» »

Kateri OS uporabljate in zakaj ?

Kateri OS uporabljate in zakaj ?

1
2
»

jype ::

aston12> - xp zgolj za proklik, ker mi ni jasno, ali bi delal v linuxu, ali sploh linux podpira com port, kar pa ga xp-ji še.

SKB banka ima poslovno rešitev, ki deluje (tudi) na Linuxu.

Poldi112 ::

Proklik ne bi delal, ampak ne zaradi com porta, ampak zato ker ti dajo čitalec, ki ima driverje zgolj za win okolje.
Itak je pa proklik en smrad, in skb ni edina banka ki ima dobro rešitev za spletno bančništvo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

Poldi112> in skb ni edina banka ki ima dobro rešitev za spletno bančništvo.

Ti kar naštej še ostale, s katerimi imaš izkušnje.

Poldi112 ::

Probanka, pozitivne osebne izkušnje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

c00L3r ::

Bank@Net od NKBM deluje na praktično vseh OS-ih in praktično vseh brskalnikih.

comgen ::

Uporabljam xp sp3, cist sem zadovoljen. Sicer pa cakam izid win 7, viste ne mislim nalagat gor.

Samek1337Q ::

Uporabljam že od izida Visto Ultimate 32bit, sem si kupil prenosnik -> Vista 32bit, nov PC -> Vista 32bit. Ko pa pride Windows 7, bom pa na njega prešaltal.

aco111 ::

Uporabljam Visto 64-bitno, marsikaj dela bolje od XP-ja. Četudi mam dual boot VISTA / XP, je XP samo za občasno probavanje česa pa tak.

Lp. ALlesandro.
Don't worry be happy :)

pingo56 ::

Dual boot: Fedora 10(resno delo) + Win XP SP3(zafrkancija), v Virtual Boxu pa še Windows 7, ki ga mal testiram.

Lp

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Jaz sem se pa kar na W2k+SPkolkozeje...Stvar je bila kupljena skupaj z racunalnikom tam leta 2002, XP-ji so mi bili se prenovi...Zadeva dela dobro in stabilno, ceprav je zadnje case vse vec programja, ki se ne da vec instalirati na W2k.....

LP

Joze

Lawler_ ::

Vista Home Premium 64 bit.

alef ::

Počakaj na novo verzijo. Bo kmalu. Vista ima bruh gui (oseben občutek) in z malo sreče bodo to popravili.

Drugače pa linux - ker se cenim.


Če ti je vista bruh, potem ti bo W7 bruh^2.
Drugače je pa meni od Viste bil všeč edino videz.

aco111 ::

Meni VISTA dela bolje od XP-jev, v mnogih pogledih.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

bluefish ::

Počakaj na novo verzijo. Bo kmalu. Vista ima bruh gui (oseben občutek) in z malo sreče bodo to popravili.

Drugače pa linux - ker se cenim.


Če ti je vista bruh, potem ti bo W7 bruh^2.
Drugače je pa meni od Viste bil všeč edino videz.

Ni problema nastaviti na starejšega.

Ted ::

Fedora 10 + windows XP sp3. Xp-ji so vsaj zame najboljši OS do sedaj.
Mah...

alexmarsic ::

Prenosnik1 Windows Vista Ultimate (testiranje)
Prenosnik2 Windows XP Professional (čeprau bi mogla bit vista gor)(hmmm mam GTA IV gor pa mi lepše dela z XP-ji tako da v šoli mi ni tuga)
Domači1 Windows Vista Ultimate 64x (Pač mam srednje kvaliteten komp in 4GB rama pa mi vista zadostuje)
Domači2 Windows Vista Ultimate (Hmm malo slabši računalnik je je Amd Sempron 1,5Ghz pa 768MB rama ampak dela lepo)
Server Windows 2003 Server Enterprise R2 (Hmmm... IIS6+PHP pa Domain controller mam. pa kakšen krat si za foro postavim DHCP server tako da mam pol svoj subnet brez staršev)

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Vista ultimate. Edini pravi OS ce imas dober racunalnik. Linux se lahko skrije.

WamPIRe- ::

Vista ultimate. Edini pravi OS ce imas dober racunalnik. Linux se lahko skrije.


Ne podžigaj teh tem :P

WamPIRe- ::

Prenosnik za službo: Vista Ultimate x64
prenosnik 2: OpenSuse 10.3 (prej bil služben, pa sem imel preveč problemov z vso kompatibilnostjo s službenimi zadevami)
Računalnik: OpenSuse 11 + Win XP(predvsem zarad kakšne igre) + Ubuntu 8.10

R33D3M33R ::

Pusti ga, saj se na daleč vidi, da je troll :)
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

c00L3r ::

Prenosnik za službo: Vista Ultimate x64
prenosnik 2: OpenSuse 10.3 (prej bil služben, pa sem imel preveč problemov z vso kompatibilnostjo s službenimi zadevami)
Računalnik: OpenSuse 11 + Win XP(predvsem zarad kakšne igre) + Ubuntu 8.10

Zakaj pa OpenSuse in Ubuntu?

T0RN4D0 ::

Ubuntu. Ker se mi ni dal več zajebavat z winsi.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

ahac ::

Laptop: Vista (je bila zraven laptopa + tam največ špilam igre)
Kišta 1: XP / Ubuntu (če bi se mi z njim uspel povezat na net..)
Kišta 2: PCLinuxOS
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

G-man ::

Prenosnik: Ubuntu 8.10 (verjetno bom šel nazaj na 8.04 LTS, ker se mi mal ne da posodabljat vsake pol leta ali leto in pol)
Domači računalnik: Ubuntu 8.10 (za leto in pol, verjetno)/Win XP za igre, server Fedora 9 z Amahi Home Serverjem
Služba: Windows XP (po najnižjem skupnem imenovalcu vseh uporabnikov), pa moj prenosnik z Ubuntujem tudi, server je pa Debian Etch

Ubuntu mi je všeč kot primarni OS predvsem zato, ker se mi ni treba ubadat s programi in jih lovit ter posodabljat vsak mesec, takisto se mi ni treba ubadat z virusi, čeprav previdnost ni nikoli odveč. Pa še zastonj je. Vmesnik je nevsiljiv in veliko bolj praktičen kot anemični XP, ki jim sicer nič ne manjka in sem jih navajen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G-man ()

energetik ::

Na svojem osebnem (Celeron 2GHz, 1,3 GB) imam že od nekdaj XPje, sedaj z SP3. Sem popolnoma zadovoljen z njimi. Mogoče bom pa naložil potem gor Win7, ko bo na MSDNAA. Če bi ga moral kupiti, ga seveda ne bi, ker meni ne prinaša nič tako uporabnega, da bi dal denar zanj.

Na službenem prenosniku imam Visto (tudi deluje brezhibno) in še Ubuntu 8.10 prek Wubi.
Na navadnem službenem (C2D 2,4 GHz, 2GB) pa so tudi XP SP3.

nejcek74 ::

stanje: vista x64
zakaj: dela solidno in podpira ves ram, ki ga imam notri, ter ker znam OS prilagoditi samo tako, da klikam po ikoncah ali sledim fool-proof navodilom (pa ne tistim od microsofta), ki jih najdem na spletu :D

želja: linux
ko naredijo ACAD za linux (kar ne bo nikoli) ter podporo vsemu ostalemu hardweru, ki ga uporabljam
zakaj: ker me delajo živčnega vsiljene rešitve in nezmožnost popolnega prilagajanja delovnega okolja, razni bombončki, grafične izboljšave in podobna sranja, hej kje so časi črno zelenih zaslonov :)

Cveto ::

Resno delo (služba) - XP SP3 - ker je enostavno bolj pregleden in odziven od viste. (Q6600, 3GB, int. grafika)

Zabava (domači) - Vista x64 - ker takoj in z lahkoto podpira vse kar priključim gor, malo pa tudi zato da se navadim na sistem preden bo treba v službi začeti vzdrževati Vista računalnike. Dela mi pa itak vse in to dovoljl hitro za domačo uporabo. (Q6600, 4GB, R4850)

Prenosnik - Vista x32 - zaradi gonilnikov ki so najboljši za visto - (DELL 1525, C2D 1,8, 2gb...)

Delavnica - WIN98 - zadeve na com-portu delajo boljše (oziroma je konfiguracija lažja) - (P3-700, 512mb...)

opeter ::

No, ta teden sem končno naredil preskok na Visto 64-bit Ultimate. Za vsega 130 € skupaj s poštnino iz Nemčije.
Sistem je v osnovi nemški, sem si pa namestil slovenski MUI.

Deluje solidno, tudi po diskih mi ne šari toliko, kot sem mislil, da bo. Prepozna pa vseh 8 GB-ov RAMa. Photoshopu sem že dodelil maksimalnih 3072 MB, kolikor pač dovoli. :)

Mac mini pa gre na prodajo na eBay...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

No, ta teden sem končno naredil preskok na Visto 64-bit Ultimate. Za vsega 130 € skupaj s poštnino iz Nemčije.
Sistem je v osnovi nemški, sem si pa namestil slovenski MUI.

Deluje solidno, tudi po diskih mi ne šari toliko, kot sem mislil, da bo. Prepozna pa vseh 8 GB-ov RAMa. Photoshopu sem že dodelil maksimalnih 3072 MB, kolikor pač dovoli. :)

Mac mini pa gre na prodajo na eBay...

nic vec Apple izdelkov?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
Enermax Platimax | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

opeter ::

nic vec Apple izdelkov?


Zaenkrat ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13821080 (14080) Apache90
»

toshiba satellite laptop, da se zinstalirat ubuntu 8.10, ne da se winxpsp3

Oddelek: Pomoč in nasveti
9666 (602) xsannyx
»

Namestitev GRUB-a

Oddelek: Operacijski sistemi
7958 (789) Blinder
»

KDE 4.2.4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
547251 (5094) vbohinc
»

Futuremark z benchmarkom za brskalnike

Oddelek: Novice / Brskalniki
234485 (3318) R33D3M33R

Več podobnih tem