» »

Težava s pc.

Težava s pc.

mario85 ::

Lep pozdrav.

Imam težavo s svojim računalnikom. V sredo sem si kupil nove komponente za računalnik in ga sestavil. Težava je nastopila ko sem začel nalagati gonilnike. Za matično je šlo ok potem pa sem naložil še za grafično. Od takrat je začel računalnik zabavat. Sem vrgo tudi potem gonilnike dol za grafiko.
Javlo mi je blue screen, ko čem prit v windose se mi ne pokaže slike, je temni zaslon ampak ne vedno. V safe mode normalno pride not.
Poskusil sem nanovo naložiti windowse. Tudi tukaj se je zataknilo. Zelo počasi je vse skup šlo. V 1 uri ni nardilo nič. Nato sm vzel ven rame, pa probal če bi bil posamezni ki kriv. Nič
Dam nanovo oba not, nato pa potem lepo šlo naložit winndowse. Ampak potem sem spet na začetnem problemu.

Komponente:
Procesor:Intel Q6600 2.4 GHz
Matična: Gigabyte GA-EP45-DS3
Grafika: Gigabyte Radeon 4870
Rami: 2x2Gb Ceon


Sumim RAM-e, ker mi prodajalec ni dal tistih katere podpira matična.Prej pa nism prevero, kere podpira, kr se mi je logično zdelo da bo dal take.

Za odgovor se lepo zahvaljujem.

lp

Han ::

Najprej posodobi BIOS na plati... Če ne bo pomagalo, menjaj spomin.

mario85 ::

Bios sm novi gor.

Te misliš da so RAM-i krivi?

lp

Han ::

Ja, ostalo izgleda dokaj v redu. Še nekaj vprašanj:
- napajalnik (znamka, moč)
- ATI Catalyst (verzija)
- kaj pravi memtest86
- kaj pravi GPU-Z
- so v biosu vse nastavitve ok

Adrijan0 ::

Ceon rami so bili marsi kdaj problem. Kdo ti je sploh te priporoču za nakup? Nesi jih nazaj če ti uspe in jih zamenjaj z drugimi.

mario85 ::

Napajalnik je 550W, napamet nevem znamke.
Memmtest bom zaj ko pridem s službe nardil, Nastavitve biosa, se mi zdijo da so ok.
Catalyst verzija je bla nova.
GPU-z kaj pa je to?

lp

biokill ::

Če je napajalnik kakšen LC...zna biti da je prešvoh.....4870pokuri kar dosti elektrike..

jest10 ::

Če je napajalnik kakšen LC...zna biti da je prešvoh.....4870pokuri kar dosti elektrike..

Pa ne v IDLE

333333 ::

Probaj z drogo grafo
Spiritual

333333 ::

*drugo :)
Spiritual

mario85 ::

Lep pozdrav.

Odkril sem napako, kolko je blo videt je grafična. Testirtal sem rame in rezultat je bil OK.
Menjal sem grafično pa je delalo ok. Sprobal sem s Nvidea 8500.

Kolk sm se zabavo, je neke narobe s driver-i od atija. Naložena je bla čist nova verzija. Kr ko ni blo naloženih nobenih driverov sam tist prek viste pa update, je delalo kolko tolko ok, se ni ob vsakem zagoni sesu računalnik.

Samo danes sm obupal. Računalnik sm lepo neso nazaj, kjer sm kupo komponente, pa se naj oni zabavajo, konec koncev so komponete v garanciji. Kr jaz sm se že preveč zabavo.

lp

solatko ::

Od kar je AMD kupil ATI so stalno problemi z gonilniki za te grafične kartice. AMD je v neki čudni politiki, saj je pokvaril image pri procesorjih, sedaj pa še pri grafičnih karticah. Mislim, da je že čas, da jih kupi neka resna firma in mal popuca v njihovih razvojnih službah.

Oddin ::

"Od kar je AMD kupil ATI so stalno problemi z gonilniki za te grafične kartice. AMD je v neki čudni politiki, saj je pokvaril image pri procesorjih, sedaj pa še pri grafičnih karticah. Mislim, da je že čas, da jih kupi neka resna firma in mal popuca v njihovih razvojnih službah"

Kire bedarije :-)
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

solatko ::

Oddin - Pol pa povej katera kartica je imela uporabne driverje, ko si jo kupil, pri vsaki je bilo kar nekaj kritičnih popravkov v treh mesecih po izidu. Sej same kartice so super, sam kaj ti če ferari brez motorja.

opeter ::

Oddin - Pol pa povej katera kartica je imela uporabne driverje, ko si jo kupil, pri vsaki je bilo kar nekaj kritičnih popravkov v treh mesecih po izidu. Sej same kartice so super, sam kaj ti če ferari brez motorja.


Radeon 9800 v mojem PowerMacu G5 na MacOS X 10.4
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

solatko ::

Ko je bila izdelana 9800 je bil ATI še samostojno podjetje in takrat je vse špilal, od takrat, ko je postal lastnik AMD, pa je vse narobe z gonilniki.

tomaz17 ::

MARIO85..kako si rešil težavp?..ker jaz sem imel iste težave z isto matično le z saphire hd4870 kartico..pa je isto bil blue screen..a so mi nadgradil bios pa ni več teh težav...sedaj mi pa zmrzujev igricah...vendar samo takrat ko imam na hard vse....POMAGAJTE MI!

M323SBA ::

Za atije 4xxx je hotfix, ki dela BP pa še boljši performance je.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559345 (23583) Galaxy
»

Ati HD 4870 1 gb vs Nvidia GTX 260 core 216 896 mb

Oddelek: Kaj kupiti
392469 (1661) ABX
»

HD 4870

Oddelek: Kaj kupiti
491987 (1211) Meizu
»

Ati Radeon 4850x2 ali Geforce GTX285?

Oddelek: Kaj kupiti
463211 (2285) dwinxp
»

procesor za okoli 200 €

Oddelek: Kaj kupiti
341960 (1294) RuskiSnajper

Več podobnih tem