ni problem skopirati datotek. Kar bi jaz želel je kako in sicer tako, da se z brskalnikom konektam na Xtreamer in dam direktno prenašati datoteke. Nato brskalnik zaprem, Xtreamer pa sam prenaša. Za upravljanje želim uporabiti brskalnik in ne kakšen wget/aria2 preko telneta in podobno. Bolj jasno? Eni Asusovi routerji imajo vgrajen ravno takšno funkcionalnost z imenom "Download Master".
Nekaj podobnega kot je npr. Libretto. Sam je čuden za uporabo.

DrBaLiN ::

Razumem. Se pravi bi bil Xtreamer client (FTP, WWW,...). To bi mogli pa v firmware dat, da bi to tako lepo delalo. Drugače bi moral namestiti ftp client-a na xtreamer (preko telneta) in potem tako tudi zaganjati prenos. Kar pa verjamem da je daleč od enostavnega,...

misek ::

To bi mogli pa v firmware dat, da bi to tako lepo delalo.
Ja, upam da enkrat bodo.
No, zdaj me razumeš. Sedaj imam preko telneta, ampak rad bi kaj boljšega.
Nekaj gledam v smeri programa aria2, ki bi deloval kot daemon, krmilil pa bi ga preko XML-RPC, ki ga podpira. Sam neko aplikacijo (RPC klienta) v PHP-ju še moram napisati :D.

kokoon ::

ja, dejmo se o xtreamerju pogovarjat, zdaj ga mam tudi jaz! :D

a ma se kdo probleme z 2.0b2, da vcasih kaksen video fajl ne dela in da xtreamer zmrzne. cist zmrzne, tko da ga je treba iz elektrike potegnt?

drugac pa, 24p res dela! koncno lahko gledam filme RES gladko! ful sem vesel, ubistvu je bil 24p glavni razlog, da se kupil panasonika V10 in ne G10 in ni mi zal. sicer bi se najbrz marsikomu razlika zdela premajhna, ampak jaz sem pricakoval tocno tole. zakon!

včeraj sem stestiral 24Hz v navezi s tv out 1080p 50Hz in fw 2....zadeva precej olepša že sam menu, kot tudi slika samih moviev je boljša...pa še zanimivost...v kolikor imaš kak starejši film kjer je slika bolj slaba...podnapisi ostanejo ostri ko skira ;)

24Hz se vklopi sele ko se 24p video dejansko zacne predvajat (in ce ga televizija sploh podpira), tako da menu zaradi tega ni nic drugacen. pri muvijih pa pac ne vidis tistega (mikro) zatikanja oz malenkost skokovitega premikanja (na katerega smo se itak v veliki meri ze vsi navadili), ampak so camera pani SMOOTH. pa ne smooth kot pri motion interpolaciji, ampak tko kot v kinu!
[kokoon]

serafko ::

@kokoon, jaz sem tudi opazil da pri fw 2.0b2 pri nekaterih .mkv zmrzne, tako da mu moraš vzeti napajanje, in restartat. Mislim, da se bo to uredilo, ko bo dvojka uradno izšla. Me veseli, da si ga dobil, in da si zadovoljen s 24p. Testiraj še, če deluje na obeh variantah outputa, se pravi 50hz in 60hz. LP.

Princo22 ::

Danes dobil oz. včeraj priklopil in dela :D in kako dobro kar mu dam prežveči.
Me samo zanima kje bi dobil firmware 2 beta, da ga lahko dol povlečem.
Hvala lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Princo22 ()

novitibo ::

@Princ022: link je objavljen na tem forumu
SEARCH AND DESTROY :D

Princo22 ::

Sem mislu da ga ima kdo v dosegu klika, sem probal iskati vendar neuspešno bom začel brati iz 15 strani dalje :D

misek ::

««
24 / 105
»»