» »

Asus eee PC

Asus eee PC

««
36 / 55
»»

Seto ::

To ni goljufanje ampak izkoriščanje zakona v svoj prid. :)

kixs ::

Vceri sem bil v Leclercu in opazim malega EEE 701 bele barve... cena pa 329€ 8-O

:))

Seto ::

Zdej sem naročil prek Supertraderja končno, tako da zdej pa sam še čakanje. :)

AlesSLO ::

Jaz upam da jutri dobim mojega Asusa Eee 1000H (160 GB).

bestoff ::

AlesStock in Seto! Bi lahko točno napisala koliko vaju je vse skupi pršlo in kateri model? Ales, sporoči kakšna je tipkovnica (nemška ali standardna). Hvala

mtosev ::

Vceri sem bil v Leclercu in opazim malega EEE 701 bele barve... cena pa 329€ 8-O

:))


LoL:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

AlesSLO ::

Jaz sem dal za vse skupaj (Asus Eee 1000H 160 GB + dostava) 459,99 €.
Za tipkovnico pa ti sporočim takoj ko dobim (upam da čimprej :D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlesSLO ()

Seto ::

Mene je prišlo več, ker sem naročil Asus 1000 s SSD + dodatno 9-celično baterijo zravn, kar je z dostavo £442.79; to je okrog 550 evrov. Naroču sm pa prek supertraderja.

Jack0 ::

Ima kdo, ki je že nalagal windoze XP na eee iz USB flasha, kako idejo, kako iti mimo errorja "hal.dll is corruped/missing"!?
Bral sem že svašta, od tega, da mora bit USB flash vključen v zadnji USB port na desni strani PCja, pa do tega, da moraš po restartu ponovno nastavit v BIOSu naj boota iz USBja, tudi to, da moraš v BIOSu nastavit OS installation na start, ko začneš, in finished ko končaš z inštalacijo. Problem je, da imam novejši BIOS, in ni te možnosti - start/finished.
Mislite, da bi blo pametno downgrejdat BIOS in probat start/finished installation, nevem več kaj bi še nardil, modeli pravijo, da pač poskusijo večkrat in da 1× rata, samo sem že poskusil tolikokrat, da nimam več živcev xD.
Kakšna ideja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jack0 ()

SeeN000 ::

ali je res slika nekoliko temnejša na 901 kot pa na 1000? To mislim za video, igre, in tudi nasploh. Če kdo ve

luggy ::

@Jack0

V tehle navodilcih http://www.eeeguides.com/2007/11/instal...
piše:
From this point on it is just like any other windows XP installation delete/recreate the primary partition on your EEE pc and format it using NTFS. Make sure you delete ALL partitions and recreate a single partition or you will get the hal.dll error message.
Jst sm mel tud to napako dokler nism pobrisal skrite preinstall particije....
Uspodi na linku so tud posti o hal.dll problemu....

Upam, da pomaga....

Luka
___________________________________
I'm a SKATEBOARDER and I'm proud of it,
no one and nothing can't take that from ME. - Mike Vallely

G2 ::

Ste vsi narocal preko supertraderja ?

Kolko casa se povprecno caka ?
LP
G2

AlesSLO ::

Jaz sem naročil na www.cyberport.de. Pričakujem ga danes ali jutri (2-3 dni traja dostava).

Jack0 ::

Ma fora je v tem, da na večjega (počasnejšega) od obeh SSDjev lahko inštaliram XP, na manjšega pa mi ne rata. Da razložim: izbrišem vse particije, nardim novo na manjšem SSDju in če ne nardim še ene particije na večjem SSDju, ne pridem do inštalacije, tako da sem prisiljen narditi eno particijo še na večjem disku. Nato izberem, naj se windozi inštalirajo na manjši disk, ampak mi najprej ponudi format večjega diska, nato še manjšega. Potem se sistemski fajli skopirajo na disk, se PC rebootne in evo ga hal.dll error. Medtem ko, če hočem windoze inštalirat na večji disk, ni potrebno ustvariti še particije na manjšem disku in potem seveda ni hal.dll errorja. Upam, da ste razumeli :)
Potemtakem me zanima, kako bi, brez, da bi bila kaka particija na večjem disku, inštaliral windoze na manjši disk!?
@luggy: misliš, da je problem skrita particija? Če ja, s čim bi jo pobrisal?

luggy ::

@Jack0: Jst sm to skrito preinstall particijo zbrisal u tistem menuju k ti ga winxp instalacija na zacetku da, plava zadeva pa pol tm naredu eno particijo.... jst sm drgac to na windu delu, k ma sam en disk(hd scena ne ssd)....
No ce mas not 2ssd-ja predvidevam, da mas eee-ja, a si kej gledal po telem forumu http://forum.eeeuser.com/
sm skor ziher, da bos tuki najdev resitev, ce je pa ni ti jo bodo pa folki s tega foruma povedal....

Zal ti jst kej vec ne znam pomagat....
___________________________________
I'm a SKATEBOARDER and I'm proud of it,
no one and nothing can't take that from ME. - Mike Vallely

Jack0 ::

No zdaj mi je celo ratalo, najprej sem windoze inštaliral na počasnejši disk, potem na njem izbrisal particijo in ponovno inštaliral, le da tokrat na manjši disk in je začuda šlo. Aleluja!
Zgleda v tem primeru ni druge rešitve kot da pač najprej na večji, nato še na manjši disk inštaliraš...

Seto ::

Kaj mene še vse čaka :(

luggy ::

No sam, da si uredil to je vazno.... :)
___________________________________
I'm a SKATEBOARDER and I'm proud of it,
no one and nothing can't take that from ME. - Mike Vallely

AlesSLO ::

DHL mi je dostavil pošiljko. O vtisih poročam kasneje.

steev ::

Škoda ker na cyberport nimajo 901 linux.
:|

kmetek ::

dajte link od supertraderja.

Seto ::

kmetek ::

hvala, samo 1000H pa vidim, da nima?

Seto ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seto ()

kixs ::

Tudi Samsung se pripravlja na vstop na trg netbookov:

CLICK

trnvpeti ::

5 ur baterija, lepo

kixs ::

Jesen/zima bo se prav topla (vsaj glede netbookov) :))

ChesterLP ::

mate pozitivne vtise glede supertraderja?
+ kako ste plačal?

Zgodovina sprememb…

PaX_MaN ::

Jesen/zima bo se prav topla (vsaj glede netbookov) :))

Če jih bodo uvozili, morda...

AlesSLO ::

S Supertraderjem imam dobre izkušnje. Poslali so hitro (2 dni), plačal sem z kreditno kartico, vse je potekalo brez problemov.

Asus Eee 1000H 8160 GB) deluje super. Imel sem naložene nemške XPje, vendar sem formatiral celoten disk in sem naložil angleško Visto Ultimate. Nalagal sem preko USB ključeka. INštalacija je potekala brez problemov in zelo hitro.
Se pa opazi reazlika med XPjem in Visto, Vista namreč deluje bolj tekoče od XPjev in ima boljši battery managment (Vista - 5 ur 30 min, XP - 5 ur 10 min). Z driverji tudi ni bilo velikih problemov.
Zaenkrat sem zelo zadovoljen s prenosnikom, res prava mašinca. Ekran je zelo kvaliteten, na tipkovnico je za razliko prejšnjega Eeeja 701 pravi užitek pisat. Trdi disk je zelo hiter (hitrejši od SSD, vsaj po testih sodeč). Multi touch je zelo uporaben.
V glavnem - priporočam nakup.

kixs ::

Jesen/zima bo se prav topla (vsaj glede netbookov) :))

Če jih bodo uvozili, morda...


Ni vprasanje CE, ampak KDAJ.

Seto ::

Hm Vista hitrejša od XPjev? A ni ponavad na manj zmogljivih mašinah (kakršen je tudi EEE) ravno Vista počasnejša?

kixs ::

Hm Vista hitrejša od XPjev? A ni ponavad na manj zmogljivih mašinah (kakršen je tudi EEE) ravno Vista počasnejša?


To tudi meni ne gre v glavo :|

Ampak, ce je tako opazil, potem bo ze nekaj na tem ;) Js pa seveda Viste niti pod razno ne bi dajal na tak sistem.

Verjetno je izklopil Aero.

lp

trnvpeti ::

zmotil se je, da je vista hitrejsa :)

AlesSLO ::

Nisem se nič zmotil. Vista JE hitrejša in boljša in jo priporočajo na drugih forumih. Ima hitrejši boot, deluje tekoče, boljši battery managment,...

Mimogrede, danes sem poslal email na Acord-92 glede menjave rama in so mi odgovorili da lahko menjam ram, brez da bi izgubil garancijo, tako da sem danes že naročil 2 GB rame Kingston iz Mimovrste, ki pridejo 35€.

Aero JE vključen. Sicer najprej ni delal, nato sem namestil driverje za grafično kartico in ga je omogočilo.
Vista Score pa imam 2.7 (zaradi grafične). Sicer so vse točke med 3 in 4, edino disk je več kot 5.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlesSLO ()

trnvpeti ::

dej en link, kjer je nekdo testiral, in vsaj priblizno povedal ,kako je testiral

AlesSLO ::

http://www.slashgear.com/eee-1000h-unbo...

in

http://blog.laptopmag.com/eee-pc-1000h-...

It works like a charm.:D

So do I beleive it now? Does Vista run just as well, if not better, than Windows XP? It surely runs better than I ever thought it would. Those that need to run Vista or want to run Vista should have no fear. The Eee PC 1000H its Intel Atom processor can handle “the wow.”

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlesSLO ()

trnvpeti ::

na tem linku, je samo , kako je mozno instalirati visto!

na linku, drugem je citat (takoj nad tvojim, cudno da se nisi to prilimal)
Shorter Battery
Vista on the Eee PC 1000H performs almost as well as Windows XP, except in the area of battery life. On our battery test (which cycles Web sites over and over again in Firefox) Eee PC 1000H running Windows XP lasted 4 hours and 28 minutes. With Vista running the system got about 4 hours of run time.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

zlobcek ::

Jest sem imel v roki tistega HTC, ki poganja Visto.

Mislim, da so bile karakteristike nekaj okoli 800MHz en pentium, 1G DD2 rama, 7" Touch screen in vse ostalo. Vista je tekla precej tekoče. Nevem, zakaj tukaj gor nebi.

Bom jest preizkusil na mojem Wind, če gre.

AlesSLO ::

Za baterijo res ne drži za Asus ampak za MSI.
...
The battery also lasted 2.5 hours instead of the 2 hours he was getting with Windows XP. This doesn’t surprise me. Windows Vista has significantly better power management than Windows XP, and the power settings are far more customizable. With CPU-intensive features disabled, I’d be surprised of the battery didn’t last longer under Vista.

vir: http://www.liliputing.com/2008/07/msi-w...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlesSLO ()

trnvpeti ::

No dej sprobaj :)
Dej gor in visto, in potem winXp, pa porocaj.
Potem na koncu, pa se probaj tinyXp.

@alesStok: nikjer ni napisano, kako je testirano, pa rezultati testa
Lahko pa hitro sprobas, dej za hec se gor tinyXp
Potem pa probaj par stvari delat na obeh sistemih(pa ne odpiranje oken, ampak kaksen internet 50 tabov recimo), pa malo meri

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

trnvpeti ::

evo, en tip vzel isti rac.EEE
in testiral xp in visto
http://forum.eeeuser.com/viewtopic.php?...
me zanima,kaksna razlika bi bila z tinyXP

MrStein ::

Simultaneously chatting in Skype and Digsby while surfing the Web in Firefox 3 didn’t hold up the system at all.

Wow, to je pa 486-ka pred 20 leti tudi znala...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

kixs ::

Me prav zanima kako bi 486-ka laufala Skype!? :P

Seto ::

A je kdo tlačil Visto Ultimate na 8 GB SSD pri Asusu 1000? Js bi to probal :), čeprou se sliš že kr mal samomorilsko :D.

kmetek ::

Torej če se že jemlje se vzame 1000H model?

https://web.hoh.de/hoh/(S(lmznowuaben5j...

ni mi jasno zakaj tok različnih modelov, en 80gb drugi 160....kje je logika no?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

AlesSLO ::

160GB je novi model od 80 GB, ki ga ne proizvajajo več. Vsaj tako sem jaz razumel na uradnem forumu.

bestoff ::

Kakšna je tipkovnica? Nemška? Kako se tipka? Prebral sem, da je bolj švoh...

AlesSLO ::

Tipkovnica je nemška. Tipka pa se tako kot na večini prenosnikov.

LP

poweroff ::

AlesStok, mi lahko poveš še nekaj: kako je z vtičnico? Verjetno si pri SuperETraderju dobil angleško vtičnico? Najbrž pa se da kabel zamenjati?

Sicer se pa splača pogledati spletni servis Twenga - namenjen je primerjavi cen.

Evo primerjava za Asus 1000: http://www.twenga.co.uk/prices-Eee-PC-1...
sudo poweroff
««
36 / 55
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Asus EEE 1000HE (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22819725 (12343) Kleemen
»

Nakup Netbook-a

Oddelek: Kaj kupiti
254894 (3946) __Devil__
»

Asus eeepc 1000h (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
928962 (6920) MKC00
»

Kateri NetBook (SSD, 9"+...)

Oddelek: Kaj kupiti
374065 (2928) antonija
»

Computex 2008: MSI Wind in Asus Eee PC 901 (1000)

Oddelek: Novice / Procesorji
3410039 (6312) grmek

Več podobnih tem