» »

Pralni stroj GORENJE KWA 50100 KORTING ?

Pralni stroj GORENJE KWA 50100 KORTING ?

kitewing ::

Zanima me, kaj menite o sledečem pralnem stroju:
http://www.ceneje.si/gorenje-pralni-str...
Meni karakteristike ne povedo nič. A bo zgrešen nakup?

tempoFlow ::

Če mene vprašaš je pri pralnih strojih enako kot pri vseh ostalih napravah - malo denarja, malo muzike.
Verjetno so zaradi cene uporabljeni slabši materiali, kar pa se pozna šele čez čas, ko se določeni deli obrabijo. Svetujem nakup vsaj malo dražjega, saj pralnega stroja načeloma ne kupuješ za eno leto ali dve.

Zgodovina sprememb…

Scarface ::

Premal obratov. In za tistih 5kg bi lahko bila globina 40cm... 60cm majo ponavad prostora za 7kg perila....
Been there, done that....

jan01 ::

Vse specifikacije so dobre, a na tem stroju je le napis gorenje, dobiš pa nekaj cenenega...

amda ::

Ta stroj ni kaj prida. Prijatelj ga je kupil za na vikend-imel ga je 6 mesecev, v 5 mesecu je imel prvo okvaro, katero so mu popravili v treh tednih! Poprvem pranju doma-na vikendu ista okvara. Zopet ga je dal popraviti-potem ga je prodal za 150 eur. Če ne veste je to pralni stroj slovenske-avstijske firme. Gorenje korting. Sedaj pa če Želite res dober pralni stoj kupite hoover vhds 6143 zd slim stane okoli 620 eur. To ppa je stroj ki je presegel vsa moa pričakovanja. Je skoraj nesliŠen, tudi pri centerfugi. Zamislite si da je najglasnejŠe pri stroju črpalka! Pa da se razumemo tudi ta ni glasna. Jaz ga imam sedaj Že en mesec in sem več kot zadovoljen z znjim. Prej sem imel aeg lavamat ki je star 14 let in ni bil nikoli na servisu razen krtačke na motorju so bile zamenjane pred 3 leti sedaj mi je prvič odpovedal leŽaj na bobnu in semering ker pa deli pridejo 150 eur sem se odločil za novega. Se pravi hooverja. Ta opere 6 kg perila je zelo enostaven za uporabo-naprimer bilo kakŠen program se nastavi takoj ispiŠe koliko obratov bo imela ceterfuga, na koliko stopinj bo pral in kako dolgo. Lahko pa Še to vse spemenimo navzdo-primer če mi je dal 1400 obratov jih lako zniŽam do 400. Enako pri teperaturi če mi da 90 lahko zmanjŠam na 60 ali na 40 ali 30. Jaz kot moŠki prej nikoli nisem pral, sedaj pa ker je tako enostavno. Pere pa več kod odlično in perilo je bolj mehko ter skoraj suho. Ima tudi nočno pranje takrat pa morate res dobro poluŠuŠati da kaj sliŠite, nima pa takrat centerfuge. Ima tudi zamik vklopa in Še nekaj dobrih lastnosti. Torej če Želite dober stroj je to hoover vhds 6143 zd slim, poskosite ga nebo vam Žal lep pozdrav.

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Če tega ne pišeš na prastarem vojaškem teleprinterju, bi kazalo uporabljati norme ( male črke ) in neko oblikovanje odstvakov, da se da stvar normalno brati.
Oči me bolijo od tega teksta.

Drugače pa specsi za un Gorenje so lahko sprejemljivi, če si sam in nimaš veliko perila, če te ne moti malo manj ožeto perilo in če nikoli ne pereš kaj drugega ( kaka deka itd).
Poglej si tudi programe, ki so na razpolago in variacije ( ali lahko podaljšaš ožemanje, ali lahko spremeniš obrate ožemanja itd itd).

Kar se kakovosti izdelave tiče, bi znalo biti res,d a je crap. Slišal sem da hvalijo Hoover, Candy in nemce, Gorenej je bolj tko.

Sam sem vzel Samsunga, ker ima direst drive- brezkrtačni motor, prišraufan direkt na boben- brez jermenic itd.
Ta motor je totalka neslišen. Težava je le v tem, da pretakanje vode še vedno slišiš, ravno tako premetavanje perila.
Kljub vsemu daleč pod nivojem slišnosti starega Gorenja.

Je pa fotr skritiziral Samsunga, ker da ima čudno nastavitev programov in da kao nima še izkušenj s pralnimi stroji.
No, jaz nisem imel težav.
On the journey of life, I chose the psycho path.

JanezC ::

Jaz ne priporočam Candija, stalne okvare (črpalka), menjava ležajev,
po menjavi zopet kmalu ropotanje in potreba po novem menjanju ležajev.
Sem se po 7 letih odločil za menjavo, ker sem na njem zapravil več
kakor pa če bi kupil nov stroj.
Nikoli več Candy. Novi niso vredni nič. Se spomnim starega Candyja,
smo vsi zrasli ob njem, pa nobenih okvar.

fosil ::

Korting NI Gorenje. Samo paše v skupino gorenje.
Torej je približno enako kot Dacia, ki paše v skupino Renault.

Se mi pa zdi, da si s takim zavajanjem Gorenje dela več škode kot koristi.
Tako je!

amda ::

Če tega ne pišeš na prastarem vojaškem teleprinterju, bi kazalo uporabljati norme ( male črke ) in neko oblikovanje odstvakov, da se da stvar normalno brati.
Oči me bolijo od tega teksta.

Drugače pa specsi za un Gorenje so lahko sprejemljivi, če si sam in nimaš veliko perila, če te ne moti malo manj ožeto perilo in če nikoli ne pereš kaj drugega ( kaka deka itd).
Poglej si tudi programe, ki so na razpolago in variacije ( ali lahko podaljšaš ožemanje, ali lahko spremeniš obrate ožemanja itd itd).

Kar se kakovosti izdelave tiče, bi znalo biti res,d a je crap. Slišal sem da hvalijo Hoover, Candy in nemce, Gorenej je bolj tko.

Sam sem vzel Samsunga, ker ima direst drive- brezkrtačni motor, prišraufan direkt na boben- brez jermenic itd.
Ta motor je totalka neslišen. Težava je le v tem, da pretakanje vode še vedno slišiš, ravno tako premetavanje perila.
Kljub vsemu daleč pod nivojem slišnosti starega Gorenja.

Je pa fotr skritiziral Samsunga, ker da ima čudno nastavitev programov in da kao nima še izkušenj s pralnimi stroji.
No, jaz nisem imel težav.


No Brane2 res bi lahko pisal z malimi črkami kot sedaj, a sem prvič pisal tekst pa sem mislil da, nebom mogel vsega napisati,v ta prostor.
Sem pa mnenja da gre vsakemu svoje-torej če že koga kritiziraš kako je kaj napisano,si poglej kako si ti napisal.
Jaz ki imam " stari vojaški teleplintar" vsaj pišem slovensko , za tebe nebi mogel reči.

Pa brez zamere kot sem rekel (vsakemu svoje).

Kar pa se SAMSUNGA tiče je pa res da imajo " direkt pogon brez jermena" imajo še celo keramični grelec , kateri ne potrebuje "kalgon".

Še eno vprašanje ali je ta tekst sedaj uredu?

karafeka ::

Ko že ravno o pralnih strojih...

Ima kdo izkušnje s pralnimi stroji na toplo vodo ?
Torej, da mu moraš dovajati že segreto vodo. Na tak način porabi manj elektrike za ogrevanje vode.
Kaj če normalnemu pralnemu stroju dovajaš toplo vodo ? Je pranje kaj slabše ?

amda ::

Korting NI Gorenje. Samo paše v skupino gorenje.
Torej je približno enako kot Dacia, ki paše v skupino Renault.

Se mi pa zdi, da si s takim zavajanjem Gorenje dela več škode kot koristi.



Hmm gdo pa pravi da je Korting Gorenje? Jaz sem samo rekel da, ta tip Pralni stroj GORENJE KWA 50100 KORTING
idelujejeo v Avstriji s sodelovanjem Gorenja.Pa ne samo tega ,še nekatere.


Kar pa se tiče zavajanja Gorenja je pa tako: Nekoč so bili ti stroji svoj čas odlični (mati ga je imela prvega 14 let pa je delal ok drugega tudi gorenje 12 let sedaj tretjega pravtako gorenje ,ta je star 2leti pa ima ogromne probleme. Verjeli ali ne skoaj vsake tri mesece servis, no sedaj ima 4 mesece mir je pa pričel zelo ropotati. Ker je garancija potekla ga ne bo več popravljala.Dokler bo delal potem pa novi.

Samo nikoli več gorenje. Sicer že ima novega in to Mile. Smo otroci kup skočili pa smo novega kupili.

Sedaj pa vas vprašam kje je tu zavajanje gorenja? Pišem iz lastnih iskušenj oziroma materinih, če pa mislite da, so kritike zavajanje se ne strinjam.!

Če bi bilo še več takšnih kritik bi se morda v gorenju zamislili in in kaj storili glede kvalitete.Bil bi že skrajni čas , saj tako si sami delajo škodo.
lep pozdrav

dzinks63 ::

Pri nas je pralni stroj Gorenje PS 663 BIO v stalnem pogonu že od 1970 leta in še vedno dela in pere odlično. Smo se odločili, da ga ne damo, dokler ne bo crknil. Do sedaj so bile menjane ene štiri gume, programator, ležaj, črpalka, neke cevke, mogoče še kakšna malenkost. Stroj je narejen po starem, je cel emajliran, rje nima nikjer. Ja včasih so res delali odlične stvari. Tudi naslednji stroj bo Gorenje, čeprav že v naprej vemo, da še pol toliko ne bo zdržal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

amda ::

Ta stroj ni kaj prida. Prijatelj ga je kupil za na vikend-imel ga je 6 mesecev, v 5 mesecu je imel prvo okvaro, katero so mu popravili v treh tednih! Poprvem pranju doma-na vikendu ista okvara. Zopet ga je dal popraviti-potem ga je prodal za 150 eur. Če ne veste je to pralni stroj slovenske-avstijske firme. Gorenje korting.

Sedaj pa če želite res dober pralni stoj kupite hoover vhds 6143 zd slim stane okoli 620 eur. To ppa je stroj ki je presegel vsa moa pričakovanja. Je skoraj nesliŠen, tudi pri centerfugi. Zamislite si da je najglasnejŠe pri stroju črpalka! Pa da se razumemo tudi ta ni glasna. Jaz ga imam sedaj Že en mesec in sem več kot zadovoljen z znjim.

Prej sem imel aeg lavamat ki je star 14 let in ni bil nikoli na servisu razen krtačke na motorju so bile zamenjane pred 3 leti sedaj mi je prvič odpovedal leŽaj na bobnu in semering ker pa deli pridejo 150 eur sem se odločil za novega.

Se pravi hooverja. Ta opere 6 kg perila je zelo enostaven za uporabo-naprimer bilo kakŠen program se nastavi takoj ispiŠe koliko obratov bo imela ceterfuga, na koliko stopinj bo pral in kako dolgo. Lahko pa še to vse spemenimo navzdo-primer če mi je dal 1400 obratov jih lako zniŽam do 400. Enako pri teperaturi če mi da 90 lahko zmanjŠam na 60 ali na 40 ali 30.

Jaz kot moŠki prej nikoli nisem pral, sedaj pa ker je tako enostavno. Pere pa več kod odlično in perilo je bolj mehko ter skoraj suho. Ima tudi nočno pranje takrat pa morate res dobro poluŠuŠati da kaj sliŠite, nima pa takrat centerfuge. Ima tudi zamik vklopa in še nekaj dobrih lastnosti.

Torej če Želite dober stroj je to hoover vhds 6143 zd slim, poskosite ga nebo vam Žal lep pozdrav.

amda ::

Ko že ravno o pralnih strojih...

Ima kdo izkušnje s pralnimi stroji na toplo vodo ?
Torej, da mu moraš dovajati že segreto vodo. Na tak način porabi manj elektrike za ogrevanje vode.
Kaj če normalnemu pralnemu stroju dovajaš toplo vodo ? Je pranje kaj slabše ?


Takole je to. V pralni stroj se lahko dovaja topla voda maksimalno 60 stopinj,(odvisno od stroja, glej navodila),kar je več lahko pride do poškodbe plastišnih delov, poplave ali še kakšne(recimo senzorji.termostat in podobno).

Zdaj pranje ni nič slabše ,je pa tole ,ko stroj pere s toplo vodo (vemo pa da je ispiranje samo s hladno)se poveča čas pranja, predvsem pa izpiranje,ponavadi izpira 1x sedaj bo vsaj 3x.

Torej če je gdo mislil da bo stem kaj prihranil, naj iračuna koliko ga bo stala napeljava tpole vode, pa še strošek daljšega pranja + dva ( ali več)dodatna izpiranja , bo vsak ugotovil da je celo na slabšem.To je preverjeno pri kolegu.

Seveda je pa odločitev vaša. JAZ TEGA NE PRIPOROČAM NIKOMUR!

Če pa gdo misli za POMIVALNI sroj je pa druga pesem.Tu pa se splača, preverjeno!

dottie ::

Pri nas smo čisto zaradi tehničnih razlogov vzeli Whirpool (Gorenjski stroj je pač širši in ne paše na predvideno mesto). Dela bp, tih je bolj kot Gorenje. Prej smo imeli pa Gorenje, stroj je bil star 18 let, ko je šel v pokoj, pa še to bolj zaradi tega, ker je začel hudo rjavet, kot pa zaradi tega, da ne bi več pral ok.
Vsekakor se ti splača malo dvignit proračun, sploh če misliš imet stroj veliko v uporabi. Poleg tega imajo vsi boljši stroji vgrajeno recimo lahko likanje (na kar bi jaz bila pozorna pri nakupu), saj lahko vsaj pri našem Whirpoolu povem, da recimo majic in puloverjev nikoli ne likamo, ker pač za to ni potrebe.
Še to: za vsako znamko se bo našel kdo, ki je mel z njo slabe izkušnje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: dottie ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
785185989 (2373) cortez
»

Kateri pralni stroj (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
358156158 (4410) IL_DIAVOLO
»

Nakup pralnega stroja BEKO (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5930402 (24924) anjabebler
»

Pralni stroj

Oddelek: Loža
488893 (5781) simnov
»

Kater pralni stroj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11064883 (49747) brinas

Več podobnih tem