» »

Priklop NDAS

Priklop NDAS

k4vz0024 ::

Kako je s priklopom NDAS diska?

Se ga lahko priklopi na ADSL modem?

Kakšni so kaj prenosi?

k4vz0024 ::

Jz bi modem uporabil, kot router.

pa se da potem dostopat do tega diska iz druga računalnika na daljavo?

tempoFlow ::

Jaz imam NDAS disk Targa kupljen v Lidlu. Do njega dostopam preko switcha iz dveh računalnikov.
Hitrosti (za 100 mega link) pa so nekje primerljive tistim ki jih dobiš, če imaš zunanji disk na USB, morda malo hitreje. Znatno hitreje je pri NDAS diskih, ki imajo 1 giga link.

k4vz0024 ::

Pa se da nastvti dostop tako, da je računalnik izklopljen?

tempoFlow ::

NDAS disk deluje neodvisno od računalnika. Je samostojna komponenta in je kot tak priklopljen na mrežo. Do njega lahko dostopajo vsi računalniki znotraj te mreže. Sami po sebi pa ponavadi ne delajo ničesar (nimajo vgrajenega torrent snemalnika, ftp in podobnega). Za kaj takšnega je potrebno poseči po NAS strežnikih.

k4vz0024 ::

Mene zanima, če bi preo Web dostopal do njega?

tempoFlow ::

S tem žal nimam nobenih izkušenj. Ampak kolikor mi je znano, zadeva deluje mimo TCP/IP protokola (vsaj moj). Na računalniku je potrebno zinštalirat poseben program, v katerega nato vpišeš serijsko številko diska in pa nek ključ, ki je napisan na ohišju od diska. Načeloma bi verjetno moralo delovati tudi preko interneta.

DocRob ::

Pozdravljeni,
bom malo obudit temo, tudi sam imam "Targo external netword hard" disk, ki sem ga kupil leta 2009,takrat so bili najmodernejši win xp, in sem disk lahko vključil v
mrežo, sedaj pa koimam nameščene win 10 imam težavo. Namestim driverje, zahteva ponovni zagon, ko ga ponovno zaženem se pojavi "blue screen" . Mislim, da je problem v driverjih ali se motim.

Lp Robert


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lidl zunanji disk

Oddelek: Operacijski sistemi
173441 (1123) DocRob
»

navaden disk v mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
51043 (797) sajko
»

Kateri NAS / omrežni disk nabavit?

Oddelek: Strojna oprema
224290 (3643) bosmla
»

Disk na mreži - NAS, NDAS

Oddelek: Strojna oprema
233703 (2457) plavko61
»

Domače branje: "Zamjatin, Jevgenij. 1920. Mi."

Oddelek: Novice / Domače branje
416518 (5607) jype

Več podobnih tem