» »

Seat - dizel?

Seat - dizel?

Saladin ::

Navdušen sem nad mašino moje Seat Cordobe, pa me zanima, koliko spodobni so njihovi dizli?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Modri dirkač ::

Kaj?

Sicer so pa to dizli iz VAG polic.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

DimmniBurek ::

Drugo leto kupujem Ibizo TDi 130KM, tanove imajo 160KM, verjetno so pa keteri 2.0 modeli še močnejši. Predvsem v kakih golfih in A3-jih..
There Is No Stronger Drug Than Reality

Saladin ::

Saj zato sprašujem. Za male par lahko dobiš novejšega, pravega nemškega dizla.

Sicer pa Cordoba/Leon/Toledo
2002+, cca 6000€
Neko cenejšo in enostavnejšo varijanto od golfa 4.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

Super Sonic ::

Seat-u se kar pozna, da špara. Mislim, če pogledaš direktno napram VW ugotoviš, da Seat prakticira _veliko_ več plastike v notranjosti vozila in tudi pod pokrovom, kjer je poleg več plastičnih delov mogoče opaziti tudi kar precej slabšo zaščito - tako kablovja kot mehanskih delov. Precej "oskubljena" je tudi komanda plošča kjer si kakšen računalnik komajda najde prostor.

Drugače je pa tehnologija direkt ista. Kvarijo se pa vsi - tako Audiji kot Seati. In pa obratno. Tudi delati znajo. Vsi.

Osebno bi šel stran od turbačev, pač nek občutek, izkušnje in previdnost. Predvsem pri rabljenih, ker večinoma (v 99%) niso ne voženi in ne vzdrževani pravilno.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Saladin ::

Manj računalnikov v avtu je prednost - ne slabost ;)

Turboji itak ne - kaj pa SDI-ji?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Super Sonic ::

SDi je ok, samo ti priporočam kakšno testno vožnjo. Da te potem ne pobere od šoka, ki ga doživiš ko sediš za volanom. 1.9 SDI vendarle ima samo 68 konjev.

"Manj računalnikov v avtu je prednost - ne slabost ;)" Bi se dalo diskutirati, dejstvo pa je, da so nepreizkušene stvari v avtomobilu _vedno_ nezaželjene.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Azrael ::

Predem zagoniš kup denarja, pojdi na testno vožnjo po možnosti z nekaj različnimi avtomobili, kar ni problem, saj je (pre)prodajalcev (ob)rabljenih avtov, ko listja in trave. Toliko, da vidiš, če ti traktor gledano na tvoj stil vožnje, sploh odgovarja. In še, če delaš same kratke fure po nekaj km, beži stran od traktorja.
Nekoč je bil Slo-tech.

Saladin ::

Traktorji mi odgovarjajo, pri 6000€ pa se investicija hitro povrne.
Saj se ne omejujem zgolj an Seat - ampak ob najmanjši ceni dobiš (vsaj mislim) najnovejše nemške dizle.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

TOP ::

Ja če se misliš vozit 5 km daleč,potem ga ne kupuj,ker ga boš prej uničil.Drugač pa Turbo Dizli gredo zelo dobri.Sam sem prešaltal iz benzina na nafto in ti povem nikoli več nazaj.Ja in kar se tiče nemških dizlov.Vedi,da so zelo glasni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Super Sonic ::

Razmišljat na glas o tem, da so nemški dizli alfa in omega ni ravno smotrna stvar. Njihova lastna tehnologija gre, zelo počasi sicer, po gobe.

Probi tole vzporedno s Seati. To tehnologijo najdeš v praktično vseh ostalih znamkah - osebno bi se le izogibal francoskih. Priporočam japonce, korejce, italjanska šlamparija ti, po napisanem sodeč, ne leži.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Saladin ::

japonce, korejce

Ne splača se zaradi rezervnih delov.

Kdo ima (razen audijev, VW in Forda) še dobre dizle pri nas?
Budžet, 2002+ dizle?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BendeR ::

Fiat grupa (alfa, lancia, fiat). JTD oz. zdaj multi jet so super motorji.
:=)

Sba ::

Nekje sem zasledil da imajo pri tudi že pri VAG nekatere motorje Common rail, le oglašujejo jih ne kot take. Sicer pa je to raznidno tudi že z linka, ki ga je podal Super Sonic.

Kar se pa same Ibize tiče, me nekako ni pritegnila.
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Super Sonic ::

"Ne splača se zaradi rezervnih delov." Stereotip.

Malo preveri kako in kaj je s tem pri nas. Pojdi po pooblaščenih servisih in nato še po "šalabajzer s.p." servisih in povprašaj. Več njih, ne samo enega in nato naredi zaključek. Dam ti lahko primer.

Tole vozilo sem vozil sam in lahko povem, da sem bil zadovoljen. Redni servisi so bili na 15k, cena njih nikoli čez 40k. Na pooblaščenem servisu. Filtri za olje, gorivo in zrak so stali 7,5k (še enkrat - pooblaščen servis). Polovico stvari na avtu si lahko zamenjal sam, kar je ob novejših vozilih pravo čudo. In, čisto na koncu, imel sem lepo primerjavo z Golfom 4 SDI. Golf je zmagal samo na dveh področjih in sicer na porabi in izgubljanju vrednosti. Povprečna pri Golfu je bila 5,5l na Accentu 6,2l. Vse ostalo je dobil Hyundai. Cenejši servisi, vzdrževanje, bolj lagodna vožnja in boljši pospeški, manj napak (Accent je naredil svojih 78k brez napake, 4-ka je pri tej kilometrini že imela en extra servis), manj strahu pred krajo in več opreme za precej manj denarja.

Samo v premislek.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

"Fiat grupa (alfa, lancia, fiat). JTD oz. zdaj multi jet so super motorji."

Motorji so super, glede na navor, moč in porabo. NI dvoma. Toda avto sestavlja še kaj več kot JTD motor in sosedi ne slovijo ravno zanesljivi pri elektroniki, plastiki in sestavi vozila. Če človeka ne motijo razne malenkosti, so tudi dobra vozila, se ve. Mi je zanimivo poslušati "alfiste"; ma mi avto dela res bp, samo tole sem zamenju, pa tole, pa tole mal škripa, pa to pušča, pa to... Ampak še vedno je njihov avto brez napak.


"Nekje sem zasledil da imajo pri tudi že pri VAG nekatere motorje Common rail, le oglašujejo jih ne kot take."

Tako je. Vsaj nekdo, ki rad bere. Ne bo več dolgo, ko SDI mašine ne bo več.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

dzinks63 ::

:)) Za moj okus še najlepše laufa BMW-jev diesel, novejši modeli seveda, kakšen 320d ali 530d, ga komaj ločiš od bencinarja. Res so to malo dražji avtomobili , ampak so vredni tega denarja.

Super Sonic ::

Pa še ena na ukradena vozila.

Kar prepogosto se mi zgodi, da nekdo v bližini kupi nemško vozilo, čez čas pa jamra, da je avto tarča napadov in da je že sit prerekanja z zavarovalnico. Tako so direktorju sesuli novega A4 (odpeljat jim ga ni uspelo, so mu pa potegnili ven vse_ kable, skrivili ključavnico in razbili šipo), sosedu ravno kar ukradli 4 nove zimske pnevmatike (A4 na zjutraj na klocnih), drugemu kolegu že 9x!!! z njegovega Audija 100 pobrali žaromete, kolegu ukradli golfa 4 sdi, pobrali drugemu iz 5-tke vse Air Bage, kolegu pa s Škode konstantno kradejo tablice :D, itd.

Tako naša Policija vodi statistiko. Samo letos so ukradli preko 240 VW-jev, 100 Audijev, 60 BMW-jev., itd. Seati so na boljšem - letos samo 7. O japončkih in korejcih pa sploh ne bi. :D
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

BendeR ::

O sestavi in plastiki pa raje ne bi razpravljal z lastnikom korejca. ;) Glede elektronike pa se to še vleče iz časov starih alf in fiatov. Hej sam vozim Tipota pa bi sodeč po stereotipu moral menjat že pol avta. Edino kaj mi je šlo pri "elektroniki" je bla 1x žarnica. To pri 14 let starem avtu z 270k km prevoženimi. In tudi nič ne šrkipa ... avto mam pa zdaj četrto leto.

P.S. Imamo pa doma še Stilota in Alfo 156. Samo redni servisi in gasa. 8-)
:=)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BendeR ()

Super Sonic ::

Ja no, piši kar češ, tvoja pravica. Jaz sem, za razliko od večine, korejca tudi sprobal (sedaj trenutno vozim Ibizo). Moram reči, da so kompaktna vozila.

Kar se tiče pa povprečne kvalitete vozil pa si malo oglej lestvice. Ali je ves svet v hudi utopiji ali pa si ti hudo pristranski. Dejstvo je, da so sosedje za korejci. Na vseh lestvicah, razen italjanskih. Se ve.

Pa le daj tistega Tipota v roke nevtralnemu človeku, ki ve kaj je napaka na avtomobilu. Verjemi, da ni samo žarnica tista, ki bi jo menjal. Ampak tako je. Vsak ima svoje standarde o kvaliteti in gorečim italjanskim pripadnikom vozil zelo pogosto crkne samo 1 žarnica. Pomožnosti v vseh 14 letih.

Pa sam nimam nič proti sosedom. Prav nasprotno. Alfe so mi zelo pri srcu!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Zgodovina sprememb…

KandazaR ::

Najbolj pa je zanimivo da bo ob polnoči naprej najdražje gorivo dizel.
Nove cene:
95-oktanski->1,059€
98-oktanski->1,075€
dizel->1,080€

bond007 ::

Meni je tudi kak mesec nazaj šla žarnica na fiat bravi. Pred tem poletjem sem dal še klimo polnat, pa lučka za airbag se mi je prižgala (rešeno skupaj z filanjem klime za 50€). To pa mislim, da je tut vse po 135k km (razen rednih servisev) . Amortizerji so še prvi in po občutku se še dobro držijo. Poraba okoli 7,7/100km - večinoma kratke relacije do 5km.
Uglavnem zadovoljen!

Glede cene goriv - končno je dizl dražji od bencina. Celo 100 oktanski je sedaj cenejši. Upam , da se cene ne bodo več tako dvigale - že itak smo na hitro spušili 100€, ko nismo prejšnji mesec naročili kurilnega olja:\

hamax ::

Kolegu so pred pol leta ukradl mazdo 6, tko da tud te stereotipi o nekraji japoncev ne drzijo vec.

Loki ::

pa nekaj casa nazaj so oskubili (notranjost) starega megana. mislim da v lj, ampak nisem preprican, gume pa itak lahko z vsakega dol poberes, ce nima varnostnih vijakov.
je pa res, da so golfi v vrhu glede kraj. pac, v srbiji in makedoniji cenijo nemsko tehniko. :))

p.s. sedaj ima tudi VAG ze common rail dizle (mislim, da je bil tak ze V10, nisem preprican)
I left my wallet in El Segundo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Sisko101 ::

Komur dišijo Fiatovi dizli, a se boji kakovosti vozil, se lahko loti Oplov zadnjih nekaj modelskih let -- CDTI 1.3 in 1.9 so v vseh verzijah tisto, kar Fiat prodaja pod imenom MultiJet. Seveda Opel po kakovosti ni VW, skupaj pa je vendarle sestavljen kar solidno. Aja, dizli imajo servis na 50.000 km ali 2 leti!

Sisko

_marko ::

Mah, raje imam da imam tu pa tam kaksno majnso tezavo s svojo Alfo in se dejansko vozim v avtu, kot pa da imam Hjundaja!
Sem vozil pa ze ogromno avtov, od Vw, Seata, Kie, Mercedeza, Fiata, Forda, Hjundaja, itd... pa je se vedno velika razlika med temi in Alfami.

Do zdaj, pa sem mel probleme le z kontrolno lucko za airbag - potreben reset racunalnika.

Ampak ok, eni imajo avto samo da ga pac imajo in jim je vseeno.

Drugace pa tisti, ki vozijo JTD(m) vedo kako je razdeljen navor pri njih in kako pri VWju.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov avto za Taščo, zelo specifične zahteve ... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15826610 (21024) krneki0001
»

Katerega dizla do 3500€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11222465 (19448) rajc123
»

Rabljen avtomobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10622028 (17226) amigo_no1
»

Dost mam Kie, kupujem drug avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10413884 (11705) Djuro
»

Nakup avta (dizla) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19523651 (19960) ivanuscha

Več podobnih tem