» »

program za kopiranje disk

program za kopiranje disk

Vikking ::

Iščem program ki mi bo skopiral iz enga diska na drugi disk (oba sta SATA in je NTFS datotečni sistem, drugi disk je popolnoma nov in prazen). Ker prvi disk gre počasi h koncu ga želim zamenjati. Hočem da mi prekopira vse datoteke tudi z operacijskim sistemom.
Morem po kopiranju še kaj postoriti, da se bodo windowsi XP normalno zagnali.
  • spremenilo: Vikking ()

bluefish ::

ghostimage

bibip ::

ali pa kakšen true image od acronis-a je tudi dober

solatko ::

Acronis disk director suite.

imagodei ::

Spet plačljivi programi. Dej probej CloneZillo. Je res carska.
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Ne gre za plačljive ali neplačljive programe, temveč pomoč, ob problemih in podajanja izkušenj uporabnikov določenih programov za rešitev problema. Ko sem imel prvič podobne probleme, free programi niso obstojali ali pa so bili tako zanič, da si jih ob kakšnem resnem delu nisem upal uporabiti. Ko enkrat zadevo kupiš, pa tudi ne boš iskal zastonj variant, če zadeva deluje uspešno, zato pač podajamo lastne izkušnje ob določenih vprašanjih. Orodja se pač razvijajo dosti hitro, tudi tista, ki so free, zato podaj svojo rešitev in hvala bogu in razvijalcem, da je na tržišču vedno več zastonj, spodobnega programja, ko smo nekateri na tem forumu to rabili, pač tega ni bilo. Imagodej malo se vzdrži komentarjev in raje brez pripomb, pomagaj rešiti problem.

imagodei ::

Solatko, tole debato sva imela že 10x, takole čez palec. Ja, ne gre za plačljive ali neplačljive programe, ampak če imaš na voljo zastonj alternativo in plačljiv program...? Pri povprečni slovenski kulturi uporabe programov itak vsi vemo, da bo šel uporabnik najprej pogledat, kje lahko Acronisa kupi, right?

Ko si imel prvič te probleme, free programi niso obstajali. Well, times have changed. A boš že enkrat dal šanso Clonezilli, al boš ob vseh podobnih primerih še naprej ponujal ljudem plačljive programe in prispeval k piratstvu?

Pa ne bi rekel, če ne bi bilo res kvalitetne free alternative na trgu...
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Čemu piratstvo, večino stvari lahko uporabiš trial verzijo, saj večina tistih, ki imajo probleme, rabijo enkratno rešitev, drugače je s tistimi, ki te stvari uporabljamo precej pogosto, tam pa kakšna alternativa prav pride, da zniža stroške. Pomagam samo rešiti problem in več nas odgovori večja je izbira rešitev, verjetno pa te zadeve prebere tudi veliko potencialnih uporabnikov, pa se bodo lahko odločli, predno postavijo vprašanje. Osebno uporabljam ob problemih sistem reševanja, preko informacij na internetu in ko pridem do zadovoljive rešitve, to uporabljam in jo tudi priporočam - tudi free programe, katerih kar nekaj imam v dnevni uporabi, zato pusti prosto izbiro uporabnikom, naš namen pa je dati čim več uporabnih informacij in ne kritiziranje enega ali drugega načina.
L.P.

opeter ::

DriveImage XML je za osebno (domačo) rabo brezplačna:
http://www.runtime.org/driveimage-xml.h...

Prenos DriveImage XML Private Edition:
http://www.runtime.org/dixmlsetup.exe

Sicer pa sam v zadnjem času poskušam spodnjega, ki se lepo razvija, pa še odprtokoden je:
http://odin-win.sourceforge.net/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

imagodei ::

Hehe,

trial verzija ni namenjena temu, da ti v živo rešuješ svoje podatke. Trial verzija je za sprobat. Po tvoji logiki bi potem ena firma lahko imela na 200 računalnikih nameščen MS Office in če bi slučajno prišel inšpektor, bi rekli, da ravno testirajo? Al pa tale: delaš periodični backup nekega serverja z Norton Ghost, pa vsak teden naložiš trial verzijo?

Jao jao...
- Hoc est qui sumus -

Vikking ::

V teku je uporaba Acronis true image. Sem pogledal tudi Clonezillo, sem se pa nasmejal da na njihovi strani oglašujejo za "Acronis true image"

Backup delam na zunanji disk (povezan preko USB-ja). Me zanima če uporabim od Acronis bootable CD, če mi bo spoznalo zunanji disk da bo lahko z njega potegnil image ter ga naložil na disk, ali bi moral še kaj nastaviti zv bios-u za zunanji disk pred tem?

opeter ::

Obstaja še ena od cenejših alternativ -> Farstone DrivClone Pro:
http://www.farstone.com/software/drivec...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MTB ::

Acronis, dam tudi jaz glas zanj. Imel možnost sprobati tudi nekaj drugih, ampak sem z acronisom najbolj zadovoljen. Dobra podpora hardwer, nekateri drugi programi mi niso brali sata diskov na določenih platah. Ghost mi je nekajkrat kreiral image, ki je bil preverjen in naj bi bil ok, pri recoveryju pa se je pojavljala napaka.
Poskusil acronisa tudi preko mreze, dela bp, tudi zadovoljivo hitro.

MTB ::

Aja, pe odgovor Vikingu. Če bootaš s CD-ja zna acronis pisati tudi na zunanji disk. In še to, bootable CD oz. image, si lahko naredis tudi na USB kljucek in bootas z njega. Vsebine na kljucu ti pri kreiranju ne brise, doda samo 2 mapi in nekaj datotek v root.

Vikking ::

Aja, pe odgovor Vikingu. Če bootaš s CD-ja zna acronis pisati tudi na zunanji disk. In še to, bootable CD oz. image, si lahko naredis tudi na USB kljucek in bootas z njega. Vsebine na kljucu ti pri kreiranju ne brise, doda samo 2 mapi in nekaj datotek v root.


Želim da zazna zunanji disk po bootablu ter iz njega vzame image. Na zunanjem disku je image datoteka že.

MTB ::

Ja, to ni panike, dela.

imagodei ::

Koliko od vas, ki "uporabljate" (pazi, nedovršen glagol!) Acronis, ima kupljeno licenco?

Prosim res, samo zanima me... Da mal vidim kulturo Slovencev.
- Hoc est qui sumus -

MTB ::

Ima podjetje.

Vikking ::

Žal ni bilo časa, da bi program lahko kupil ter licenco. Včeraj popoldne se je ugotovilo da je z diskom in ups-om nekaj narobe. Do danes je bilo potrebno zadevo zamenjati in usposobiti, ker delo ne čaka.

Zadevo tudi pravkar uspešno rešil. Zaenkrat zgleda da je vse ok. Acronis pa se bo izbrisal.

opeter ::

Žal ni bilo časa, da bi program lahko kupil ter licenco. Včeraj popoldne se je ugotovilo da je z diskom in ups-om nekaj narobe. Do danes je bilo potrebno zadevo zamenjati in usposobiti, ker delo ne čaka.

Zadevo tudi pravkar uspešno rešil. Zaenkrat zgleda da je vse ok. Acronis pa se bo izbrisal.


;(

Če so ti tvoji podatki tako pomembni in si z zgoraj omenjenim programom uspel rešiti svojo rit, mislil, da avtorji zaslužijo, da kupiš eno licenco. Nakup s kreditno kartico traja kakšno minutko.

...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

imagodei ::

Viking,

mnja, pol pa vse v redu, če si ti nujno rabil, pol te pa avtorji Acronisa častijo. ;(

Kupi, ali pa uporabljaj freeware. Bi te tudi rešil, ane. Jaz sem si tud želel nabavit Porsheja, pa sem ugotovil, da se v starem Hyundaiju ravno tako lahko pripeljem od točke A do točke B. (Poleg tega pa Clonezilla v primerjavi z Acronisom sploh niso "stara jajca").

Mislim, halo... Jaz tudi rabim kloniranje na šihtu. Ko sem par let nazaj predlagal, da bi nabavili Norton Ghost, me je direktor vprašal, če ni freeware alternative. No, našel sem CloneZillo in FWIW deluje perfektno. Res da nima tako fensi GUI-ja, kot razni komercialni programi, ampak, hej, free je. Sem se je navadil toliko, da jo v privatne namemne ravno tako uporabljam.
- Hoc est qui sumus -

Vikking ::

Res je, apmak tudi porscheja lahko sprobaš, predno ga kupiš kajne?

Bo sedaj čas za spoznazi clonezillo.

Acronis je bil enostaven, enostaven tutorial na spletu s parimi koraki, večina na forumu jih ima izkušnje z acronisom. Pa tudi delovalo je. Tudi nobene izkušnje nisem imel do sedaj s takšnim backupom. Tako da po sistemu inštaliraj, preberi tutorial in začni z delom v parih urah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

grex ::

Res je, da je piratiziral, ampak v tem primeru gre to Acronisu na roko in ga ni treba primerjat z baby killerjem.

Itak licence ne bi kupil, tudi če bi nekako bilo možno preprečiti piratiziranje, bi verjetno potem uporabil Clonezillo.

In zakaj gre to Acronisu na roko? Ker ga je pohvalil vsem na forumu, kakšen od bralcev ga bo zato bolj verejtno kupil.

Razen če te moti nelojalna konkurenca proti free softwaru :)

bibip ::

Pa še nekaj je naredil. Spoznal ga je. Ko/če se bo odločal za nakup ali pa če bo svetoval komu, bo predlagal točno tega.

To pa je sigurno več vredno za Acronis kot pa ena licenčica.

Na kratko:"Hvala piratom za 100% delujoče "demo" verzije.">:D

Edit:podčrtano...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bibip ()

imagodei ::

Sej ni problem v tem, fantje... Uporabljajte, kar hočete. Ampak, če bi mu nekdo predlagal iz prve freeware varianto in bi bil zadovoljen s tem, sploh ne bi bilo piratiziranja vmes, ane. In potem vse, kar sta navedla grex in bibip velja tudi za CloneZillo. Obadva programa pa svoje delo opravita 100% in zanesljivo.

Edina razlika je ta, da ima Vikking zdaj program, ki ga morda bo kupil, morda pa ne. In če bo šlo še kdaj kaj narobe, bo spet posegel po Acronisu, morda po kupljenem, morda pa ne.

Kaj delate doma na privat računalnikih, me niti najmanj ne moti. Sem pa sveto prepričan v to, da za firmo ni nobenega izgovora, da uporablja piratski SW. Basta.
- Hoc est qui sumus -

bibip ::

Se strinjam in potrdim.

Problem je samo v tem, da tudi sam nisem poznal clonezille in sem mu zato predlagal.
Sem jo pa že snel in je ravno nanesla prilika, da jo bom te dni enkrat "sprobal".
Kolikor sem malo predstavitve videl deluje super.

dzinks63 ::

Acronis niti ni predrag, za to kaj nudi in te reši mukotrpnega na novo nalaganja kompletnih sistemov, je zelo dober, pa še dokaj enostaven za povrh.

imagodei ::

Clonezilla je pa zastonj, za božjo voljo, no...

Nobenih problemov z nakupom licence za podjetje, nobenih težav, če pridejo inšpektorji, zadeva je pa stabilna, zanesljiva in corporate level.

Pa dosti te debate. Smešno se mi zdi samo, ker se vedno eni in isti pogovarjamo o plačljivem in free SW-ju, kot da ne zmorete poskusit enkrat Clonezille. Ja, je "strašno" zahtevna, ker moraš majčkeno razumet, kako linux označuje pogone in ker nima lepega, klikabilnega vmesnika. Drugače te pa vodi skozi vsak korak in če si tolk "Power user", da se lotevaš kloniranja, potem ti ni problem sledit preprostim navodilom
- Hoc est qui sumus -

MTB ::

Res smešno, kako smo prišli iz debate o programski opremi, ki naj bi opravljala določeno funkcijo, na debati o prednostih / slabostih free in plačljive programske opreme ter o moraliziranju. Eni te isti ki debatirateo tem pojdite raje v ložo, pa tam razpredajte koliko vas je volja...

imagodei ::

Smešno je to samo Balkancem. Nekaterim se pač zdi smešno debatirat o tem, da je en program, ki je praktično v vsem identičen plačljivemu programu, zastonj. Seveda, zakaj pa bi govorili o tem, če si Slovenceljni meni nič tebi nič privoščimo ukradeno verzijo programa uporabit za to, da si prihranimo morda nekaj tisoč evrov stroškov zaradi downtime serverja.

Pa res brez veze "moralizirat", čeprav moraliziranje tukaj vidite samo tisti, ki radi posežete po nelicenčni programski opremi. Zame to ni nikakršno moraliziranje, vsaj kar se tiče podjetja. Pač uporabljam freeware in ne kršim zakona. Če je to moraliziranje, naj vsak zase najde odgovor.
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

imagodei - Na žalost te moram razočarati, ja imam kupljeno licenco in kompletno podporo, ter acronisov račun, me pa zanima, kolikokrat se free sw-ši odločite, za donacijo razvijalcem. A se ti mogoče to zdi do avtorjev kaj bolj pošteno, kot pa tatvina programa za enkratno uporabo (povprečnim uporabnikom se skoraj ne izplača kupovat programja, ki ga bodo morda rabili enkrat v življenju), saj niti slučajno ne škodujejo avtorju, kvečjemu korporaciji. Programi, ki delujejo na osnovah linux-a, verjetno niso uporabni za povprečnega PC uporabnika, verjetno se tudi učili ne bodo takrat, ko rabijo nekaj na hitro uštimat, zato ne moraliziraj toliko, saj vsi vemo, da bi bila programska oprema lahko cenejša in tudi prirejena za domačo uporabo (samo osnovne funkcije), tako kot programi MS.

mtosev ::

Clonezilla je pa zastonj, za božjo voljo, no...

Nobenih problemov z nakupom licence za podjetje, nobenih težav, če pridejo inšpektorji, zadeva je pa stabilna, zanesljiva in corporate level.

Pa dosti te debate. Smešno se mi zdi samo, ker se vedno eni in isti pogovarjamo o plačljivem in free SW-ju, kot da ne zmorete poskusit enkrat Clonezille. Ja, je "strašno" zahtevna, ker moraš majčkeno razumet, kako linux označuje pogone in ker nima lepega, klikabilnega vmesnika. Drugače te pa vodi skozi vsak korak in če si tolk "Power user", da se lotevaš kloniranja, potem ti ni problem sledit preprostim navodilom


ta clonezilla je brezveze. zakaj bi burnal iso in se rabil jebat z live cdjem ce to lahko naredis v windowsu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

neres ::

Nekaj vprašanj glede Clonezille:

1. Lahko dajaš shranjeno particijo na particijo različne velikosti?
(Npr. nov disk, pač samoumevna funkcija, ampak moram prašat. Pri True Image je to sila enostavno.)

2. Lahko narediš bootable USB - torej za bootat Clonezillo?

3. So še kake pomanjkljivosti Clonezille za katere bi moral vedet (predvsem napram True Image)?


bonus vprašanje:
4. Obstaja kaka free alternativa Disk Directorju?
(Za spreminjanje velikosti particij, po možnosti USB bootable.)

imagodei ::

solatko> "imagodei - Na žalost te moram razočarati, ja imam kupljeno licenco in kompletno podporo, ter acronisov račun,"

Solatko, zate itak to že vem, si mi povedal. Ni problema. Drugi me zanimajo, pa vidim, da ni pretiranega odziva.

Solatko> "me pa zanima, kolikokrat se free sw-ši odločite, za donacijo razvijalcem."

Jaz vsaj zase lahko rečem, da sem že doniral. Sicer smešne vsote (like 10 EUR), ampak ja. V bivši službi so pa na mojo pobudo avtorju SpyBota donirali mensezdi 200 EUR, potem ko sem z njim očistil 20 računalnikov, ki so se "čudno obnašali" (to je bilo nekje leta 2003-2004).

solatko> "A se ti mogoče to zdi do avtorjev kaj bolj pošteno, kot pa tatvina programa za enkratno uporabo (povprečnim uporabnikom se skoraj ne izplača kupovat programja, ki ga bodo morda rabili enkrat v življenju), saj niti slučajno ne škodujejo avtorju, kvečjemu korporaciji."

Enkrat v življenju lahko uporabiš tudi kateri koli drug SW, med drugim tudi freeware. Tatvina za enkratno uporabo je ravno tako tatvina, kot če uporabiš 20x ali 1000x. Sicer pa še enkrat: BMK, kaj počnete doma, ampak ko se začne govoriti o uporabi v podjetju, kjer takšen program lahko prihrani tisoče evrov izgube, je pa stvar malo drugačna. Vi sicer mene obtožujete moraliziranja, v resnici je pa moraliziranje prav to, da opravičuješ rešitev nekaj 1000 EUR vredne izgube s "tatvino za enkratno uporabo". To pa je moraliziranje, ja. Sploh, če je različnih testnih inštalacij in "tatvin za enkratno uporabo" v več letih na več računalnikih nekaj 100. Je treba preizkusit novi Nero, pa res samo za enkratno uporabo nujno potrebujemo AutoCad, preizkusiti je treba tudi Microsoft Visio (preizkušali ga bomo 3 mesece in v njem naredili cel kup shem), pa res nujno rabimo naredit tisto bazo v Accessu, sicer bomo potem naprej do nje dostopali skozi Excel, ki ga imamo vsi... Točno vem, kako to gre - zadnjič me je direktor vprašal, če res potrebujemo na vseh računalnikih licenčne MS Office. ;((

solatko> "Programi, ki delujejo na osnovah linux-a, verjetno niso uporabni za povprečnega PC uporabnika, verjetno se tudi učili ne bodo takrat, ko rabijo nekaj na hitro uštimat,"

Who the f**k je povprečni uporabnik? Tajnica? Tajnica se ne bo spuščala v kloniranje diska niti z Windows rešitvami, niti z Linux rešitvami. Kaj....? Tajnica ne? Kdo pa? 15-letni samooklicani računalniški velemojster, ki celi soseski inštalira (piratske?) Windowse in samemu sebi 2x mesečno doma postavlja sistem, ker ne potrebuje AV zaščite in posodobitve sistema?

Poleg tega disk cloning SW, katerikoli že je, najbolj zanesljivo deluje, če disk, ki ga kaniš klonirat, ni v uporabi in sistem ne brska po njem ravno vsakih 5 sekund oz. ne izvaja kakega indeksiranja. Stari Norton Ghost je bil krasen, nove variante pa nekaj posiljujejo s kloniranjem "V živo". Bedarija. Acronisa ne poznam, Clonezilla pa deluje lepo z live CD-ja, disk, ki ga kloniraš, pa se dejansko sklonira brez da bi po njem šaril antivirus, da bi se povečevala swap datoteka, da bi servisi pisali log datoteke...

solatko> "zato ne moraliziraj toliko"

Glede moraliziranja glej malce višje. Jaz pa prav nič ne moraliziram. Vedno in povsod poskušam uporabljati free alternative, če programa nimam kupljenega. Seveda so izjeme, jaz tudi doma nimam povsem rajsko nedolžnega stanja (95% pa!). Tak je moj pogled na celotno zadevo. Spet: doma počni kar hočeš, raba v podjetju je nekaj povsem drugega.

solatko> "saj vsi vemo, da bi bila programska oprema lahko cenejša in tudi prirejena za domačo uporabo (samo osnovne funkcije), tako kot programi MS."

In končno nekaj, s čimer se lahko strinjam 100%.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

mtosev> "ta clonezilla je brezveze. zakaj bi burnal iso in se rabil jebat z live cdjem ce to lahko naredis v windowsu. "

Duhh? Zato, ker iso lahko zapečeš povsem legalno, ne da bi moral kaj krasti ali kupovat licence. Potegneš z neta, zapečeš in delaš. Razumem pa, da ti te razlike ne uvidiš: kar je res absolutno neobhodno treba plačat, ti plača mamica, drugače pa ajmo iz torrent strani dol potegnit, zapečt in delat. Zelo podobno, kot pri freeware, samo da kršiš licenco. Ampak, to te niti najmanj ne moti, ane?

Plus, kot sem rekel že v odgovoru Solatkotu: če se ti zdi kul delat image diska med tem, ko po njem Windows indeksirajo, povečujejo swap file, medtem ko AV On-Access čekira za viruse, potem ti kar. Jaz to raje naredim, ko je OS lepo offline.
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

povsem legalno v windowsu: http://www.miray.de/products/sat.hdclon...

cestitam izpadel si glup, ker nikjer nisem napisal da mam pirat. lp
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

imagodei ::

neres> "1. Lahko dajaš shranjeno particijo na particijo različne velikosti?
(Npr. nov disk, pač samoumevna funkcija, ampak moram prašat. Pri True Image je to sila enostavno.)"


Lahko, dokler je nova particija večja - zna celo proporcionalno povečevat. Iz večje particije na manjšo ne zna dajat. Zadevo preprosto rešiš tako, da npr. z GParted zmanjšaš izvorno particijo in narediš image, ko je particija manjša.

neres> "2. Lahko narediš bootable USB - torej za bootat Clonezillo?"

Da CloneZillo zaženeš iz USB ključa? Seveda. Celo recovery CD/USB key lahko narediš z malo potrpljenja in branja navodil.

neres> "3. So še kake pomanjkljivosti Clonezille za katere bi moral vedet (predvsem napram True Image)?"

Hm, Acronisa ne poznam, tako da težko govorim. CloneZilla je drugače heavy duty zadeva. Npr. iz CloneZilla Serverja lahko v nekaj minutah preko omrežja skloniraš 50 računalnikov. Nadalje, CloneZilla na easy dela z USB napravami (zunanji disk), naredi image nekam na mrežo (Samba, NFS), ali pa klonira direktno, iz diska na disk oz. iz particije na particijo.

Pomanjkljivost, če temu lahko rečeš tako, je zgolj v tem, da uporablja standardne linux oznake za diske in particije (hda, sda, sdb1...). Zadevo lahko razrešiš tako, da si na Wikipediji v 5 minutah razjasniš, kako linux označuje diske in particije, poleg tega ti pa Clonezilla prijazno pomaga tako, da ti ob oznakah (sda) pove tip ter velikost diska.

neres> "bonus vprašanje:
4. Obstaja kaka free alternativa Disk Directorju?
(Za spreminjanje velikosti particij, po možnosti USB bootable.) "


GParted FTW.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

mtosev> "povsem legalno v windowsu: http://www.miray.de/products/sat.hdclon..."

Krasno, da vidimo še kakšno free alternativo. Jaz to samo pozdravljam. Je pa free samo za osebno rabo in ima cel kup nekih omejitev. Če prav razumem, je najslabše od vsega ravno to, da deluje znotraj Polken in ni neke vrste Live CD.
- Hoc est qui sumus -

mtosev ::

mtosev> "povsem legalno v windowsu: http://www.miray.de/products/sat.hdclon..."

Krasno, da vidimo še kakšno free alternativo. Jaz to samo pozdravljam. Je pa free samo za osebno rabo in ima cel kup nekih omejitev. Če prav razumem, je najslabše od vsega ravno to, da deluje znotraj Polken in ni neke vrste Live CD.

se en dokaz da nimas pojma. ce bi app zagnal bi vido gumb create bootable medium.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bibip ::

mtosev, pa je s tabo vse v redu?
cestitam izpadel si glup

se en dokaz da nimas pojma


Lepo te prosim... Manire... S kod pa si ti?
Če ti kdo napiše, da si budala, to ti toleriraš ali kaj? Mislim, kakšen osebek...;(;(;(

mtosev ::

preberi si spet imagodia:
Duhh? Zato, ker iso lahko zapečeš povsem legalno, ne da bi moral kaj krasti ali kupovat licence. Potegneš z neta, zapečeš in delaš. Razumem pa, da ti te razlike ne uvidiš: kar je res absolutno neobhodno treba plačat, ti plača mamica, drugače pa ajmo iz torrent strani dol potegnit, zapečt in delat. Zelo podobno, kot pri freeware, samo da kršiš licenco. Ampak, to te niti najmanj ne moti, ane?


zato bo dobil taki stil odgovorov. pa se moderator je pa se tak pogovarja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

bibip ::

Pri njem vidim sarkazem in ugibanje. Zanikaš, pa je kvit.

Ti pa žališ. Vidim, da si še mladenič, pa boš že še zvedel, da to ni ravno najbolj konstruktiven način komunikacije.

Me pa niti ne preseneča, da se tako norčujejo iz tebe.

opeter ::

Za free zadeve, glejte moj zgornji post: http://slo-tech.com/forum/t342689/p2201...

Pa še enkrat bom omenil odprtokodnega klonerja, ki ima GUI, deluje v Windowsih in je tako verjetno najbolj uporaben za večino, ki je navajen klikajočega vmesnika:
http://odin-win.sourceforge.net/
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

imagodei ::

opeter,

kul, sem prej spregledal tvoj post. Tale odin-win zgleda fajn zadeva. Jaz sem sicer mal skeptičen glede izdelave image med delovanjem Polken, ampak očitno vedno več programov to ponuja in stvar očitno deluje precej zanesljivo. Taka stvarca je precej uporabna, če delaš periodičen backup v živo in rabiš uptime (na strežniku).

Edino, kar me malo skrbi glede resne uporabe (v corporate okolju) je to, da ima ta trenutek še precej nizko številko verzije.
- Hoc est qui sumus -

Mr.B ::

Še ena Imagex, free MS alternativa. Nisem pa poizkušal narediti image linuxa...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

misek ::

Včeraj sem moral narediti backup diska na eni mašini. Ponavadi uporabljam komercialne programe (Norton Ghost, Acronis). Ker se tukaj omenja CloneZilla, sem pa jo sprobal. Moram reči, da je odlična zadeva. Za shranjevanje imagea sem uporabil kar oddaljeni SSH server na drugem koncu mesta. Ker sta obe zadevi bili povezani s hitro povezavo, je backup delal s hitrostjo okoli 7 MB/s.
Za hec sem naredil še restore v VMware in se je zadeva bootala skoraj brez problema. Prvič je bil problem v tem, da sem restore delal na manjši disk.
Kakorkoli, program svojo delo opravlja zadovoljivo in ga bom še večkrat uporabil. To, da grafično ni tako lep, pa sploh ni omejitev. Se pač med opcijami premikaš s tabulatorsko tipko. Pa malenkost več je potrebno vedeti o različnih opcijah, dela pa tudi s privzetimi nastavitvami.

imagodei ::

misek, welcome to the club. ;)
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474926 (3932) gruntfürmich
»

Kako ustvarit kopijo diska 1:1 ???

Oddelek: Strojna oprema
412457 (1975) s1m0n
»

kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
192031 (1664) solatko
»

kloniranje sistemske particije C: ? pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
222209 (2008) Valvoline
»

kloniranje diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
354551 (3681) solatko

Več podobnih tem