» »

Nakup zunanjega diska

Nakup zunanjega diska

Kr_enn ::

Pozdravljeni,

odlocam se za nakup diska in bi potreboval malo pomoci oz. malo vasih izkusenj.

Odlocam se med Disk Zunanji 500GB SEAGATE FreeAgent Desk, WD zunanji disk 500GB in Disk Zunanji 500GB SEAGATE Desktop (naslove sem navedel zgolj za primer in lastnosti izdelkov).

Ma kdo kaksnje izkusnje z seagate? Kateri je po vasem mnenju boljsi? Seagate ima 3 ali 5 let garancije medtem, ko ima WD 2 leti. Uporablja kdo seagate na MAC? Ker za WD vem, da deluje odlicno na MAC medtem, ko za seagate nisem nikjer zasledil.

Mnenja?

klinker ::

Ne vem za ostale,sam pa imam WDja 500Gb USB in nisem kaj prevec zadovoljen.Disk sicer dela dobro,
ni pa kaj prevec hiter.
Ce mas Maca si obvezno oglej WDja studio edition z FW vmesnikom. Ga ma frend na svojem in dela dosti
dosti boljse od mojega ki je na USB.Je zal opazno drazji,ampak razlika v hitrosti je vec kot ocitna.

 MyBook Studio Edition

MyBook Studio Edition

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

jan01 ::

Seagati trenutno množično crkujejo, pogogolaj...
Morda si raje omisli eno ohišje npr lc za 20€(usn in esata) in en disk(wd ali samsung)

šernk ::

kako je sedaj s trdimi diski?se pričakuje še kakšno pocenitev ali ne, gledam predvsem na velikost in ceno tako da 1TB pride edino v poštev. do 120€ se najde le WD WD zunanji disk 1TB U WDH1U10000E

razmišljam tudi da bi kupil notranji disk + ohišje vendar spet bi rabil eno solidno kombinacijo, če lahko kdo predlaga, ker sem bolj kot ne v temi na področju diskov.

kako je s temi WDji in hitrostmi, ko pravite da je disk počasen tu mislite predvsem na kopiranje na njega in iz njega? služil mi bo namreč le kot naprava za shranjevanje podatkov.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

WamPIRe- ::

Diski se cenijo iz tedna v teden. Za samo shranjevanje podatkov (glede hitrosti) je vsak disk dober.

gwertix ::

sam imam disk od WD-ja že eno leto in pol in sem zlo zadovoljn ... deluje kar hitro (glede na to da je na usb) ...
drugih dveh ne poznam, lahko pa rečem da je disk od WD-ja super

SmeskoSnezak ::

Daj raje 20€ več, pa si kupi raje tega, ki ima 1TB.
@ Pusti soncu v srce... @

kmetek ::

Diski se cenijo iz tedna v teden. Za samo shranjevanje podatkov (glede hitrosti) je vsak disk dober.


Napaka, cene so skočile nenormalno gor, $ se dviguje.

šernk ::

Daj raje 20€ več, pa si kupi raje tega, ki ima 1TB.



misliš 20€ manj? tudi ta pride v poštev vendar me malo moti da ima 8MB predpomnilnika, prvi jih ima 16MB
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

SmeskoSnezak ::

Poskusi najti z 16MB pomnilnika 1TB disk. Men se zdi, da lih zarad predpomnilnika je cena višja. Boš mogo kompromis naret. Al enkrat več diska, al pa 20€ manj z enkrat več predpomnilinka. you do the math ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Cveto ::

Je razlika samo v predpomnilniku? 8MB nakazuje uporabo starejšega modela diska. Razlika je morda tudi v tem, da Elements disk ne podpira vklopa avtomatsko z računalnikom. Pri MyBooku je to posebej poudarjeno, pri Elements disku pa ne. Ve morda kdo kako je z tem pri zunanjih ohišjih v katere montiraš običajni disk? Ni mi namreč do tega da bo vsakič sproti še prižigal in ugašal disk.

Pa še to: kako je z temi "namenskimi" zunanjimi diski (MyBook & Co.) in uporabo v neračunalniških napravah (recimo DVD player z usb vhodom). Zaenkrat uporabljam IDE zunanje ohišje z 160GB PATA diskom formatiranim v FAT 32 in zadeva dela brez problema. Vi bistvo bo to eden glavnih namenov tega diska in mi je to precej važno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29534105 (14255) xyxyxyxy
»

Zunanji trdi disk 1TB WD ali Tevion? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411946 (9064) BlackAdder
»

Iščem zunanji disk, nasveti ?

Oddelek: Kaj kupiti
71537 (1399) sejmon
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314145 (3085) Revenant
»

Zunanji trdi disk (1TB)

Oddelek: Kaj kupiti
52742 (2529) mihec87

Več podobnih tem