» »

Asus eeepc 1000h

Asus eeepc 1000h

1
2
»

opeter ::

V ZDA se prodaja že 1002H oz. 1002HE. Kaj pa je razlike glede na 1000H pa ne vem.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

quartz ::

Noben se ne zbada, niti krega, sam mnenja krešemo;)

Ne zavedate pa se, da smo za luno, da gre 1000h že skoraj ven, zamenjuje ga 1000he(v USA predprodaja po 370usd), prihajajo čisto novi modeli itd. Kregate se torej o maržah pri nas(redki vidim vedo kako to gre v Slo)in ceni artikla med pravimi trgovinami z dejansko (staro?) zalogo in internetnimi trgovinami brez zaloge z dnevno ceno uvoznika.


Se zavedamo! Ravno zato je bizarno, da srečaš na polici 2 leti staro zalogo z natanko isto staro ceno, zunaj je pa že 5. generacija;) To tolk bolj potrdi dejstvo, da smo za luno!

Govora je pa o ceni artikla in maržo pri nas ali v tujini oz. ali imajo slovenski trgovci res prenizke marže?; ne o cenah artiklov v spletnih trgovinah vs. realne!

Trgovci ste pač mnenja, da bi morale biti marže laptopov nekako bliže maržam oblažil in obutve?;)

Sicer pa je tole že lep čas OFF Topic (čeprav tema o asus EEE PC že obstaja) in je bilo skoraj vse že povedano!

quartz ::

V ZDA se prodaja že 1002H oz. 1002HE. Kaj pa je razlike glede na 1000H pa ne vem.


Menda so malce izboljšal staro serijo! Boljša baterija, nova generacija procesorja in platforma, občutno (boljša?) drugačna tipkovnica tipa sony/apple...

gobelin ::

Jah, če nek trgovec kupi nekaj in mu slučajno ostane na zalogi ko cena že zelo pade, verjetno pač poizkuša najti kupca, ki mu ni toliko mar. Samo to je v vseh branžah, sam opažam, da sem ratal res zaj* kupec vsega po vrsti. Mi je bilo včasih bolj všeč kot sedaj, ko rabim tudi do par dni da obrnem svet, potem sem pa čez par mesecev razočaran ko pride kaj novega.

quartz ::

Točno tko, dogaja se marsikje. Taka je nekje trgovska logika, najdi ovco, ki je totaln laik in ji obrni žepe, pa še čimvečjo maržo djmo gor! Maš pa hvala bogu tudi poštene trgovce, ki vedo kako se dela na dolgi rok! Tko pač je in bo, jeb...! Je pa slovenski trg toliko bolj u k., v primerjavi...

...če še malo pretiravam: Včasih je "stojadina" stala celo premoženje v tedanjih merilih, realna cena pa je do dandanes krepko pada! Hvala bogu, da so stare zaloge do dandanes že pošle!

gobelin ::

Ni to odvisno od poštenosti. Če nekomu nekaj ostane, ne bo prodajal pod nabavno ceno in delal minus. Nekomu bo prodal, ki ne vlaga truda v iskanje najugodnejše ponudbe, ampak mu je morda važno samo, da čimhitreje dobi in da deluje. Če je morda že kje prej kupil in bil zadovoljen, se največkrat vrne. Pomisli, kaj je važno enemu starejšemu direktorju kaj je v mašini in za koliko denarja? Nič, pomembno je, da bo za par let in morda še da mu je ohišje všeč. Vzame še raje dražje, kakor dražje->bolje. Čas, ki bi ga imel z informiranjem, zbiranjem ponudb itd., nameni temu kar obvlada-služenju denarja. In če bi bili vsi ljudje taki, kot smo mi tukaj, bi vsi proizvajalci, ki niso konstantno najboljši, umrli. Proizvajalci, ne trgovci! In poglej kaj vse se prodaja po svetu, kdo vse to kupi? Verjemi, da je nas, ki se informiramo v širšem obsegu malo in tako bo ostalo. Včeraj sem slišal od kolega da sem popolnoma nor, ker kupim nahrbtnik v Avstraliji. Jaz vidim vsaj tri razloge za in nobenega proti, on nobenega za in vsaj tri proti. Naj bo zadosti, pojdimo še kaj zaslužiti;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gobelin ()

quartz ::

Ok, se strinjam! Poštenje je napačna beseda, tega v trgovstvu mogoče res ni, ker potem nima smisla;) Zavedati pa se moraš, da tudi taki "direktorji", ki jim je vseeno za 50% cene gor/dol, prej ali slej uidejo h konkurenci! Kot praviš, to je zgolj stvar informiranosti! In lahko bi se reklo, da smo v informacijski dobi revolucije;) + trg je vedno bolj odprt in konkurenca prihaja iz tujine...

Klemeen ::

http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

OMFG po keri logiki cena za 10€ višja kot pred par dnevi?8-O a tok hitro gredo v promet, da se cena viša sredi recesije:D

kmetek ::

če nimajo zaloge sploh no pa priporčena cena je itak 409€.

cekr ::

Jest sem ga dobil za 355€.
Pred dnevi sem se spraševal, kakšno torbico nabavit.
Rešitev je prišla sama od sebe, saj je bila torbica že v škatli.

Po začetnem šoku, ko so bile neke pikice po ekranu, se je vse uredilo in sem zelo zadovoljen. Za tisto, kar potrebujem, bo zadeva vredu.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Klemeen ::

Jest sem ga dobil za 355€.
Pred dnevi sem se spraševal, kakšno torbico nabavit.
Rešitev je prišla sama od sebe, saj je bila torbica že v škatli.

Po začetnem šoku, ko so bile neke pikice po ekranu, se je vse uredilo in sem zelo zadovoljen. Za tisto, kar potrebujem, bo zadeva vredu.


Kje si ga naročil za 355€?? Tujina?

cekr ::

Ne, pri nas v eni od spletnih trgovin.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

quartz ::

Dvomim, da so tole šli naši naročat direkt preko svojega dobavitelja! Čprav ajde, ne bo dolgo ko bodo dražji od priporočene cene!;)Predvčer, ko sm gledu so bli v UK za 320 EUR!;)

Klemeen ::

Ne, pri nas v eni od spletnih trgovin.


Skrivnost katera? :)

cekr ::

Ena od največjih.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Klemeen ::

Hehe...

Zdaj gledam na enaa.com cena isto kot na mimovrste 379€ + piše da je NA ZALOGI + sedaj sem se registriral, kliknil na KLUBSKO CENO in dobil zelo ugodno ceno in sicer 664,90€ + na zalogi je, tako da če sedaj naročim bi moral biti po pravilih v petek pri meni doma. Kako je z vračili in ostalim pri ENAA.COM? Isto kot Mimovrste, ima kdo izkušnje z to trgovino?

cekr ::

Zraven klubske cene izkoristi še ključ za popust. Se mi pa zdi, da so za par € podražili.
Če boš naročil dovolj zgodaj, lahko zadevo dobiš že naslednji dan.

Ne vem pa, kako je z vračanjem. Nisem imel nikoli problemov s kvaliteto.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Klemeen ::

Zraven klubske cene izkoristi še ključ za popust. Se mi pa zdi, da so za par € podražili.
Če boš naročil dovolj zgodaj, lahko zadevo dobiš že naslednji dan.

Ne vem pa, kako je z vračanjem. Nisem imel nikoli problemov s kvaliteto.


VRAČILO BLAGA
Fizične osebe lahko na EnaA.com kupljene izdelke vrnejo v roku 15 dni po prejemu na sedež Gambit trade ali nas o tej želji pisno obvestijo najkasneje v roku 15 dni po prejemu blaga. V slednjem primeru mora kupec najkasneje v naslednjih 15 dneh blago nepoškodovano tudi vrniti na naš naslov.
Izdelki naj bodo nerabljeni, nepoškodovani ter v originalni embalaži. Vračilu obvezno priložite kopijo računa. Kupec naročenega blaga pod navedenimi pogoji ne more vrniti v naslednjih primerih:

pri avdio in video posnetkih ter računalniških programih, če je kupec že odprl varnostni pečat ali odpakiral iz originalne embalaže (pri tem velja, da je v primeru nakupa e-vsebin na enaA.com, na primer glasbenih datotek, kupec odprl varnostni pečat s trenutkom nalaganja e-vsebine)
če gre za dobavo časopisov, revij in podobnih periodičnih publikacij,
če je izdelek narejen po navodilih potrošnika in prilagojen njegovim potrebam (na primer iz posebej naročenih komponent sestavljen računalnik ali obleka po meri)
če gre za pokvarljiv izdelek ali izdelek, ki mu je že potekel rok uporabe (na primer uporabljen CD medij, kartuše, tonerji in drugi potrošni material, pijača, hrana...)
če gre za nakup hrane, pijače ali drugega blaga, ki je namenjeno vsakodnevni porabi
če gre za nakup prevoza, gostinskih storitev, obisk prireditev in storitev za prosti čas, kjer obstaja zaveza, da bo naša obveznost izpolnjena v točno določenem trenutku ali v točno določenem roku
če gre za igre na srečo in storitve loterije
Kupnino vam bomo v roku 15 dni vrnili na vaš račun (le tega morate ob vračilu navesti). Edini strošek, ki bremeni potrošnika v zvezi z odstopom od pogodbe, je neposreden strošek vračila blaga ter v primeru, da so izdelki rabljeni, poškodovani ali brez originalne embalaže, tudi ustrezna odškodnina, katera bo z zapisnikom ocenjena ob vračilu blaga.

Pozor! Če naročilo izvede pravna ali fizična oseba, ki opravlja pridobitno dejavnost, ne glede na njeno pravnoorganizacijsko obliko ali lastninsko pripadnost, zanjo določila tega poglavja ne veljajo. Vaše zahtevke za vračilo blaga bomo v teh primerih obravnavali individualno in pri tem v največji možni meri upoštevali vse razloge in okoliščine ter možnosti, ki nam jih zagotavljajo naši dobavitelji.

Hmmm, mora biti nerabljeno in zapakirano v original embalaži, kaj ma potem sploh smisel vračanja. Na mimovrste vem da je lahko že rabljeno in vse, pa lahko vrneš. Zgleda da tukaj ne sprejmejo, če je blago že rabljeno...

opajec ::

cekr,kako si dobil 355€. Kode za popust ne prime,če je klubska cena.
lp

cekr ::

Takrat, ko sem sam naročal, sem pridobil še dobrih 5€ s ključem za popust. Mislim, da je danes 5€ dražji, kot včeraj. Glede na to, da je pri Mimovrste običajno roba malce dražja, sem čakal, kdaj bodo na Enaa pocenili. Zgleda, da mi je uspelo ujeti najnižjo ceno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Klemeen ::

cekr,kako si dobil 355€. Kode za popust ne prime,če je klubska cena.
lp


Ne prime ne...torej cena na enaa.com je 364,9€ (cena za prijavljene uporabnike) + poštnina zastonj + dobava takoj, ker piše da je na zalogi...

Klemeen ::

http://www.mimovrste.com/artikel/275014...

Zdaj bi rabil še kakih 5% popusta:D
Kok se hitro spreminjajo cene, včeraj še 390€, danes že najugodnejša cena na spletu 350€, to zdaj pa moram vzet čimprej, da se ne spet kaj poviša.:)

Klemeen ::

Evo bude šta bude, pravkar naročil na mimovrste, kjer pride z poštnino vred 355€. Zdaj pa čakanje, upam da bo v ponedeljek, torek pri meni doma:)
Če bo pa karkoli narobe ali ne bom zadovoljen z izdelkom ga pa itak lahko vrnem nazaj, tudi če je že uporabljen, kolikor jaz razumem je to na mimovrste možno, ker na enaa in drugih spletnih trgovinah mora biti v original embalaži, na mimovrste pa piše da je važno samo da je nepoškodovano. Mislim, pa da bo kar uredu no...bomo videli. Bom sporočil ko dobim enkrat drug teden.;)

frudi ::

če nimajo zaloge sploh no pa priporčena cena je itak 409€.

Nehaj nabijat o zalogi na mimovrste, prosim lepo. Moj je bil poslan en dan po tem, ko sem nakazal denar, dostavljen pa še en dan kasneje.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Klemeen ::

Zgleda da sem jaz dobil najbolj poceni prenosnik tukaj na netu. Na mimovrste za 352€ in še brez poštnine, plačal sem že preko neta, tako da da enkrat drug teden naj bi bil pri meni doma. Can't wait:D

WamPIRe- ::

Tile prenosniki Asus EEEPC 1000h so dobavljivi. Dejstvo pa je da si trgovci dandanes ne delajo zaloge, saj si to ne morejo privoščiti, saj je treba dobljeno robo recimo v mesecu plačati, pa če jo prodajo ali pa ne. Ravno ta teden sem dostavil tale dotičen prenosnik stranki in prenosnik je dokaj lep in priročen (kolikor je pač lahko za tako malo tipkovnico), kaj več ga pa nisem mogel testirat.

OFFtopic: Sem iskal tudi Sony VAIO P19VN-Q (8") in sem ga celo našel na zalogi pri eni slovenski trgovini... za res zasoljeno ceno. Zgleda da še zmerom mislijo, da je trenutno angleški funt vreden več kot 1.3€

cekr ::

Velikost tipk je skoraj na nivoju klasičnih prenosnikov.
Bil sem tudi presenečen nad hitrostjo. Zadeva včasih prebavlja tudi 720p kar je na meji nemogočega. No, verjetno bi bila kriza, če bi ga dal na neko spodobno ločljivost. Za vsakdanja opravila, internet, slovar, kakšen manjši zapisek... pa nimaš boljšega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

opajec ::

tudi jaz ga nabavil v petek za 355€ na Enaa.naročil zjutraj okrog 9.20,okrog 11 ure dobil SMS,da je že pripravljen za dvig.na mimivrste pa dobava do 5 dni.ga tudi dvignil v petek in zaenkrat zelo zadovoljen.tipkovnica na nivoju za to velikost,kot tudi vse ostalo!hitrost wifi na n je res precej boljša kot g varianta,tudi VLC dela (siol tv)za res nujno varianto. a ti xp so tudi v slo varianti ali samo en?
lp

quartz ::

Tipkovnica je ogromna, če je kdo imel EEE 701 ali 904 bo opazu razliko!

Kar se zmogljivosti tiče mi laufa gor tudi far cry;) Vsaj na samsung nc10, sam gre za isti proc.! Zakaj pa ne bi delal 720p, VLC, photoshop CS3, mathematica...? Vse dela, res pa je to bolj izjema in ni namenjen tej vrste rabi...

Klemeen ::

a ti xp so tudi v slo varianti ali samo en?
lp


Ziher obstaja kak dodatek na netu za xpje v slovenščini...

opajec ::

ja,obstaja,na microsoft strani,samo ga noče prenesti

xandros ::

Kdaj priblizno lahko pri nas pricakujemo 1000HE model?

Dr_M ::

Cez pribljizno tocno nihce neve koliko casa.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Klemeen ::

Evo v petek dopoldan naročil omenjen prenosnik na mimovrste, plačal predračun preko spletne banke, prej popoldan dobil mail da je naročilo zaključeno in predvidena dobava jutri ali najkasneje pojutrišnjem. Ker je bilo naročilo zaključeno pred 15.00 pričakujem prenosnik jutri pri meni doma. Torej trajalo je vsega skupaj slabe 3 delovne dni. + na mimovrste dobil najnižjo ceno na internetu in to za 352€. Z mimovrste se pa res kupuje z nasmehom, kot pravijo.:D

nurmaln ::

Kdaj priblizno lahko pri nas pricakujemo 1000HE model?

čez kaka dva meseca, prej ne
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Klemeen ::

Laptop pri meni doma, dela vse super strojček. Zaslon čisto dovolj velik za net in vse ostale potrebe. Na tipkovnico se bo pa treba še navadit:D
Pa še ena informacija če koga zanima. Mislil sem, da bo laptop imel angleško verzijo tipkovnice brez š-jev, ž-jev in tega, kot je na vseh slikah po netu (tudi mimovrste), a zddaj vidim da ima normalno slovensko tipkovnico.:)

Samo še nekaj me zanima, bom kar tukaj vprašal, da ne odpiram nove tem...Želim povezat laptop in osebni računalnik. Kupil sem mrežni kabel "cross", saj piše da se da preko tega povezati in prenašati podatke, saj je hitreje kot preko usbja, ali kaj podobnega. Zanima me kako priklopiti? V obe mrežni sem probal, pa mi ne zazna. Kaj narediti? Hvala, lp

Dr_M ::

Ne zazna ti cesa sploh?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nurmaln ::

kopirano iz druge teme:
V oba vtakneš kabel. Nato greš v nadzorno ploščo->omrežne povezave in nato izbereš lan povezavo in izbereš lastnosti. Nato izbereš internetni protokol (tcp/ip) in klikneš na lastnosti. Potem vpišeš IP address (npr 192.168.1.1 in pri drugem 192.168.1.2) subnet mask je 255.255.255.0
Default geteway je pa ponavadi kar najnižji ip ki ga uporablja en od računalnikov (npr 192.168.1.1). To storiš pri obeh. Sledi še ponovni zagon in stvar bi morala delovati.


drugače pa v iskalnik vpiši crossover pa boš našel dovolj tem
če boš pogosteje povezoval pa si omisli wireless router
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Klemeen ::

Ne zazna ti cesa sploh?


Ja kompa bi se morala zaznat med sabo, da bi lahko prenašal podatke z enega na druzga...

Klemeen ::

kopirano iz druge teme:
V oba vtakneš kabel. Nato greš v nadzorno ploščo->omrežne povezave in nato izbereš lan povezavo in izbereš lastnosti. Nato izbereš internetni protokol (tcp/ip) in klikneš na lastnosti. Potem vpišeš IP address (npr 192.168.1.1 in pri drugem 192.168.1.2) subnet mask je 255.255.255.0
Default geteway je pa ponavadi kar najnižji ip ki ga uporablja en od računalnikov (npr 192.168.1.1). To storiš pri obeh. Sledi še ponovni zagon in stvar bi morala delovati.


drugače pa v iskalnik vpiši crossover pa boš našel dovolj tem
če boš pogosteje povezoval pa si omisli wireless router


Imam router, a se da isto preko routerja, da sem lahko na netu in prenašam podatke med enim in drugim kompom? Kakšni ipji so to mišljeni? Od enega in drugega kompa?

Dr_M ::

Ja najprej si moras ipje nastavit, potem diske dat v sharing itd...
To ne dela kr samo od sebe.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Klemeen ::

Ja najprej si moras ipje nastavit, potem diske dat v sharing itd...
To ne dela kr samo od sebe.


Nevem...ipje sem nastavil, kot ste napisali na obeh kompih, zdaj mi pa na tem osebnem spodaj v orodni piše, da Stanje: Pridobivanje omrežnega naslova...brez prestanka. Kaj zdaj?

Hmmm?:P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemeen ()

MKC00 ::

Ste sprobali kakšne(katere) igre na 1000h?
in pa kateri OS imate?
Sicer pa bi rad videl da bo tale 1000HE čimprej dobavljiv tudi v Sloveniji

no ja. če prav razumem se lahko 1000HE že naroči v Nemčiji za 399€ :D

anyone?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MKC00 ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

10 inch mini prenosnik kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
699756 (3440) rokp
»

Asus eee PC (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Strojna oprema
2704223898 (32764) hojnikb
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819199 (11817) Kleemen
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254829 (3881) __Devil__
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
349918 (6191) grmek

Več podobnih tem