» »

navaden disk v mrežo

navaden disk v mrežo

tey007 ::

zdravo. zanima me, če je že kdo navaden zunanji disk dal v mrežo? prenos podatkov vem da je dokaj majhen, ampak važno mi je samo to, da je zadeva v mreži. malo sem brskal po netu in našel nekaj izdelkov, katere bi lahko uporabu: to bi priključil na to, z druge strani USB adapterja pa bi priključil USB kabel diska. mislite da bi ta zadeva delovala?

Tomay ::

Mislim, da so to samo lan vmesniki na usb, tako, da s tem ne bo šlo. Potrebuješ Ohišje za disk z lan Kolikor sem preletel ni zadeva pravi nas ampak ndas.

Lahko tudi kak starejši pc spremeniš v nas z openfiler ali freenas. Samo tam je težava v porabi elektrike, če je vedno vklopljen.
Voodoo 4Ever

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomay ()

Karen ::

Nekateri malce boljši routerji (npr. Asus WL500 serija) imajo 1-2 USB priključka vgrajena, ki sta namenjen ravno priklopu zunanjega diska, tiskalnika, usb ključa, usb kamere ipd. Potem pa v konfiguraciji nastaviš sharing, ali celo recimo na routerju laufaš torrent klient ki ti snema na tak disk na usb-ju, ali pa v enem usb-ju kamero ki ti snema na disk v drugem usb-ju. Če ti to kaj pomaga....

tey007 ::

routerje sem že gledal. samo sem mislil, da bom kaj cenejšega našel. ampak ok. v glavnem. če primerjam sedaj USB router in ohišje, bi bilo skoraj boljše, če bi si dal ohišje, ker je prenos veliko hitrejši kot preko USB-ja. bi pa super prišel še en USB za tiskalnik, ampak tudi tega bomo spravili v mrežo :). okej, bom kaj pogruntal :). hvala

NazgulRR ::

Kaj pa tale stvarca:



A se tudi s tem nebi dalo priključit diska/printerja/ipd. na mrežo?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

sajko ::

Rabiš še logiko zraven, ni dovolj samo fizična povezava.
...NAS, router z USB, star komp...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981771 (13532) brez-imenko
»

strežnik za majhna podjetja

Oddelek: Pomoč in nasveti
243070 (2102) Mavrik
»

Arhiviranje podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
598753 (7775) joker16_7
»

Kateri TV omogoča snemanje na USB ključek?

Oddelek: Zvok in slika
218472 (3897) OmegaBlue
»

en disk na dva računalnika

Oddelek: Strojna oprema
82740 (2485) borut_s

Več podobnih tem