» »

AMD Phenom

AMD Phenom

««
23 / 27
»»

Brane2 ::

Vidu sem nekje plato s 4 LAN štekerji za Intla.

Blo bi zlo fajn, če bi se ekvivalent pojavil tudi za AMD...
On the journey of life, I chose the psycho path.

DJ MartiNi ::

Najbrž tole GigaByte-ko.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

in kak uporabit vse 4 lan - e ??

Brane2 ::

Kot router/switch. Ali recimo majhen, svinjsko hiter strežnik v majhnem podjetju, ali kaj sedmega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

mesoreznica ::

Kot router/switch. Ali recimo majhen, svinjsko hiter strežnik v majhnem podjetju, ali kaj sedmega.


Ob cenah routerjev/switch-ev ne vidim smisla kupovat high end plato zato da bo igrala to vlogo. Tudi ne kot strežnik (raje uporabiš switch in ko kaj crkne kupiš drugega, ne pa da menjavaš plato).

Tudi jaz ne vidim smisla v 4-ih lan povezavah (kar ne pomeni da ga ni, samo jaz ga ne vidim).

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

DJ MartiNi ::

Tole s štirimi mrežnimi pri AMDju zna še trajat. Trenutno v južnem mostu sploh ni LAN podpore. Proizvajalci plat dajo gor ponavadi Realtekovo gigabitno mrežno, da bi jih dali pa štiri pa ne verjamem. Dve maksimalno. Sicer so varjante da namečeš mrežne v PCI slote, katerih je pa zopet zelo omejeno število.

Sem čisto slučajno opazil na xtremesystems forumu v podpisu enega uporabnika, da ima 9950BE navit na 3300MHz na DFIjevi plati DK 790FX M2RS, katera ima 4+1 fazno napajanje. Torej bi moral 140W CPU delat tudi na Lanparty DK 790FXB-M2RS. Najbrž bodo vse prihajajoče plate, katere bodo imele 4+1 PWM, lepo poganjale tudi 140W CPUje. ASUS je recimo za svoj model M3A78 že dal podporo 140W.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Brane2 ::

mesoreznica:

Poglej si malo prepustnosti teh palstik fantastik switchev, pa bomo rekli kaj več.

V tistih zadevah je en ubogi ARM z malce keša in počasnim vodilom, ki mora premetavati pakete po oszkem vodilu ob vseh ostalih stvareh in to ponavadi laufa daleč od deklarirane hitrosti.

Razen če imaš čisto navaden switch ampak tam nimaš kompleksnih filtriranj itd ki bi jih rad imel, pa hitrostno si omejen.

S tako plato ti lahko dostopajo štiri skupine mašin in za vsako bo tak dostop enako hiter ali hitrejši od zelo dobrega lokalnega diska, če imaš recimo na centralnem strežniku pošten RAID, magari SW RAID, saj je teoretična prepustnost 128 MB/s.

Če to ni dosti, lahko upariš dva vmesnika in se povežeš vzporedno in dosežeš 2x vvišjo hitrost. Ali 4x višjo prek vseh kartic, če bi recimo rad tesno povezal dve ali več škatel.

Še nikoli ni bilo tako, da sem imel na plati LAN vmesnik, pa da je ostal trajno neuporabljen.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Tole s štirimi mrežnimi pri AMDju zna še trajat. Trenutno v južnem mostu sploh ni LAN podpore. Proizvajalci plat dajo gor ponavadi Realtekovo gigabitno mrežno, da bi jih dali pa štiri pa ne verjamem. Dve maksimalno. Sicer so varjante da namečeš mrežne v PCI slote, katerih je pa zopet zelo omejeno število.


Gbit mrežna v 32-bitnem PCI slotu je bljak. SPloh ker:

- si isti slot fizično deli več naprav in je vse skup še večja beda
- so na teh karticah Realtek 8169 čipi, ki so že tako in tako beda
- so na teh karticah Realtek čipi, ki imajo ob QC Phenomu vsaj na Linuxu težave pri delu z MTU, večjim od cca 3,5K

Sem pa opazil, da je vdelani Realtek 8111 mišljen za PCIex1. Mogoče bi se dalo kje nabaviti poceni kartico s tem čipom. Tisti x1 sloti v glavnem zevajo prazni...
On the journey of life, I chose the psycho path.

DJ MartiNi ::

ASUS je spravil ven matično ploščo na 790FX+SB750 imenovano M3A79-T DELUXE. Cena najbrž sploh ne bo nizka.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

DJ MartiNi ::

Sem malce brskal pa sem našel še nekaj okvirnih cen prihajajočih AM2+ plošč z SB750.

Foxconn:
- A79A-S
- A7DA

DFI:
- LANparty DK 790FXB-M2RS
- LanParty DK 790GX-M2RS
- LANparty UT 790FX-M2RS

Sicer je še brez cene, je pa napisanih nekaj podatkov:
- ASUS M3A78-T
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

x45 ::

DFi jeve so blago rečeno poceni...pa cene bodo še malo padle sčasoma. Spet en plus za AMD.

DJ MartiNi ::

Hmm...nekaj o Advanced Clock Calibration, ki omogoča boljše navijanje Phenomov. A More Benign Explanation? . . .
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

DJ MartiNi ::

Amandtech je naredil rahel update testa z SB750. Tukaj je na kratko opisano navijanje na novem južnem mostu z 9600BE (B2 stepping). Prišli so do dokaj zanimivih ugotovitev:

We easily took our CPU up to 3.1GHz on the Foxconn board, but we have not noticed any dramatic differences with ACC enabled. As we approached the 3.1GHz range, our voltage requirements were 1.4825V with ACC enabled and 1.525V without it enabled.

We found it strange that ACC did not really affect our core clocks as it had on our B3 processors.

We are still testing on other 790FX/SB600 boards to discover any differences, but so far it appears this CPU is hitting a 2.8GHz wall on the Gigabyte, MSI, and DFI boards.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

B2 steping je kr dobra zadeva sam ne vem kak je TLB bug ralen - opazen, pr nekaterih ga ni sploh ni redki majo probleme.

dejstvo je da se 9500 dobro navija in da je malo hladnjši od B3 in zelo varčen s pravo ploščo ( MSI ), malenkost so slabši tud scori kot pr B3.

http://www.hothardware.com/Articles/Int...

DJ MartiNi ::

Nakupi.net so se zopet nekoliko poigrali s cenami Phenomov. 9850BE se da pri njih dobit za manj kot 170€.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Meizu ::

Poceni so tile phenomi postali... Pa q6600 tudi... Matr tolko sm jst skorej dal za mojega E6550 skorej leto dni nazaj...

tilinho20 ::

Ja leto dni nazaj....

Meizu ::

Ubistvu ni bil to moj namen posta, hotel sm sam povedat, da so bili Kentsfieldi leto nazaj vsi po 1000€, pa so se zdej spustili tko nizko ane... Neverjetno.

tilinho20 ::

Aja. Ja res je. Jah batino so dal AMD al kaj je že blo točno (da so dali ven prvi 4-jedrnik).

DJ MartiNi ::

Nov severni most 790GX (z IGPjem HD3300, ki je ekvivalenten HD3470) skupaj z SB750 naj bi prišel v začetku avgusta.

790GX launches in early August now, boards from ASUS, Gigabyte, Foxconn, MSI, J&W, and Jetway should all be available at launch.

Vir.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

DJ MartiNi ::

No pa je po devetih dneh brezhibnega delovanja zmrznil. Sem že mislil da je 2900MHZ pri 1,35V OK pa ni. Sedaj sem dvignil napetost na 1,4V (CPU-Z prikazuje 1,424V). Bomo videli koliko časa bo delal brez problemov.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

Za tole če ti 1x na teden frezne ni nič nenormalnega tud pr ostalih navitih zadevah, to je lahko kar koli ( ram ipd ) ni nujno da cpu.

Dokler ne rabiš full power je dobro met zadevo na default + C&C ali pa še znižaš v core.

Za full power ( game-i ipd ) pa je lepo da gre tud X3 na 3000mhz in več tudi na poceni plošči. :)

Azrael ::

Bolj bo s*ranje če se bo sesipal vedno bolj in to na vedno nižjih frekvencah, neglede na voltažo.

OK, mogoče samo procesor ni kaj posebno OC navdahnjen (kje je x45 nakladanje 3.5GHz gredo vsi?), in je šele treba najti mejo, pri kateri je rock solid stabilen. Če mašina dela toliko in toliko% navita nekaj dni, to ni garancija, da je stabilna. Šele po nekaj mesecih neprekinjenega dela brez napak, se lahko reče, da to je pa to.

Če pa ima nasprotno chip, kjer se dogaja elektromigracija, pa to ni dobro. Čez nekaj mesecev tak chip ne bo dela več niti na default.
Nekoč je bil Slo-tech.

M-XXXX ::

Za tole če ti 1x na teden frezne ni nič nenormalnega tud pr ostalih navitih zadevah, to je lahko kar koli ( ram ipd ) ni nujno da cpu.
Jaz imam Q6600 na 4ghz ter rame tudi dokaj blizu meje in ques what se mi ne restarta (drugo je če pozabim prikopit ventilatorje na vodnem hladjenju, ker se mi po kašni uri voda tako segreje da so cevi čisto tople in sledi restart, me pa je presenetilo da bi pravzaprav pasivno lahko deloval, dokler nimaš kašnih večjih obremenitev.

DJ MartiNi ::

Prej sem imel Athlona X2 4000+ (brisbane), kateri je navit na 3015MHz pri 1,45V. Takrat sem pognal orthos in pustil stvar teči. Po dobrih 46ih urah obremenitve obeh jeder je vendarle omagal in se restartal. Dobro sem rekel, pri tem ostanem. Tisti računalnik ni niti enkrat imel kakršne koli težave in še vedno jih nima.

Bom videl kako bo z Phenomom X3 8450 navitem na 2900MHz pri 1,4V. Poganjanje Prime-a 95 mi ta moment ne diši. Saj sem obremenjeval vsa tri jedra več kot deset ur pa sem si rekel no to bo to. Zgleda stabilno. Pa ni bilo. Sedaj čakam na tisti že zelo težko pričakovani SB750, da dam tega phenoma v eno boljšo plato pa se bom potem nadalje igral. Ga prestavljajo kot za stavo. Sedaj naj bi bil 6. Avgust tisti dan, ko ga bomo vendarle ugledali. Z SB600 na GigaByteki nimam kake posebne volje. Bom pa vzel kar eno ASUSovo plato. M3A79-T DELUXE zna biti precej draga, tako da mi bolj diši model M3A78-T.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

x45 ::

Asus ni neki biser za AMD plošče - po tradiciji , raje kero drugo firmo. Tud če že moraš vzet zlo drg model ker oni poceni so res bolj tko....

Meizu ::

Hah x45 ne že spet no. P5Q recimo za 100€je res kul plata, težko dobiš konkurenta iz AMD strani, potem tudi tastare plate, P5KC, M2N SLi in podobne ga ownajo... Je pa spet važno, da vem, kje je tebi meja te drage plate.

M-XXXX ::

Asus ni neki biser za AMD plošče - po tradiciji , raje kero drugo firmo. Tud če že moraš vzet zlo drg model ker oni poceni so res bolj tko....

Le kaj se je spremenilo, ker nedolgo nazaj si po 40-50€ priporočal??? Še zadnja predsnost pred intlom je šla pa pa:D

PrimozR ::

Hah x45 ne že spet no. P5Q recimo za 100€je res kul plata, težko dobiš konkurenta iz AMD strani, potem tudi tastare plate, P5KC, M2N SLi in podobne ga ownajo... Je pa spet važno, da vem, kje je tebi meja te drage plate.


P5Q in P5KC sta za AMD? Sicer pa ja, M2N in A8N serija sta odlični. A8N serijo je sicer popolnoma zasenčil DFI, ker je bil kralj OCjanja takrat, ampak niso pa slabe palte. prej nasprotno. nimajo pa NOBENE dobre AGP (s754 oz. 939), ker so se nekaj skregali z nVidio in so delali le VIA plate.

DJ MartiNi ::

Ma saj niti ne vem kaj bi drugega izbral razen ASUS plate. Foxconnova A7DA bi mogoče bila alternativa. Brane2 je nekaj omenjal njihov problematičen support. Potem je tukaj še Foxconnova težava z Linuxom, ki pa mene ta moment niti ne moti pretiroma. Zaenkrat nimam kakega posebnega namena uporabljat Linux.

P|P|...ABIT je bil tisti, kateri se je skregal z nVidio. nForce2 so še štancali na svoje plate, nF3 in 4 pa ne več. NF7 je bila ena najboljših socket A plat. ASUS A8N-E je recimo temeljila na nForce4.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Meizu ::

PIPI mogoče sm malce čudno odgovoru, hotel sem sam povedat da obstaja veliko dobrih in poceni ASUSovih plat. Sam sm navrgu tudi 775 plate. Am... Opažam, da je izjavu, da asus ni dober glede AMD plat. Se opravičujem res. Sam vseeno, imam doma M2N SLI Dlx in zadeva laufa brez kakršnihkoli problemov, na spodnji amd mašinci v podpisu.

x45 ::

Asus je vrhunska firma za plošče, sam med top ploščami za amd so tud kake boljše. Bolj mu leži intel področje. Ostalo pa je narobe razumljeno.

Lahko pa razvrstite svoje naj znamke plošč za AMD in Intel
( čist subjektivno )

AMD:

DFI
Gigabyte
Asus
MSI
Biostar

Intel:

Asus
Gigabyte
MSI
Foxconn
Biostar

tilinho20 ::

Intel-u je Foxconn višje...

Vuli ::

Ja, jaz bi ga dal pod Asus.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Meizu ::

Jaz pa bi ga dal na drugo mesto z gigabajtom.

Meizu ::

Aja, pa EVGA plate so tudi dobre, če odmislimo SLI probleme...

dzinks63 ::

Za Intel so še: Abit, ecs, asrock, dfi, intel, Evga, Xfx, SuperMicro, ...

x45 ::

En bolj fer test E7200 vs. X3 8450 ( enaki rami in skoraj enaka cena sistema )

Intel ima najnovejšo ( P45 ) ploščo, ki je ca 10 eur dražja v EU od Amd jeve ( 790 FX, SB 600 ) in 433 mhz višji clock.

http://www.legionhardware.com/document....

jest10 ::

Jp, super test, ki lepo pokaže, kako je E7200 v večini primerov zmoglivejši od X3 8450. Poleg tega se jim je X3 navil le na mizernih 2400MHz

M-XXXX ::

En bolj fer test E7200 vs. X3 8450 ( enaki rami in skoraj enaka cena sistema )

Ni kaj 3 jedra so večin a časa počasnejša od dveh:D In kako bi se lahko potem Phenom Quad core primerjal z Intlom (quad core)? Po temle testu sodeč se bi lahko primerjal z kašnim E8500 (stock) ali pa še to ne, prej z 8400:D

DJ MartiNi ::

Hmm...škoda da igre ne izkoriščajo več kot dve jedri. Potem bi bil tale Phenom malce bolj konkurenčen. Tako pa imamo situacijo kakršno pač imamo. E7200 je pač boljši, sploh pa če pogledamo navijanje. 2400MHz je, kot je že Jest10 omenil, res mizerno. Drugače pa Phenom ni tako napačen procesor, samo E7200 je trenutno nekoliko boljši. V Slo sta pa cenovno tam tam.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

dzinks63 ::

Intel že lep čas podpira ddr3, tudi ploč imaš dost na izbiro, vse skupaj se zadnje čase vse bolj uveljavlja, cene ddr3 so že precej padle in so že sprejemnljive, še ne tako dolgo nazaj so bile take cene za ddr2 in potem bi naj bi bil AMD kot nekaj bolj naprednega?

Brane2 ::

Glede na dejansjke razlike v performansah med generacijama ti je mogoče bolje da na par starih stickov DDR-I RAMa napišeš DDR-V in doživiš orgazem.

Saj bistvene razlike ne bo, le moderen boš bolj.

CPU je pač tako živinče, da so njegovi dostopi precej nepreedvidljivi zunanjim enotam- tudi RAMu.

Pri RAMu pa se vsi iz ritnih žil trudijo povečati bandwidth, ne pa zmanjšati latenco.

To je sicer zelo fino za kak Sisoft Sandra test pa kak benchmark, ki laufa v kešu in premetava dolge serije podatkov po RAMu, drugih koristi je pa od tega bolj malo...
On the journey of life, I chose the psycho path.

x45 ::

Intel že lep čas podpira ddr3, tudi ploč imaš dost na izbiro, vse skupaj se zadnje čase vse bolj uveljavlja, cene ddr3 so že precej padle in so že sprejemnljive, še ne tako dolgo nazaj so bile take cene za ddr2 in potem bi naj bi bil AMD kot nekaj bolj naprednega?


si eden tistih ki bolj slabo poznaš arhitekturo pc ja, poglej si kolko intelu pomaga DDR3, če že dual ch. DDR2 zabaše več kot cel FSB :

Intel FSB:

http://techreport.com/articles.x/14882

6,4 +6,4 = 12,8 DDR2 ram cel FSB ( 10,6 gb/ s ) je premalo samo za ram in to na novem P45 čipsetu

DDR3 – še slabše
8,5 +8,5 = 17

DJ MartiNi ::

2900MHz pri 1,4V ni v redu. Sedaj sem še dvignil napetost, tako da imam 2900MHz pri 1,45V (CPU-Z kaže 1.472V). Če se tudi to ne bo izkazalo za pravo nastavitev, bom šel nižat frekvenco CPUja. Ne vem koliko je še smiselno višat napetost jeder.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

dzinks63 ::

x45 prečitaj si samega sebe, tvoja izjava par dni nazaj in razmišlaj malo ko kaj pišeš :
" intel dosti dražja platforma z DDR3 1800 rami. to se krepko pozna na scorih "

destroyer2k ::

x45

Ne sanjaj krneki, kar naprej.

dzinks63

In kaj je to kaj čudnega ko amd ne podpira ddr3? Ne vem če glih poznaš politiko amd-ja glede tega. Pač oni dajo podporo novim ramom, ko so cenovno dostopni, isto se mi zdi da je bilo z ddr2.

x45 ::

točno daj podporo ko so dostopni. ker pa majo sodobno arhitekturo z IMC in HTT ki nima interferenc med toki podatkov dosega K8 K9 in tudi K10 tudi z DDR2 zelo dobre tudi boljše score kot intel Z DDR3.

logično da se DDR2 pozna, manj porabi in v sunkih ko rabiš bandwith nardi svoje. zato ni fer taka primerjava. Intel pač deli kuverte okoli raznim testerjem da delajo take primerjave in to skoraj vsi, ker ma dnar, AMD pa ga nima.

so pa itak znana razna intelova podla dejanja.

M-XXXX ::

Intel pač deli kuverte okoli raznim testerjem da delajo take primerjave in to skoraj vsi, ker ma dnar, AMD pa ga nima.

Daj ne bluzi! Kupi oba procesorja in stestiraj pa boš videl kaj bo!

x45 ::

malo nedvoumnosi moram popravit:

točno tako pi AMD ju daj podporo novim ramom ko so dostopni. Ker pa majo sodobno arhitekturo z IMC in HTT ki nima interferenc med toki podatkov dosega K8 K9 in tudi K10 tudi z DDR2 zelo dobre tudi boljše memory score kot intel z DDR3.

logično da se DDR3 pozna v testih, manj porabi in v sunkih ko rabiš memory bandwith nardi svoje pr scorih, zato ni fer taka primerjava. Intel pač deli kuverte okoli raznim testerjem da delajo take primerjave in to skoraj vsi, ker ma dnar, AMD pa ga nima. Če si zračunaš ceno takega sistema itak vidiš svoje še vedno, kaj šele prd pol leta ko so ble cene DDR3 astronomske.

so pa itak znana razna intelova podla dejanja.
««
23 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Phenom- uporabne informacije: CPUji, plošče, BIOSi, izkušnje- držite se teme, pro (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Strojna oprema
107858568 (22078) Meizu
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817503 (5524) x45
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866659 (4711) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413352 (8629) Racunalnik
»

Kdaj pridejo phenomi X4 9x50? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Strojna oprema
25312657 (8874) gruntfürmich

Več podobnih tem