» »

Bill Gates odpira center v Sloveniji

Bill Gates odpira center v Sloveniji

McNato ::

V Berlinu sta Bill Gates in minister Žiga Turk podpisala dogovor o odprtju evropskega centra za razvoj e-vladnih storitev, ki bo v Ljubljani. To je prvi tak projekt v regiji, namen centra pa je združevati dobre primere uporabe vladnih e-storitev. V govoru je Žiga Turk podvaril da sodobna komunikacija ne deluje samo v eno smer. Potrebno je sodelovanje vseh vpletenih in samo tako lahko sodobni vladni sistemi pomagajo državljanom, gospodarstvu, pa tudi vladam, da optimirajo svoje poslovanje. Predstavil je tudi veliko primerov, ki so v Sloveniji že uveljavljeni (virtualna davčna asistentka Vida, spletni portal Vem...) in morda je prav uspeh Slovenije na področju uvajanja e-storitev prevesil tehtnico, da se je Bill Gates odločil, da še pred svojim odhodom v "pokoj" podpre odprtje razvojnega centra. Vir: Vecer

Calligulla ::

Tole je po mojem Janez Potocnik napedenal. On je mel nekaj opravkov z njim pa tudi nasploh slovenski Microsoft kar dobro dela.

kr_1dn ::

Me zanima, če je to dobra ali slaba novica, za nas davkoplačevalce.

#000000 ::

Čim je M$ zraven je ta center gotovo slaba novica, sedanja garnitura se bo septembra 98% poslovila za nadaljnjih 12 let, sedaj se bodo sklepale vse mogoče pogodbe in dogajal največji lopovluk, samo da se zagotovi sredstva in vsaj nekaj vpiva za prihajajoče obdobje opozicije.

Nej Turk raj wc metlce prodaja. :D

kmetek ::

IZREDNO SLABA NOVICA.

poweroff ::

MS Government 1.0. >:D
sudo poweroff

NorK ::

Itak da gre za dobro novico. Vladne storitve bodo izdelane na enem mestu in bodo med seboj povsem kompatibilne, poleg tega pa bodo imele enotno podobo, ne pa da bo ena spletna stran oblikovana tako, druga drugače,... zaradi tega se bodo ljudje bolje znašli. Jebeš konkurenco. :D

XsenO ::

Zdej, če nas bi še Bill dodal na seznam Xbox podprtih držav bi bilo res super :\
1 + 1 = 1

Nejc Pintar ::

To najverjetneje pomeni, da bomo še bolj vklenjeni v M$ov monopol.
Lahko je biti prvi, če si edini!

OldSkul ::

Turk bi raje rekel Billu naj zrihta uradno xbox podporo pri nas:\ jebesh e-upravo:D

Matty ::

Čim je M$ zraven je ta center gotovo slaba novica


Zakaj pa je slaba? Zaradi M$ politike glede Winsov? Zaradi novim delovnih mest, verjetno prav na področju računalništva? Ker je to v Sloveniji in raje M$ tega ni odprl na Madzarskem?

Osebno mam itak mac osx, mi je bolj vsec. Pac osebna izbira. In ce ti ni vsec M$ gres pa na Linux al pa Maca... Nekateri ljudje stalno pluvajo, spremenijo pa nic... tipicno slovensko... Ce bi bil pa programer, bi me pa verjetno tako delo v razvojnem centru zanimalo, saj bi verjetno odpiralo se kaksna vrata... Sicer pa, ce dobro premislim, je to res velika napaka... naj bo kar na Madzarskem... ali se bolje, v Srbiji... nas vsaj ne bodo povezovali z M$... saj takih partnerstev res ne rabimo... raje se zaprimo vase in jokajmo zakaj smo tako mali in nas nihce ne povoha... in nas potem pozabijo in nimamo podpore za xbox...

aja... in kaj bi imeli od xboxa in podpore???!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matty ()

Zheegec ::

Super novica!

Keep them comming 8-)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

krneki0001 ::

Fino, spet nova možnost za službo.

Andre18 ::

Jaz bom ziher zraven. Ker se kr spoznam na te stvari!:)

Nejc Pintar ::

@Matty: Problem je v tem, da se bo MS še bolj integriral v javno upravo in verjetno tudi šolski sistem.
Lahko je biti prvi, če si edini!

matter ::

Nejc Pintar in ostali: In kaj je tu slabo ?

Dejte prosim mal argumentirat, ne pa samo "sranje", "podn", "slabo" itd.

Ker me zanima kaj je tako slabo. Pa argument, da je nekdo velik in je zato vse zanič ni argument.
Lahko se sklicujete na slabšo varnost (ki pa je odvisna v veliki meri od ITjevcev) ali morda zaprta koda in možnosti teorij zarot usa proti svetu :P

PS: matty "Nekateri ljudje stalno pluvajo, spremenijo pa nic... tipicno slovensko..."
Konec izjave mi gre kar na kozlanje, saj je zgleda moderno, da vse slabe lastnosti ljudi nasplošno imenujete "tipično slovensko", pa ne verjamem , da so vse slabe lastnosti na prvem mestu v Sloveniji. Nažalost isto počneje nekateri politiki, novinarji itd. Očitno smo RES slab narod, čudno da se sploh še kdo socialno druži.

lp
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

Nejc Pintar ::

Saj si si že sam napol odgovoril. Velik je zaprtokodnost in stroški povezani z njo. Večji problem je v šolstvu, ker večina ljudi v življenju ni drugega videla kot windows in veliko se jih niti ne zaveda da kaj drugega sploh obstaja. Največji problem pa je posledično utrjevanje monopola.
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski intelektualci pozivajo Pahorja k odstopu - kdo je intelektualec? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10213111 (10354) nevone
»

Žiga Turk: kdor ni z nami, je proti nam

Oddelek: Novice / NWO
4120252 (16207) enadvatri
»

Kaj torej piše v ACTI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
13777382 (63887) Iatromantis
»

Okrogla miza o svobodi govora in Wikileaks (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
6322740 (20245) Gregor P
»

Vprasanja /odg. na Kontrolno 2004 iz joker ?

Oddelek: Loža
191982 (1560) Lith

Več podobnih tem