» »

Nokia 5800 XpressMusic

Nokia 5800 XpressMusic

««
14 / 81
»»

AlesSLO ::

Ravnokar sem updejtal Nokio 5800 (simobil) na v20. Zaenkrat deluje super. :)

Denos ::

So na Simobilu dovolili update ali si spremenil product code? Trenutno ne morem probat, ker zraven nimam kabla, če pa poskušam updatat preko telefona pa se strežnik ne odziva.

NoBody- ::

nevem kako vsem uspe posodobiti ta mobič edino js imam težave... ko je še 15 min do konca kar izgubi povezavo.. in prosi naj odstranim baterijo ,usb ,polnilec bla bla... vse to naredim in spet nekaj časa kao nalaga čeprav se belo modra črta nič ne premika...in poj spet opozorilo da je izgubil povezavo.... če bi vedu da je tok škart ga nebi kupil... mi lahko prosim pomaga da posodobim? ali kdo ve kdaj bo navoljo posodobitev brez PC? bo potem ko mi uspe posodobiti mobitel(če mi ga uspe)delovala lučka za opozorila?...ker zdaj namreč ne deluje... pa imam kolega ko je reku da mu tudi nedela pa da je to verjetno zato ker ni posodobljen....


Moreš točno sledit postopkom, isto se je meni zgodilo: Pisalo je da morem najprej izklopit, dat baterijo ven pele nato potegnit kabel ven, jaz pa sem glih kontra naredo in mi tudi ni delalo, potem sem še enkrat prebral tak kot piše in potem je delalo! More bit točno določen vrstni red kaj moreš najprej odklopit / oziroma priklopit!

lp

AlesSLO ::

Spremenil sem product code :). Po updejtu pa sem dal nazaj na originalni product ocde.

lp

Srakopir ::

AlesStok: kako se spremeni product code in kje pogledam originalno kodo? En kratek vodič prosim :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Srakopir ()

martincek1 ::

Do the following but make sure u have the latest Nokia PC Suite installed as this has the 5800 usb drivers...

1. Download JAF 1.98.62.exe
http://www.anonym.to/?http://support.ph...

2. Download JAF PKEY Emulator v5.0
http://www.anonym.to/?http://www.megaup...

3. Install JAF 1.98.62

4. Extract JAF PKEY Emulator v5.0 to desktop

5. connect ur Nokia 5800 and select PC Suite mode on your Nokia 5800.

6. Now run JAF PKEY v5.0 and click on the GO button. It will come up with error: box driver not installed --> so click ok and now JAF v1.98 will run.

7. select BB5 tab --> tick Prod. Manager --> then click the service button --> click the Read Values button.

8. Now u can enter ur product code and press the Write Values button and boooom it all done.

credit goes to the original author - Try4Deepak:


For manually upgrading your firmwares, unbricking your 5800, please visit this link : http://www.dotsis.com/mobile_phone/foru...


PS: prosim vse, da si na vrh ekrana napišete: www.google.com in sicer tako, da ga boste videli vsakič ko se usedete za računalnik
lp

Zgodovina sprememb…

Lukeatluke ::

Drugič raje objavi pravi originalni link, si bo lahko vsaj pomagal z težavami in odpravami le teh na istem forumu, ne da čakaš 3 ure na en ??? odgovor.

LINK

Zgodovina sprememb…

dadojc ::

Tkole odločitev je padla!!! In sicer grem jutr po svojo Nokio (če bo vse po sreč=)). Z dodatnim popustom jo bom dobil za 120€ kar je pomoje več kot ugodno in bomo vidl kako se ob obnesla. Dons sm tm na centru se mau igračkou z no in je blo kr fajn. Posebi una scena mij všeč, ko ti napišeš nekaj kot na papir on pa to prepozna pač. Uglavnm na prvi pogled zelo dobr fon, pa klele so odzivi več al mn pozitivni tko da zgrešit mislm, da ne bom mogu...:D

Srakopir ::

dadojc: mhm...za ta denar je po mojem mnenju najboljši telefon kar ga je. Tudi nadgradnja lepo uspe, če se le držiš navodil (hvala AlesStok). Se pa splača nadgraditi, ker je telefon le bolj odziven in hitrejši.

Lukeatluke ::

Tkole odločitev je padla!!! In sicer grem jutr po svojo Nokio (če bo vse po sreč=)). Z dodatnim popustom jo bom dobil za 120€ kar je pomoje več kot ugodno in bomo vidl kako se ob obnesla.


Kako, da tako poceni? Na kaj pa je popust?

mosnik ::

Jaz se odločam med Nokio 5800 XpressMusic in Nokio N85 katerega mi bolj priporočate
danč

Bor H ::

Odvisno kaj hočeš, mislm da je glavna razlika da ma 5800 touchscreen, N85 pa boljši fotoaparat. Baterija je verjetno tm tm, mogoče manjši plus za N85.

dadojc ::

Tkole odločitev je padla!!! In sicer grem jutr po svojo Nokio (če bo vse po sreč=)). Z dodatnim popustom jo bom dobil za 120€ kar je pomoje več kot ugodno in bomo vidl kako se ob obnesla.


Kako, da tako poceni? Na kaj pa je popust?



Ja ravno dva dni nazaj sta me ustavile dve punce da delata kao neko anketo za Simobil. Odgovoril sm na par vprašanj in ker nism še njihov član, sem dobu kupon ugodnosti, ki ga lahko vnovčim do konc aprila. In sicer 20% cenejši vsi mobiji, brezplačna priključnina, pa še par stvari je zravn. Tko da ubistvu ta bon je biu tisti, ki je odločno prevagal, da prestopim na simobil. Mislil sem že prej, sam zej sm si pa reku zakaj nebi izkoristil tale popust, če so mi ga že dali=)

Še nekaj, če dons okol 13 pržgem telefon za polnenje in ga zvečer izklopim recimo okol 22 bo to dovolj, ali je treba v prvo več polniti...

AlesSLO ::

Ni treba polnit celo noč. Polniš ga dokler ni nafilan, kar je pri meni trajalo približno 2 uri.

LP

mosnik ::

Odvisno kaj hočeš, mislm da je glavna razlika da ma 5800 touchscreen, N85 pa boljši fotoaparat. Baterija je verjetno tm tm, mogoče manjši plus za N85.

Ali je še kaj drugega razlika pri fotoaparatu ali so samo Mpix
danč

Bor H ::

evo, iz gsm arene:
N85
# 5 megapixel autofocus camera with dual-LED flash and AF assist light
# Camera lens cover

5800 nima pokrovčka za lečo in mislm da nima tiste assist light pa ne vem če je dual led. 5800 ma precej dobr fotoaparat dokler slikaš podnevi, če zmanjka svetlobe je pa bolj tko tko.

WaterBoy ::

5800 ma dual led. Edino pokrovčka nima

Bor H ::

Za vse lastnike, ki bi radi štoparco: Origo IDE, se pa najde kle tut pasjansa pa še kaka neumnost, sicer tehnološki demoti ampak štoparca je prov kul.

martincek1 ::

poveš če je 15 puzzle za kej? =)

lp

meho18 ::

1. Download JAF 1.98.62.exe
http://support.phone-tools.cn/files/JAF...

ko kliknem ta link mi napiše object not found....
in sm poj kliknu na spodnje povezave da sm ta JAF 1.98.62.exe potegnu po 4-ih delih....(čepav je za inštalacijo uporabil samo 2 dela...)
okej recimo da je ta program inštaliran....

4. Extract JAF PKEY Emulator v5.0 to desktop (will emulate jaf tool box)

ok kam naj js to rar mapo kopiram ker ne razumem čist???

6. Now run JAF PKEY v5.0 and click on the GO button. It will come up with error: box driver not installed --> so click ok and now JAF v1.98 will run.

ko zaženem ta program...mi napiše ERROR: can not find JAF.EXE...

mi prosim lahko kdo pomaga???

martincek1 ::

4.

Klikn na zaRARano datoteko z desno in v možnostih klikne Extract to desktop, tako da boš imel datoteke ki so bile v RARu na namizju.

Verjetno ti zaradi tega ne najde JAF.EXE, ker ga nimaš extrahiranega na namizju.

Lahko še kdo drug pove, ker jaz tega nisem delal :)

meho18 ::

če daš desni klik sploh ne piše nobenih možnosti...lahko pa dam sam pošli na namizje če bo isto?

meho18 ::

pa tud če dam kopiraj na namizje je isti k... pa prej k je en reku da je treba točn sledit postopku priklapljenja nazaj ... stokrat sm ročno po tem zaporedju prklopu k piš pa je blo isto... še en jajc od nokie kva nj rečem druzga...

zee ::

Da ne znas brat?

Imas sploh namescen program Winrar (oz. poljubni program, ki zna odpirat RAR datoteke)?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Bor H ::

poveš če je 15 puzzle za kej? =)

lp


sej so zastonj, probej :) je pa zelo tekoča in igralna zadeva, prvič da sm kak tak puzzle rešu ;)

DamijanD ::

Kako je drugače na splošno z razvojem software-a za S60 platformo? Lahko kdorkoli napiše karkoli, ali je to potrebno kaj posebej podpisat in ne vem kako certificirat preden se lahko aplikacijo namesti na telefon?

martincek1 ::

@ Bor H:

Nimam še telefona, samo me je zanimal..ker sm že gledu tole stran in so se mi stvari zdele kr precej lepo narjene :) Dobim telefon v kratkem pa mal prebiram forume pa tko.. :) Dejansko dela takole, brez kakšnih laggov?

lp, martin

Zgodovina sprememb…

dr.Akula ::

Mene zanima kakšen je touchscreen na otip? Je bolj mehek ali je trd kot recimo pri iPhonu?
ni podatka

Bor H ::

martincheq:

ok, my bad :) ja, dejansko dela tako gladko, tole stvar jemlem kot dokaz da se da z optimizacijo dosečt marsikaj. Pri pasjansi baje uporabljajo trik da se slika osvežuje le okoli karte, ki jo prenašamo in je zato bolj gladka animacija

dr.Akula:

touchscreen je trši kot iPhone, definitivno pa ni pretrd za normalno delo

dr.Akula ::

Ok, hvala za info.
ni podatka

meho18 ::

Da ne znas brat?

Imas sploh namescen program Winrar (oz. poljubni program, ki zna odpirat RAR datoteke)?

ja halooo... kdo pa tega nima

topir ::

A lahk prosim en napiše vredu kako se updajta če maš simobilov telefon (tudi za tiste ki smo pri teh zadevah še v povojih)
Če bo vse delalo tko mora dodaj TRR, dobiš za pir :)

hvala, lp

Lukeatluke ::

A lahk prosim en napiše vredu kako se updajta če maš simobilov telefon


LINK

martincek1 ::

pa tud če dam kopiraj na namizje je isti k... pa prej k je en reku da je treba točn sledit postopku priklapljenja nazaj ... stokrat sm ročno po tem zaporedju prklopu k piš pa je blo isto... še en jajc od nokie kva nj rečem druzga...


lej če je uspel več tisoč ljudem, zakaj pol sranje od nokie? kaj nej ti druzga rečem, nauč se brat točno tko kt piše, pa narest, pa google uporablej... maš samo od te teme na forumih napisane na desetine strani :)

PS: Mi lahko kdo pove, kakšno je razmerje glasnosti na max med 5800 in E63, če ima kdo doma oba telefona :) lp

Zgodovina sprememb…

WaterBoy ::

Nekej me zanima. Je možno na tistem posebnem gumbu nad zaslonom zamenjati bližnice in obstaja kakšen program za poslušanje internet radia.

dadojc ::

Evo pa mamo prve vtise po uporabi z telefonom.=) Ja je zelo odziven in na prvi pogled mi je zelo všeč. Še najslabša stvar so mi skopa navodila, kjer pišejo une osnovne stvari, ki jih znam uporabljat že tko, kšnih bolj kompleknih stvari pa ni.

Nagaja mi GPS. Ko želim npr iz kraja A v kraj B, mi začne vn metat da se neki povežem na internet na stran od nokia-e in naj si kupim neke mape, pa še neki zravn. Ampak je fora da tut če to hočm me ne poveže gor.

Potem me zabima še, če simobilovci veste a se da na net pridt na kšn drug način, ne le preko vodafone live. Moj tamau ma Sony Ericsona in lahko pride na internet tudi na drug način. ja pa Facebook mi tut ne dela, kao neki ne more odpret pa nwm zakaj. Zanima me še če kej veste, a je kot novi naročnik treba kšne stvari prjavt alpa kej podobnga (MMS, intrnet,...)

Pa še nekaj. Po lastni neumnosti sm si inštalirou uno aplikacijo navigator.si, ki na tej nokii sploh ne dela. Pa me zanima a kej veste ko se da to dol zbrisat, če se da seveda....

LP

Lukeatluke ::

_dadojc_ pokliči na S!mobil in reči naj ti pošljejo nastavitve za internet in sms-mms.

dadojc ::

Ja pa še nekaj me zanima. Ko kličem in sem doma mi telefon neverjetno močno seva, to slišim v tistem nadležnem brnenju ko nekoga kličem. Ko pa sem zunaj in ko kličem pa tega ni. Je možno da telefon tako močno seva in ga potem doma motijo razne naprave (od tvja, pa do mikrovalovke,...) ali pa je to povezano z signalom od Simobila kar niti nebi blo tko čudn...

Lukeatluke ::

Ni tako močno povezano s sevanjem kot je z zvočnikom.Če ne bi bilo zvočnika, brnenja nebi slišal...

dadojc ::

Ja a to pomeni da je zvočnik slab, okvarjen al karkol podobnega??

Bor H ::

Odinštaliraš lahk tko da daš v meniju options, organize, pa pol uninstall al pa v nastavitvah poiščeš meni za aplikacije

waterboy: zaenkrat še ne obstaja način za menjat bližnjice tm, za spletni radio pa zaenkrat poznam le mobbler, ki je za last.fm

baker ::

Kje se da kupiti kvaliteten in poceni nosilec za avto (kakšen link bi prov pršu)? Če se v sloveniji ne da dobit koliko pride poštnina iz tujine?

martincek1 ::

http://www.bolha.com/oglas382832955/nok...

mogoče ta... drugače pa poglej po ebayu, imajo tam karkoli si zaželiš :)

glede kakovosti pa ti ne morem ravno povedati če je eden kvalitetnejših, vendar jih ima kar precej ta nosilec(po forumih prebral) tako da je verjetno kar kvalitetno

poglej par strani nazaj, je tudi o tem tekla debata

@dadojc
ne, z zvočnikom ni nič narobe, sicer nisem nek fizikalec, vendar predvidevam da signal moti zvočnik in začne hreščati. telefon ti pa seveda takrat ko kličeš močno seva, ko ne kličeš pa malo :)
lp

Lukeatluke ::

Vprašal bi koliko vam zdrži baterija, upam, da mi zna povedati na način: 3ure poslušanja glasbe preko slušalk in kakšne pol urce gps in wi-fi, recimo 2 dni.Na tak način prosim, da si lahko predstavljam ;)

Aja, a je kdo že kakšne zidance iskal z gps om? Najde kaj?

delfinus ::

Lukeatluke, o tem sem nekaj malega govoril na 6 strani (glej moj post 1. marec) in 7 strani (glej moj post 8. marec). Najvec zre GPS, Wireless, Bluetooth, kar pomeni, da ga lahko spraznes tudi v par urcah.

lp, D.

Galaxy ::

Jaz pa mam 2 problema:

1. Imam okoli 60Mb 'drugih' datotek na notranjem pomnilniku ampak če grem gledat z upravljiteljem datotek ne najdem niti enega MB zasedenega?

2. Internet je zelo pocasen, ce npr. brskam po internetu (wifi, 3.5g) : da naloži slo-tech rabi okoli 20 sekund. Če pa downloadam kakšno datoteko pa je veliko hitrejši.

Uporabljam firmware v20, mobitel kupljen pri Mobitelu.

Ice-Heki ::

Ne uporabljam omenjene Nokie - mogoče pa pod "drugo" spada sam sistem.

Galaxy ::

Hudo dvomim. Ko se jo dobil je blo 60mb prostega od 83mb razpolozljivih. Zaj pa je samo 20mb fraj

Lukeatluke ::

Počasen je zaradi brskalnika.Na youtube imaš primerjava med SkyFire(se mi zdi) in opero, primerjava hitrosti.Samo skyfire-ja še ni za s60 5th, pa tut ta k je za 3rd smo sprobal na n95 in je še čist čist v povojih, crasha na polno.

Zgodovina sprememb…

MTB ::

Imam eno vprašanje. Če nisem dosegljiv, dobim sporočilo s številko, ki me je klicala. Kako bi lahko iz sms-a preveril čigava ta številka je? Obstaja ta možnost že v samem telefonu in je ne poznam ali bi rabil kak posebej programček?
««
14 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia E52 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
37482565 (40580) mailer
»

Nokia X6 firmware update

Oddelek: Mobilne tehnologije
402568 (1990) krneki0001
»

HTC Tattoo - Simobil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24235013 (16168) errhec
»

Nokia E66/E71 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8010872 (5055) MrAs
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111827 (11068) bond007

Več podobnih tem