» »

dvi-hdmi povezava na tv

dvi-hdmi povezava na tv

allex ::

hello,

eno praktično vprašanje, ki mi megli razum :)

ali pri dvi-hdmi povezavi iz PCI-E grafične (recimo hd 4670) s HDMI supportom (integrated HD audio controller with support for stereo and multi-channel audio formats) lahko potemtakem prenašaš zvok na receiver oz. tv preko dvi izhoda???
ni mi jasno ali ima dvi dodatne pine za audio al kaj??? v osnovi naj dvi nebi prenašal zvoka :dunno:

lp, alex
struggling with abundancy of computer power

Opkow ::

Ce je v igri DVI konektor, potem bos moral dodatno vlect se kabel za zvok, ker DVI konektor nima dodatnih pinov za zvok.

allex ::

ja sej se mi je zdelo, potem se lahko obrišem pod nosom za dts al pa kaj podobnega,
razen če bi za vsak kanal potegnil RCA, ampak na receiverju nimam multi-channel analognih vhodov, samo digitalnega hdmi...

res neumno potem da so kartice opremljene z digital avdio supportom, pa brez primernih izhodov

tnx!
alex
struggling with abundancy of computer power

Oddin ::

Kolikor je meni znano, ima vsak A/V ojačevalec digitalni avdio vhod. Če ti matična to podpira, poveži na ta način.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

allex ::

ma ne, kupujem nov comp, pa se ne smem zaj.bat

lp
struggling with abundancy of computer power

ender ::

Pri HDMIju se zvok ne prenaša po ločenih kablih, pač pa gre po istih kablih, kot slika. DVI uradno ne podpira prenosa zvoka, zato določene kartice prilagajo posebne DVI->HDMI adapterje, s katerimi kartici sporočijo, da lahko pošilja tudi zvok (to velja predvsem za ATI kartice), med tem, ko druge ignorirajo standarde, in pošiljajo zvok tudi prek navadnih DVI->HDMI adapterjev (kar je v resnici za končne uporabnike manj nadležno, ker se lahko uporabi katerikoli adapter, ali pa kar DVI->HDMI kabel; to velja predvsem za nVidiine kartice). ATI kartice imajo večinoma zvočno kartico (na osnovi Realtek čipovja) že vgrajeno, pri nVidii pa moraš ponavadi povezati obstoječo zvočno kartico z grafično.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

allex ::

ok, kupim recimo nov hd 4770 (taprvi modeli očitno nebodo imeli hdmi-izhodov), se pravi z 2xdvi in TV-outom
če ga povežem s kablom dvi-hdmi al bo delal zvok, če je standard dvi brez zvoka in rabi pretvornik/adapter?

al moram potem dvi izhod -> adapter dvi-hdmi -> hdmi-hdmi kabel? lol

al potem zvočna kartica na grafični generira ves zvok, al je samo passthrough
(spet smešno, potem odpade nakup kakšne zmogljivejše zvočne)
struggling with abundancy of computer power

ender ::

Kot sem napisal, pri ATIju je ponavadi tako, da moraš za zvok preko HDMIja uporabit priloženi DVI->HDMI adapter.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

primo7 ::

Tudi jaz sem hotel povezat PC z HD TV. Grafično imam Sapphire ATI HD 3850 AGP, na nakupovanje.net sem kupil HDMI - DVI kabel. Prvo razočaranje je bilo, ko sem dobil kabel. Je debel in trd kot ga imajo TV studii in ne vem kako ga čim manj vidno speljat do Tvja. Večje razočaranje pa je bilo ko sem poskušal povezat in mi je javilo, da moram zvok dodatno povezat. Zdaj ne vem ali ta grafična ne podpira izhod zvoka, ali je kaj drugega narobe. Upam, da mi kdo lahko kaj svetuje. LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primo7 ()

Lucio ::

uporabiti moraš priložen original ATI adapter (generični ne deluje) iz DVI v HDMI. Potem pa naprej do naprave običen HDMI kabel. Zadeva preizkušeno deluje, seveda ne smeš pozabiti nastaviti kot vir zvoka integrirano zvočno kartico na grafični kartici in ne tisto na plošči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

primo7 ::

Hvala za odgovor.Zraven sem dobil samo en adapter, ki je na eni strani digitalni in na drugi kot za na analogni monitor in Svideo adapter. Samo kot se mi zdi AGP verzija te grafične nima audia, medtem ko PCIe verzija ga ima. Tudi nisem nikjer našel nastavitve, da bi izbral zvok na grafični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primo7 ()

davco ::

Lep pozdrav
Imam računalnik z grafični kartico sedaj pa hočem povezati na tv z hdmi vhodom, zanima me če bo dovolj tale kabel. Ali bom potreboval še kaj drugega? V opisu kabla piše da je za povezavo iz hdmi na ekran? jaz pa potrebujem v obratni smeri.
Pa še glede grafične ali lahko ta dvi izhod predvaja samo analogni signal ali tudi digitalnega?

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6321411 (10523) BorutK-73
»

grafične kartice in HDMI izhod

Oddelek: Zvok in slika
267327 (3338) damirba
»

Priklop PC-ja na LCD TV

Oddelek: Zvok in slika
142683 (2516) patriot10
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305187 (4455) Primoz7
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523375 (14679) al3n

Več podobnih tem