» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
14 / 22
»»

mausek ::

Vem, sem prebral tudi to... Ampak me vseeno zanima ali mu SNR in TX nihata, da vem ali lahko izključimo motnje signala.

@slovo napisal si da si cca 8km od boča oddaljen, napiši še prosim kako velik krožnik imaš na hiši, kakšen paket imaš, koliko metrov kabla je porabljenega? Je v igri komplet nova inštalacija al je v uporabi tud kaj starega že uporabljenega koaksialca? Ko so ti zamenjali modem, so probali tudi z menjavo delilnika? Lahko probas priklopit tudi direkt samo modem, torej antena -> powerinserter -> modem, da vidimo ali težava mogoče v delilniku.

LP, Rok

mojsterchen ::

Sam imam paket DUO (+ dodatni sprejemnik) sedaj že 4 mesece. Cca 3 mesece je vse bilo OK oz. z manjšimi nepravilnostmi v sliki TV-ja in za kakšen trenutek je mrknil internet. To, kaj se pa dogaja zadnjih 14 dni to je katastrofa. TV normalno deluje samo zjutraj oz. ob določenih urah (recimo od 6 do 9 ure), sicer pa zatikanje, slika zaostaja za zvokom ali pa močno kockasta slika idr., in to neodvisno od vremenskih vplivov. Ne pomagajo nobeni izklopi sprejemnika ali recimo ponovno skiniranje programov idr. Kvaliteta in moč padeta iz 70/98 na 70/50 in ko vrednosti padejo izpod 50 je samo še kocka. Močno me pa čudi dejstvo, da se pa kocka ne pojavi na 2 ali 3 programih (nikoli) Šport kanal, TV Pika - ostalih 65 pa štrajka skoraj identično ?!

mausek ::

mojsterchen je izjavil:

Sam imam paket DUO (+ dodatni sprejemnik) sedaj že 4 mesece. Cca 3 mesece je vse bilo OK oz. z manjšimi nepravilnostmi v sliki TV-ja in za kakšen trenutek je mrknil internet. To, kaj se pa dogaja zadnjih 14 dni to je katastrofa. TV normalno deluje samo zjutraj oz. ob določenih urah (recimo od 6 do 9 ure), sicer pa zatikanje, slika zaostaja za zvokom ali pa močno kockasta slika idr., in to neodvisno od vremenskih vplivov. Ne pomagajo nobeni izklopi sprejemnika ali recimo ponovno skiniranje programov idr. Kvaliteta in moč padeta iz 70/98 na 70/50 in ko vrednosti padejo izpod 50 je samo še kocka. Močno me pa čudi dejstvo, da se pa kocka ne pojavi na 2 ali 3 programih (nikoli) Šport kanal, TV Pika - ostalih 65 pa štrajka skoraj identično ?!


prijavi napako na tehnično podporo ne tel. št.: 059240005. Verjetno imaš packetloss na downstreamu DVB-T al pa je z delilnikom nekaj narobe.
bodo fantje uredili, samo prijaviti je treba napako.

lp. R

nenno80 ::

mojsterchen je izjavil:

kamm je izjavil:

Lep pozdrav vsem !

Zanima me , če obstaje možnost priklopa na Ario preko Boča.
V okolici Vitomarc sem videl na hiši večji krožnik ,
ki mislim da je obrnjem v smeri Boča .
Morda se bo oglasil tudi kakšen uporabnik iz tega predela
Slovenskih goric (Vitomarci) in iz prve roke povedal kako je zadovoljen !

Lp
Andrej K.


Od januarja 2010 imam na lokaciji Cerkvenjak (naselje Župetinci) ARIO preko oddajnika na Pohorju. Imam osnovni paket DUO (internet 1/256 + TV), ki sem ga pred kratkim spremenil v internet 2/384 + dodatni STB. Razdalja po zagotovilu monterja ni tako hudo važna kot pa sama čista vidnost brez preprek med oddajnikom in sprejemnikom. Testno deluje povezava recimo tudi do Lendave.
Moje izkušnje: internet deluje zelo dobro in stabilno (tudi ping je odličen), kar pa za TV ne bi mogel reči. Pri TV se močno občuti vremenske vplive (dež, veter, sneg ...) še prav posebej sredi dneva ... Ampak, če druge možnosti ni je bolje to kot nič.



jaz sem sv. jurij ob ščavnici in mi je enako dogajalo. Kasneje je prišel monter in dal na STB nek ojačevalec, zaračunal in šel. Od takrat mora prekleto močno snežiti ali biti huda nevihta, da imam motnje. Prej je samo navaden dež prekinil linijo.

cesy je izjavil:

Se tudi jaz strinjam, če že nimamo druge možnosti, je vsaj to...
Tudi mene moti, da TV ni to kar bi moralo biti. Razočaran sem tudi nad tem, da imajo take probleme s sprejemniki. Že od decembra...Trajalo pa naj bi še vsaj do maja, vsaj tako pravijo...Kot pika na i pa še to: jih kličem, da mi kocka slika, ter mi naročijo serviserja, ki mi pride na dom. Izmeri signal privije anteno, ter mi želi to zaračunati. Njegov argument je bil, da to ni njihova krivda, da je bila antena, ki jo je on prvotno zmontiral, odvita. Seveda nisem želel zadeve plačati in sem ga odslovil. Isti trenutek pišem na ARIO na kar mi odgovorijo, da kolikor je njim znano nisem dobil računa in ga tudi ne bom. :)


Nas je monter skasiral. Zdaj vem, da je to naredil na lastno pest. Komaj čakam na naslednjo priliko, da bo moral priti. Bo moral luafati od bajte bandit...mislim, da si je potne stroške računal 30€

nenno80 ::

Upam, da res kmalu menjajo STBje, ker ti so katastrofa. Vsak dan ga moram potegnit iz elektrike, ker mi drugače kaže samo zelen zaslon, takoj ko je neprekinjeno vključen par ur skupaj. Brezveze, al pa da kartice nabavijo.

Malo preveč za samoumevno jemlejo svoje stranke...

ve kdo če bodo imeli SP v nogometu na SLO2 v HD tehniki. Ker sem ravno prebral, da bodo oddajali v HD tehniki

mausek ::

nenno80 je izjavil:

Upam, da res kmalu menjajo STBje, ker ti so katastrofa. Vsak dan ga moram potegnit iz elektrike, ker mi drugače kaže samo zelen zaslon, takoj ko je neprekinjeno vključen par ur skupaj. Brezveze, al pa da kartice nabavijo.

Malo preveč za samoumevno jemlejo svoje stranke...

ve kdo če bodo imeli SP v nogometu na SLO2 v HD tehniki. Ker sem ravno prebral, da bodo oddajali v HD tehniki


Kar se tiče zelene slike... Pobaši sprejemnike in jih nesi na Ario, boš dobil upgrade in se napaka ne bo več pojavljala.

LP.

js ::

A še komu kocka? Meni je začelo v nedeljo popoldne. Tega Aria pri meni ne bo več dolgo.

Soprano ::

@js: včeraj sem pri starših gledal TV kakšno uro, uro pa pol in nisem opazil kockanja.

mausek ::

js je izjavil:

A še komu kocka? Meni je začelo v nedeljo popoldne. Tega Aria pri meni ne bo več dolgo.


Nebi bilo slabo, če bi povedal na katerem oddajniku si, koliko si oddaljen, kdaj si bil priklopljen, ali se je napaka že kdaj ponovila in če je bil pri tebi že opravljen kak servis.

Lp.

js ::

Priklopljen sem bil oktobra 2009, oddajnik je Boč, oddaljen pa sem enih 20 kilometrov. Napaka se ponavlja. Približno na vsakih 14 dni je ene 3 dni nemogoče gledati, ker se slika ustavlja, zvok tudi, slišijo se piski. Kot sem že rekel, se je začelo v nedeljo popoldne, danes dopoldne je bilo še enako, pred nekaj urami pa je začelo delati. Serviserji so že bili pri meni, menjali glavo, spremembe ni bilo nobene.
Ko sta bila serviserja pri meni, ni kockalo. Sam serviser je rekel, da ne ve, v čem je problem, da lahko samo še anteno zamenjajo z večjo, zdaj imam 40 centimetrsko.

Soprano ::

@js: po moje je 40cm antena za 20km razdaljo definitivno premala. Moji starši imajo na približno 30km razdalje 80cm anteno in dela brez težav.

Internet imaš? Ti dela v redu s 40cm anteno na tej razdalji?

mausek ::

40cm parabola je premajhna za to razdalijo... minimalno 65cm oz 80cm, če bi lahko prislo do kaksnih motenj signala, zaradi kaksnih dreves nekje med oddajnikom in sprejmenikom.

Lep pozdrav!

Christian ::

Mene že od celega začtka (januar 2009) velikokrat kocka nemške programe. Moč in signal kar naenkrat pade. Ostali programi pa delajo brez problemov. Sem pa prikloplen na Pohorje. Res mi ni jasno zakaj samo nemški programi ponavadi ne delajo ,najhuje pa je tak od 14. do 18. ure in za vikend. Tak da nemška bundesliga odpade :(. A ima kdokakšno mnenje?

mojsterchen ::

Christian je izjavil:

Mene že od celega začtka (januar 2009) velikokrat kocka nemške programe. Moč in signal kar naenkrat pade. Ostali programi pa delajo brez problemov. Sem pa prikloplen na Pohorje. Res mi ni jasno zakaj samo nemški programi ponavadi ne delajo ,najhuje pa je tak od 14. do 18. ure in za vikend. Tak da nemška bundesliga odpade :(. A ima kdokakšno mnenje?


Tudi pri meni podobno ... Napake se ponavljajo ob "približno" istih časovnih intervalih (vsak dan) in pride obdobje, ko je Tv čisto neuporabna (sama kocka). Edini kanal, ki zmeraj deluje je npr. TV Pika. Recimo TV Golica pa nikoli ni čisto OK. Napako sem prijavil pred več kot tednom dni in vse do danes ni bilo nikogar naokoli.

Zadeva me malce skrbi, ker je Ario edini možen sistem na moji lokacij, predvsem pa zaradi tega ker internet deluje OK, pri TV pa uporabljam tudi dodatni STB sprejemnik in so te težave identične na obeh sprejemnikih (odpadejo težave z razdelilnikom ipd.) Sklepam, da oba sprejemnika nista v okvari (če je prej 3 mesece zadeva odlično delovala), pa tudi s sprejemno glavo in položajem krožnika ne bi smelo biti nič narobe glede na to, da internet deluje v redu.

Upam, da ni vzrok mojih težav kakšna "nevidna" prepreka v obliki pozelenelega listja na drevju ali kakšnih drugih naravnih vplivov.
Ima kdo kakšne informacije, kako je s temi naravnimi vplivi?

Težko razumem, da sedaj pri jasnem in sončnem vremenu ne morem spremljati TV-ja v zimi sem pa ob močnem sneženju brez težav ob bilo katerem času lahko spremljal TV.

js ::

@soprano
Interneta nimam pri Ariu, samo TV občasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: js ()

PaJo ::

Zgleda da mora biti nekaj narobe pri oddajanju, namreč tudi sam opažam kockanje, in to večino na nemških kanalih v večernih urah. Sem prvo mislil da kriv nov tv (direktni priklop na dvbt vgrajen sprejemnik), pa sem ugotovil da to počne povsod isto, tudi na dobrem starem ario sprejemniku. V glavnem določeni kanali popolnoma ne gledljivi, internet in telefon pa delujeta nemoteno. Tako da domnevam da imajo neke težave pri prenosu tv signala, ker sam sprejemnik še zmerja pravi da je dovolj dobra moč in kakovost signala. Drugače pa imam dva meseca staro glavo in instalacijo tako kakor je treba. Upam da bodo odkrili napako in težavo kmalu odpravili, še dobro da bom sedaj lahko uredil še rezervo preko satelita :)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

mojsterchen ::

Imam informacije, da se s podobnimi (istimi) težavami srečuje vse več uporabnikov ... Tudi serviser-ju ni čisto jasno zakaj ob določenem času motnje pri sprejemu. Kot možen vzrok bi lahko bil menda tudi kakšen radio amater v bližini? Pove tudi, da je imel že primere, ko je bilo potrebno menjati "star" koaksialni kabel, ki še nima v notranjosti folije?

Zaenkrat smo v temi. Vem samo, da je cca. 3 mesece delovalo vse OK, zdaj pa lahko kar nekaj ur dnevno spremljam samo kocke in zato plačujem skupaj 45 EUR.

Tisti, ki ste tehniki, kaj pomeni za nas uporabnike sistema Ario, če se je recimo na mojem območju na novo priključilo več 10 uporabnikov, mislim v smislu oddajanja in prejemanja signala?

Zgodovina sprememb…

Soprano ::

mojsterchen je izjavil:


Tisti, ki ste tehniki, kaj pomeni za nas uporabnike sistema Ario, če se je recimo na mojem območju na novo priključilo več 10 uporabnikov, mislim v smislu oddajanja in prejemanja signala?


Večje število uporabnikov ne pomeni prav nič, še posebej ne pri televiziji, kjer gre samo za distribucijo signala. TV signal je namreč v zraku cel čas in nima veze koliko uporabnikov ga iz zraka zajema (isto kot pri satelitski TV). Vpliv večjega števila uporabnikov je lahko pri internetu (kapacitete, ki jih mora operater sproti nadgrajevati), ampak z internetom vsaj po tem forumu sodeč uporabniki nimajo težav.

Glede na to, da moji starši s TV nimajo težav, prav tako nimata težav tudi oba kolega, ki imata Ario, je problem verjetno lokalne narave (Ario inštalacija antene, tvoja instalacija v hiši, lahko je kaj na "tvojem" oddajniku, lahko pa gre tudi za kak zunanji vpliv, ki moti tvoj sprejem).

Sigurno pa niso vzrok tvojih težav radioamaterji - ta serviser kvasi neumnosti, saj Ario TV oddaja na 12GHz, isto kot sateliti. Glede na to serviserjevo izjavo se lahko človek vpraša, če je anteno zmontiral z isto "strokovnostjo" >:D

Christian ::

A ima kdo izmed vas tudi težave z internetom in telefonijo??? Modem se nonstop samo nekaj resetira in mu ni pomoči. Sem povezan na Pohorje. Tv dela še kar vredi.

Thunder wave ::

Jaz!

mojsterchen ::

Vzrok za moje težave s kockanjem slike pri TV je bila spremenjena pozicija krožnika. Očitno je močnejši veter malce zavrtel krožnik in že smo lahko spremljali kocke.
Z izjemo občasnih manjših nepravilnosti v sliki sedaj deluje zadeva OK.
Je pa dejstvo, da signal (moč in kakovost) ob določenem času (dopoldan in zvečer) kar precej niha in če krožnik ni dobro usmerjen proti oddajniku pride do prevelikega padca signala ...

js ::

Tudi mene je serviser hotel prepričat, da se je krožnik prestavu (oziroma steber, na katerem je krožnik), kar bi naj bilo krivo za kockanje. Dva dni po njegovem obisku je spet kockalo. Krožnik (steber tudi ne) pa se ni prestavu. Ali pa se mi prestavlja kar naprej, ampak potem očitno vedno po nekaj dneh spet najde pravo pozicijo. :)
Mam pa zdaj že skoraj en teden mir s kockanjem.

Christian ::

Hmmm,zelo zanimivo! Tudi jaz sem že razmišlajl če bi bila slučajno kriva pozicija krožnika? Samo meni se zdi to čudno da mi kocka le programe Pro7,Kabel 1,ard,zdf,pa golica tv včasih. Moč signala pade na nekje 65%, Moč pa ful niha od 45 do 70 % .In normalno je da ko pade pod 50 da ostanejo le še kocke. Se mi pa to že dogaja od celega začetka (več kot eno leto) . Ampak ko pa dela pa imajo tudi tile programi med 95 do 99%. Samo zadnje čase bolj težko. A mislite da bi mi pomagalo ,če bi malce premaknil krožnik? Lahko to naredim sam? Pri satelitski ni bil problem malce sprobavat...sem jo veliokrat sam zmoniral. Kaj je zelo občutljiva ta od aria? Recimo da malo premaknem in potem nebo nič več? Ali ima kar malo manevriranja? Hvala za odgovor.

Christian ::

No včeraj pa sem naredil nekaj zelo zanimivega. Nemški programi vedno bolj kockajo,zato se odločim da postavim lestev zraven krožnika in da probam malce spremenit položaj le tega. Vzamem 13 ključ in začnem odvijati zadaj vijak ...in že se počasi poslavlajo tudi ostali programi. Antena se je premikala po milimetrih pa je že signal padel zelo močno,dokler mi spredaj naenkrat pade dol glava z tistim nastavkom (obvisela je na kablu). Premalo je bila zataknjena ,ker ima spodaj zatič. Vtaknem nazaj,in za moje veselje ugotovim da signala ni več. Anteno probam malce premaknit ,pa se ni dogajalo nič. Zato pokličem ario pomoč. In že mi prijazno povedo da bo prišel pogledat serviser,vendar ni bil siguren če tisti dan ker je bila ura že 13. Ne boste verjeli serviser je prišel čez 2 uri in je vse lepo nastavil v 10 minutah. Sedaj pa delajo čist vsi programi. Tudi nemški imajo kakovost med 80 in 99 %,kar zadostuje da več ne kocka. Se pravi že od celega začetka antena ni bila dobro nameščena,ker mi nemški programi nikoli niso delali brezhibno,pa sem lahko klical koliko sem hotel na ario. No in sedaj smo vsi veseli,ker trenutno vse lepo dela....

cesy ::

Ti je serviser kaj računal?
LP Cesy

Christian ::

Ja vidiš to sem pa pozabil napisat. Serviser ni računal niti centa. Rekel je da to spada pod storitev in je to to. To se mi je zdelo vredu. Sem tud sam mislil da mi bo kaj računal.

Soprano ::

Če bi vedel, da si sam posegal v inštalacijo, bi ti po moje računal, tako pa... >:D

cesy ::

Vse bolj se mi zdi, da nas je hotel serviser prinesti okrog. :)
LP Cesy

Okapi ::

Saj verjetno je kje v tej že precej dolgi temi napisano, ampak če lahko kdo strese iz rokava - kje vse ima Ario oddajnike. Na Pohorju, Boču, še kje?

O.

markk1 ::

meljski hrib?

KTr1sk ::

Tudi jaz bom verjetno sčasoma šel na ario, ker nimamo kabelske, no sosedi imajo, sam nočem kopat ker bo prevelik strošek, no vglavnem zanima me, a dobiš zraven sprejmnik, ker moj tv nima vgrajenega dvb-c mpeg, in me zanima če bo moral plačat za vezavo 150EUR + ??EUR za digitalni sprejemnik?
hvala
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

cesy ::

DVB-T sprejemnik dobiš zraven, saj bo čez čas delovalo samo na njihovih sprejemnikih. Sprejemniki so vračunani v mesečno naročnino. Dodatno plačaš samo monterja, če ti položi več kot 10m kabla.
LP Cesy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cesy ()

Saintek ::

Mene pa zanima kaj se zgodi če ti toča ali veter uničita ali poškodujeta krožnik ?

PaJo ::

Krožnik in glava je last od Aria, tako da jih pokličeš in ti pridejo menjat, s tem se sploh ne rabiš ubadat, ta del oprema pač njihov riziko, tako je bilo vsaj meni rečeno, ko so mi nazadnje menjali nosilec za krožnik, ki ga je veter dobesedno nalomil.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

KTr1sk ::

In kako dolgo ste kaj čakal na priklop, meni so na email napisali:
"Po pošti Vam bomo poslali prazno pogodbo, ki jo izpolnjeno in podpisano vrnite na naš naslov. Priklop se potem izvede v roku 21ih dni."

So se tega držali, je verjetno boljše kot TotalTV ker tam je malo dražje in je manj programom, vzel bom samo TV, ker ostalo že imam pri T2, samo tv ne dela preko telefonskega priključka, ker sem predaleč od centrale oz. mogoče bi delalo če ne bi imel 10/768
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Saintek ::

Tomaž imaš isti problem kot mi, imamo t-2 10/1 a žal ne gre imet tv-ja oz mi rabimo 2 tako, da odpade vdsl ip-tv. Zato bomo isto vzeli ario ker je totaltv za 2 tvja predrago.

KTr1sk ::

Razložite mi nekaj, kakšen razdelilec ali mogoče switch potrebujem? Imam 4 televizorje v hiši, za
3tvje gre pa samo enojni kabel,ki gre iz strešne antene v dnevno sobo, od tam naprej pa se kabel
razdeli v dva dela in gre na ostali dve televiziji! (kuhinja in spalnica)

Zdaj pa bomo naredili tako, da v dnevni sobi bo ta ario sprejemnik in že obsteječ kabel bo v
uporabi, ki je bil prej za strešno anteno, ostali 2 televiziji pa bosta imeli še vedno strešno
anteno in zraven digitalni sprejemnik za gledanje programom Multipleks A

Torej kot bistvo naj povem, da če lahko gre skozi enojni koaksialni kabel signal iz ario antene
in strešne antene, tako da ne bomo rabili nove kable polagat.

Za lažje moje sporazumevanje pa prilagam moj načrt televizorjev, kako uporabljamo, tam kjer je
vprašaj naj bil razdelilec, in kako se imenuje, da ga kupim preden pride monter.


hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

PaJo ::

Načeloma ario rabi navadne tv razdelilnik (od 5 do 2500Mhz), težava se ti lahko pojavi v sprejemu v dnevni sobi, ker do tam bi rad imel en kabel, kar bo verjetno problem, ker se ti lahko pokriva kakšna ferkvenca z zemeljskim oddajanjem in bodo po mojem težave. Po mojem najboljše da od ario razdelilnika potegneš še 1 kabel do dnevne sobe in stvar rešiš tako. Stari kabel iz strešne antene pa pustiš za rezervo, če slučajno ario crkne :)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

KTr1sk ::

Imaš verjetno prav mi je eden rekel, da Ario dela na Dvbt frekvencah in s tem ni možnosti, da bi Ario tv signal združil z dvbt,ki ga dobiš preko oddajnka oz, karko si napisal jaz mislim da se bodo nekateri programi pokrivali.
Sem pa še izvedel da lahko preko kabla ki imam tudi še satelitsko ki je tudi napeljana po celi hiši in lahko po enem kablu imam sat signal in dvbt signal, pogoj je da imam na podstrešju še vtičnico 220v za napajalnik za ojačevalec za dvbt, kako se imenuje ta ojačevalec in razdelilec pa še brskam, verjetno pa bo najceneje dodaten kabel
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

beta1 ::

Moje mnenje glede Ario. Zadeva dela odlično glede na to, da gre po zraku. Lahko bi pa za to ceno ponujali več. Predvsem nekaj TV programov, katere imajo skoraj vsi ponudniki in za ta denar tudi več kot 8mb internet (ali pa te hitrosti pocenit). Če pa to naredijo, potem pa lahko po mojem dobijo še več naročnikov, tudi iz DSLa in kabelske.

KTr1sk ::

To iščem http://www.mke.hr/index.php?article_id=... nekje na slovenski spletni strani..in je tole isto?
http://si.centrsource.com/i/zdruzilnik-...
in
http://si.centrsource.com/i/zdruzilnik-...
in
http://www.enaa.com/oddelki/conrad/izd_...

Kakorkoli še vedno ne razumem, če bi slučajno sam kaj montiral kable
.. iz ario antene LNB glave gre kabel in potem uporabim T komad (razdeliec), ki gre en izhod direkt v moj tv (sprejemnik),ki ne uprabljam strešne antene in bi delalo?


in potem drugi izhod gre v tole


VHF/UHF (kar je ARIO), tam kjer piše pa SAT pa pride kabel iz LNB satelitska in potem gre naprej enojni kabel do TVJA kjer spet rabim razdelilec kateri gre v SAT-sprejemnik in kateri gre v Televizor? ALI kako?

Drugače pa pravjo da rabim ojačevalec za dvbt ki potrebuje 220v za napajalnik, kje kakšen link do tega ojačevalca,...da gre vmes preden gre na KRETNICO?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

KTr1sk ::

PaJo je izjavil:

Kakšna je kazen boš moral njih vprašat, sicer pa ti priporočam da ostaneš pri njih vse dokler optika resnične ne bo delovala, edino če preživiš brez storitev več časa, osebno dam raje še nekaj EUR za ario, vsaj dokler optika ni popolnoma aktivna.
Drugače pa še zmeraj čakam na Ario da ponudi kakšne nove kvalitetne STB naprave, ker slika na teh je res obupna na velikih LCD televizorjih, dokler je delalo preko dvbt sprejemnikov je bila slika super.

In kako je kaj dandanes, so zamenjali ali vsaj vse upgrajdali STBje? Kakšna je slika če bi primerjal T2,SIOL, AMIS proti ARIU, T2 naj bi bil najboljši koliker sem prebral, je ARIO podobna kvaliteta?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

cesy ::

Dandanes še vedno niso uspeli dobaviti svojih prvotnih STBjev. Trenutno dajejo v posojo kar običajne DVBT MPEG2 sprejemnike. Kanali so zato odklenjeni in jih lahko spremljate tudi z vašimi TVji, ki imajo vgrajen DVBT MPEG2...Mi imamo tri tvje, od tega dva nadomestna. Čakamo pa že od januarja, da nam dobavijo njihove prave STBje.
Jih imam v planu kontaktirati ta teden, da vidm, kako daleč so. Rečeno nam je bilo, da bo zadeva urejena ta mesec.
LP Cesy

KTr1sk ::

Dobil bi te programe če bi imel že zdaj ustrezen DVBT mpeg2 zanimivo, ampak potem še rabim LNB air in krožnik, ampak itak sem že naročil, v petek sem poslal podpisano pogodbo za 2xTV, čakam da pošljejo nazaj še njihov podpis.
Torej če obstoječi uporabniki imajo te slabše STBje, bodo v prihodnosti Arijo zamanjal brez plačila in brez predhodnega klica na Ario, če lahko zamenjajo?

Glede mojega posta o teh razdelilcih, bom verjetno kar uporabil že obstoječi kabel od strešnih anten in antene dol vrgel in na dva TVja, kar dal kakšno sobno anteno in bo najceneje, saj mora lovit, če pogledam na zgornjem balkonu ven vidim boč oddajnik brez motenj.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

cesy ::

Z odklenjenimi kanali pridobiš to, da lahko spremljaš tudi na drugih TVjih (z DVB-T) v hiši/stanovanju. Ena naročnina za ARIO TV mora vseeno biti.
Nadomestne STBje boš prinesel nazaj ter dobil druge, seveda brezplačno. Ne vem pa kako je z vami, novimi naročniki. Mogoče dobivate že prave STBje...
LP Cesy

KTr1sk ::

Kako se nisem spomnil, to je super, probat ni greh :P..morem za druge tv-je kupit digitlni sprejemnik :P, verjetno če podpira mpeg4 potem tudi mpeg2? (v Mercatorju je bila reklama za 49€)
Glede antene, so mi napisali, da montirajo na zid, torej nosilec sabo prinesejo?
Jaz bom moral svojega naredit in bo takšen nosilec, ki bo pritrjen na špirovec,sem fotkal na balkonu moje hiše


ampak drugače streha sosedov ni napoti, čeprav bodo itak podrli v jeseni, ampak meni bo lepše če je na višjem, da je ne gledam vsak dan ko stopim na balkon :P..bom zmonitral na en špirovc višje.
pa še z povečavo 6x oddajnik Boč



Najraje bi pa kar montiral na drog na strehi, kjer so že antene, ampak morem preverit, zakaj se je ob močnem vetru, pred dnevi majal drog in antene.

(ta fotka pa ni moja)..ampak samo za informativno
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Christian ::

Pozdravljeni!
A je komu padel televizijski signal na Pohorje ARIO? Sedaj v tem trenutku in že se en čas dogaja...kockanje slike . Mislim da ni vremenski vpliv?? Internet in telefon dela brez problemov. Čudno do danes že od serviserja naprej nisem imel nobenih problemov z sprejemom signala,tak da mislim da je problem pri ARIO.

KTr1sk ::

@Christian: so ti popravili TV, koliko pa si kaj oddaljen od oddajnika in koliko imaš velik krožnik..samo tako informativno me zanima.
Naj povem, 21.maja v petek sem poslal izpolnjeno pogodobo in danes me kliče monter za v petek 4.6 za priklop, tako da če bodo takrat prišli in zrihtali bom kar vesel.

Vprašal, sem glede drugega TVja, če lahko sam priklopim, ker prvi TV do 10m kabla je všteto v ceno priključnine, ostalo se pa dodatno plača in je rekel, da morejo oni priklopit tudi drug TV, da ne smem sam posegat v kable,ampak kolikor piše na papirju, da lahko sam napelam do drugega TVja.
Pa še glede montaže na strehi mi je odsvetoval, ker pozimi če bo sneg ne bo prišel popravljat, in če bo na drogu na strehu mora biti kratek drog, tako da še imam dvome kam naj postavim, ali na špirovec ali na streho, kjer bo nemoteče zame.

Ima kdo Ario ali Lastovka TV krožnik na strehi in kako se vam obnese?
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

PaJo ::

Jaz ga imam na dimniku in če ne bi bilo to tako potrebno bi ga raje dal na špirovec kakor na dimnik, ampak zaradi sosednje hiše to ni šlo. Mi je pa zato že 1x odpovedal nosilec za anteno (verjetno zaradi vetra), tako da je bila potrebna menjava.
Glede vlečenja kabla iz njihove strani, pa imajo takšno politiko, ampak glede na to da je to tvoja hiša imaš ti vso pravico potegnit kabel po lastni volji, edini potem imaš lahko problem če kaj ne bo ok, ker ti bodo verjetno zaračunali:(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Christian ::

Tomaž ,sem iz Spodnjega Gasteraja,tako da nekje 15 km zračne linije. Imam pa krožnik premera 1 meter,ker od začetka so montirali večje krožnike... Zadostuje tudi manjši. Z Tv signalom pa nimam nobenih problemov več ob dobrih pogojih...Vreme pa zna bit malo težava...sploh ko je naliv. Naj ti zmontirajo en stb...ostale ti lahko tudi jaz pridem priklopit za kakšno pivo,tak da ni blema ... :)
««
14 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415261 (2968) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328584 (7593) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52202 (1797) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930466 (19086) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71733 (1482) PaJo

Več podobnih tem