» »

Dohodnina 2007 - Nateg?

Dohodnina 2007 - Nateg?

1 2 3
4
»

kekz ::

No, jaz sem tudi dobil odločbo. Za doplačati 1800 evrov.
Mi je pa par stvari sumljivih, pa bo treba preštudirati.

NoBody- ::

Danes dobil dohodnino in morem rečt samo polomija vse skupaj. Do sedaj vsako leto dobival 220 - 250k bivših tolarjev (1000eurov) letos dobim nazaj samo 11eurov. Barabe proklete nič drugega nemorem rečt!!!

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NoBody- ()

pirat ::

Efektivna obdavčitev (obračunana dohodnina / osnova za obračun dohodnine)

2004 -> 28,9%
2005 -> 31,2%
2006 -> 31,7%
2007 -> 31,4%

tud jaz bi rajši cenejšo državo ;( Glede na celotno obdavčitev dela smo kar na prvem mestu na svetu (hint: poglejte Forbes lestvico 'tax misery' držav...)

lp

krho ::

Recimo 2k€, katere dajem za faks, ne gre več v olajšavo.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

poweroff ::

Warped: glej, moja situacija se letos ni spremenila, nakazano plačo imam enako, edina sprememba je, da moram plačati več dohodnine.

Kaj iz tega sklepamo?
sudo poweroff

Invictus ::

Samo to da je letos premalo olajšav.

Vedno sem dobival nazaj, letos plačam ...

Sicer kaj se pa sekirate, če morate plačat par tisoč evrov dohodnine.

Jaz bi jo takoj plačal 100.000 EUR ...

LP I.

kmetek ::

jep a maš nov printer? :)

Kdo ve čemu dodatno zdravstveno zavarovanje ni več olajšava?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

WarpedGone ::

Warped: glej, moja situacija se letos ni spremenila, nakazano plačo imam enako, edina sprememba je, da moram plačati več dohodnine.
Kaj iz tega sklepamo?


Lepo sm te vprašal, katero olajšav so "ti ukinili". Če smatraš da je to osebni podatek - prav. Say so. Ampak potem si bom pridržal pravico, da ti ne verjamem. Uradna postavka je, da letos več dohodnine plačajo le tisti z relativno visokimi prihodki IN ki so lani lahko uveljavljali stanovanjsko olajšavo. Spadaš med njih ali ne?
Zbogom in hvala za vse ribe

Ziga Dolhar ::

Uradna postavka je, da letos več dohodnine plačajo le tisti z relativno visokimi prihodki IN ki so lani lahko uveljavljali stanovanjsko olajšavo. Spadaš med njih ali ne?


W1, ne pozabi, da je to seveda 'le' povprecje. Velja v vecini primerov, odstopanja pa seveda so, v obe smeri. (In slednji bodo, normalno, najbolj glasni.)
https://dolhar.si/

Sc0ut ::

In kako je to "relativno visoki prihodki"? 1200 evrov neto niti ni tako visok prihodek. Še posebej če primerjaš, da se posameznik s takšno plačo nahaja v enakem razredu kot tisti, ki imajo 5000, 10000, 20000... evrov neto prihodka na mesec.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

poweroff ::

Warped: lani stanovanjske olajšave nisem uveljavljal, prihodki pa so povprečni - bolj blizu spodnji meji povprečja kot zgornji.
sudo poweroff

WarpedGone ::

Scout
In kako je to "relativno visoki prihodki"? 1200 evrov neto niti ni tako visok prihodek. Še posebej če primerjaš, da se posameznik s takšno plačo nahaja v enakem razredu kot tisti, ki imajo 5000, 10000, 20000... evrov neto prihodka na mesec.


Prvič: Visoko je vse kar je nad povprečjem. Je to tako težko?
Drugič:
41% od 5000€ (ki so nad 13.600€) = 2050€ +
41% od 20000€ (ki so nad 13.600€) = 8200€
Meni se 2050€ zdi precej manj kot 8200€, kljub temu da je to v istem dohodninski razred. Nism pa prepričan, da je mehanizem obračuna dohodnine jasen tebi.

Matthai:
Očitno nočeš povedat katere ugodnosti nimaš več. Prav.
Še bolj prav pa je - da je nimaš več. Olajšave so vedno kupovanje volilnih glasov in priviligiranje ene skupine državljanov naspram drugi, običajno manjšine na račun večine, priviligiranje tistega, ki se dere na račun drugega, ki je tiho.

Sej je zelo prijetno, ko ti nekaj ni treba plačat ampak kolikor se spomnim, ko je govor o privatizaciji šolstva, zdravstva, ... si vedno skeptičen in verjameš, da so te reči boljše če so državne. Bodi potem vsaj toliko in ne jamraj ko je takšno državo tudi nafutrat.
Zbogom in hvala za vse ribe

kekz ::

> 41% od 5000€ (ki so nad 13.600€) = 2050€ +
> 41% od 20000€ (ki so nad 13.600€) = 8200€
> Meni se 2050€ zdi precej manj kot 8200€, kljub temu da je to v istem dohodninski razred. Nism pa prepričan, da je mehanizem obračuna dohodnine jasen tebi.

Saj, ko je bilo govora o enotni stopnji, sem bil jaz proti predlagani 20% "enotni(?) stopnji".
Jaz sem bil za npr. ENOTNO stopnjo XX evrov(!) na mesec.

Tudi za kruh ne dajemo 10% plače na mesec, ampak dajemo recimo 30 evrov na mesec. Ne glede ali imaš plače 1.000 ali 10.000 evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

poweroff ::

Warped, po pravici povedano ne vem katere ugodnosti nimam več. Vem samo, da mi gre (meni osebno) pod to vlado slabše kot pod prejšnjimi. :-)

Glede davkov pa - se strinjam,da d avki so in mi ni problem dati, eč so porabljeni za dober namen. Za NATO in kontrolo medijev pa seveda ne mislim z veseljem plačevati davkov...
sudo poweroff

WarpedGone ::

Matthai:
>> Warped, po pravici povedano ne vem katere ugodnosti nimam več.

Pišuka, tale je pa bosa. Na dohodninski odločbi ti jasno piše, katere olajšave in v kolikšnem znesku so bile upoštevane. Primerjaš letos z lani in vidiš razliko. Ne kapiram v čem je tvoj problem.
Zbogom in hvala za vse ribe

Ziga Dolhar ::

Warped, po pravici povedano ne vem katere ugodnosti nimam več. Vem samo, da mi gre (meni osebno) pod to vlado slabše kot pod prejšnjimi. :-)

Glede davkov pa - se strinjam,da d avki so in mi ni problem dati, eč so porabljeni za dober namen. Za NATO in kontrolo medijev pa seveda ne mislim z veseljem plačevati davkov...


Prvi dve leti tele vlade sta bli pa kul? Mislm ... dve leti ti je odmerila davek očitno precej lepše, kot to leto.
https://dolhar.si/

kekz ::

> Warped, po pravici povedano ne vem katere ugodnosti nimam več. Vem samo, da mi gre (meni osebno) pod to vlado slabše kot pod prejšnjimi. :-)

Zanimivo.
Naši firmi in s tem tudi vsem zaposlenim gre boljše kot prej in sicer vsako leto boljše.
To sicer ni toliko neposredna posledica vlade, ampak predvsem tega, da gre tudi našim strankam skoraj vsem boljše. Nimam pojma, koliko je pri njih to odvisno od vlade. Dobil občutek, da se tale gospodarska rast v gospodarstvu res pozna.

Praktično ne poznam ljudi, ki bi jim šlo slabše, razen takih, ki delajo v firmah, kjer so dobili sistemsko brco v rit. Npr. menjalnice po uvedbi evra in špedicije ob vstopu v EU.

sreckom ::

Odločil sem se obuditi tole temo, da opozorim na zelo neprijetno dejstvo pri dohodnini za 2007. Danes se je brat odločil preveriti, ali mu je bila preveč plačana dohodnina že nakazana (izpisek je dobil med zadnjimi). Ker je videl, da na njegovem osebnem računu še ni nakazanega zneska, ki je bil napisan na informativnem izračunu, smo šli ta izpis še enkrat preverjati in pri tem opazili, da je vpisan transakcijski račun, ki je odprt na Poštni Banki Slovenije. Ker brat tam nima odprtega računa, sem se odločil, da številko preverim tako, da se prijavim na Klik NLB ter v plačilni nalog BN02 vpišem napačni račun, da bom videl, komu pripada. In glej - izpisalo se je ime ter priimek moje (in bratove) mame. Mama ima res odprt osebni račun na PBS in bo jutri šla preveriti na pošto, če je stanje res višje.
Zato vse opozarjam, naj poleg zneskov začnejo preverjati tudi transakcijski račun - ni namreč nujno, da je vpisan račun vaš. Kako pa se bo zgodba odvila naprej, pa bom poročal.

Nagi Bator ::

No, jaz bi pa prosil tistega, ki ve kdaj je zadnji rok, da davcna izda odlocbo?
Namrec, meni niso poslali izpolnjenega obrazca in sem ga kak teden pred deth lineom odnesel osebno.
Sem iskal po DURSovem sajtu pa nic nasel.

WarpedGone ::

Saj, ko je bilo govora o enotni stopnji, sem bil jaz proti predlagani 20% "enotni(?) stopnji".Jaz sem bil za npr. ENOTNO stopnjo XX evrov(!) na mesec. Tudi za kruh ne dajemo 10% plače na mesec, ampak dajemo recimo 30 evrov na mesec. Ne glede ali imaš plače 1.000 ali 10.000 evrov

Res je že minilo nekaj časa od takrat, ampak če se že tema obuja, pa naj bo.

Problemčič takšnega principa je, da imamo enostavno prepožrešno državo, da bi si lahko tole privoščili. Če hočeš dohodninsko lestvico nadomestit s fiksnim zneskom bi ta bil par tisoč EUR vsak mesec. Bo treba prej močno oklestit državo, da si bomo lahko privoščili glavarino. Glavni favorit za naslednjo vlado pa obljublja "uravnoteženo javno porabo" = ponovno povečevanje porabe in davkov.
Zbogom in hvala za vse ribe

Ziga Dolhar ::

Glavarina je (menda po neki legendi) odnesla Thatcherjevo.
https://dolhar.si/
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31449173 (1887) Kanban
»

Dohodninske zadeve, akontacija zakonodaja

Oddelek: Loža
253144 (2369) GupeM
»

Dohodnina 2018 - plačilo?

Oddelek: Loža
435461 (3683) XLapse
»

CSD in njegov najnovejši neoliberalistični prispevek družbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8721094 (19101) Invictus
»

Plačilo dohodnine (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25417800 (12800) monster-x

Več podobnih tem