» »

Nokia 5800 XpressMusic

Nokia 5800 XpressMusic

««
15 / 81
»»

Bor H ::

To je sm od mobitela in nimaš kake realne šanse tole pogruntat, edino kar lahk nardiš je da na hitr pokličeš in prekineš in ti bo pojkazal.

Galaxy: 1. men so ful požrl maili, lahko pa preverš prek PCja; 2. kukr je reku Lukeatluke, brskalnik je dokaj počasn oz. neoptimiziran, probej opero mini in upaj na naslednje update, začasno pa lahk flash izklopš v nastavitvah pa bi mogl mal pomagat

Mumi ::

Simobilovo Nokio 5800 še vedno se ne da posodbit :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mumi ()

Bor H ::

kako je zdj s tem, two months and counting?

meho18 ::

Simobilovo Nokio 5800 še vedno se ne da posodbit :(

a si prbu tud preko PC-ja?

Kla_Man ::

Rad bi si inštaliral naslednjo temo:
http://dailymobile.se/forum/index.php/t...
vendar je unsigned in jo moram podpisat ali kaj na tej spletni strani:
https://www.symbiansigned.com/app/page

Zanima me, kako naj to naredim, saj preprosto ne znam. :|

Prosim, naj mi nekdo razloži...

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kla_Man ()

martincek1 ::

https://www.symbiansigned.com/app/page/...

Izpolneš IMEI, Aplication in email, select all, prepišeš črke, I agree, Send
--------

Potem bi ti mogl vržt vn .sis datoteko, ubistvu podpisana točn za tvoj telefon, da jo lahko naložiš ;)

PS: jst tega nisem delal, samo kokr gledam je skor zihr tko...

lp

Mumi ::

Simobilovo Nokio 5800 še vedno se ne da posodbit :(

a si prbu tud preko PC-ja?

Prek PC-ja sem probal:(

Kla_Man ::

https://www.symbiansigned.com/app/page/...

Izpolneš IMEI, Aplication in email, select all, prepišeš črke, I agree, Send
--------

Potem bi ti mogl vržt vn .sis datoteko, ubistvu podpisana točn za tvoj telefon, da jo lahko naložiš ;)

PS: jst tega nisem delal, samo kokr gledam je skor zihr tko...

lp


Najlepša ti hvala, odlično deluje! Priporočam tole temo, ker je res lepa :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kla_Man ()

topir ::

A lahk prosim en napiše vredu kako se updajta če maš simobilov telefon


LINK


jaz sem naredo vse po linku pa še vedno ne gre :(. (simobil)

MTB ::

To je sm od mobitela in nimaš kake realne šanse tole pogruntat, edino kar lahk nardiš je da na hitr pokličeš in prekineš in ti bo pojkazal.

No, sem pogruntal da se da z iskanje, izbira ljudje, potem pa vpišeš telefonsko. Težava je edino v tem, da se mora celotna številka ujemat z vpisom, se pravi če imam nekoga pod +38612345678, moram točno to številko vpisati v iskalnik. Ne potegne * kot pri windowsih, da išče samo del. Je mogoče kak drug znak?

delfinus ::

Sam sem uspel preko vikenda usposobit SymSmb. Telefoncic dela potem kot server. Das jo preko WLAN v mrezo in preko XBOX, ki je tudi v mrezi lahko poslusas npr Mp3je ki jih imas gor, ali pa gledas film, ki je na telefonu. Uporabno, ce zelis kake dokumente muvnit na hitro na telefon ali z njega. Za sam prenos velikih fajlov pa ni najbolj primerno. Gre pocasi.

lp, D.

topir ::

Sam sem uspel preko vikenda usposobit SymSmb.


KAKO PA, MEN NI ŠLO. Dej mi prosim napiš tu al pa na mail prito69@gmail.com hvala

lp

Kla_Man ::

Pri dodajanju kakšnih aplikacij, ki očitno (še) niso podprte s strani Nokie, mi je že večkrat napisalo sledeče:

''Aplikacija ni vredna zaupanja in lahko škoduje telefonu'', oz.
''Uporaba je namenjena le razvijanju aplikacije. Nadaljevanje namestitve lahko v vaši napravi povzroči resne težave. Ali želite nadaljevati?''

Zanima me, ali lahko to resno škoduje aparatu? Si vi vseeno inštalirate, kjub tem opozorilom? Sam imam trenutno eno res odlično temo na telefonu, kljub opozorilu, pa tudi kakšno aplikacijo imam, kljub temu...

Je to res škodljivo, čeprav so vse aplikacije povlečene iz uradnih spletnih strani?

Kako vi gledate na to? Se je komu že kaj pokvarilo zaradi tega? Kaj svetujete?

Lukeatluke ::

To je tako kot tisto "for safe removing your usb device click 'stop' and then remove your memory device".

Jaz se takim stvarem že 2 leti smejem ;)

Bor H ::

Ta opozorila so bolj ranga opozoril raznih firefoxov in IEjev, če res želiš zagnat exe file (ja ja, lahk tut kera druga končnica če nisi na winsih...). To se zna zgodit tut če od nokije kej potegneš. Pomoje lahko največ kar se zgodi to da boš mogu narest restore. Tko da če boš inštaliru kej res sumljivega nared prej backup.

MTB: hm, jst mam vse s +386 spredi vpisane tko da ti ne morm pomagat, lahk ti edin predlagam PC suit in pol ure birokracije, da maš pol za vedno mir :)

dadojc ::

Ja mam sam eno vprašnje in sicer glede Garmina. Sam sm ga z mnogo muke nekak le inštaliral. Sicer je postopek zelo preprost, sam po moji krivdi, sem storu napako in pol se je zavlek, sam pustmo to=).

Uglavnm nek prje sm prebrau, da če maš telefon postavlen vodoravno ti vn Garmina meče, če ga maš pa pokončno pa ne. Zej to se dogaja tut men, sam me zanima a je kdo slučajn rešu to, al ga je treba pač met vodoravno?

e-marko ::

To se dogaja meni, ja. Rešitve nisem našel, upam na novejšo verzijo Garmina, ki bo to odpravila.

LP

P.S.: Zunaj je verzija Garmin.City.Navigator.Europe.NT.v2010.Update, če je kdo spregledal in potrebuje.
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

urosko ::

A lahk prosim en napiše vredu kako se updajta če maš simobilov telefon

Telefon odneseš do telereya pa ti ga nadgradijo v verzijo 2.pa še neki, pol pa ne moreš inštalirati nobene aplikacije več povsod piše CERTIFIKAT POTEKEL !!!
Ali ima kdo zdravilo za to napako - na uradnem servisu se gladko izmikajo :)

Lukeatluke ::

A lahk prosim en napiše vredu kako se updajta če maš simobilov telefon

Telefon odneseš do telereya pa ti ga nadgradijo v verzijo 2.pa še neki, pol pa ne moreš inštalirati nobene aplikacije več povsod piše CERTIFIKAT POTEKEL !!!
Ali ima kdo zdravilo za to napako - na uradnem servisu se gladko izmikajo :)

Si ti odnesel na Teleray ali si samo podal možnost?

Za certifikate si pa poglej eno stran nazaj za link.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

Vprašanje za GarminaXT. A vam pod Manage my data -> map sets izpiše?
- Worldwide roads base map
- Detailed maps Built-in maps (in ta notri vsebuje samo Adriarute ali pa samo City navigator 2009???)

Meni vedno nanipiše samo tisto, ki se imenuje gmapprom.img, tiste, ki se pa imenuje gmapsup.img pa ne. Če pa samo (na telefonu) preimenujem datoteke, pa se zadeva obrne. Nikakor mi pa ne napiše obeh. Kako naj vem, da imam potem obe karti nameščeni?

dadojc ::

Zdravo imam še eno vprašanje. Dol sm si potegnu tale MSN Live in pač ko se vpišem notr mi napiše da me ne more povezat notr, pa me zanima če kdo mogoče ve zakaj ne? Sem pa Simobilov naročnik.

Pa tut ostali od Simobila zanima me če se lahko vpišete na Facebook prek tiste aplikacije, ki vam je naložena že na telefonu. Jaz se namreč ne morem. Če pa vpišem spletno stran m.facebook ali pa če grem na običajni facebook me pa normalno vpiše. Ve morda kdo kakšen odgovor...

maresan ::

Zdravo imam še eno vprašanje. Dol sm si potegnu tale MSN Live in pač ko se vpišem notr mi napiše da me ne more povezat notr, pa me zanima če kdo mogoče ve zakaj ne? Sem pa Simobilov naročnik.

S temle MSN live so že lep čas kr eni problemi. Sam uporabljam za msn chat kr aplikacijo fring. Obstaja pa še cel kup podobnih aplikacij, ki omogočajo uporabo msn računa.

A lahk prosim en napiše vredu kako se updajta če maš simobilov telefon
Telefon odneseš do telereya pa ti ga nadgradijo v verzijo 2.pa še neki, pol pa ne moreš inštalirati nobene aplikacije več povsod piše CERTIFIKAT POTEKEL !!!
Ali ima kdo zdravilo za to napako - na uradnem servisu se gladko izmikajo :)

Tudi za tole CERTIFIKAT POTEKEL obstaja rešitev. Tukaj je link do nokia support foruma Upam, da ti angleščina ni problem :D

Nokia 5800 Rulz! Še posebej po zadnji nadgradnji :D

e-marko ::

Vprašanje za GarminaXT. A vam pod Manage my data -> map sets izpiše?
- Worldwide roads base map
- Detailed maps Built-in maps (in ta notri vsebuje samo Adriarute ali pa samo City navigator 2009???)

Meni vedno nanipiše samo tisto, ki se imenuje gmapprom.img, tiste, ki se pa imenuje gmapsup.img pa ne. Če pa samo (na telefonu) preimenujem datoteke, pa se zadeva obrne. Nikakor mi pa ne napiše obeh. Kako naj vem, da imam potem obe karti nameščeni?


Glej takole imam jaz.
Uredi Moji podatki-->Kompleti zemljevidov in tam imam Podrobni zemljevidi E:\GARMIN. Spodaj desno pa MapSouce, ki ga lahko izberem in mi pokaže CN Europe NT 20010.10 in AdriaROUTE 2.20, pred obema je kljukica.
Če tam prej kliknem na Podrobni zemljevidi E:\GARMIN pa dobim CN Europe NT 210.10; AdriaROUTE 2.20 in še ime teh map, ki sem ga določil tem mapam preden sem jih prenesel iz MapSourca na telefon (v mojem primeru MOJE MAPE 1) in še čisto spdaj mi pokaže pot in velikost map (144,4 MB).
To je to.
Seveda pa sem vse karte naenkrat prenesel iz MapSourca in nisem nič posebej prenašal in kakorkoli preimenoval nobenih *.img datotek na telefonu.
Pri instalaciji Garmina tudi nisem instaliral GarminMobileXTFreeBasemap_4xxxx, ker je baje tako nepotrebno.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Kla_Man ::

Zadnja nadgradnja je 20.00.12 al neki podobnga kajne? Ali je mogoče že kakšna nova spet?

Naša Nokia je očitno zelo popularna, opazil sem jo že v dveh videospotih za dva res dobra in znana komada, linka:

(bolj na začetku spota)

(pri 1:45)

Se opravičujem za malo slabši kvaliteti, boljših nisem našel... Če boste pozorni boste v videospotih z lahkoto našli našo Nokio. Drugače pa MTV, kjer se non stop vrtita... 8-) :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kla_Man ()

topir ::

meni še vedno ne gre updatat tel. (simobil) naredu vse po linku pa ne gre :(
Ko ga updatam mi napiše "za vaš telefon ni na voljo programskih posodobitev"
dejte mi pomagat no ko bom znoro zravn, ko vidim da eni v izi to naredite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: topir ()

mitkos ::

Ja mam sam eno vprašnje in sicer glede Garmina. Sam sm ga z mnogo muke nekak le inštaliral. Sicer je postopek zelo preprost, sam po moji krivdi, sem storu napako in pol se je zavlek, sam pustmo to=).

Uglavnm nek prje sm prebrau, da če maš telefon postavlen vodoravno ti vn Garmina meče, če ga maš pa pokončno pa ne. Zej to se dogaja tut men, sam me zanima a je kdo slučajn rešu to, al ga je treba pač met vodoravno?


Tole da je vn metalo iz Garmina se je tudi meni dogajalo, čeprav ko sem ga inštaliral je delalo ok. Potem pa sem malo ostalih aplikacij nalagal, pa brisal in mi je Garmina ko sem ga res rabil vn metalo, toda le med navigacijo drugače je delal OK. Meni je pomagalo, da sem ko preverjaš za posodobitve telefona preko PC in ko ne najde nič sem dal naj ponovno naloži tazadnjo verzijo.

DamijanD ::

Kar se garmina tiče sem sam zafrknil prva dodatna mapa mora imeti ime gmapsupP.img in ne gmapsup.img :)

e-marko ::


Tole da je vn metalo iz Garmina se je tudi meni dogajalo, čeprav ko sem ga inštaliral je delalo ok. Potem pa sem malo ostalih aplikacij nalagal, pa brisal in mi je Garmina ko sem ga res rabil vn metalo, toda le med navigacijo drugače je delal OK. Meni je pomagalo, da sem ko preverjaš za posodobitve telefona preko PC in ko ne najde nič sem dal naj ponovno naloži tazadnjo verzijo.


Pa po tej ponovni posodobitvi moraš nato ponovno vse aplikacije in s tem tudi Garmina na novo naložiti?

LP
...somebody, somewhere...

toro69 ::

Evo, dobil nokio in garmin xt mi najde satelite v par sekundah. Nevem pa če garmin podpira a-gps.

Drugače je tu en zanjimiv "emulator" http://www.scummvm.org/

Bellzmet ::

Uporablja tisto, kar imaš nastavljeno v nastavitvah telefona. Se pravi tudi A-GPS, če je označen.

Še moje prve izkušnje glede navigacije z Garminom. Vožnja cca. pol ure po Ljubljani, namerno napačno zavijanje, a je zadeva takoj preračunala novo pot. Niti enkrat se teta ni zmotila, res delalo popolnoma brez problema. A-GPS izključen, a satelite najde hitro. Naslednji teden grem v tujino in takrat bo prava preizkušnja.

lp

bosslipxx ::

Ali vam gre pri pisanju naslova v Garmin izbirati dodatek hišne št. ala 10/A. Jaz lahko vpišem samo št. brez črke.

Plus tega dosti št. sploh ne morem izbrati. Primer: iščem hišno št. Loka št. 10 na koncu ko vpišem naslov in št. mi ponudi samo Loka 6, 16, 23 (na pamet pišem št.), in vseh sploh ni mogoče izbrati. Pomanjkljiva karta mogoče?

Zgodovina sprememb…

westeren ::

Glej, jaz sem naložil si gor najnovejši Garmin 5.00.40 iz dne 11.03.2009.
Mape mam naložene adria topo 2.11, katero raje izklopim, ker čene te vodi kar nekam,
potem mam adria route 2.20 in city navigator europe 2009. (vse skupaj za cca. 2 GB)
Ko si izberem destinacijo lepo vpišem naslov in ko je hišna številka se mi prikaže numerična tipkovnica, tako da mi brez problema vse deluje super.

Garmin pa mi dela super, brez problemov, ko ga prižgem pa v sekundi že prikaže lokacijo.

DamijanD ::

Danes preverjal garmina iz Lj proti Žirem. Ko je delal, je delal vredu - se mi je pa kar nekajkrat sesu (govor je delal, grafike pa ni bilo). Je pa res, da sem telefon premikal, klikal med različmi pogledi (opis poti, trenutne hitrosti,...) in imam občutek, da ga je to mučilo...

Mi pa Garmin tudi crkne (oz. rata neodziven), če samo pregledujem karto in zelo oddaljim pogled (zoom out).

dadojc ::

DamijanD ja to se tut men dogaja ja, tko da skoz ko sm v Garminu ga res počasi uporablam, da mu ne morim preveč.

Vrjamem pa, da po posodbitvi telefona to bolj dela, vsaj tako računam; pa še nekaj. A mi lah kdo pove koliko nej bi zdržala baterija. Če ne uporabljam res nič, niti glasbe, pač kličem povprečno pa smsi povprečno pa kdaj pa kdaj net. Men ob tem zdrži kakšne tri dni, dobr res pa je, da sm neki malga Garmina meu tut ukloplenga...

dadojc ::

Pa še neki, kok cajta traje posodobitev, zele mam tri črtice od sedmih pa me zanima je to dost??? Pa še neki, glede unga LINKA, un pru program se ne da dol potegn, ker nč ne najde sploh...

dadojc ::

Hmmm pa še neki, moj NOD mi je zaznou ko sm hgotu potegnt un drug program, da gre za virus. Tko da doklr mi en sto posto ne pove, da je tole varno (vsaj za komp, če že ne za mobi) se ne mislm s temu igrt, ni to mal denarja use skupej...

martincek1 ::

dadojc ja prkluč na napajanje zravn pa je... :) pa bo ql tud č bo cel dan delal

glede unga LINKA? lahko bi vsaj povedu kerga linka da ne iščemo po forumu...
greš v PCsuite in slediš navodilom, to je vse. itak pa je to nardil že nekej sto tisoč ljudi, tko da .. :D

aja.. pa drugič uredi post, ne pa da 3 zaporedp išeš ;)

Zgodovina sprememb…

Lukeatluke ::

Datoteke so vse ok, samo ker so pač samozagonske in nepodpisane je problem.

roli ::

Jaz sem danes postal lastnik tele nokije. Moram rečt, da je prvi vtis nad pričakovanji. Glede na to, da sem že lastnik ipod toucha od enega Symbiana in nokie nisem pričakoval kaj dosti. Ampak deluje dokaj hitro, fotoaparat je dober, vmesnik hiter (dokaj)... Namestil sem si garmina, ki zaenkrat v hiši tako deluje OK kako bo pa v resnici bomo pa še videli. Na živce mi gre predvsem kvaliteta izdelave (ki je nekje v riti) - zgoraj desno je en velik čriček (pa vidim, da nisem edini z njim) katerega sem sicer odpravil z kapljico sekundnega lepila (drugače bi mi požrl živce). PRav tako so pri nokiji eni idioti, ker dajo USB kabel dolg par centi.

Sedaj bi rabil samo kak seznam dobrih in obveznih aplikacij (ter kje jih dibutu - če so seveda brezplačne). Glede na to, da je smartphone verjetno ne bi bilo problematično kaj najti?
http://www.r00li.com

Shad0wM4n ::

Keyser Soze ::

Prav tako so pri nokiji eni idioti, ker dajo USB kabel dolg par centi.

Ja hvala bogu, da je tako. Če rabiš daljšega pa pač kupiš podaljšek.
Menda ne telefoniraš po bajti z priključenim USB kablom?
OM, F, G!

baker ::

Meni pa vsake tok časa nehata delati fotoaparat in kamera (vse je črno) in morm potem ugasnit in prižgat telefon. Ma še kdo ta problem?

roli ::

Prav tako so pri nokiji eni idioti, ker dajo USB kabel dolg par centi.

Ja hvala bogu, da je tako. Če rabiš daljšega pa pač kupiš podaljšek.
Menda ne telefoniraš po bajti z priključenim USB kablom?

Ne samo imam pa en računalnik, ki ima sprednje USB porte pri strani in potem visi mobitel na kablu.

Sicer sem pa danes testiral garmina - jajca2! Hujše zadeve še ne. Imel sem prej iGo 2008 na dlančniku in je vsaj tako dokaj normalno deloval. Ta idiot bi te pa peljal nazaj pa nazaj pa nazaj po enih jebovcih in teži z polkrožnim obračanjem. ČEprav si ga namerno ignoriral (trikrat) in hočeš jiti po bolj glavni in hitrejši cesti. Ampak ne on po eni cesti tam med ulicami - ker je kao hitrejša. Pogrešam možnost naj bodo glavne ceste prednostne! Ker trije načini hitro, najkrajše in zračna linija nimajo tistega kar rabiš. Da ne omenjam, da od nekod pričara kar neke skrivnostne ceste, ki jih nikoli ni bilo. Tako, da sem s tega vidika zelo razočaran.
http://www.r00li.com

Lukeatluke ::

Kaj je sedaj z Garminom, dober ali slab? Zakaj?

V torek nabavim telefon, pa ne želim da ga bom imel 1 leto zaradi prevelike želje.

e-marko ::

Meni je garmin dokaj kul ampak nisem imel druge navigacije do sedaj tako da...
Tule mi ni čisto jasno pri garminu pri nastavitvah usmerjanja. Kaj naj izberem, da me bo obdržal na glavni cesti in ne bo izbiral neke stranske? Hitrejši čas, krajša razdalja ali zračna črta? Potem pa je še možnost nastavitev izogibanja... Če tam obkljukam neko opcijo (npr. stranske ceste in glavne ceste, kaj to pomeni?? Da se tem cestam izogne ali ravno obratno? Ker nisem opazil sprememb. Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: e-marko ()

Bellzmet ::

Čakte zdej mal. V navezi s telefonom lahko govorite o Garminu samo glede tega kako odziven je sam program med browsanjem in ali najde satelite ter med vožnjo obdrži dober signal, da je možno dobro vodenje.

Če vas pa vodi po stranskih cestah oz. po neoptimalni routi pa to nima nobene veze s telefonom ampak s programsko opremo/kartami od Garmina.

lp

roli ::

Ja no samo, ker se že govori tudi o temu!

Sem pa opazil, da rad malo zašteka sem in tja!
http://www.r00li.com

e-marko ::

Sem bolj tako mimogrede vprašal in upal na odgovor. Res, da ni ravno on topic, se strinjam.
Glede nastavitev izogibanja me še vedno zanima...

Sem pa včeraj za hec ponovno naložil zadnji fw na telefon in upal, da bo kaj boljše glede sesuvanja garmina. Mitkos je namreč nekaj višje napisal, da bi naj pomagalo. No, meni ni. Ko obrnem v landscape položaj kaj kmalu ripne. Portrait je ok.

LP
...somebody, somewhere...

DamijanD ::

DamijanD ja to se tut men dogaja ja, tko da skoz ko sm v Garminu ga res počasi uporablam, da mu ne morim preveč.
...


Danes sem ponovil vajo s to razliko, da je bil telefon stalno na stojalu in da ga nisem pipal in se kljub številnim "preračunavam pot..." (pač nisem šel po njegovi poti in si je vzel ene par poskusov in mi pripravljal razne obrate...:-) ) ni sesul na podobni relaciji. Tako da garmin xt v principu dela, a ga je treba pustit pri miru.

Vprašanje za vse vas. Ali še kdo ni dobil etuija v škatli? Kolikor jaz razumem je etui del paketa a ne?

Lukeatluke ::

Definitivno je.Če ga kupiš kjerkoli, tudi brez naročnine, saj Nokia določi ali bo ali ne vseboval določene stvari.
««
15 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia X6 firmware update

Oddelek: Mobilne tehnologije
402552 (1974) krneki0001
»

Kakšen mobitel imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6714474 (12037) Thunder wave
»

Nokia ali HTC

Oddelek: Kaj kupiti
294638 (3399) rzidar1
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
152020 (1402) pleomax
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111736 (10977) bond007

Več podobnih tem