» »

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka

DVI(PC)--->HDMI(TV) ni zvoka

1
2
»

chittax ::

Malo si preskočil temo in si očitno nisi vzel časa, da bi sam poiskal kar je v tej temi že x-krat napisano. Nihče do ATI-ja ni znal pošiljati zvoka na DVI, ker DVI standard tega sploh ne predvideva. ATI pa je naredil en trik in v DVI konektor dodal nekaj pinov za digitalni zvok, kar pa pomeni, da je za to, da naredil uslugo uporabnikom kršil standard DVI. Sam DVI na ATI-jevi kartici še vedno deluje kot standarden, vendar če želiš dodatno funcionalnost, t.j. poleg videa še digitalni zvok, potrebuješ nujno še ATI-jev DVI to HDMI pretvornik (original). Torej ni problem da ATI "ne zna". Ne zna tvoj fensi šmensi kabel.

Zheegec ::

Je težava da radeon ne zna pošiljati zvoka preko non genuine ati dvi to hdmi converterja ali je kašna druga težava?

Konverter je standarden, uporabi priloženega pri grafični kartici in pa hdmi-hdmi kabel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

croco ::

chittax je izjavil:

Malo si preskočil temo in si očitno nisi vzel časa, da bi sam poiskal kar je v tej temi že x-krat napisano. Nihče do ATI-ja ni znal pošiljati zvoka na DVI, ker DVI standard tega sploh ne predvideva. ATI pa je naredil en trik in v DVI konektor dodal nekaj pinov za digitalni zvok, kar pa pomeni, da je za to, da naredil uslugo uporabnikom kršil standard DVI. Sam DVI na ATI-jevi kartici še vedno deluje kot standarden, vendar če želiš dodatno funcionalnost, t.j. poleg videa še digitalni zvok, potrebuješ nujno še ATI-jev DVI to HDMI pretvornik (original). Torej ni problem da ATI "ne zna". Ne zna tvoj fensi šmensi kabel.


Moj kabel ima vse pine, torej več kot atijev konverter, ki ima nekaj pinov izpuščenih. Torej morem res nabavit še en hdmi to hdmi kabel, ni druge rešitve?

Zheegec ::

Moj kabel ima vse pine, torej več kot atijev konverter, ki ima nekaj pinov izpuščenih. Torej morem res nabavit še en hdmi to hdmi kabel, ni druge rešitve?

Tisto je drugi link za dvi signal, nekaj teh pinov od "drugega linka" si je ATI sposodil za zvok, kar ni po standardu. HDMI drugega linka od DVI tako in tako ne zna prenašati, tako da ti pini v HDMI kabel sploh ne grejo. So pa v konektorju, ja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

biokill ::

uporabljam WIN7. imam ATI 4850 grafično ter ATI DVI-HDMI adapter, ki sem ga dobil zravenv katerega potem vklopim hdmi-hdmi kabe katerega drugi konec vtaknem v lcd.Kot sem na prejšni strani prebral, bi moral zvok iti čez, če je atijev dvi to hdmi pretvornik, a meni prikaže samo sliko in ne zvoka....kakšen predlog, kje bi to poštimal?


L.P

boogie_xlr ::

Zakaj ne daste zvok preprosto preko optičnega kabla? Vse novejše matične plošče imajo optični audio output in kolker vem tudi novejše televizije optični audio input.

ttommy ::

Da še jaz vprašam glede HDMI zvoka-imam Medionov računalnik z Geforce 8600GS priklopljen na Phiilips HDTV.Slika je OK,zvoka pa preko HDMI ne morem naštimati.Obstaja kakšna fora,kako speljati zvok skozi HDMI?
Gamer

b3nZ ::

Pozdrav! Pred kratkim sem si nabavil FullHD TV in imam ga imam priklopljenega na PC preko HDMI kabla... in mi zvok ne dela... khmmm ista zgodba... slika ko narisana a zvoka nikjer... sem si že bral vse kako naj vklopim to vendar pod predvajalne naprave zvoka mi nikjer ne kaže HDMI naprave, TVja... ima kdo kako idejo? TV= Philips 5000 Series... grafa pa 9500gt nvidea 1gb... :s

revvs ::

DVI = Digital Visual Interface (digitalni vidni(video) vmesnik)
HDMI = High-Definition Multimedia Interface (visokoločljivi multimedijski(video+audio) vmesnik)
hmmm....hmmm, očitno nekaj manjka, nekaj manjka kaj proizvajalec ne daje zraven, ta stvar se imenuje optični kabel in stane okrog 40 evrov.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

rok1986 ::

Pozdravljeni!

Imam sledeči problem : kupil sem novo televizijo znamke philips in kupil tudi hdmi kabel (hdmi-hdmi). Sedaj zvoka mi ne oddaja na televiziji in sicer če hočem gledat filme, igrce, skratka zvok mi ostaja samo na računalniku. Grafična kartica je geforce 8600 gt. Sprobal sem tudi v nastavitvah nastaviti za prevzeto napravo za hdmi in tudi digital, vendar zvok se ne predvaja, čeprav mi kaže v windowsah, da zvok deluje brezhibno. Prosim za kak nasvet, saj sm obupan :)

mihco ::

ce imas sreco in ima tvoja 8600gt spdif izhod, lahko tega s kablom povezes na zvocno, sicer pa preko 8600gt ne bos spravil zvoka!

Bakfark ::

Podobno kot že zgoraj, le malo drugače...

Pri prenosu zvoka in slike z laptopa na fullHD TV s HDMI kablom mi zvok na TV-ju sprva deluje normalno, nato se izgubi za nekaj čas (govorim o minutki, dveh), nato se zopet povrne. Prav tako slika na TV-ju ne deluje zvezno, fluidno, vidni so občasni preskoki med kadri, potem je slika za nekaj sekund zopet tekoča, kasneje začne zopet trokirat, pa se nato izboljša in tako v krog... Sploh je problem pri dinamičnih kadrih/kameri. Upam da je razumljivo o čem govorim.

Stvar je precej moteča zato me zanima ali gre zadevo na kak način odpraviti.

zakastelic ::

Zdravo!

Mam podoben problem in sicer..
Gre pa za povezavo prek dvi > hdmi adapterja (s hdmi hdmi kablom) od računalnika do tv-ja. Prenese se mi slika (je odlicna), ni pa nikjer nobenga zvoka.
Grafično mam nVidia gtx260, ki prenos zvoka podpira in je tut povezana z matično - s/pdif kablom.
Tut v nastavitvah zvoka sm nastavu Digital audio s/pdif kot my default device, prou tko sm to naredu v nvidiini nadzorni plošči in mam najnovejše driverje za grafično inštalirane.
Edini zvok, ki ga na tv-ju dobim je hreščanje. =(
Sprobu sm obadva dvija na kompu inobadva hdmija na tvju...

Je se kaka ideja, k sm sprobou ze res use kr sm najdu na useh moznih forumih :/
Je mozno da je z adapterjem kj? Ceprou mislm d je original od grafe, pa se clo novga sm odpakerou...

Hvala za kakrsno kol informacijo... :)

LP, Zan

BorutK-73 ::

Probaj tako:
Vklopi TV
Vklopi PC
na TV prestavi na HDMI (najbolje takoj ko se PC zažene-ko se pokaže HDMI vhod na tv)
počakaj da se OS naloži.
Meni dela samo tako in imam ATI hdmi audio na default in ATI3450 grafo za HTPC.

Zgodovina sprememb…

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvok preko HDMI? Misija nemogoče!

Oddelek: Zvok in slika
121914 (1430) damirez
»

Iz grafične kartice pride samo slika brez zvoka.

Oddelek: Zvok in slika
112247 (2033) damirez
»

dvi-hdmi povezava na tv

Oddelek: Strojna oprema
113243 (2397) davco
»

HDMI kabel ne prenaša zvoka?

Oddelek: Zvok in slika
327674 (6581) kontra
»

Kako dobiti zvok iz prenosnika na receiver

Oddelek: Zvok in slika
305174 (4442) Primoz7

Več podobnih tem