» »

Namestitev GRUB-a

Namestitev GRUB-a

Robocop1 ::

Nameščena sem imel 2 operacijska sistema (Ubuntu 8.10 in Win XP Pro). Potem pa sem se premislil in XP-je zamenjal z Visto. GRUB sem seveda ponovno namestil in zdaj lahko dostopam do obeh sistemov.

Problem pa je v tem, da je GRUB obdržal prejšnje vnose (torej mi v seznamu piše "Windows XP Professional", ki pa ga več ni na računalniku).
Zanima me, kako bi osvežil GRUB, tako da popravi podatke, glede na trenutna sistema.
Z drugimi besedami: Kako bi vnos "Windows XP Professional" spremenil na "Windows Vista Ultimate"?

roscha ::

Poglej si /boot/grub/menu.lst

Robocop1 ::

To sem že pogledal in notri so res vsi vnosi, ki jih prikaže GRUB. Neznam pa kako bi to datoteko (potem ko popravim vnose) shranil --- vem da moraš vpisat neki ukaz, da ti Ubuntu dovoli pisanje po ext3 particiji --- ne vem pa, kateri je ta ukaz.

karafeka ::

Kako ti ne pusti pisati po ext3 particiji ? Tudi na home ne moreš ?

Za pisati v /boot/ pa rabiš root pravice.

Ukaz:
su
in vpišeš root geslo.

Še prej pa jo moraš priklopiti, če jo imaš posebej oz. če ti je sistem avtomatstko ne priklopi ob zagonu.

c0ck4m0u53 ::

Kot navadni uporabnik, ne moreš shraniti sprememb v /boot/grub/menu.lst, samo skrbnik ima te pravice. Uporabi ukaz sudo pred izbranim urejevalnikom teksta, da pridobiš začasne skrbniške pravice.

p.s. me je karafeka prehitel :P

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

Jaz bi imel eno vprašanje. Imam dva OS, potem sem namestil grub na mbr( sej ukaz setup (hd0,0) naredi to ane?
No v glavnem grub je nameščen, pri zagonu računalnika tudi pridem v grub, ampak ni čist nič konfiguriran. Kako bi lahko editiral tisto datoteko menu.lst ali morda grub.conf, da bi potem lahko bootnil OS-je? Po moznosti z uporabo ubuntu live cd.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kanzyani ::

ce si namestil 9.10 in novi grub 2 potem poglej dokumentacijo za grub 2 (ce bos razumeu kaj zahteva od tebe men ni blo nc jasno). isti potopki, ki so veljali za grub 1 ne delujejo vec. novih navodil pa zaenkrat se ni na po forumih.

Blinder ::

Dal sem priblizno take ukaze: root (hd0,1), kernel /boot..., boot (hd0,1), potem mi je bootnilo linux sam neki še fali, javi napako. Za bootnit windowse sem proval bootnoverify, sam jih ni hotlo bootnit.
Na koncu bom verjetno na novo vse dal gor, zdaj rihtam bolj za se mal naučit.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dual boot xp/ubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
131768 (1649) misek
»

Grub error 22

Oddelek: Operacijski sistemi
141733 (1379) Anteus
»

Kako instalirati Linux in xp?

Oddelek: Operacijski sistemi
62255 (2176) Blinder
»

GRUB ne zažene WIN XP

Oddelek: Operacijski sistemi
161530 (1331) kriko1
»

Iz Linuxa v Windows -> MBR (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
624266 (3601) WarMaker

Več podobnih tem