» »

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

««
15 / 37
»»

zeleni08 ::

Vidim, da ESPN America ne bo v novi shemi. To je edini program, ki si ga poleg več HD programov želim. Ta program ponujata tako SIOL kakor tudi T-2. Očitno želi imeti Telemach ekskluzivo tudi pri tem. No, rešitev vedno obstaja. V mojem primeru T-2. Slaba stran tega je edino vrtanje lukenj skozi stene. Bo treba preživeti tudi to.

Ko že ravno pišem... odnos UPC-ja do naročnikov je naravnost katastrofalen. Oglašujejo svoj info poštni naslov, ko pa želiš informacijo je ne dobiš. Sam sem moral isti mail pošiljati trikrat zapored, da so se me na koncu usmilili in odgovorili (ni bilo samo enkrat tako). Ko so bile težave s programom ŠportKlub so najprej vztrajno valili krivico na ŠK, šele kasneje so težavo priznali in odpravili. O HD programih, ki so nam jih obljubljali ni vredno izgubljati besede. Vprašanje je, če jih bodo res ponudili decembra, tako kot obljubljajo sedaj. Njihov digitalni sprejemnik s snemalnikom je sicer čisto fajn zadeva samo kaj, ko ga ni mogoče kombinirati s HD programi. Če imaš snemalnik, ne moreš gledati HD programov,če imaš HD sprejemnik ne moreš snemati. Ko sem jih vprašal, če načrtujejo kakšno novost glede tega je bil odgovor negativen. Še bi lahko našteval, pa se mi ne da. Ena beseda lahko zajame vse to... šalabajzerji!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zeleni08 ()

gregyk ::

LCD TV LG LH2000 mi najde vse digitalne programe, razen 1 transponderja (frekvenca 474000) ... Tudi če mu dam ročno iskanje na frekvenci 474000, 6875, QAM64 - napiše da ni signala. Se komu sanja v čem je težava?

Edit: Napaka odkrita - slab kabel od vtičnice do tv-ja ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregyk ()

V-i-p ::

zeleni08 pa saj bo po novem tudi HD snemalnik s katerim boš lahko gledal in snemal HD programe.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

zeleni08 ::

Res? Avgusta letos sem namreč dobil sledeč odgovor z njihove strani:


Verjamemo, da je velika večina naših naročnikov z našo ponudbo zadovoljna. Lahko Vam zaupam, da za letošnjo jesen pripravljamo nekaj novosti, predvsem v smislu obogatitve naše programske sheme (tudi HD programi). Zaenkrat pa ne načrtujemo zamenjave obstoječih digitalnih sprejemnikov.


Lepo Vas pozdravljam.



No pa saj je vseeno. Najavljene novosti so, vsaj kar se TV programov tiče, metanje peska v oči. Ekskluzivni športni program! Lepo te prosim, kdo pa bo cele dneve gledal golf? Kakšna bo sploh gledanost takšnega programa? Isti šmoren bi bil, če bi dali šahovski program. Vsi obljubljeni programi so samo zato, da se bo kasneje lahko reklo: "Poglejte, skrbimo za vas. Dodali smo nove programe." O kvaliteti le teh, pa itak ne bo rekel nihče nič.

Eh, pa saj je brez veze. Lajam v luno.

PARTyZAN ::

SciFi je edini program, za katerega sem vesel, da je bil dodan.

V-i-p ::

Zate. Za nekoga drugega je pa to Discovery Investigation.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

amater007 ::

1. novembra bo v digitalni shemi tudi ESPN sport.

Kami ::

Sci Fi domnevam, da je to sedanji SyFy (bivši Sci Fi channel)?

zeleni08 ::

1. novembra bo v digitalni shemi tudi ESPN sport.


Lahko poveš, od kje ti ta informacija in ali si pod ESPN sport mislil ESPN America?

Alexius Heristalski ::

Sci Fi domnevam, da je to sedanji SyFy (bivši Sci Fi channel)?

SyFy je tako imenovan le v ZDA, v Evropi je še vedno s starim imenom.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

sulaco ::

Je že kaj novega glede Sci-fi balkan edition ??

In ali se že kaj ve, za koliko bodo povečali hitrost interneta???

Ker mene strašno mika T-2 100Mb/10Mb za 20€/mesec na optiki. To po moje Telemach ne bo presegel, ali pač??

LP

Veron ::

ah kje, poglej drugo temo o telemachu, so že znani paketi (ki bodo skoraj verjetno). Bo v ponudbi tudi 100/10, vendar cena 70eur =)
Če imaš na voljo T2 optiko, ni kaj za ramišljat.

Kami ::

Je že kaj novega glede Sci-fi balkan edition ??

In ali se že kaj ve, za koliko bodo povečali hitrost interneta???

Ker mene strašno mika T-2 100Mb/10Mb za 20€/mesec na optiki. To po moje Telemach ne bo presegel, ali pač??

LP


Zagotovo ne.

Cene bodo proti T-2 še vedno oderuške - tipično za Triero / Telemach. Pa, da sploh ne omenjam raznih neumnosti kot je blokiranje dohodnega prometa na vrata < 1024 in ogromno izpadov telefonije (in interneta) na področju Maribora v zadnjih mesecih.

V primeru, da imaš možnost takoj pojdi na T-2.

amater007 ::

1. novembra bo v digitalni shemi tudi ESPN sport.


Lahko poveš, od kje ti ta informacija in ali si pod ESPN sport mislil ESPN America?

ESPN America.

Veron ::

Telemach je začel in bo do predvidoma novembra zaklenil večino digitalnih kanalov. Sicer vse lepo in prav, ko bi vsaj na Lastovki trojčkih omogočili enake pogoje kot pri ostalih tojčkih, torej dodaten STB +2eur oz. brezplačno dodatna kodirna kartica :(

trdoreh ::

ah kje, poglej drugo temo o telemachu, so že znani paketi (ki bodo skoraj verjetno). Bo v ponudbi tudi 100/10, vendar cena 70eur =)
Če imaš na voljo T2 optiko, ni kaj za ramišljat.


Katera druga tema?

Veron ::

trdoreh ::

thx

cuso ::

mene pa sam zanima, če naročiš samo osnovno programsko shemo, ali lahko potem z HD digitalno DVB-C kartico v računalniku gledaš HD kanale. Kaj so programi iz razširjene sheme zakljenjeni?
Pa še nekaj. Če imam sedaj analogno kabelsko, ali moram naročiti pri Telemachu digitalno ali lahko že sedaj iz kabla dobim digitalni signal?
Cusko

Okapi ::

Že sedaj dobiš vse nezaklenjene digitalne programe. Posebno naročilo (in plačilo) potrebuješ samo za zaklenjene programe, kateri so zaklenjeni, pa ne vem, ker nimam Telemacha.

O.

cuso ::

Mi lahko kdo pove, če so HD programi zaklenjeni oz. če bojo v bližnji prihodnosti.
Cusko

pumaxx ::

Še ni (zaenkrat 1), kasneje pa verjetno bodo.

Izi ::

Glede zaklepanja se čisto nič ne premika.
Sem ponovno preveril in že od vsega začetka (več kot eno leto) je zakodiranih teh enakih 15 programov:

Jetix
XXX Xtreme
Net XXL
Discovery World
NG Wild
Discovery Science
MEZZO
VH 1
Fashion TV
Extreme Sports
Hustler TV
Satisfaction SCT
HBO
HBO Comedy
Yacht & Sail

Vsi ostali se lahko gledajo brez kartice ali česarkoli drugega.
CUSO, HD program je en sam samcat in ni zaklenjen, treba je tudi omeniti, da HD program nima podnapisov in jih kot kaže nikoli ne bo imel. Zvok pa lahko izbiraš med Angleščino, Turščino in Ruščino.
Kot kaže bo tudi za spremljanje prihajajočih HD programov potrebno znanje Angleščine (kar pa dandanes verjetno ni več nek pretiran problem)

Naj še omenim, da znak "$", ki se pojavlja pri programih ne pomeni nujno, da je program kodiran. Nekateri programi imajo znak $ pa niso kodirani, medtem ko je nekaj programov brez tega znaka kodiranih.

Sedaj mislijo celo tržiti tri pakete.
Začetnega (60 programov) za 16 EUR, osnovnega (78 programov) za ? EUR in Razširjenega (109 programov) za 22 EUR

Res bo skrajni čas, da razmislijo o kodiranju programov. V novi shemi je 112 programov in od tega imajo 97 odklenjenih, za katere ne rabiš ne samo kartice ampak celo naročnine ne.
Vsakdo lahko spremlja 97 digitalnih programov zastonj brez kakršnekoli digitalne naročnine, tudi če ima naročen samo analogni paket.
Vse te digitalne programe nudijo povsem zastonj že več kot eno leto, medtem ko po drugi strani zahtevajo za najem precej zastarelega HD sprejemnika brez možnosti snemanja močno pretiranih 6 EUR na mesec.
Le kdo bi razumel to politiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Uporabnik ::

Zadeva je nabrž v testni fazi :), pa tudi lastniki so se vmes menjal, pa se jim najbrž ni dal preveč migat. Sicer pa sem ziher, da mi je vmes tudi vh1 delal.

KuntaKinte ::

lol,kaj boš te ti imel od tega da zakodirajo?

Kami ::

Od 1. novembra naprej naj bi bili vsi digitalni kanali zaklenjeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

Izi ::

Od 1. novembra naprej naj bi bili vsi digitalni kanali zaklenjeni.

Malo dvomim, da bi šli zaklepat čisto vse programe. Za tistih 60 v začetni shemi ni nobene potrebe po zaklepanju, ker mislijo imeti isto ceno za začetni digitalni paket, kot je sedaj za analogni paket.
Kot sem gledal, uporabljajo že sedaj 3 različne ključe na kartici.
Začetni paket po moje ne bo zaklenjen, z enim ključen se nato odklene osnovni paket, z drugim se odklene razširjeni paket, z tretjim pa odkleneš še tista 2 HBO programa.
Če bodo za HD programe dodali še četrti ključ pa še nihče ne ve.
Lahko bodo odklenjeni kot del začetnega paketa, lahko bodo spadali v osnovni ali razširjeni paket, ali pa bodo celo naredili čisto svoj HD paket, v kar malo dvomim, saj naj bi prej ali slej enkrat v prihodnosti vsi programi prešli na HD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

GrimReaper ::

V novi shemi je 112 programov in od tega imajo 97 odklenjenih, za katere ne rabiš ne samo kartice ampak celo naročnine ne.

Meni jih najde 104, od tega jih je 15 zakodiranih. Pomoje ostali še pridejo 1. novembra.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Izi ::

Meni jih najde 104, od tega jih je 15 zakodiranih. Pomoje ostali še pridejo 1. novembra.

Govoril sem o shemi, ki jo pripravljajo za 1. november in je bila priložena k zadnjemu računu. Tam pravijo, da naj bi bilo vseh programov 112.
Trenutno pa jih imam jaz 106 od tega sta 2 testna, kjer nekaj preizkušajo MPEG 4 kompresijo na SD programu. Do sedaj so bili vsi SD programi v MPEG 2, edino HD program je bil V MPEG 4.

Uporabnik ::

Če naročim digitali paket, predvidevam da dobim tudi kakšno kartico za gledanje, ki jo lahko vtaknem v tisti digitalni sprejemnik, ki pride zraven. Kaj pa če bi jaz imel še eno kartico, ker imam še en TV, ki že ima digitalni sprejemnik?

Torej bi potreboval 2 kartici in še en conax pcmcia, za v tv? Right? Pa da Telemach 2 kartici brezplačno?

KuntaKinte ::

mislim da dobiš 3 zastonj

Uporabnik ::

a kdo mogoče to zagotovo ve?

Kami ::

Dodatna kartica = dodaten sprejemnik = dodatnih 2EUR na mesec.

Uporabnik ::

Baje da se da namesto sprejemnika tudi tisti conax pcmcia dobit, lahko še to kdo potrdi?

V-i-p ::

Dodatnih kartic ne plačaš, plačaš samo sprejemnik, katerega vzameš (osnovni 2 evra, snemalnik 4 evre, hd pa 6 evrov. Lahko vzameš tudi modul, ki stane isto kot osnovni sprejemnik, dva evra mesečno.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Uporabnik ::

Meni je gospodična na telemachu rekla, da dodatne kartice ne morem, da jo lahko samo skupaj s sprejemnikom, ki pa ga lahko dam v predal, če ga ne potrebujem. Torej po moje zgleda, kakor se pač zmeniš. Probajo ti pač podturit čim večjo naročnino.

V-i-p ::

Seveda, ker ti dobiš dodatno kartico brezplačno, plačaš pa sprejemnik zato ga kao moraš vzet pa ga potem lahko vržeš v predal.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tom-Cat ::

Seveda, ker ti dobiš dodatno kartico brezplačno, plačaš pa sprejemnik zato ga kao moraš vzet pa ga potem lahko vržeš v predal.


Nobenega sprejemnika ti ni treba vzet... vzames lahko do tri kartice BREZPLACNO (in jih uporabljas v svojih sprejemnikih)... ce pa hoces vzet se sprejemnik pa moras placati kot je napisano zgoraj.

Uporabnik ::

Ampak en sprejemnik je pa že v osnovni ceni?

Tom-Cat ::

Ampak en sprejemnik je pa že v osnovni ceni?


Mislim da tisti prvi, ki ga dobis zraven paketa, je vedno v ceni, nisem pa 100% ali lahko tudi kako totalno brez sprejemnika (in tako bolj poceni) prides skozi?

Izi ::

Brez sprejemnika ne moreš, je pa prvi sprejemnik zastonj, ampak ga moraš pa vseeno paziti, kajti če ga izgubiš, ali uničiš boš moral plačati precej zasoljeno ceno.
Zastonjski sprejemnik je drugačen če naročiš samo TV ali pa če imaš trojčka. Če imaš samo TV ti bodo dali tistega najosnovnejšega brez možnosti snemanja, če pa naročiš trojčka pa ti bodo dali zastonj tistega z trdim diskom za snemanje.
Z eno naročnino lahko vzameš največ 3 sprejemnike, tako je tudi število kartic omejeno na največ 3.
Tudi za kartico boš moral precej plačati, če jo uničiš ali izgubiš. Vse imaš lahko samo v najemu. Nič pri njih se ne da kupiti ali odkupiti.

Če pa lahko vzameš samo en sprejemnik in 3 kartice pa ne vem. Vsekakor ni to izrecno nikjer zapisano, tako, da je to verjetno odvisno od človeka na katerega naletiš za pultom.
V vsakem primeru bodo skrbno zabeležili z serijskimi številkami vsako stvar, ki ti jo bodo posodili >:D

senior007 ::

Kot kaže se je zgodilo. Telemach je ukinil (kodiral) digitalne kanale. Vsaj meni so danes vsi mrknili. Še komu?

Uporabnik ::

men delajo, pa mam še analogno naročnino

sulaco ::

pri meni digitalni delajo, samo NGC so kodirali........
Je pa tale sci-fi "balkan" tak poden od programa, da je negledljiv, razen za kakšne otroke, ki šele začenjajo s si-fi...(pri predpostavki, da obvladajo romunski jezik pri reklamah) in za to so spet prestavili pro7, pa RTL, ki so 100000x bolši programi. Da o ukinitvi RTL2 in Kabel1 sploh ne zgubljam besed-zaradi njih sem si kupil dvd-rekorder, da sem vsaj kaj gledljivega lahko pogledal. Nič od tega ni več na analogni shemi (so pa čifurski kanali-to pa ja)

Zelo sem razočaran z jesensko prenovo........:(

Izi ::

Vse je še po starem, in tudi nič ni kodirano.
Dvomim, da se bo do 1.novembra kaj spremenilo. Ker pa je prvega ravno praznik in še nedelja povrhu zelo dvomim, da se bo takrat kaj spremenilo. Bolj verjetno 2. novembra.

plavko61 ::

Mene tudi malo skrbi da bodo res dali RTL2 in Kabel1 v plačjivi paket.
Bomo videli 1. novembra.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Izi ::

Saj paketi so že izdelani in znani.
Začetni paket - 16 EUR/mesec 60 programov
Osnovni paket - 18 EUR/mesec 78 programov
Razširjeni paket - 22 EUR/mesec 109 programov
Filmski paket - 28 EUR/mesec 111 programov

Tukaj niso všteti HD programi, ki pa ne vem kam jih bodo vtaknili, do decembra je tako ali tako samo eden.

RTL II in Kabel 1 sta v osnovnem paketu za 18 EUR

Tilen ::

Zmagovalni paket trenutno z novo ponudbo je :

Internet (6/1) + voip + digitalna TV za 35EUR.

Downgrade paketa je brezplačen? Iz analognega "L" v digitalnega "M"?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

cuso ::

Je pa v redu da lahko zamenjaš osnovni sprejemnik, ki ga dobiš zdraven, s tistim, ki snema na notranji disk, za 2EUR. Tako bo začetni paket s snemalnikom 18 evrov. Tako sem vsaj razumel cenik na njihovi strani.
Cusko

fl0w ::

sklepam, da so iz anket ugotovili, da imajo uporabniki večinoma trojček "M"... zato verjetno tudi tako veliko sprememba v hitrosti za ta paket :)
Woop-woop! That's the sound of da police!
««
15 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413504 (7076) yanz
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208427 (4066) predrag000
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418398 (9872) mysterio
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286907 (5430) robotek87
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328147 (7049) Alexius Heristalski

Več podobnih tem