» »

Zunanji disk WD MyBook

Zunanji disk WD MyBook

salabajs ::

Pozdrav.

Malo sem brskal po internetu, razlicnih forumih in nemorem se odlociti.. Upam na konkretne in koristne odgovore (prosim ne me poslijat na 100 razlicnih strani, rajsi mi napisi ne ker.. oziroma ja..)
Konkretno me zanima za ta disk se splaca to nabaviti ali ne..
WESTERN DIGITAL zunanji trdi disk MYBOOK HOME 1000GB (1TB), 7200 obr, 16MB, USB & FW & ESATA (WDH1CS10000E)

Vem, da bi rad imel 1TB, pa po moznosnti ne samo 1x USB 2.0; pa seveda cimbolj poceni. Nekako mi je ta se dosegljiv in napogled kar ql. Kolega mislim, da ima enakega ali vsaj zelo podobnega WDja pa pravi, da je zaenkrat ql. Kaksno mnenje imate vi? Nabavil bi ga pa preko solo.si - je ql spletna trgovina (ni kaksnih problemov ?!)

Upam na cimvec mnenj pa cimprej, ker bi se moral danes oz. ju3 potem odlocit ali ga vzamem ali ne.. :|

Opkow ::

Disk je ok.

Vendar ti priporocam, da se trgovine solo.si izognes v cimvecjem loku okoli nje. Je bilo precej pritozb cez njo. Predvsem v dobavljivosti, garanciji in odnosu do kupcev (Je precej tem o tej trgovini na forumu).

salabajs ::

Sem se pogovarjal z enim kolegom pa je reko, da je ze veckrat jemal preko solo.si pa nikoli ni imel problemov zaj pa nevem.. Ce nebi preko te trgovine bi pa preko pc-shop.si - te pa sploh nepoznam pa tudi moji 'znanci' niso nikoli kupovali prek njih, nekateri sploh se slisali zanjo niso.. Meni tudi ni poznana medtem, ko mi solo.si je.

Disk pa te ni tak 'svoh'..

norfeks ::

Jaz uporabljam WD Elemnts 1TB že kak mesec... in vse deluje super... kupil sem ga pa za 100 EUR.
Je pa res da ima samo ein USB priklucek.

Jaz sem ze dvakrat upravil nakup prek solo.si ...in sem dobil vse nasljednji dan.
Kupil sem pa misko, disk, grafično, vremensko postajo.

Sam kolker vidim na ima kar dosti uporabnikov slabe izkusnje z stranjo... predvsem glede uveljavljanje garancij. Zaenkrat mi še ni kaj crknilo... tk da to nemorem potrdit. Sicer je pa res veliko ze napisano glede solo.si... probi mal prebrskat forum... pa se sam odloči.

lp

salabajs ::

Potem se disk splaca vzet pa boljse ce vzamem prek pc-shop.si kljub temu, da ni najbolj poznan? Po drugi strani gledano pa tudi ce bi ze bilo kaj pri njih narobe bi se ziher kje na netu pisalo o tem, ali ne..?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salabajs ()

GrimReaper ::

Disk je ornk glasen, podobno kot stari 200GB/250GB Maxtorji, drugače je moj WD 640GB AAKS popolnoma tih, WD500GB se sicer sliši, sam je vseeno dost tišji od MyBooka.
Pa z eSATA so problemi, tko da mam na USB.

EDIT:
Nekako takole glasen je:
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

salabajs ::

No vrjetno ni tak glasen, da bi vse sosede zbudil, ne.. :P

Kaj zunaji disk se, da razdelit na vec particij? Ce se, da kak to potem zgleda.. priklopis pa se ti npr. 3je prikazejo..

Lp

Wolfman ::

To dvoje tudi mene zanima, ker bi rad kupil 1tb disk ki je čimbolj hiter (zato esata). Imam SATA II priključek, kabel za preklop iz sata2 na esata pa je 4€. Slišal sem da naj bi tudi upočasnilo zaradi nezmogljivosti računalnika. FW ne bi kupil ker moram dati še 20€ za adapter ipd. Drugače imam notranji disk na SATA2 in dela v redu. Prosim če mi lahko kdo svetuje.
lp

GrimReaper ::

Priklopil boš torej na priključek na plati, zakaj potem ne kupiš kar notranjega diska? Zunanji so načeloma namenjeni za priklop preko USB in za backup podatkov kjer ne rabiš hitrosti.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

LeQuack ::

Jst mam MyBook Studio edition, prav tako 1TB, priklopljenega preko eSata. In sploh ni primerjave z USB ali Firewire 400 (za Firewire 800 rabis ze kar predrag adapter), disk leti tako kot bi moral 70MB/s+. Zunanji pa je zato, ker ga uporabljam izključno za backup in je priporočljivo, da je ločen od glavne mašine (razni električni udari, napajalnik kej skur itd.).
Quack !

Wolfman ::

Ja, tako sem mislil. Pa tudi zaradi prenosa podatkov (kot velikanski USB ključ:D) Torej lahko kupim kabel ki ima na eni strani SATA II na drugi esata priključek in to bo to? Res so notranji cenejši, vendar ne bi rad vsakič jemal ven kadar bi ga rabil. Rabil pa bi ga predvsem za shranjevanje podatkov, recimo kake filme ali glasbo da je nimam na CDjih ker izgubim kakega ali pa moram posebej iskati. Tako da spravim vse v en predal in jih imam tam če slučajno rabim...

LeQuack ::

Ja kupis pač SATA 2 eSATA priključek, nekaj takega:
http://trgovina.fotomedia.si/adapter-es...
Vseeno pa poglej, če SATA krmilnik na plošči podpirajo Hot pluging (se prav da disk priklučiš kot USB, ne da bi ugašal račualnik). Večina novejših podpira, nekateri pa ne.
Quack !

Wolfman ::

Kaj pa če kupim nekaj takega: Klik
Namreč je bolj poceni in tudi ne potrebujem zunanjega adapterja, razen za tale disk. Mogoče bi bilo bolj priročno če bi samo napeljal kabel ven...

salabajs ::

Pozdrav.

Kaksna je pa ta zadeva? Jo ima kdo.. pozna koga, ki ima izkusnje s tem zunanjim diskom - se splaca ali ne..

Zunanji trdi disk WD My Book World Edition 500GB, 7200rpm, mrežni (WDG1NC5000E)

Wolfman ::

Hehe imaš srečo, en frend mi ga je prodal za 180€. Samo da je 1TB pa my world II Drugače pa identico. Ga uporabljam kak teden in dela OK. Edino mi je šlo na živce, ker mi najprej ni delal wireless (imam ga na crossover, sicer na router preveč laga)če ne pa ni delal disk. Potem sem dal drugo masko in dela, brez problemov, edina stvar ki mi gre na živce je, da še nisem ugotovil kako dati v skupno rabo še z ostalimi, ker do njih sem povezan z wireless, do diska pa z crossover kablom... Mogoče kak bridge, ampak mislim da ne pomaga:S

salabajs ::

Torej ce te prav razumem, ce ga na router priklopim zadeva nebo laufala oziroma bo fejst stekala - torej neuporabno ?
Ker jaz sem ga glih na router mislil dat.. Kaj pa ce ga prek USB dam na hisni pc, pa potem preko njega z prenosnikom dostopam, tako kot do ostali particij v skupni rabi? To bi pa moralo it brez problemov, ne..

Wolfman ::

Ne, jst sm ga dal na router in NAJ BI štekalo. Ampak lahko ti povem da je kabel totalno zanič, (baje da je že 3x strela udarila pa s kopačem so šli čez:(:D) zato je pomojem zaradi tega slabo delal internet. In še 4 kompi na en mali router... Pomojem bi ti moralo delati brez težav. Meni je edina stvar neumna to je tisto \\xxx.xxx.xxx.xxx ker mi včasih napiše da ne dela, ampak sedaj sem poštimal tako da sem dal druguo masko in ga samo lepo daš kot mrežni disk. (map network drive.) Dela ko šus;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wolfman ()

salabajs ::

Eno vpr. kaj pri tem WD zunanjem disku - mrezna varianta, se neda drugace (oddaljeno) dostopat, kot z uporabo mionet-a ?

Stark ::

meni je prodajalka, ko sem kupoval 500GB verzijo dejala, da naj bi folk imel probleme, če kombiniraš USB 2.0 in eSata (se pravi, da uporabljaš enkrat eno in drugič drugo). Zato sem kupil potem samo USB 2.0, je pa kar počasen. Če bi prej vedel za eSATA2 to eSATA priključek....


ah ja :)

Wolfman ::

Meni je mionet za en drek in zato uporabljam kar windows explorer. Drugače pa esata baje rs zelo laga, tako da sem se jaz tudi odločil za tale tip.
lp pok1yoyo

sandi9 ::

Pozdrav.

Kaksna je pa ta zadeva? Jo ima kdo.. pozna koga, ki ima izkusnje s tem zunanjim diskom - se splaca ali ne..

Zunanji trdi disk WD My Book World Edition 500GB, 7200rpm, mrežni (WDG1NC5000E)


Ogromno sem napisal tule:
Domači file server

Na kratko pa, WD My Book World (na sliki) je tako sranje, da ga še na daleč ni za kupit... Sam imam verzijo MBWE2, ki ima notri dva diska in RAID. Sicer lepo dela, le prenos je katastrofalno počasen. nekje 2 MB/s zapisovanja in 3 do 3,5 MB/s branje! Enako počasen je na 100 Mb in 1 Gb mreži!
Verzija brez RAID-a, kot na tvojem linku je povsem enako sranje, preglej tuje forume, test strani... Je pa sedaj nova verzija, ki nima več spredaj tistih dveh krogcov in menda dela dobro. Imajo na "enaa"! Ime ima še vedno isti, le oblika je druga zato pazi kaj kupuješ!!! Verzije z RAID-om ni več, ker je očitno delala še več problemov. Poglej tudi WD uradno stran. Namesto verzije z RAID-om je sedaj večji NAS s 4 diski...

LP

Mare2 ::

V čem pa je razlika med tem?

T-Majo ::

Ta se mi ne zdi niti tako poceni. No ja, 90€ je Mybook 750GB

cekr ::

Ne kupuvat MyBookWorldEdition

Zadeva je počasna, se rada sesuva, prenos preko interneta je pa omejen. Blokirani so določeni tipi datotek.
Na koncu mi je ravno po poteku garancije še crknil. Šla je elektronika. Sem disk prenesel v računalnik, pa tudi disk sam ni kaj prida. Ko se segreje, se mu kar odtrga in datoteke kar meša.
V glavnem beda.

V zvezi z nastavljanjem dostopa pa ni taka kriza, kot se nekaterim zdi. Nastavit je potrebno pravi IP. To pa se uredi samo z direktnim vklopom v računalnik. Drugače ne gre.
V glavnem, velik ovinek okoli te zadeve reši marsikater živec.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

sandi9 ::

Ločit je treba WD diske! Imajo trapasta imena in če nisi ravno doma tukaj, so ti vsi isti... Na vseh sedaj piše My Book!!! Potem pa je še nekaj naprej in beseda World pomeni mrežni disk ali NAS. Tisti s Hoferja pa ni mrežni. Seveda odvisno kaj rabiš.

Glede mrežnega WD se zelo strinjam s "cekr"-om pred mano. Sicer meni zaenkrat deluje še OK, vendar pa počasi, počasi, počasi...

LP

salabajs ::

Meni je mionet za en drek in zato uporabljam kar windows explorer. Drugače pa esata baje rs zelo laga, tako da sem se jaz tudi odločil za tale tip.
lp pok1yoyo


Kak to mislis windows explorer? V skupno rabo si nastavil al kaj? Kaj pa ce nisi doma ampak si nekje drugje?

mare4444 ::

mam zunajni disk WD 320GB. ko hočem kopirat kako igro, ki je .iso file, mi napiše da imam premalo prostora na disku. prostora ne manjka, je pa res da je to ena velika datoteka lahko tudi 8GB. ima kdo kakšen predlog?

mastah ::

sformatiraj disk v ntfs, pejd v cmd in napis:
Convert f: /fs:ntfs
kjer je f crka pogona kje mas disk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

NazgulRR ::

Eno vprašanje...če kupim WD 1TB MyBook prenosni disk, koliko GB bo v resnici imel (NTFS sistem)? (vem da nebo točno 1000GB, ampak manj)

axee ::

931,51GB

Upam da je dovolj točno ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Mitch ::

Prijatelj je kupil Seagate Free Agent Extreme 1,5 TB zunanji disk... Problem je v tem, ker dosega prenose prek eSATA priključka samo okoli 12 MB/s, preko USB 2.0 priključka pa še manj... Ima tudi kdo drug podobne težave oziroma ve razlog za to?

Revenant ::

Eno vprašanje...če kupim WD 1TB MyBook prenosni disk, koliko GB bo v resnici imel (NTFS sistem)? (vem da nebo točno 1000GB, ampak manj)

0.931322575% od 1000GB oz. 1000^3/1024^3 viola!
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29534088 (14238) xyxyxyxy
»

WD predstavil 4 TB-disk

Oddelek: Novice / Diski
465699 (4284) Lion29
»

Priklop zunanjega diska

Oddelek: Strojna oprema
493750 (3003) Stoyc
»

eSATA priklop WD My Book

Oddelek: Strojna oprema
92417 (2235) patron
»

Kateri zunanji trdi disk ?

Oddelek: Kaj kupiti
275049 (4338) -ziga-

Več podobnih tem