» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
13 / 22
»»

Alexius Heristalski ::

Ma kdo naročen paket internet 8/1 na razdalji 20-30km , če je konstantna hitrost oz. če je pol kakšna omejitev glede televizije?

Televizija ne moti interneta, saj ne gre za IPTV.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Christian ::

Oj! Meni od včeraj naprej manjka nekaj programov. Sploh ni signala na teh programih,probal sem na novo skenirat in jih sedaj sploh ni več našel. A ima kdo iste izkušnje? LP

icek ::

Gre za okvaro dveh modulatorjev. Servisna ekipa je na terenu in odpravlja napake.
Rider of Theli
www.air-tv.net

spaceair ::

ario bi lahko imel svoj lasten forum

Thunder wave ::

Se popolnoma strinjam.

icek ::

morulatorji so nazaj...
za vse tiste, ki rešujete vse probleme s ponovnim auto scanom, ponovite vajo še enkrat
:)
Rider of Theli
www.air-tv.net

Seljak ::

Tudi sam sem razmišljal,da bi si dal naredit tale ARIO,saj pri meni doma ni možnosti Siola(parice),čeprav imajo vsi sosedje internet!Opažam,da je največ nezadovoljstva pri ARIO opcija dvojček,torej TV+internet,jaz pa dejansko premišljujem o opciji internet in tukaj na forumu nisem zasledil,da bi imel kdorkoli težave z internetom,torej sklepam,da internet deluje fantastično!?
Zelo rad igram igre prek spleta in me zanima,če bi mi pri tem ARIO služil dobro??Skratka napišite vsi uporabniki ARIO kako ste zadovoljni z samim internetom in kateri paket priporočate,da bom lahko normalno igral kakšno igro preko spleta,kaj z neta cuknil in kakšne so kaj položnice za ta internet?!
Že vnaprej hvala za odgovore:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

spaceair ::

Pri nas imamo ario z pogledom na Boč(trojček),deluje brez težav, 100% boljše od siola adsl 1. mega
max,kar so lah zagotovili.

če bi se pokazalo da so motnje in ni možno zagotoviti nemotenega delovanja,lahko odpoveš brez zadržkov.

sam igram wow,za zdaj še ni bilo laaga z strani interneta.
v Dalaranu je pa itak laag ker je gužva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spaceair ()

Seljak ::

Ja super,hvala za odgovore in izkušnje,sedaj se bom lažje odločil:)
Lp in vesele praznike vsem na Slo-tech.

Saintek ::

Punca je iz Teznu MB in ker je pri njej telemach v totalnem K***, išče alternativo za TV. Zanima jo, če je še kdo tukaj doma iz tezna in ima TV preko aria Tv in kako se obnese. Hvala.

nenno80 ::

Če se nam v Prlekiji obnese, potem veš kako je na Teznem. Mislim, malo preberi forum prej ko vprašaš. ;)

Saintek ::

Me ne zanima kako je tam, vprašal sem za uporabnika na teznu je bolj sigurno. Plus tega, če se tebi da it prebirat 13 strani postov, to ni moj problem, sem pa dal search konkretno za tezno in ni našlo popolnoma nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

e-marko ::

Malo si naiven, če misliš, da ti bo search našel nekoga, ki ima izkušnje z Ariom in je doma s teznega...
Kolikor spremljam temo sta pomembna samo oddaljenost od oddajnika in vidno polje. To pa lahko menda sam preveriš. Če se ne motim imaš tukaj pomoč http://www.ario.net/preveri.php

Če pa se tebi ne da prebirati 13 strani, ki jih mimogrede preletiš in izluščiš najpomembnejše, pa se ni potrebno usajati na druge in je to tvoj problem.

LP
...somebody, somewhere...

Matofast21 ::

Drugače ,če koga zanima na frekvenci 626Mhz je Testno Slo2 Hd potrebujete DVB-T HD sprejemnik. Res pohvala ,da ste ga dali testno noter, probal direkt na TV in računalniku Usb tuner.

Zgodovina sprememb…

PaJo ::

Ja in kje naj človek dobi delujoči hd sprejemnik? Gospodje pri ariu še kar testriraju možnost hd sprejemnikov ali pa CI kartic. Bi že bil počasi čas da nekaj naredijo v tej smeri. Ali je ta HD strem mogoče nekodiran za testne namene?
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

bf4ed ::

AIR zaživel? Naj že enkrat crkne! Naj to pospravijo pa pozabijo na vse. Rabil sem predvsem za net ker nisem imel možnosti...

Zdaj sem pa prej dobil ADSL na tel. liniji in UMTS možnost neta kot pa so se spravili to uporabno napravit.

PaJo ::

AIR kakor takšen pokriva kar dosti potreb, tako da neuporaben ni, meni celo bolj prav pride kakor aDSL, sploh zato ker je zraven še tv, ki ga drugače ne morem dobit.
Kar se pa tiče novega testnega HD streama pa je stvar nekodirana, tako da lahko sproba vsak ki ima mpeg4 dvbt sprejemnik in seveda ario anteno na hiši. Žal nimam primernega tv za ocenit sliko, sem pa probal in deluje.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Alexius Heristalski ::

Če ga niso prekodirali, mora biti odlična slika, saj je VBR s špicami do 16Mbps.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

spaceair ::

bf4ed je izjavil:

AIR zaživel? Naj že enkrat crkne! Naj to pospravijo pa pozabijo na vse. Rabil sem predvsem za net ker nisem imel možnosti...

Zdaj sem pa prej dobil ADSL na tel. liniji in UMTS možnost neta kot pa so se spravili to uporabno napravit.


Za nas ,ki smo na deželi in ni kabelske in smo preveč vstran od centale, je tole super.
Prej smo imeli 1mega adsl, pa je komaj delal, zdaj imamo preko ario 2 mega pa ni težav.

Tako da ne neki kvasit brez veze!!

raners ::

Pozdravljeni.

Zanima me, ali je možno priključit strešno anteno in kabel iz krožnika (od podjetja Ario) v kakšen T komad in potem ta T komad v TV (da bi lahko na TV gledal vse kanale, ki jih dobim na strešni anteni in iz Ario krožnika).

Torej, hkrati bi rad imel na tv (preko koaksialnega priključka) priključeno strešno anteno in Ario. Ali se to da z navadnim T komadom (dva kabla noter, en izhodni) ali se bodo frekvence 'teple' med seboj?

Upam, da sem napisal dovolj jasno, kaj pravzaprav hočem...

Saintek ::

Zakaj bi pa to sploh imel, saj ti ario ponudi čisto vse zemeljske kanale in še več kot pa lastna strešna antena ????

raners ::

Razlogov je več:

-ker imajo trenutno NEkodirana samo HD kanala
-ker antene RES nikoli ne kockajo (vedno dela brezhibno)
-ker nimajo RTL (hrvaškega) :)

Torej, ali se da priklopit s kakšnim T komadom strešno anteno in Ario ter oboje skupaj vtaknit v TV (in bi mi našlo kanale od antene in od Aria)?

PaJo ::

V tej kombinaciji še nisem preizkusil, zagotovo deluje kombinacija ario in satelitska po enem kablu. Pri zemeljskih kanalih pa mislim da bi prišlo do prekrivanja ferkvenc in s tem tudi do motenj. Mislim da po kanalniku Ario uporablja kanale 21 in navzgor, tako da če imaš recimo kanale za zemeljsko tv pod 21 kanalom in recimo nad 60 kanalom, potem ne bi smelo biti težava in bi vso stvar lahko priklopil skupaj z navadnim T združilnikom. Lahko pa zadevo danes, če bom imel čas, probam, pa da vidimo kakšen bo rezultat. Mislim pa da bodo težave.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

raners ::

PaJo, če boš slučajno imel čas in če T komad že imaš doma, bi te lepo prosil ,če bi probal...

Pa hvala že vnaprej...

cesy ::

Da malo postokam...
V začetku januarja smo naročili trio paket s tremi STBji. S tem, da so nam rekli, da pridejo dodatna STBja šele februarja...Smo si rekli OK, to bomo še počakali. Monter zmontira zadevo, ter nam pusti kup papirjev med katerimi je tudi obvestilo. Na njem piše, da je dobava prestavljena na marec.
Ker se že bliža marec včeraj napišem email, da se pozanimam kako je z dobavo glede na to, da je marec že kar blizu. Na kar mi odgovori, da je dobava šele konec marca...
Ne vem kaj si misli Ario? Zgleda, da STBje zadržuje za nove naročnike? :)

Drugače pa za enkrat nimam kaj reči. Zadeva deluje zelo vredu. Le ob močnem sneženju nam je za kakšen trenutek padla povezava...
LP Cesy

Christian ::

Lep sončen dober dan vsem skupaj! Po dolgem času se spet malce oglašam...zanima me če kdo kaj ve,ali se kaj dogaja na ARIO, če lahko pričakujemo kakšno spremembo ali kaj novega ,morda na programski shemi ,ali pač kjerkoli. Meni ta Ario že več kot eno leto dela BREZ PROBLEMOV. In upam da bo tako tudi ostalo.
Sem celo nekaj slišal da bodo zamenjavali STB aparate...? Ali je kdo kaj na tekočem? LP

lgario ::

Christian je izjavil:

Lep sončen dober dan vsem skupaj! Po dolgem času se spet malce oglašam...zanima me če kdo kaj ve,ali se kaj dogaja na ARIO, če lahko pričakujemo kakšno spremembo ali kaj novega ,morda na programski shemi ,ali pač kjerkoli. Meni ta Ario že več kot eno leto dela BREZ PROBLEMOV. In upam da bo tako tudi ostalo.
Sem celo nekaj slišal da bodo zamenjavali STB aparate...? Ali je kdo kaj na tekočem? LP


Mislim,da kaj novega razen testiranje kartic ni trenutno na vidiku...Jaz imam ario in sem zadovoljen z njim le motita me črna robova(zgoraj in spodaj) pri nekaterih programih,katerih pa ni preko navadne antene...
upam,da bodo kmalu začeli z 16:9 vrjanto.Ta testni Hd program je pa kr neki.Malo so skopi z informacijami pri ariju in upam,da bodo začeli bolj obveščati o novostih in možnostih!

lgario ::

raners je izjavil:

PaJo, če boš slučajno imel čas in če T komad že imaš doma, bi te lepo prosil ,če bi probal...

Pa hvala že vnaprej...

Kar se pa tiče T komada...pa se frekvence "stepejo" in je možno dobit samo 70% programov od aria...
Jaz bi hotel samo programa rtl in novo tv (hrvaško) zraven potegnit in mi zmoti nekaj programov od aria!

kamm ::

Lep pozdrav vsem !

Zanima me , če obstaje možnost priklopa na Ario preko Boča.
V okolici Vitomarc sem videl na hiši večji krožnik ,
ki mislim da je obrnjem v smeri Boča .
Morda se bo oglasil tudi kakšen uporabnik iz tega predela
Slovenskih goric (Vitomarci) in iz prve roke povedal kako je zadovoljen !

Lp
Andrej K.

lgario ::

kamm je izjavil:

Lep pozdrav vsem !

Zanima me , če obstaje možnost priklopa na Ario preko Boča.
V okolici Vitomarc sem videl na hiši večji krožnik ,
ki mislim da je obrnjem v smeri Boča .
Morda se bo oglasil tudi kakšen uporabnik iz tega predela
Slovenskih goric (Vitomarci) in iz prve roke povedal kako je zadovoljen !

Lp
Andrej K.

Če imaš pregledno linijo na boč in ne več kot 40km zračne linije lahko dobiš ario brez problema!

js ::

A še ma kdo probleme z ARIO tv? Meni se občasno pojavlja kockanje (recimo danes popoldan - 20.3.) Je pa zelo močno in se ne da gledati televizije. Ko se pa začne pa lahk trja tud par ur. Opazil pa sem, da ob tem pade kakovost signala iz običajnih 99% na 60-70%
Serviser je že bil pri meni pa mu ni blo nič jasno.

Thunder wave ::

Včeraj sem imel popolnoma enak problem, plus tega internet ni delal od 2h do približno pol 6h. Ko je začel delovati internet, tudi televizija ni kockala več. Prej pa popolnoma enako kot je rekel JS. Ne vem kaj bi lahko bilo krivo a pri meni verjetno ni kaj narobe z napeljavo, ker drugače dela popolnoma OK. Največja ironija pa se mi zdi to, da kličeš na pomoč, pa ti pove, da ali pošlji mail (ko ti ne dela internet:D) ali pa faks (paket Trio, telefonija prek VoIP, interneta še vedno ni).

bf4ed ::

Za nas ,ki smo na deželi in ni kabelske in smo preveč vstran od centale, je tole super.
Prej smo imeli 1mega adsl, pa je komaj delal, zdaj imamo preko ario 2 mega pa ni težav.

Tako da ne neki kvasit brez veze!!


Kaj misliš da sem v mestu?
V čistem kljunu kokoške sem, v zadnji vasi v sloveniji. In sem prej dobil vse drugo kot to na kaj sem najbolj upal, AIR.
Zato je brezveze, ker pokrivajo malo območje.

Aja kake "kabelske" TV pa razen DVB-T ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bf4ed ()

Christian ::

Zdravo!!! Če men vprašate imajo oni nek problem ,ker meni se je včeraj pojavil čist enak problem!!! Tak da brez skrbi na napeljavah ni nič narobe... Sem prvo mislil da veter kaj zajebava ...pa tud mislim da ne. Ario bomo morali obvestit o teh težavah...... Lep pozdrav!

Soprano ::

Baje je prišlo včeraj do okvare neke opreme, ki pa so jo zamenjali. Mojim staršem dela od včeraj od nekje 17h naprej vse brez težav.

spaceair ::

ja isto pri nas,
z tem da je zajebavat začel internet,
naš tomson se nonstop rekonekta in prekinja tel in internet in to naprej od te težave z kockanjem tv.
Sem jih obvestil tako da bom videl kako bo.
Ima še kdo težave z netom?
TV dela ok

So mi uredili zadevo v zelo kratkem roku

tako da ni več težav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spaceair ()

Thunder wave ::

Kako so ti zrihtali? Ker imam popolnoma enak problem.

PaJo ::

Če imate težave je najboljše poklicat na helpdesk ali pa napisat mail. Do sedaj se je zmeraj vse uredilo. No če še niste ugotovili so zadnjih 14dni tv kanali zopet odklenjeni (razen kodiranih), verjetno zato ker jim primanjkuje novih sprejemnikov in strankam priklapljajo kar na navadne dvbt sprejemnike, ki so dobavljivi pri nas :)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Thunder wave ::

Sem pozail. Zdaj si lahko končno snemam oddaje na računalniku.

Seljak ::

Pozdravljeni.
Zanimam se za ARIO internet in sicer paket DUO(internet 4/512+TV).Paket je kar zanimiv,saj na moji lokaciji nimam druge možnosti interneta!Zanima me,če sem z paketom,ki sem ga omenil dejansko brez skrbi,ko bodo v Sloveniji ugasnili analogni sistem oddajanja TV signalov in prešli na digitalni DVB-T?Drugo vprašanje pa je,kako je kaj z podnapisi pri tujih kanalih(Discovery Channel,National Geographic,Animal planet,Discovery Science)
Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem:)

Thunder wave ::

Glede DVB-T si lahko brez skrbi. Pri Ariu ostane vse normalno. Podnapisi so na Discovery Channel, National Geographic, Animal Planet, Zone Reality, Travel... Ni jih na Discovery Science, NG Wild...

Seljak ::

Hvala Thunder wawe za odgovor:):)

mojsterchen ::

kamm je izjavil:

Lep pozdrav vsem !

Zanima me , če obstaje možnost priklopa na Ario preko Boča.
V okolici Vitomarc sem videl na hiši večji krožnik ,
ki mislim da je obrnjem v smeri Boča .
Morda se bo oglasil tudi kakšen uporabnik iz tega predela
Slovenskih goric (Vitomarci) in iz prve roke povedal kako je zadovoljen !

Lp
Andrej K.


Od januarja 2010 imam na lokaciji Cerkvenjak (naselje Župetinci) ARIO preko oddajnika na Pohorju. Imam osnovni paket DUO (internet 1/256 + TV), ki sem ga pred kratkim spremenil v internet 2/384 + dodatni STB. Razdalja po zagotovilu monterja ni tako hudo važna kot pa sama čista vidnost brez preprek med oddajnikom in sprejemnikom. Testno deluje povezava recimo tudi do Lendave.
Moje izkušnje: internet deluje zelo dobro in stabilno (tudi ping je odličen), kar pa za TV ne bi mogel reči. Pri TV se močno občuti vremenske vplive (dež, veter, sneg ...) še prav posebej sredi dneva ... Ampak, če druge možnosti ni je bolje to kot nič.

lgario ::

mojsterchen je izjavil:

kamm je izjavil:

Lep pozdrav vsem !

Zanima me , če obstaje možnost priklopa na Ario preko Boča.
V okolici Vitomarc sem videl na hiši večji krožnik ,
ki mislim da je obrnjem v smeri Boča .
Morda se bo oglasil tudi kakšen uporabnik iz tega predela
Slovenskih goric (Vitomarci) in iz prve roke povedal kako je zadovoljen !

Lp
Andrej K.


Od januarja 2010 imam na lokaciji Cerkvenjak (naselje Župetinci) ARIO preko oddajnika na Pohorju. Imam osnovni paket DUO (internet 1/256 + TV), ki sem ga pred kratkim spremenil v internet 2/384 + dodatni STB. Razdalja po zagotovilu monterja ni tako hudo važna kot pa sama čista vidnost brez preprek med oddajnikom in sprejemnikom. Testno deluje povezava recimo tudi do Lendave.
Moje izkušnje: internet deluje zelo dobro in stabilno (tudi ping je odličen), kar pa za TV ne bi mogel reči. Pri TV se močno občuti vremenske vplive (dež, veter, sneg ...) še prav posebej sredi dneva ... Ampak, če druge možnosti ni je bolje to kot nič.

Se podpišem...če nimamo druge možnosti smo pač usojeni na ponujeno,mene moti slika za katero so na ariju rekli,da je super čista,kar pa če imaš LCD tv to ni..

cesy ::

Se tudi jaz strinjam, če že nimamo druge možnosti, je vsaj to...
Tudi mene moti, da TV ni to kar bi moralo biti. Razočaran sem tudi nad tem, da imajo take probleme s sprejemniki. Že od decembra...Trajalo pa naj bi še vsaj do maja, vsaj tako pravijo...Kot pika na i pa še to: jih kličem, da mi kocka slika, ter mi naročijo serviserja, ki mi pride na dom. Izmeri signal privije anteno, ter mi želi to zaračunati. Njegov argument je bil, da to ni njihova krivda, da je bila antena, ki jo je on prvotno zmontiral, odvita. Seveda nisem želel zadeve plačati in sem ga odslovil. Isti trenutek pišem na ARIO na kar mi odgovorijo, da kolikor je njim znano nisem dobil računa in ga tudi ne bom. :)
LP Cesy

slovo ::

Ario internet imam že nekaj mesecev.
Internetna povezava občasno ne dela. Izpade za cca 5 minut in zopet pride nazaj.
To se zgodi cca. enkrat na dan.

Nekajkrat sem že govoril z njihovo tehnično pomočjo vendar brez posebnega učinka.
Prišli so in mi zamenjali modem ter sprejemnik na krožniku pa ni nič bolje. Tako je hardware skoraj izključen.

No, na tehnični pomoči znajo tudi reči naslednje "če niste zadovoljni potem ostane samo še izklop." To me neznansko razjezi! Jaz od njih želim, da zrihtajo, da bo delalo ali pa naj povedo, da so takšni izpadi nekaj običajnega in bom s tem živel.

Boč vidim kot na dlani - oddaljen cca 8 km, morebitne motnje so izključene, ker se izpadi dogajajo čisto naključno - najsi sije sonce ali gre dež, je mrzlo ali toplo, piha veter ali je zatišje. Ni motnje - razen če se je kakšen ptič ob polnoči usedel na sprejemnik na krožniku.

Verjetno izpadov sploh ne bi opazil, če ne bi konstantno uporabljal VPN povezave do službe, ki mi ob izpadu pade.

Ker se sam službeno ukvarjam z računalništvom sem si v službi naredil preverjanje dosegljivosti domačega ruterja. Zanimivo je, da je ruter vedno online - tudi v času izpada. Izklopil sem DHCP na ruterju in mu nastavil fiksne naslove pri čemer sem za DNS server navedel googlovega 8.8.8.8. Ista scena, nič ne pomaga.
Tudi če ruter umaknem in modem zvežem direktno na računalnik (Win XP in Win 7 sem testiral) je ista scena.

Na internet modemu (Thomson) so naslednje lučke:
od desne proti levi gredo tako:
Internet PC link Cable link Cable Activity

Kadar pri meni vse normalno deluje sta Internet in Cable link konstantno prižgani, Cable Activity in PC Link pa skoraj sinhrono utripata. Utripata takrat ko klikneš na kakšno povezavo in se dogaja prenos podatkov in neta.

Ko je izpad lučka Cable Activity samo še sveti. Vse ostalo ostane nespremenjeno.
Stisneš recimo na nek link v IE-ju in lučka PC Link utripa, Cable activity pa ne več.

Lahko delaš glih kar hočeš pa 5 minut ni nič. ipconfig /release /renew, nastavljaš fiksni IP ali dovoliš DHCP, izklapljaš štrom na modemu, ruterju, anteni. Ni nobene šanse, da bi net deloval. Od zunaj pa je tvoj IP (tvoj ruter) normalno viden. Ima enak odziv na ping kot v času normalnega delovanja.

No, televizija deluje brez problemov - tudi tistih 5 minut, ko imam internetni mrk.

Ima kdo od vas podobne težave?
Kako naj na ario tehnični pomoči pridem dlje kot do izjave "ostane vam samo še izklop storitve"?

Soprano ::

slovo je izjavil:

Internetna povezava občasno ne dela. Izpade za cca 5 minut in zopet pride nazaj. To se zgodi cca. enkrat na dan.


slovo je izjavil:


Od zunaj pa je tvoj IP (tvoj ruter) normalno viden. Ima enak odziv na ping kot v času normalnega delovanja.


Bi lahko to zgornje malo bolj razložil? Najprej praviš, da internet izpade in ti ne dela nič, nato pa praviš, da je v tem času "od zunaj" tvoj router normalno dosegljiv?

Glede na to, da je internet dvosmerna komunikacija, kako ti potem od zunaj tvoj router vrne ping (to pomeni, da ti internet povezava deluje), če pa imaš internet v izpadu?

pepy72 ::

Jaz bom pa samo to rekel - ARIO JE ZA NAS SELJAKE ZAKON!!!!

SAMO KARTICE ZA TE TANOVE TV-je ŠE PORIHTAJO, DA NE BO VEČ POTREBEN STB, ČE ŽE IMA TV DVB-T SPREJEMNIK PA BO SUPER!!!!

L.P. VSEM GODRNJAČEM!!!

mausek ::

slovo je izjavil:

Ario internet imam že nekaj mesecev.
Internetna povezava občasno ne dela. Izpade za cca 5 minut in zopet pride nazaj.
To se zgodi cca. enkrat na dan.

Nekajkrat sem že govoril z njihovo tehnično pomočjo vendar brez posebnega učinka.
Prišli so in mi zamenjali modem ter sprejemnik na krožniku pa ni nič bolje. Tako je hardware skoraj izključen.

No, na tehnični pomoči znajo tudi reči naslednje "če niste zadovoljni potem ostane samo še izklop." To me neznansko razjezi! Jaz od njih želim, da zrihtajo, da bo delalo ali pa naj povedo, da so takšni izpadi nekaj običajnega in bom s tem živel.

Boč vidim kot na dlani - oddaljen cca 8 km, morebitne motnje so izključene, ker se izpadi dogajajo čisto naključno - najsi sije sonce ali gre dež, je mrzlo ali toplo, piha veter ali je zatišje. Ni motnje - razen če se je kakšen ptič ob polnoči usedel na sprejemnik na krožniku.

Verjetno izpadov sploh ne bi opazil, če ne bi konstantno uporabljal VPN povezave do službe, ki mi ob izpadu pade.

Ker se sam službeno ukvarjam z računalništvom sem si v službi naredil preverjanje dosegljivosti domačega ruterja. Zanimivo je, da je ruter vedno online - tudi v času izpada. Izklopil sem DHCP na ruterju in mu nastavil fiksne naslove pri čemer sem za DNS server navedel googlovega 8.8.8.8. Ista scena, nič ne pomaga.
Tudi če ruter umaknem in modem zvežem direktno na računalnik (Win XP in Win 7 sem testiral) je ista scena.

Na internet modemu (Thomson) so naslednje lučke:
od desne proti levi gredo tako:
Internet PC link Cable link Cable Activity

Kadar pri meni vse normalno deluje sta Internet in Cable link konstantno prižgani, Cable Activity in PC Link pa skoraj sinhrono utripata. Utripata takrat ko klikneš na kakšno povezavo in se dogaja prenos podatkov in neta.

Ko je izpad lučka Cable Activity samo še sveti. Vse ostalo ostane nespremenjeno.
Stisneš recimo na nek link v IE-ju in lučka PC Link utripa, Cable activity pa ne več.

Lahko delaš glih kar hočeš pa 5 minut ni nič. ipconfig /release /renew, nastavljaš fiksni IP ali dovoliš DHCP, izklapljaš štrom na modemu, ruterju, anteni. Ni nobene šanse, da bi net deloval. Od zunaj pa je tvoj IP (tvoj ruter) normalno viden. Ima enak odziv na ping kot v času normalnega delovanja.

No, televizija deluje brez problemov - tudi tistih 5 minut, ko imam internetni mrk.

Ima kdo od vas podobne težave?
Kako naj na ario tehnični pomoči pridem dlje kot do izjave "ostane vam samo še izklop storitve"?


Možno bi bilo da imaš tako močan packetloss na trenutke, da se ti promet dejansko ustavi zaradi izgube paketkov. Takrat ko imaš izpad neta pojdi na http://192.168.100.1 (ip od modema) in poglej SNR pri downstreamu, ter TX pri upstreamu, če imaš SNR 25db ali manj in tx več kot 50db se v tistem trenutku pojavi nekaj v zraku, ko ti zmoti signal in je rešitev zelo težko najti...

Ponekod se nažalost take stvari pojavljajo.

Televizija nima nobene povezave z netom, zato ti tudi dela brez problema.
Pri internetu pa so verjetno težave pojavijo pri povratnem pasu, zato pride do packetlossa, če je le ta vzrok tvojih izpadov. Nažalost pa SNRja in TXa na povratnem pasu ne moremo pogledat.

Žal pa z oddajnikom na boču nimam izkušen, ker sem sam priklopljen na Pohorje - Smer Murska Sobota in tudi priklope sem delal samo na Pohorje.

LP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mausek ()

Soprano ::

@mausek: jaz bi se s tvojimi ugibanji strinjal, ampak preberi slovo-tov post še enkrat. Napisal je, da se mu v času težav router normalno odziva na ping iz smeri interneta. Če bi imel velik packet loss ali prekinjeno povezavo, bi bil njegov router preko interneta nedosegljiv. Problem je torej drugje.
««
13 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415285 (2992) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328608 (7617) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52212 (1807) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930489 (19109) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71739 (1488) PaJo

Več podobnih tem