» »

najmočnejši računalnik na svetu

najmočnejši računalnik na svetu

world ::

zanima me kolk moči manajbolš comp
mislim na ram,trdi disk,grafično,procesor in ceno

hvala

strictom ::

Misliš PC ali lahko tut super računalnik?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

world ::

oboje

d0rK ::

Roadrunner je najhitrejsi super racunalnik.

world ::

moj računalnik podatki:
procesor AMD AM2 X4 9850+
MS K9A2-NEO-F
trdi disk WD 500GB SATA2
DVD-RW ND7201S NEC labelIFI
PCI-E GF 9800GT 512MB

ohišje ATX z dodatnim ventilatorjem
napajalnik 580W,140mm ventilator
čitalec kartic,USB

če ma gdo bolšga naj se javi

lp

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

no, no. World in ostali, malo vec resnosti.

PrimozR ::

moj računalnik podatki:
procesor AMD AM2 X4 9850+
MS K9A2-NEO-F
trdi disk WD 500GB SATA2
DVD-RW ND7201S NEC labelIFI
PCI-E GF 9800GT 512MB

ohišje ATX z dodatnim ventilatorjem
napajalnik 580W,140mm ventilator
čitalec kartic,USB

če ma gdo bolšga naj se javi

lp


Daleč od najboljšega desktop PCja. Začneš lahko s SKulltrailom, dvema QX9775, dvakrat 4870 X2, diskovja pa lahko noter zabašeš precej. V SATA porte na plati 6 TB, dodaš pa lahko še 2 PCIe x8 RADI kartici in v skrajnem primeru dodaš še 32 diskov. RAMa pa verjetno zadeva prebavi tam okrog 16 GB.

Cena? Mislim da okrog 2500 € za procesorja in matično, okrog 300-400 € za eno grafično (x2), okrog 120 € za terabajten disk, mislim da nekje 1000 € za eno 16 portno Areco, popolnoma možno da tudi več (RAID kartica), 300 € za vsaj kilovaten napajlnik (raje več), ceno za RAM pa ne vem, pač poglej cene 4 gigabajtnih FB-DIMM palčk. V praksi pa je ta sistem komaj kaj hitrejši od enega normalnega Quada s 4870 Radeonom (odvisno seveda od uporabnika oz. uporabljanih aplikacij in, v primeru iger, velikosti monitorja). Vse skupaj za več moči lahko še naviješ (če si dober, procesorja na tam okrog 5 GHz, za grafi se mi pa sanja ne, kakšne rezultate se dosega s tekočim dušikom).

EDIT: world, kar se tiče igric, je od tvojega hitrejši vsak računalnik z 9800 GTX/GX2 oz. 4800 serijo Radeona, precej verjetno tudi z uporabo dual core procesorja... Diska imam še jaz več, ohišje pa tudi ni baš nešto. Celo dodaten ventilator ima!!!111oneoneleven (moj ima 2 dodatna in 2 na CPUju :P)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

c0dehunter ::

Storm botnet, le da ni "računalnik v enem kosu", ampak celo omrežje. Vsi najboljši se lahko skrijejo pred tem, če tako primerjamo. Seveda to ni korektno, ker ne moreš primerjat takih stvari, ampak vseeno...
Vsebuje okoli 200.000 računalnikov (če smo realni), nekatere ocene pristanejo celo na številu 2.000.000 okuženih računalnikov.

Si mogoče tudi ti del botneta?

Nikoli ne veš.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

WarpedGone ::

Če boste nabijali v prazno, gre tema pod ključ.
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Službeno računalo;

Z9 z ZOs sistemom,
32 procesorjev,
14T rama,
750Tb diskovja
Imamo 4 take mašine

The System z9-109 Model S54, with up to 54 processing units (PUs), is reportedly capable of performing approximately 18,660,000,000 core instructions per second.


Mislim da sta v sloveniji samo 2 mašini močnejši, vendar, lahko naše 4 združimo v cluster, v tem primeru pa po moje ni močnejše mašine pri nas na slovenskih tleh.

AtaStrudl ::

hmmm... bi pricakoval, da iz 54 procesorjev potegnes malo vec kot 18 GIPS? To bi bilo 345 MIPS na cpu, nekje na nivoju PCjev izpred 7 let?

Za soliter bi pa moralo zadoscat tudi 18 GIPS, seveda...

KaRkY ::

Kaj pa serija Blue Gene nebom trdil ampak kolko sem jaz slišal bi naj bili zelo pri vrhu.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

PrimozR ::

Kaj pa serija Blue Gene nebom trdil ampak kolko sem jaz slišal bi naj bili zelo pri vrhu.


Blue Gene in Blue Gene/L (/L je podvojen navaden, torej 2x več CPUjev, RAMa, itd.) sta bila svojčas gladko prva, a očitno ne več. Prvi je anmreč Road Runner, Blue Gene/L je drugi, običajni pa 3. Klik!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD na vrhu lestvice Top500

Oddelek: Novice / Procesorji
384428 (2791) ALT
»

IBM na vrhu lestvice Green500

Oddelek: Novice / Ostale najave
83749 (2641) jype
»

IBM podira rekorde

Oddelek: Novice / Diski
234145 (3534) BigWhale
»

IBM krepko presegel vse

Oddelek: Novice / Ostale najave
362696 (2696) darkolord
»

IBM-ov veliki posel

Oddelek: Novice / Ostale najave
72174 (2174) Thomas

Več podobnih tem