» »

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

[WINDOWS 7] Vprašanja in težave

Temo vidijo: vsi
««
33 / 79
»»

Wox ::

Ma ne. Sistem je izgleda prav takrat nekaj sračkal po disku (indeksiranje maybe). Drugače je prenos med dvema fizičnima diskoma čisto OK.

Zadeva za 300EUR mora delat.

Spc ::

Po treh mescih (še malo več) uporabe Win7 x64 sem prišel do zaključka, da je to najslabša programska koda, kdajkoli spisana, pravilno sklepate, še slabša kot so ATI-jevi gonilnik in WinME !

Torej še vedno ostaja XP "najboljši" sistem od microsofta ?
 

nx6325 ::

Tisti ki kretizirajo ta sistem, so že po defaultu taki, pač ni nikol dobro...treba stalno iskat dlako v jajcih.
Js ga mam že kak mesec in še nimam kej rečt, razn to da ko ga prižgem iz spanja ostane zatemnjen zaslon...??? zakaj...še nism pogruntu in se tud ne obremenjujem preveč.
Je pa tko, kot je že omenjal nekdo pred mano...win xp je rabil precej časa, da je tak kot je sedaj, verjamem pa da bodo napake na win 7, ki niso nič pretresljivega odpravili zelo kmalu.

Spc ::

Imam GT7600. d bi nastavil ločlivost 1280*1024. Problem je da mi ne ponudi možnosti osveževanja 85 Hz, ampak samo 75 Hz. Pri 1600x1200 pa je možno 85 Hz, vendar so fonti pri 19 palčnem monitorju občutno prmajhni. Ima kdo kakšno rešitev?


Pri meni se enako dogaja.
Imam 17' monitor kateri v 1280x1024 podpira 90Hz refresh rate.
V Windows 7 x64 (in 32bit) več kot 80Hz ne gre nastavit.
Imam pa Radeon 4870 1GB.

Dela pa normalno v XPjih in Server 2003.
 

BALAST ::

Imam vprašanje glede nadgradnje z originalne VISTE na WIN 7.
Prijatelj je kupil prejšni teden ACER prenosnik in sem mislil, da bom lahko namestil licenčen WIN 7 z VISTA ključem.
Pa na žalost to ni šlo in ima zaenkrat mesečno preizkusno obdobje WIN 7. Upošteval sem da je VISTA HOME PREMIUM = WIN 7 HOME PREMIUM, vendar nikjer na spletu ne dobim odgovora kako priti do WIN 7 ključa.

Zaseldil sem samo link od ACER, kjer lahko naročiš inštalacijski dvd od WIN 7, nikjer pa ne kako dobim kodo od WIN 7.

Zdaj ali moram res naročit ACERJEV WIN7 inštalacijski dvd, da dobim zraven kodo?
Ker WIN7 imam že naložen in ga ne bi rabil.

Rotaidal ::

Da res je. Kolega ki si je nabavil toshibo, je naročil nadgradnjo in bo dobil po pošti dvd in kodo. Zdaj če ima Acer kako drugače, nevem. Po moje je enako.

Robert ::

Imam Windows 7 Pro pa me zanima zakaj se na vsake toliko časa (občasno) pojavi Blue screen z opisom napake MEMORY MANAGEMENT. Program sicer popravi napako vendar pop nekaj časa se ta pojavi zopet. Drugače imam vgrajeno 6GB ram-a DDR3 1866mhz Team Group.

c00L3r ::

Imam vprašanje glede nadgradnje z originalne VISTE na WIN 7.
Prijatelj je kupil prejšni teden ACER prenosnik in sem mislil, da bom lahko namestil licenčen WIN 7 z VISTA ključem.
Pa na žalost to ni šlo in ima zaenkrat mesečno preizkusno obdobje WIN 7. Upošteval sem da je VISTA HOME PREMIUM = WIN 7 HOME PREMIUM, vendar nikjer na spletu ne dobim odgovora kako priti do WIN 7 ključa.

Zaseldil sem samo link od ACER, kjer lahko naročiš inštalacijski dvd od WIN 7, nikjer pa ne kako dobim kodo od WIN 7.

Zdaj ali moram res naročit ACERJEV WIN7 inštalacijski dvd, da dobim zraven kodo?
Ker WIN7 imam že naložen in ga ne bi rabil.

Acer nagradnja Vista na Windows 7

schtr4jh ::

Nabavil sem prenosni računalnik, na katerem je bil nameščen Windows 7 Home Premium, vendar je na njem bilo nameščenih polno nepotrebnih programov in sem se odločil, da namestim Windows 7 Pro (imam dostop do MSDNAA). Uspešno sem jih namestil ter aktiviral, sedaj me pa zanima, če lahko prvo licenco (Win 7 Home Premium) namestim na moj sekundarni računalik ter kje lahko prenesem .iso datoteko.
Lp

bluefish ::

Domnevam, da je bila na prenosnik naložena OEM licenca? Potem ne bo šlo.

clix ::

schtr4jh, če imaš dostop do msdnaa, zakaj tudi na sekundarni pc ne instaliras pro verzije? Rabiš pa drugo serijsko, tako da pošli mail vašemu msdnaa administratorju in mu reci še za en key za drug pc.
lp

k4vz0024 ::

Gre za CRT monitor. A kdo ve za kake NVIDEA gonilnike, ki bi pri 7600 GT kartici omogočili nastavitev 1280x1024 pri 85Hz in ne na 75HZ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

Desni klik na namizje > NVIDIA Control Panel > Advanced Settings > Display - Change Resolution > Add Resolutions > Create Custom Resolution.

k4vz0024 ::

Omogoča samo 75 Hz in ne 85, kot je to v Visti ali xPjih. 85 HZ je šele pri 1600*....

Pardon, se prvi, da moram potegniti dol gonilnike za NVIDEO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

bluefish ::

Ne vem, kaj imaš nameščeno sedaj, vendar ja, namestiti moraš gonilnike. Da ne bo zmede, podjetje je nvidia.

Ma3rdZo ::

Lep pozdrav
Imam težavo z windows 7 ultimate 32-bit verzijo.
Kmalu po zagonu, v roku 5min, mi sistem zamrzne, postane popolnoma neodziven (miška, tipkovnica,...). Edino kar mi ostane je restart gumb. Pogledal sem v event log kjer mi piše da je prišlo do critical error (The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly), vir pa je kernel-power.
Sem poiskusil z raznimi registry cleanerji, različnimi nastavitvami v power managementu, ter izklopil acpi. Nič ne pomaga. Pred tem sem imel xp-je in takih težav ni bilo.
Če kdo pozna kakšno konkretno rešitev naj mi prosim odgovori.

Hvala

D3xt3r ::

Maš originalno kopijo ali warez?

Ker če slednje, potem je vse mogoče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3xt3r ()

dadooo ::

Dober večer,

Imam Windows Xp, kot veste direktna nadgradnja iz xp na 7 ni možna, zanima me a bi delovala opcija:

windows xp -----> nadgradnja na windows vista -----> nadgradnja na windows 7.

Lp

NazgulRR ::

Zakaj pa enostavno ne inštaliraš Windows 7 čez??

Vstavi Windows 7 dvd not, znova zaženi PC in med inštalacijo izberi, da se ti windowsi inštalirajo na isti disk kot si imel XPje. Inštalacijski program ti bo javil, da so tam že neki windowsi in da jih bo premaknil v mapo windows.old, Windows 7 pa se bojo normalno inštalirali.

Na koncu boš imel Windows 7 clean install in še eno mapo windows.old. Z nje lahko pobereš ven vse moje dokumente, ipd. in jo potem zbrišeš. Potem namestiš še vse programe, ki si jih imel prej.

Nobenega formatiranja in celo nobenga backup-a ti ni treba delat ;).

mare4444 ::

a je možno inštalirat windows 7 tud iz dvd-rw?

bluefish ::

Zakaj ne bi bilo?

dragana ::

Imam eno vprašanje. Kako v windows 7 nastavim, da se ena skripta vedno ko jo zaženem (dvakrat kliknem na file) požene z administratorskimi pravicami? Ona kljukica, kjer bi to omogočil je zmrznjena.

Še opis problema: Printer noče printat, če je deljen v omrežju. Če kdo nelokalno printa nanj, noče več printat. Če ponovno zaženeš "print spooler" vse lepo natisne. Napisal sem skripto, ki restarta ta servis, vendar le, če je zagnana z administratorskimi pravicami (desen klik/zaženi kot administrator/pa še klik na Yes). To proceduro bi rad skrajšal na dvoklik na file in yes (ker kar nekaj ljudi printa na ta računalnik je tečno, če morajo preveč klikati).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dragana ()

CoolBits ::

Kaj pa če bi gonilnike porihtal, da bi to delalo brez klikanja?

dragana ::

Če bi bilo to bolj enostavno,...

http://h30434.www3.hp.com/psg/board/mes...

CoolBits ::

Kaj pa gonilniki na drugem računalniku na omrežju? Na vseh so lahko isti, oz še najbolje je če so isti gonilniki... le pot do tiskalnika je druga.

dragana ::

Kaj pa gonilniki na drugem računalniku na omrežju? Na vseh so lahko isti, oz še najbolje je če so isti gonilniki... le pot do tiskalnika je druga.


Kako to misliš? Na drugih računalnikih navadno ni potrebno nič instalirat. Samo odkljukaš omrežni tiskalnik in ponavadi deluje (če deluje).

lopov ::

Če ne najdeš druge variante uporabi "Task scheduler" -- pozabil, kako se reče v visti in win 7.

Naredi novo zabeleško, poveš pot do skripte in nastaviš interval za reset spoolerja. Seveda lahko nastaviš, da se zaganja z admin privilegiji.

lopov ::

Kaj pa gonilniki na drugem računalniku na omrežju? Na vseh so lahko isti, oz še najbolje je če so isti gonilniki... le pot do tiskalnika je druga.


Kako to misliš? Na drugih računalnikih navadno ni potrebno nič instalirat. Samo odkljukaš omrežni tiskalnik in ponavadi deluje (če deluje).


To ni res :) Ravno pri HP se pogosto dogaja, da ni gonilnikov in moraš na ostalih računalnikih sam poskrbeti za instalacijo. Poskrbi, da bodo povsod iste/zadnje verzije.

Priporočam, da snameš "HP LaserJet Full Feature Software and Drivers" -- sicer je okoli 200 Mb, a je velika verjetnost, da je tu možno izbrati drug "print processor" in je drajver boljši kot zadnji "oskubljeni".

Imam slabo izkušnjo z 1022n -- "Host Based Print Driver Package" ima slab drajver in se dogaja, da se printer "izbiše" iz sistema. Rešitev je instalacija polne verzije in preklop na "zimfprint" procesor. Žal pomaga le na XP, za visto, sploh x64 takšna rešitev ne obstaja ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

k4vz0024 ::

Imam težavo da, tudi gadgets izginjajo oz. ne obstanejo ob restartu. 4 so stalno prisotni, ostali pa se ob restartu ne pojavijo, ampak jih moram spet ročno dodati.

Hvala v naprej,

jizzer ::

Zakaj se men tak dolgo boota?No mislim boota se hitro ampak tam ko bi mogel izbrat USERja pa je samo crno pa kurzor miskin je not in je treba pocakat 5min ... mogoce se vec


Je mel kdo kaj podobnega?

bluefish ::

Če se to ni pojavilo že takoj, potem je kak program ali gonilnik. Poglej v Event Viewer, če je kaj pametnega.

CoolBits ::

Zakaj se men tak dolgo boota?No mislim boota se hitro ampak tam ko bi mogel izbrat USERja pa je samo crno pa kurzor miskin je not in je treba pocakat 5min ... mogoce se vec


Je mel kdo kaj podobnega?

http://www.neowin.net/news/main/09/11/3...

jizzer ::

security software je antivirus ne? torej imam AVG ... naj ga probam izbrisat ter probaat?

k4vz0024 ::

Je kdo pogruntal kako obdržati Quick lunch po rebootu?

Wox ::

Rad bi obdržal hitro kosilo?

cucolino ::

Na LCD je itak lari-fari.

Se absolutno strinjam! =)

Rad bi obdržal hitro kosilo?

hahhhhahhahaha (y) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cucolino ()

k4vz0024 ::

Ob CHKDSK mi javi, da se ne more izvesti pregleda ob boot. Predlaga se resore point. Vendar to ne pomaga. Kako popraviti to?

lopov ::

IMO se ti je pokvaril register. Očitno zelo. Lahko izbiraš datum RP? Poskusi najstarejšega; kar sedaj uporabiš že ima pokvarjen register.

Se pa ne bi zajebaval s tem in bi nanovo naložil sistem.

Spc ::

Še opis problema: Printer noče printat, če je deljen v omrežju. Če kdo nelokalno printa nanj, noče več printat. Če ponovno zaženeš "print spooler" vse lepo natisne. Napisal sem skripto, ki restarta ta servis, vendar le, če je zagnana z administratorskimi pravicami (desen klik/zaženi kot administrator/pa še klik na Yes). To proceduro bi rad skrajšal na dvoklik na file in yes (ker kar nekaj ljudi printa na ta računalnik je tečno, če morajo preveč klikati).

Na XPjih ti je normalno delovalo ?
Če ja zakaj ne uporabljaš sistema na katerem deluje normalno?
 

k4vz0024 ::

lopov> problem je v tem da imam dve sedmici na ločenih diskih. Ko bootam drugo pobriše restore pointe na drugem disku pri drugi. Podoben je problem XP-sedmicaa, Vist sedmica. Sem googlov pa ne najdem nič pametnega.;( .

JayKay ::

Iščem dokument iz recimo prve predstavitve o W7 da vidim katere feature so vse obljubljali in kaj je zdaj dejansko not.

hicks522 ::

Lep pozdrav,

na hitro bi vprašu, če je že kdo imel ta problem. Namreč sem včeraj kupil Win7 64bit ultimate original, pa sem ga hotel inštalirat na posebn disk, XP posebi 7-ica posebi. Ok setup je potekal vse normalno, nisem sicer sformatiral unga diska na katerega sem inštaliral win7, ampak ni blo nič tazga gore sploh. Ko se je resetiral PC, mi je kazalo "starting windows" msg in sm lepo počakal, ker sm vidu da je disk še vedno mlel.
Znak "_" je bil v zgornjem levem kotu in nič druzga. Mislim da inštalacija ni niti dokončana, ker ko rebootam pc mi avtomatično prešalta na XPje, če ni Win7 cdja notr da ga bootne.

Po googlo sem prebiral nekaj malega, eni pravijo da je zaradi hardwara, drugi zaradi ISO ali DvDja da je bil salbo zapečen... nevem.

Kofiguracjija pcja je, Striker Extreme II (bios na 1301 updejtan),c2d e6700, 4gb rama, 8800 gtx

Kaki nasvet? hvala

wooted ::

lp, v avstriji sem nabavil laptop z windows 7 home premium OA HP.. problem je v tem da je v nemščini.. kje najdem vsaj angleški jezik?

lopov ::

V tej temi išči "Vistalizator". Ali pa pogooglaj -- in uporabi.

Lep pozdrav,
na hitro bi vprašu, če je že kdo imel ta problem. Namreč sem včeraj kupil Win7 64bit ultimate original, pa sem ga hotel inštalirat na posebn disk, XP posebi 7-ica posebi. Ok setup je potekal vse normalno, nisem sicer sformatiral unga diska na katerega sem inštaliral win7, ampak ni blo nič tazga gore sploh. Ko se je resetiral PC, mi je kazalo "starting windows" msg in sm lepo počakal, ker sm vidu da je disk še vedno mlel.
Znak "_" je bil v zgornjem levem kotu in nič druzga. Mislim da inštalacija ni niti dokončana, ker ko rebootam pc mi avtomatično prešalta na XPje, če ni Win7 cdja notr da ga bootne.

Po googlo sem prebiral nekaj malega, eni pravijo da je zaradi hardwara, drugi zaradi ISO ali DvDja da je bil salbo zapečen... nevem.

Kofiguracjija pcja je, Striker Extreme II (bios na 1301 updejtan),c2d e6700, 4gb rama, 8800 gtx

Kaki nasvet? hvala


Si imel disk z naloženimi XP ob instalaciji W7 priključen? Bi rekel da ne ... Če ja, zamenjaj vrstni red zaganjaja diskov v biosu.

V nasprotnem primeru se ob instalaciji ni pravilno naložil W7 boot sektor in bcd; to bi moral popraviti - zadeva mora biti na primarnem disku ne glede na to, kje se nato nahaja dejanska instalacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

wooted ::

hvala ;D

hicks522 ::

Disk z XPji sem imel priključen, če misliš to, da je inštaliran XP na drugem disku.
Vrstni red v Biosu sem spremenil, še vedno imam isti problem.

Ko inštaliram W7, sem vedno inštaliral na primaren disk, zdej glede "zadeva mora biti na primarnem disku ne glede na to, kje se nato nahaja dejanska instalacija" te nisem razumel lih prav.

Imam 5 diskov, dva (raptor 150) v raid0 kjer so winXP in 3 posebne diske, tako da zgleda kot 4 particije. V inštalaciji W7 sem prav gledal da piše "primaren disk", če si to mislil in nanjga sem inštaliral.

hicks522 ::

Kot berem na http://windows.microsoft.com/en-us/wind... zgleda da sploh ne moreš imet XP in 7ko instalirano...

Dr_M ::

Itak da imas lahko Win7 in XP v dual boot. Meni je delalo cisto lepo.

Samo nevem kaj ma tist tvoj link veze s tem sploh?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hicks522 ::

Pise vse tam noter, kako se instalira te winse ko imam, da bi pa kje pisalo o dual boot nisem opazu.
Če imaš kaki nasvet, bom ga z veseljem prebral.

lopov ::

Ne, tam piše kako narediš nadgradnjo, kar ni tvoja želja -- ti želiš "dual boot", oba sistema naložena vzporedno.

Žal nimam izkušenj z raid konfiguracijo. Po (mojih) dosedanjih izkušnjah se ti ni zapisal W7 bcd, ki nadomesti XP boot.ini. Nekaj se je pa naložilo, ker, kot praviš, zagon z W7 DVD deluje (očitno najde in prebere config fajle).

Jaz bi ponovno naložil W7.

Vsekakor pa pred tem poišči na netu navodila, kako ravnati v tvojem primeru (imaš prednaložene XP, katere želiš ohraniti in raid).
««
33 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490421188 (4827) jedateruk
»

Nadgradnja Windows 10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8726013 (21133) R1710
»

Zmešnjava z gonilniki - W7 in XP - ter dual boot problem

Oddelek: Operacijski sistemi
375995 (5600) solatko
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724815 (21570) Jst
»

Windows 7 se prodaja odlično (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9916474 (13868) jest10

Več podobnih tem