» »

Ubuntu 8.10 - Intrepid Ibex

Ubuntu 8.10 - Intrepid Ibex

zdobersek ::

Na uradni strani še čakajo, vendar so .iso slike že na voljo.


What is Ubuntu
Ubuntu 8.10 Desktop Edition
Ubuntu 8.10 RC - o sistemu, v končni verziji večjih sprememb ni
Intrepid Release Notes
Upgrading to Ubuntu 8.10
Intrepid Update FAQ

Poldi112 ::

In jaz bom še malo čakal, ker je v Kubuntu samo še KDE 4 in moja nvidia še ne dela ok tam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PaX_MaN ::

Sem hotel zlovdat preko srcalnih strežnikov napisanih na download strani, pa jih je (še) jako malo, ki imajo slike na sploh na voljo (bližnjih evropskih - Belgija, Srbija, Madžarska).

Spock83 ::

Meni vleče zadovoljivo z 700kB/s.

PS: Kaj bolje dela z Quadro grafično. Ubuntu ali Kubuntu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spock83 ()

zee ::

Ze downloadam via torrent in skrbim za sharanje...smejoc se v brk novemu KZ.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

BigWhale ::

Pravkar naredil upgrade iz kubuntu 8.0.4 in ppa KDE4 na kubuntu 8.10. Stvar je potekala brez tezav.

R33D3M33R ::

Razočarano preklinjam tiste, ki so delali alternate installer. Zadeva se obesi na ~80% in zahteva tole: http://www.mail-archive.com/ubuntu-bugs...
Vzrok je sources.list, ki ima kot edini source CD. CDja seveda ne morem izvreči, edino kar lahko naredim je, da se borim v predpotopnem terminalu ali rebootam. Po vnovičnem zagonu Recovery mode ponudi neke opcije, vendar je v bistvu neuporaben. Desktop CD namestitev dela, vendar grenak priokus ostaja. Aja, grafična ni podprta (GF 4200Ti), beta gonilnikov še nisem nameščal, nv driver pa dela zanimive artefakte.
Večjega kupa neuporabnega sranja kot je KNetworkManager še nisem videl (delal mi je le v verziji 7.04). Enostavno ignorira moje nastavitve. Na srečo se da preko ročnega urejanja konfiguracijskih datotek poštimati povezavo.
Kdesu ukaz ne dela več, so ga spremenili v kdesudo. Najbolj hecno je, da nekateri programi tega še ne vejo. Zakon!
Najbolj crappy verzija doslej. Malo me skrbi :|
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

arjan_t ::

kakšne probleme imaš z knetworkmanagerjem?
naj opozorim da v kubuntu-ju ne dela bluetooth

resno razmišljam o prestopu na kkašno distribucijo ki malo več časa posveti kde-ju ...

R33D3M33R ::

V knetworkmanagerju ne dela nič. Ignorira vse kar nastavim. Naj poudarim, da network applet v XFCE iste nastavitve lepo prebavi.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

arjan_t ::

kaj pa nastavljaš?
nastavitve za wireless si pri meni lepo zapomni

Zero One ::

Razočarano preklinjam tiste, ki so delali alternate installer. Zadeva se obesi na ~80% in zahteva tole: http://www.mail-archive.com/ubuntu-bugs...
Vzrok je sources.list, ki ima kot edini source CD. CDja seveda ne morem izvreči, edino kar lahko naredim je, da se borim v predpotopnem terminalu ali rebootam. Po vnovičnem zagonu Recovery mode ponudi neke opcije, vendar je v bistvu neuporaben. Desktop CD namestitev dela, vendar grenak priokus ostaja. Aja, grafična ni podprta (GF 4200Ti), beta gonilnikov še nisem nameščal, nv driver pa dela zanimive artefakte.
Večjega kupa neuporabnega sranja kot je KNetworkManager še nisem videl (delal mi je le v verziji 7.04). Enostavno ignorira moje nastavitve. Na srečo se da preko ročnega urejanja konfiguracijskih datotek poštimati povezavo.
Kdesu ukaz ne dela več, so ga spremenili v kdesudo. Najbolj hecno je, da nekateri programi tega še ne vejo. Zakon!
Najbolj crappy verzija doslej. Malo me skrbi :|


lol, kde

Ubuntu je pač primarno GNOME distro, in attention to detail v kubuntuju je temu primeren. Če ti ni všeč idi na Debian ali Mandrivo. ;)
printf(%s, "No statements? Why no... whoops");
//well if we can't make a statement, we should just leave a comment instead.

R33D3M33R ::

arjan_t: IP, gateway itd. Take preproste nastavitve. Gre pa za žično povezavo.
Zero One: KDE je KDE, ne glede na distribucijo ... ali ne? Nisem se nikoli poglabljal v to :)
(K)Ubuntu mi je všeč, ker dokaj redno nudijo nove pakete. Drugih distribucij pa niti ne poznam.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Jst ::

KNetworkManager meni še nikoli ni delal. Nikjer.

Edino v OpenSuse, v Yastu, nastavitve mrežne in wireless mrežne, delajo kot treba. Brez komplikacij, z vsemi potrebnimi opcijami, vse funkcionalno.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Stipex ::

Js sem imel nekaj časa Ubuntu in Kubuntu, moram reči da se je prvi obnesel precej bolje, očitno ni res vseeno kateri DWM uporabljaš na isti distribuciji Linuxa.

BigWhale ::

DWM? A ni to bolj Windows domena? :)

jype ::

arjan_t> naj opozorim da v kubuntu-ju ne dela bluetooth

Kako ne dela, če pa jaz normalno uporabljam že pol leta (na kubuntu 8.04, na 8.10 prenosnika še ne bom nadgradil)?

Sicer pa, če že morate imeti ubuntu, imejte Cthubuntu!

arjan_t ::

na kubuntu 8.10, če je tema o tem ne?

Ed004 ::

Imam na laptopu Ubuntu 8.10. vse dela bp. ne znam pa nastaviti brezžični širikopasovni internet od Simobila. Na winsih dela bp. tu pa ne znam kaj in kako narediti. ko vtaknem USB za povezavo z netom, ne morem ničesar narediti, ker so vse .exe datoteke. tudi z wine ne gre :-(

any idea?

tnx.

lp, edo

jype ::

Ed004> ko vtaknem USB za povezavo z netom, ne morem ničesar narediti, ker so vse .exe datoteke. tudi z wine ne gre :-(

Google te bo rešil, če se boš malo potrudil. Žal se podrobnosti ne spominjam več, ampak ta modem se USB busu predstavi kot cd-rom pogon, na katerem so gonilniki. Gonilnik za Linux moraš najti, prevesti in naložiti ročno (v Ubuntu mislim da je že spakiran v multiverse).

arjan_t> na kubuntu 8.10, če je tema o tem ne?

Ravnokar nadgradil eno mašino in vsaj
Bus 001 Device 009: ID 0a12:0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd Bluetooth Dongle (HCI mode)
deluje kot je treba (lahko normalno browsam po telefonu, na primer).

arjan_t ::

kaj pa uporabljaš za bluetooth?

broken naj bi bili programi ki uporabljajo solid (kbluetooth4)

jype ::

arjan_t> broken naj bi bili programi ki uporabljajo solid (kbluetooth4)

Aha, v tem je catch!

Še sreča da ne bom nadgradil prenosnika (ki pa je praktično stock install in bi ziher crknil).

Ed004 ::

super, hvala za nasvet, se bom potrudil urediti zadevo 8-)

lp

R33D3M33R ::

Evo, moj knetworkmanager bug je confirmed bug: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

R33D3M33R ::

Ok, mam poln kufer vsega (niti K3B ne dela kot bi mogel). Jutri leti 8.10 dol, namestil bom Hardya in obdržal do oktobra 2009, ko se konča support.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Poldi112 ::

Ne rabiš ga imeti do konca supporta, samo par mesecev počakaj da popravijo glavne stvari. Isto je bilo pri 8.04. Malo jih heca ta polletni cikel izdajanja, in potem imajo porodne težave.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

R33D3M33R ::

Hja, Kubuntu 8.04.1 mi dela lepo, čeprav je smešno, da alternate installer ne omogoča namestitve command line system (Hm ;((). Bomo videli kako bo z 9.04. Sem pa mimogrede poskusil z Debianom, ki ima super namestilnik. Sploh ne vem zakaj v (K)Ubuntuju ni na voljo expert installerja kot je v Debianu.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

mtosev ::

1 CDs requested on 2008-10-30. 1 CDs were approved and sent to the shipping company 1 hour ago. Please note requests usually take from 4 to 6 weeks to deliver, depending on the country of shipping.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RedStar ::

Hehe ja kar tako bo nekako držalo. Moji CDji so do sedaj vedno prispeli v takšnem roku. Enkrat šelo po 7 tednih :). Se ne pritožujem ker je zastonj.

jukoz ::

Dejta mi vidva kekca (mtosev, RedStar) neki odgovort: a mata res tolk počasen net da si tut preko torrenta ne morta zdownloadat ta 1 CD?
Ker te CDji so načeloma namenjeni tistim ki ne morejo prit drugače do Ubuntuja kot da ga dobijo na CDju.

Mislm, kle se ena firma trudi in dela dober sistem, pol pa ma take krvosese kot sta vidva na svojih plečih. Čist v brezveze.

alessio2 ::

Dejta mi vidva kekca (mtosev, RedStar) neki odgovort: a mata res tolk počasen net da si tut preko torrenta ne morta zdownloadat ta 1 CD?
Ker te CDji so načeloma namenjeni tistim ki ne morejo prit drugače do Ubuntuja kot da ga dobijo na CDju.

Mislm, kle se ena firma trudi in dela dober sistem, pol pa ma take krvosese kot sta vidva na svojih plečih. Čist v brezveze.

Verjamem, da so si že zdownloadali novo verzijo saj se jim ne bi dalo čakati mesec ali dva da pride po pošti.
Bi pa vseeno radi imeli original, da jim krasi polico...
Pa še zastonj je ;)

P.S. Jaz ne bom naročil, ker itak čez kako leto ali dve začne tale CD samo gužvo delat na polici ;)

mtosev ::

Dejta mi vidva kekca (mtosev, RedStar) neki odgovort: a mata res tolk počasen net da si tut preko torrenta ne morta zdownloadat ta 1 CD?
Ker te CDji so načeloma namenjeni tistim ki ne morejo prit drugače do Ubuntuja kot da ga dobijo na CDju.

Mislm, kle se ena firma trudi in dela dober sistem, pol pa ma take krvosese kot sta vidva na svojih plečih. Čist v brezveze.

zakaj bi burnal ce ne rabim?

drugace mam 15/1,5 neta.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

R33D3M33R ::

Aha, torej boš imel CD le na polici? 8-O
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

mtosev ::

Aha, torej boš imel CD le na polici? 8-O

ne. pressed mediji rulez.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jukoz ::

Pol tut vse flajerje in reklame ki ti jih dajo lepo shraniš?
Upam da jih pol ko začnejo gnit vsaj kot kompost uporabiš in gojiš kako zelenjavo gor.
Ne vem sicer kdaj zgnije CD...

dela ::

Mogoče bo pa zbirka originalnih starih ubuntu zgoščenk nekoč dosegla vrtoglavo ceno.

RedStar ::

jukoz a misliš, da si zabaven, če žališ preko interneta.

To je moja stvar zakaj si jaz to naročam preko pošte. Nisem nikjer omenil, da si pred tem ne downloadam, za tvojo informacijo 8.10 laufa na moji mašini že kar nekaj časa, ko je še bilo v beti.

Če bi se rad kregal in si izmenjeval žaljivke lahko to storiva na štiri oči.

Bergi ::

Za tiste ki ne znajo brat uradne strani (Kubuntu):

Known Issues

There are several known bugs that users may run into with Kubuntu 8.10. We have documented them here for your convenience along with any known workarounds, if available.

* Can not login after upgrade from Kubuntu 8.04 KDE 4 Remix. After an upgrade from Kubuntu 8.04 KDE 4 Remix, logging in will return directory to the login screen again. The x-session-manager alternative link is not correctly updated. Select "KDE" from the Session Menu before logging in and fix it with update-alternatives --set x-session-manager /usr/bin/startkde. (Bug 287488).
* Upgrades from KDE3 where the user manually set the icon theme once upon a time can have really... funky icons. Workaround is to set the Oxygen theme explicitly from System Settings. (Bug 289174)
* KNetworkManager does not recognise static IP connections at this time. This issue only occurs for some, and not all. (Bug 280762)
* External monitors on a laptop blink on and off. This issue only occurs for some, and not all. This blog post describes a workaround. (Bug 278471)


Tko da, ja. Stvari niso popolne, jebiga. Wireless se na mojem laptopu vkljuci sele po restartu (nevem zakaj, se nism uspel prit do konca tega), Plasmoidi pogosto crashajo, ce se prevec igras z njimi, adept-notifyer vedno tezi, da je na voljo 9 updatov, ceprav le-teh ni itd..

Tko pac je, ene reci postajajo vse bolj clickable in windows-like (tudi na podrocju crashanja)

jukoz ::

>>jukoz a misliš, da si zabaven, če žališ preko interneta.
Ne, jst VEM da sem zabaven. Tudi če ne žalim. Pa tudi če ne žalim preko interneta.
Sicer pa ni bil namen mojega posta kogarkoli žali. Samo povdaril sem neracionalno, bomo rekli kar škodljivo delovanje posameznikov.

Ti bom pojasnil: brez potrebe naročaš CDje. S tiskom teh CDjev so povezani določeni stroški. Podjetje ima s tem torej nepotrebne stroške.
Te CDje pa v osnovi namenja ljudem, kateri nimajo širokopasovnega dostopa do interneta. In če želijo uporabljati Ubuntu, ga morajo pač naročiti po pošti. S tem da ti brez potrebe naročaš, onemogočiš nekomu da bi dobil ta CD. Oz, podjetju povzročaš nepotrebne stroške zaradi dodatnega, odvečnega tiska.

No, ker pa vem da mojega humorja pač ne boš razumel, ti bom pojasnil namen mojega posta:
Namen je, da se zamisliš(te) nad kopičenjem blaga, za katerega veš, da ga ne potrebuješ, nekomu drugemu bi pa lahko prišel prav.
Temu se reče pohlep. Sicer pa, že tvoj odgovor na moj post pove vse. Ker se čutiš užaljenega pomeni da se zavedaš, da ne delaš prav in tega ne boš počel naprej.

mtosev ::

pohlep? loool

free for all je. vsak lahko naroc tudi Gates.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bsslo ::

Sigurno ima kak junak Dell notebook z ati x1400 graficno kartico in 1390 wi-fi kartico, ki si je ze nalozil 8.10 (ali 8.04) gor. Kako kaj dela instalacija out of box?

moowy123 ::

Ati grafična ti bo delala ko bos namestil restricted driverje, kar se pa tice wifi kartice, bi pa tudi mogla delat z restricte driverji ( te ze avtomatsko obvesti ko gres na net zanje ). Meni dela cist fajn 1505-wifi kartica od dela

Poldi112 ::

>free for all je. vsak lahko naroc tudi Gates.

A pride v škatlici? Ker cd-ja sicer ne rabim, mi je pa zmanjkalo škatlic.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

v kartonski pa se 15 ubuntu nalepk.:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Jst ::

Meni pa lani niso dostavili CDja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

šernk ::

v kartonski pa se 15 ubuntu nalepk.:D



obujam nekoliko staro temo...vendar iščem ubuntu nalepke. še vedno pridejo poleg CDja in je tudi poštnina popolnoma brezplačna?

zanima me pa tudi kako zgledajo te nalepke ki pridejo zraven :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mtosev ::

v kartonski pa se 15 ubuntu nalepk.:D



obujam nekoliko staro temo...vendar iščem ubuntu nalepke. še vedno pridejo poleg CDja in je tudi poštnina popolnoma brezplačna?

zanima me pa tudi kako zgledajo te nalepke ki pridejo zraven :)

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

šernk ::

heh to je bilo pa hitro :P

tnx za sliko, pa si dobil vse popolnoma brezplačno ali je treba plačat poštnino?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mtosev ::

vse je free;) tud postnina
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

Zadevo sn tut sam naročil,upam da pride :)
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian bo odslej izhajal na dve leti

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
393642 (2405) Poldi112
»

Xp vs Kubuntu

Oddelek: Operacijski sistemi
352166 (1273) Blinder
»

Kateri OS uporabljate in zakaj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
796881 (4795) opeter
»

Izšel je Ubuntu 8.10 - Intrepid Ibex (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
659315 (6372) McMallar
»

[Kubuntu] Minimalna namestitev

Oddelek: Operacijski sistemi
101448 (1139) R33D3M33R

Več podobnih tem