» »

WD TV.. kdo ima?

WD TV.. kdo ima?

««
21 / 32
»»

silvom1a ::

Gregor, malo si prečitaj nekaj zadnjih strani te teme pa boš videl o čemu govorim... Pa brez zamere

Gregor P ::

... ta tema ima kar več kot samo nekaj strani in jaz jo spremljam od začetka, pa brez zamere8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Spock83 ::

Če bi se stvar dalo še na mrežo priklopit, bi bla pa zadeva res zmagovalna.

Kako je pa z muzko? Bi bila zadeva funkcionalna za uporabo brez vklapljanja TV-ja? Recimo, da imam na disku nekaj filmov pa par folderjev muzke. Obstaja kak gumb na daljincu, da sam muzko (ne filmov) predvaja na shuffle?


zunanji LAN disk vzameš pa je :)


Kaj takega npr. Dlink DNS-313 ?

navirak2 ::

Fantje malo ste me razočarali s svojimi zelo nestrokovnimi komentarji .

1.WD TV nima in nikoli ne bo imel HDMI 1.3a vmesnika ki edini omogoča pretok novejših HD audio formatov katere pa tudi podpirajo samo novejši AV sprejemniki.

2. Vsi ostali audio formati(DTS 5.1,flac,vorbis,DD) gredo brez brez problema preko HDMI 1.1,1.2 ali pa optičnega kabla oz. spdif koaksialnega kabla na AV sprejmnik

3. DTS direktno iz WD TV na TV sprejmnike NE deluje , ker ga velika večina sprejemnikov ne podpira in ker ga WD TV (nima DTS downmix-a) ne zna pretvarjati v format (stereo), ki ga ti sprejemniki podpirajo . DTS je v temu primeru potrebno pretvoriti v AC3 ali stereo s kakšnim programom kot je naprimer PCH Audio Converter.



kot da je tema zamrla zaradi uželjenosti...

bodimo veseli kratkega in predvsem jedrnatega odgovora o vprašanjih, o katerih je bilo spisanih več različnih mnenj.

Sam o audiu in videu nekaj vem, toda takega pojasnila sem vedno vesel (sam nisem vedel, da priključek ni HDMI 1.3a in da nikoli ne bo možno predvajati novih HD audio formatov).

Zanima pa me, ali bo možno predvajati WMA PRO, če se pri WD tako odločijo (z novim FW)?

misek ::

A se je kdo med vami kaj igral z unofficial firmware-i (WDLXTV ali ext3-boot)? Predvsem me zanima mrežna povezljivost preko USB ključka. Jaz imam to namen sprobati v kratkem, ko dobim predvajalnik. Sem malce pregledal starejše poste v tej temi, pa sem nekak to zgrešil...

Edit: Nekaj prispevkov na to temo sem pa le našel. Lahko kdo, ki to uporablja, malce več napiše o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

polde66 ::

mene zanima, če lahko WD tv požene tudi zunajno optilno enoto, glede na to da imam veliko dvd-jev me torej zanima ali lahko poženem prenosno USB optično enoto z filmom. Če to kje vmes med tem piše se opravičujem, nisem šel vsega brat.
polde

misek ::

polde66, gre ja z unofficial firmware-om DVDMOD - DVD-Rom enabled WDTV firmware. Imam namen enkrat sprobat.

tomaz- ::

evo , še moj "bedni" prispevek:

Danes sem na podlagi vaših izkušenj zadevo naročil...

LP,

iPlo ::

Jaz sem zadevo danes kupil in dela ko šus... za test je padla pa legendarna tekma Chelsea-Liverpool v HD seveda ;)

niko 333 ::

Ko sem predvajal MKV file na navedenem predvajalniku (Rendition 2007, downloadan na Partisu), kateri ima slo podnapise zapečene v film, mi le teh podnapisov ni prikazovalo. Film je drugače delal normalno. Ko predvajam navedeni film na BS playerju, mi podnapisi delajo normalno. V čem je težava? Hvala za odgovore.

iPlo ::

Ko sem predvajal MKV file na navedenem predvajalniku (Rendition 2007, downloadan na Partisu), kateri ima slo podnapise zapečene v film, mi le teh podnapisov ni prikazovalo. Film je drugače delal normalno. Ko predvajam navedeni film na BS playerju, mi podnapisi delajo normalno. V čem je težava? Hvala za odgovore.


No, ko predvajaš film na omenjenem predvajalniku.. med predvajanjem stisneš na dalinčku tipko OPTION in zgoraj se ti pojavi meni in mislim da je drugi zavihek s katerim spreminjaš podnapise...

LP

OldSkul ::

ja pač dodaj eksterne podnapise

OK.d ::

LPOK.d

niko 333 ::

S tipko option se ne da naredit nič saj pokaže kot da podnapisov ni. Kaj pa če ni na razpolago podnapisov za HD, lahko daš kakšno drugo varianto podnapisov? Ali je dovolj da daš v mapo podnapise pod enako ime in ti predvajalnik nato bere podnapise kot npr. pri BS-playu?

dani8 ::

IDI NA PODNAPISI.NET POTEGNI SI PODNAPIS ZA FILM IN DELA,KAJ KOMPLICIRATE.DOSTI MANJ ČASA IN ŽIVCEV BOŠ PORABIL.

niko 333 ::

samo na podnapisi.net imaš več verzij podnapisov, zanima me če morajo biti posebej HD ali je to vseeno? Recimo za film Rendition.2007 imaš npr. 5 verzij podnapisov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: niko 333 ()

T-h-o-r ::

vzemi nekaj, kar se bo skladalo s tvojo verzijo, če pa imaš subtitle workshop je pa vseen kurac kaj vzameš, in za HD ne obstajajo kakšni posebni HD podnapisi, goddamit
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bundle ::

že nekaj časa uporabljam WD HDTV in moram reči da sem kaer zadovoljen z njim, imam pa problem z zvokom pri nekaterih filmih ko mo preklopi na avdio chanel (digital) in ni zvoka, zanima me kako bi to odpravil?

djordjevic ::

Pretvori DTS v AC3.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bundle ::

s katirim programom pa?

hamurabi ::

že nekaj časa uporabljam WD HDTV in moram reči da sem kaer zadovoljen z njim, imam pa problem z zvokom pri nekaterih filmih ko mo preklopi na avdio chanel (digital) in ni zvoka, zanima me kako bi to odpravil?


Če bi kakšno stran nazaj prebral, bi zagotovo vedel...sicer pa, kot je rekel djordjevic, pretvori zvok v AC3. Link do programa najdeš v tej temi bolj na začetku.

bundle ::

a se da to rešit tudi skakšnim bolšim hdmi kablom?

lowac ::

bundle NE.

Tom-Cat ::

bundle: Da, na http://www.imaginarycables.com/ lahko dobis hdmi kabel ki ti avtomatsko pretvori DTS audio v AC3 audio.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: podtalje ()

alenvprekrs ::

Fantje,
imam problem pri predvajanju 1080p filmov.
Film teče normalno in slika je lepa. Vse je tako, dokler igralci govorijo in se spodaj pojavljajo podnapisi.
Ko pride del brez podnapisov začne slika rahlo štekati in zvok se zgubi. Tako je do trenutka ko se pojavijo prvi podnapisi.
V opciji brez podnapisov pa se to ne dogaja.
Ali ima kdo od vas podobne težave, in ali ve kako jih odpraviti?
FW imam .07
Hvala za namige in pomoč.
Alen

Bahti ::

sam sem rešil problem v zatikanju pri 1080p filmov v menjavi usb kabla,dalši kabel več zatikanja sedaj imam približno 20 cm kabla in je OK.Če pa gledaš film z usb ključa imaš pa drugje problem(govorim o kablu kateri povezuje WD TV in zunanji disk)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bahti ()

bundle ::

djordjevic ::

Saj ne vem, če bi se smejal ali jokal ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

TOP ::

Ej bundle ti si en njok kaj ne vidiš,da te djordjevic heca,takšen kabel ne obstaja.:)) ta je pa res dobra.

lowac ::

bundle LOL! :))

Zgleda, da angleščine še nisi srečal :) "ImAgInArY" :)

alenvprekrs ::

Uporabljam USB kabel priložen WD TV-ju. Dolg je cca 50cm. Film se zatika, samo kadar nekaj časa ni pogovorov v njemu in posledično podnapisov. Ko steče pogovor/podnapisi se vzpostavi normalno tekoče predvajanje. Vkolikor v meniju onemogočim podnapise, film teče normalno.
Ali še vedno mislite da moram zamenjati USB kabel?
Kateri je najnovejši FW? Ali je na AVS forumu kak podoben problem opisan?

Hvala za vaše odgovore.
Alen

silvom1a ::

Fantje , malo si oglejte še tole - baje bo WD TV killer : http://www.xtreamer.net/

DarwiN ::

FANTEC TV-LHD
Še en WD TV killer. 8-O Vendar tako kot ta zgornji xtreamer praktično nima nič novega, ni DTS downmixa.

Pa še uradno od Egreata glede DTSa:
Dear All,
Yes, only the HDMI1.3 player can support the DTS downmix, and the new firmware will available soon.


EG-M31C torej odpade glede tega.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Gregor P ::

Pri "WD TV Killerjih" odigra najpomembnejšo vlogo cena, če ta posamezniku ni pomembna, potem je seveda na trgu kaj nekaj bolj zmogljivih naprav. In če npr. Xtreamer res stane 99 evrov, potem se že uvršča med "ubijalce":D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

silvom1a ::

FANTEC TV-LHD
Še en WD TV killer. 8-O Vendar tako kot ta zgornji xtreamer praktično nima nič novega, ni DTS downmixa.

Pa še uradno od Egreata glede DTSa:
Dear All,
Yes, only the HDMI1.3 player can support the DTS downmix, and the new firmware will available soon.


EG-M31C torej odpade glede tega.

Darwin, le kje si našel tega Fanteca ? Ta res nima NIČ novega - če bi pa pogledal specifikacije Xtreamerja bi pa lahko ugotovil da je zasnovan na zelo novem in zelo zmogljivem chipu od Realteka če nič drugega.
Pa še to za Gregorja - v Ameriki stane samo 99$ .

djordjevic ::

Dobrih 8 mesecev po lansiranju WD-ja se pa ja že lahko najde tudi kakšna konkurenčnejša naprava ali ne? :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

podtalje ::

Prosim, da se držite teme, ki je WD predvajalnik.

Za debato o raznih WD-killer-jih in podobnih napravah pa imamo splošno temo:
h.264/DVD/DivX player

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

Bahti ::

Alenvprekrš:Lahko poskusiš sploh če se disk napaja z usbja (nima dodatnega napajanja),sam imam WD Mypassport trdi disk in mi deluje samo s priloženim usb kablom,ki je dolg cca 20cm,če ga priklopim na kateri drug kabelj mi filmi HD štekajo ali pa se ustavijo.Tudi če ga priklapljam na PC more biti kabelj kratek ker če je daljši cca.1m mi ga PC sploh ne zavrti prav tako WD TV.Se pravi po mojih iskušnjah imajo kabli usb glede na dolžino velike izgube.

andromedar ::

A se je kdo med vami kaj igral z unofficial firmware-i (WDLXTV ali ext3-boot)? Predvsem me zanima mrežna povezljivost preko USB ključka. Jaz imam to namen sprobati v kratkem, ko dobim predvajalnik. Sem malce pregledal starejše poste v tej temi, pa sem nekak to zgrešil...

Edit: Nekaj prispevkov na to temo sem pa le našel. Lahko kdo, ki to uporablja, malce več napiše o tem?


Misek, jaz uporabljam zadevo z WDLXTV in usb-to-ethernet vmesnikom

USB vmesnik, ki sem ga kupil:

http://cgi.ebay.com/FOR-NINTENDO-WII-US...

Zadevo mam preko NFS-share povezano z linux file serverjem in dela perfektno

lp
A
Eh?

Zgodovina sprememb…

dmok ::

A se je kdo med vami kaj igral z unofficial firmware-i (WDLXTV ali ext3-boot)? Predvsem me zanima mrežna povezljivost preko USB ključka.

Uporabljal sem WDLXTV (in ga še bom, ko pride verzija z vključenimi popravki iz 1.2.8) in sicer z Wii USB LAN adapterjem, kupljenim v BigBangu za približno 20 EUR. Dela brez problema, predvajalo mi je 1080p preko NFS (na FreeNAS server). Prav tako mi je delal npr. FTP, ampak upload je bil obupno počasen (300-500kB/s).

d.

misek ::

andromedar, hvala za info. Kakšen prenos pa dosežeš pri kopiranju iz PC na WD TV in nazaj branju iz njega?
Sicer pa sem sam že imel en poceni adapter, ki pa žal ne deluje. Prijavi se v sistem, na routerju se pojavi, sam se ne odziva.

alenvprekrs ::

Jutri poiščem krajši USB kabel.

Bahti ::

poskusi upam,da bo pomagalo:)

Tom-Cat ::

Vendar tako kot ta zgornji xtreamer praktično nima nič novega, ni DTS downmixa.

xtreamer naj bi imel DTS downmix... tako kot tudi Asusova masina.
Sorry za off-topic.

andromedar ::

andromedar, hvala za info. Kakšen prenos pa dosežeš pri kopiranju iz PC na WD TV in nazaj branju iz njega?
Sicer pa sem sam že imel en poceni adapter, ki pa žal ne deluje. Prijavi se v sistem, na routerju se pojavi, sam se ne odziva.


Glede prenosov ne vem, nisem meril, ampak 720p filmi mi delajo gladko in brez problema. 1080p nisem probal, ker mi TV tega niti ne more prikazat. Prav tako nisem nič kopiral na WDTV. Gledam direktno iz strežnika, ki itak laufa 24/7.
Eh?

IVo ::

Ima mogoče kdo linke za vse tiste programe katere potrebuješ poleg tistega Popcorn converterja? MKV merge ne najdem nikjer...

kmetek ::

OldSkul ::

mene pa zanima tole. Tisti k mate prikloplen WDTV na Sony LCD recimo. Mate na voljo opcije kot so: zoom, 4:3 in podobno?
Na mojmu panny x10 imam te opcije na voljo. Pa sm mislu, da bodo zaklenjene!

Sprašujem zato, ker nameravam nabavt sat sprejemnik z hdmi in nočem ob gledanju SD ostat brez teh dodatnih opcij.

kmetek ::

jaz mam preko tv daljinca samo 4:3 in 16:9.

R O N I N ::

Jutri poiščem krajši USB kabel.


Ne samo krajši, ampak kvalitetnejši - debelejši. Če imaš disk, ki se napaja prek USBja je to pomembno.
««
21 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173210597 (54060) scipascapa
»

h.264/DVD/DivX player (strani: 1 2 3 444 45 46 47 )

Oddelek: Zvok in slika
2330255021 (69113) dope1337
»

WD TV Live HUB (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7821820 (15258) kamuee
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115085 (3258) Robert1
»

DVD Pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161934 (1776) boogie_xlr

Več podobnih tem