» »

Pobiranje pasjih kakcev

Pobiranje pasjih kakcev

mikena ::

Danes me je nekaj tako razkurilo kot še dolgo ne. Hodim po Dunajski cesti, mimo enega parkirišča, se ustavim ker mi zazvoni mobitel, in sredi pogovora začutim nekaj čudnega pod nogami... in glej ga zlomka... stojim v pasjem kakcu! Mislim halo... kakšni so pa to gospodarji, da se jim pes 'podela' na sred ceste in da potem tisto svinjarijo ne počistijo?! Če ima nekdo psa, naj tudi sprejme odgovornost, ki jo ta prinaša. Pobiranje iztrebkov ni nič manjša odgovornost od hranjenja, vodenja na prehod in ostalih dolžnosti, ki jih ima gospodar psa. Kakšen egoizem in lenoba!

Nekaj najbolj ogabnega mi je za videt pasji kakec sredi ceste. Sori, sej pes ni kriv, da je tam opravil svojo potrebo, zato je gospodar tisti, ki bi lahko to zadevo pospravil za njim. Mislim da si noben ne želi imet pasje iztrebke na čevlju in da je lastnikova dolžnost, da to na javni površini pospravi!

Ok, ne rečem, če se podela kje v gozdu na travi (ne na stezo), recimo tam kjer ni sprehajalcev, ampak kjerkoli drugje je nesprejemljivo. To je resnično najmanj kar lahko gospodar psa naredi za dobrobit vsem ostalim v okolju. Pes je veliko več kot le hranjenje in vodenje na sprehod. Samo očitno je nekaterim to preveč. Pobiranje pasjih iztrebkov na javnih površinah bi moralo biti z zakonom določeno in sankcionirano v primeru, da se tega ne dela! Kaj nekdo dela doma mi je res vseeno, zaradi mene če hodijo po pasjih iztrebkih, ampak na cesti, pločnikih itd, pa so za moje pojme dolžni to narediti.

Jaz jih pospravljam, tako doma, kot drugje na takih površinah, kjer je veliko ljudi in drugih psov. To se mi zdi edino pravilno in fer do ostalih. Ravno včeraj smo bili na sprehodu v Tivoliju, kjer je veliko travnatih površin in niti enega dreka nismo opazili. Očitno je folk dokaj kulturen ali smo pač imeli srečo.

jype ::

Cameron> Če ima nekdo psa, naj tudi sprejme odgovornost, ki jo ta prinaša.

Uh, ja... Jaz si tudi želim, da bi jo sprejeli. Pobiranje kakcev je sicer izrazito "ponižujoča" kategorija, zato verjetno tudi najbolj očitno preskočena od preponosnih lastnikov. Pa vendar je pobiranje kakcev precej manj pomembno kot šolanje (lastnika in psa), ki ga ignorira še več ljudi.

Cameron> Pobiranje pasjih iztrebkov na javnih površinah bi moralo biti z zakonom določeno in sankcionirano v primeru, da se tega ne dela!

Se strinjam. Meni se je uboga mrcina podelala sredi čopove, pa ni bilo trdo blato... Sem dal pač psa zraven na prostor, da ne bi kdo stopil not in stekel v McDonalds po kup prtičkov in počistil za njim. Pa ne zaradi kazni. No, od takrat je pes že precej odrasel in zdaj približno razume, kje se reč lahko počne - ustrezna vzgoja (pa ni bila nikoli prav nič nasilna) močno olajša delo z iztrebki - zdaj se pes podela praktično na ukaz in vedno stran s poti.

Cameron> Ravno včeraj smo bili na sprehodu v Tivoliju, kjer je veliko travnatih površin in niti enega dreka nismo opazili. Očitno je folk dokaj kulturen ali smo pač imeli srečo.

Tisti, ki peljejo psa v Tivoli, so že precej odgovorni. Ni jih malo, ki peljejo psa "od hčerke", da opravi svoje "okoli bloka". Pa če jim omeniš, da urbano naselje ni najprimernejši prostor niti za sprehod, kaj šele za puščanje iztrebkov, postanejo čisto histerični in seveda je krivo vse od tečnega šefa in pomanjkanja časa do tega da morajo otroci v šolo in ne morejo skrbeti za svojo domačo žival, da bi vsaj s seboj vzeli vrečko in se sklonili, jim pa na kraj pameti ne pade.

No, po drugi strani je pa stanje precej boljše, kot je bilo pred desetletjem ali dvema - bistveno več ljudi poskrbi za iztrebke tako kot se spodobi, nemara tudi zaradi precej splošnih sprememb v mentaliteti.

Mahdi ::

Kok nekateri pretiravate! Pasji kakec je nekaj najmanj škodljivega, kar lahko storimo okolju. Nasprotno, prav koristno je. Naravno gnojilo. In noben me ne bo prepričal, da bom pobiral njegove iztrebke. Imam to srečo, da moj pes nikoli ne opravi potrebe sredi ceste, ampak gre vedno nekam v travo. Če pa se nekdo sprehaja po travi, je to njegov problem če stopi v kakec, saj je kaj takega v travi tudi za pričakovat. Pač, psi morajo imeti svoj prostor v okolju, kjer lahko to potrebo opravijo.

Sej spoštujem tiste, ki to delajo, ampak meni je to zadnja stvar, na katero bi pomislil, saj v okolje odvržemo milijon škodljivejših zadev kot je pasji kakec. In to take stvari, ki se ne bodo nikoli razgradile. Pasji kakec je tu še najmanj škodljiv.

Raje pejte težit policajem naj pobirajo konjske iztrebke za sabo! Kolikokrat sem videl konja, ki se je sredi Ljubljane posral čez celo dolžino pločnika! In potem ljudje na 100 m lahko zavohajo tisti iztrebek. To je nagravžno, ne pa en bogi pasji kakec.

profii ::

jst bi to use sancioneral. že 2x se mi je zgodilo da sem parkiral avto v lj ob cesti kjer je med pločnikom in cesto trava, tako da sem mogel pri izstopu/vstopu stopiti v travo. ko sem vstopal sem pohodil drek (ne da bi vedel) in potem direkt v avto. cel avto mi je še 2 dni smrdel. mislim če je tista travca tam ob cesti vsekakor ni namenjena pasjim drekom.;((

jype ::

Če pustimo ob strani razliko v praktični uporabnosti in koristnosti iztrebkov konja in psa za agrarno ali kakšno drugo uporabo, je še vedno nevljudno, celo predrzno puščati pasje iztrebke v prostoru, namenjenemu za ljudsko uporabo (pa ne pravim, da so konjske fige v urbanem okolju kaj manj problematične od drugih vrst iztrebkov).

Če pustiš v Tivoliju pasji drek sredi travnika je možnost, da se bo vanj usedel človek (ali pa na glavo padel mulec, ki se bo špilal fuzbal) precej večja od zanemarljive, zato je edino pravilno, da se potrudiš in kakec odneseš na mesto, kjer je ta možnost ustrezno majhna. Če ti je to pretežko, potem si pač neotesano teslo. Če te kaj potolaži, nisi edini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ThinMan ::

Zakaj se ne uvede v RS davek na pse in mačke - tako je urejeno v drugih državah!
Iztrebke pa čisti komunalno podjetje.

Problem rešen.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

profii ::

folku bi se utrgal d bi dobil še ta davek. pa kar naenkrat nebi noben več imel psa.
pa tudi ni pošteno to. recimo da si nekje na eni kmetiji in ti tvoj pes sirje samo po tvojem dvorišču. zakaj bi plačeval davek da ti nebi noben čistil?

donvito ::

Če je naravno gnojilo, se ti naj poserje v stanovanju v rože, ne pa da ga vlačiš ven. Normalno, da je treba pospravit za njim. Pred blokom je zelenica, na kateri se igrajo, brskajo majhni otroci, se pravi je to njihov problem, če tacajo po travi polno pasjih iztrebkov.:\
V vseh blokih bi prepovedal živali, ne pa zvečer stopiš iz dvigala pa začne pri sosedu bevskat ščene..jeb..ga pripelje v dvigalo, smrdi kot hudič (sploh v deževnem obdobju), potaca po tleh, se otresa in še bi lahko našteval.
Pa, ne da bi sovražil živali, prej ko sem še stanoval v hiši sem tudi sam imel psa...hočem povedat, da pes ne sodi v blok pa amen.

ThinMan ::

Zakaj pa ne! Jaz sem takoj za. Imam psa in bi to plačal kot pa za psom pobiral iztrbke - najrajši takrat ko ima prebavne motnje.

Davek se nanaša na mesta! Tako imajo mesta v evropi to poštimano. Berlin je to imel tako že pred 20 leti - vem ker sem bil tam.

V vseh blokih bi prepovedal živali, ne pa zvečer stopiš iz dvigala pa začne pri sosedu bevskat ščene..jeb..ga pripelje v dvigalo, smrdi kot hudič (sploh v deževnem obdobju), potaca po tleh, se otresa in še bi lahko našteval.

Zato pa imate hišni svet in to uredite.
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ThinMan ()

dzinks63 ::

:)) Tudi psi brez lastnika (lutalice) morajo na potrebo, in kako naj on ve kam in kako. Še več pa je mačk , ki se prosto sprehajajo vsepovsov in opravljajo potrebo tudi povsod, še najraje v peskovnik , kjer se potem igrajo otroci. In to mislim , da je še večji problem, kot pa tvoj.
Če pa je bil lastnik ali pač nekdo, ki je peljal psa na sprehod , imaš pa popolnoma prav , da bi moral počistiti za sabo (psom) in nažalost je te kulture pri nas še zelo malo.

#000000 ::

Al pa davek na neumnost, ta tud neb bla švoh, kok bi država profitirala, in plačala tud dosti :D

Carousel ::

Mmmm moje najljubše opravilo, but - man's got to do, what a man's got to do :D

Mi imamo psa doma že 7 let, in vedno vsi pobiramo njegove kakce. Tudi po travnikih, ker se tudi tam ljudje sprehajajo. Želodec se mi dvigne ko vidim na javni površini pasji kakec. Kakšen pa je to odnos, da se ti pes podela, ti se pa narediš francoza in greš naprej. Takega bi jst najraje dvakrat okoli kepe! Če že omisliš psa, moraš vedet, da s tem pridejo tudi neprijetne zadeve, s katerimi se boš moral soočiti! Poleg tega se v parkih igrajo tudi otroci, in oni pač primejo vse! Kot otrok sem se tud jst enkrat igral s posušenim pasjim drekcem, ker sem mislil da je kreda :D

Cameron> Pobiranje pasjih iztrebkov na javnih površinah bi moralo biti z zakonom določeno in sankcionirano v primeru, da se tega ne dela!

In tudi je določeno! Če koga vidite, da ne pobira za svojim psom, ga lahko mirne volje prijavite na inšpekcijo!

opium> Pasji kakec je nekaj najmanj škodljivega, kar lahko storimo okolju. Nasprotno, prav koristno je. Naravno gnojilo.

To pa sploh ni res! Pasji iztrebki so zdravju škodljivi!! Vsebujejo določene stvari, zaradi česar jih ne smemo puščati v okolju, kjer se zadržujejo otroci.

Go-ahead ::

Kdor ni sposoben pobrati pasjega iztrebka za lastnim psom, ga ne sme imeti.
To je potrebno vtakniti v zakon.

Verjetno se iztrebkov tujih psov še najbolj "veselijo" vrtičkarji. Kdo si upa pojesti solato v katere gredici se nahajajo pasji iztrebki???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Go-ahead ()

Mahdi ::

Če se vam ljubi pobirat kakce po cesti - go ahead - nimam nič proti! Ampak mene pustite pri miru, ker teh zadev že ne bom opravljal. Kot sem že omenil, moj pes se nikoli ne podela na potki, ampak gre vedno nekam v travo. Po grmih pa že ne bom šel brskat za njem.

Carousel> Želodec se mi dvigne ko vidim na javni površini pasji kakec.

Pač, tebi se obrne želodec ko vidiš pasji kakec na cesti, meni bi se pa obrnil če bi imel ta kakec v roki! Vrečke za pasje iztrebke so zelo tanke, tako da imaš občutek, da si ga z golo roko prijel. Sploh zaradi tiste topline od drekca :(

Ok, v skrajnem primeru bi to sicer naredil, npr. če bi se mi sredi centra na Čopovi podelal, ampak če res ni nuja, se takim "obveznostim" raje izognem.

Dejstvo je, da ljudje za vsako malenkost kričijo in se ubadajo s takšnimi malenkostmi kot je pasji kakec. Recimo, ene parkrat sem se s psom sprehajal za Savo, in mi je en model rekel, a je zaradi našega psa skor en bik crknil :\ Halo no??? Od takrat naprej je sral samo še po njegovem travniku ... don't mess with the best :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mahdi ()

jype ::

Opium, čisto informativno me zanima, katere stopnje izobrazbo si v pasji šoli dosegel s psom?

ThinMan ::

In tudi je določeno! Če koga vidite, da ne pobira za svojim psom, ga lahko mirne volje prijavite na inšpekcijo!

Napiši mi prosim za kateri zakon gre in v katerem členu to piše!

lp,
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

dela ::

Kaj pa, če bi ljudje enostavno bolj pazili, kam stopajo? Jaz sem že neštetokrat stopil na pasji drek, pa se mi nikoli ni zdelo, da je za to kriv kdo drug kot jaz sam.

Kar se mene tiče, bi lahko psi (in vse ostalo) srali po vsaki javni travnati površini. Če stopiš na pasji drek na asfaltu (za kar moraš biti slep), ga res težko spraviš dol, če pa ga pohodiš na travi, imaš okoli sebe prelepo naravno krtačo. Če želite v mestih košček narave, se sprijaznite s tem, da trate nikoli niso sterilne in pač sprejmite vse, kar pride s tistim koščkom trave. Polži in deževniki nikogar ne motijo? Če stopiš na katerega, občutek tudi ni veliko bolj prijeten od pasjega iztrebka.

Če želite sterilnost in preglednost pa še tiste parke zalijte z asfaltom. Tudi drevesa privabijo ptiče, ki tudi morajo nekam dati svoje iztrebke, poleg tega se kakšno kdaj podre na parkirane avtomobile, za kup nergajočih meščanov zna to biti precej velika potencialna neprijetnost, zato bi bilo prav, da se vse odstrani.

In meni se nikakor ne zdi vredno, da bi vsi lastniki psov morali na VSAKEM sprehodu pobirati pasje iztrebke (tudi ob bolj "tekočih" dnevih psa), samo zato, da se prepreči, da tu in tam kdo stopi na katerega. Bolj praktični bi bili znaki v parkih - "Pazi, pasji iztrebki (deževniki, polži, ščurki, hrošči, ...)!" za tiste, ki res ne vedo, kaj lahko pričakujejo v travnati površini. Če so pa psi v mestih res z ogromnim naskokom najbolj nadležni organizmi, se jih pa enostavno prepove oz. uvede t.i. "brezpasje cone".

krneki0001 ::

Men gre na kozlanje, ko gledam pijano mladino, ki skače po cesti, razbija flaže in kozla po ulici, če se pa en pes podela, me pa ne gane. Pač za svojim (če je to na javni površini) počistim, če pa je nekje sredi gozda ali na travnikih daleč od naselij, pa ne grem čistit, ker tam itak zemlja zelo hitro vse vsrka.

LjubimPeezde ::

Opium: koliko si star, ker to tvoje razmišljanje je precej ignorantsko do drugih.:\ Ne moreš verjet da imajo nekateri tako primitivno razmišljanje. Bodi odgovoren in poskrbi tudi za odpadke. Tisti argument da lahko pričakujemo pasje dreke če hodimo po travici je pa milo rečeno smešen....

Od takrat naprej je sral samo še po njegovem travniku ... don't mess with the best

Da ne bo potem tako kot pri enem znancu ko je sosedov pes hodil non stop na na njegovo dvorišče srati. Ker se ni dalo zmeniti z lastnikom ga je "uspaval". Pa ne podpiram to. Samo malo premisli kako pa kaj..0:)

Jaz sem že neštetokrat stopil na pasji drek, pa se mi nikoli ni zdelo, da je za to kriv kdo drug kot jaz sam.

Aha kako pa lahko paziš če se sprehajaš po cesti zvečer? Bi blo treba eno svetilko s sabo nosit kaj

Zgodovina sprememb…

mikena ::

Glede primerjave s konji: ja, najlažje je reči "sej on tudi to dela" kakor da bi sam kej naredil v tej smeri. Kolikokrat se vam je zgodilo, da ste ponesreči stopili v konjski drek? Meni nikoli! V pasji drek pa sem!

Opium> Pač, tebi se obrne želodec ko vidiš pasji kakec na cesti, meni bi se pa obrnil če bi imel ta kakec v roki! Vrečke za pasje iztrebke so zelo tanke, tako da imaš občutek, da si ga z golo roko prijel. Sploh zaradi tiste topline od drekca

Pa sej niso to radioaktivni odpadki, da bi bila taka groza se dotaknit! Če se ti zdi pasja vrečka pretanka, pa pač vzemi debelejšo vrečko... recimo tisto od Leclerca :D Če ti je to tako hudo, pa si kupi kako razkužilo ali pa osvežilne robčke. Moj point je, da se vse da če se hoče! Pa kdo je sploh rekel, da moraš z vrečko pobirat?! Si že kdaj slišal za lopatko??? Takim kot si ti privoščim, da bi čim večkrat stopili v kšn iztrebek, po možnosti v tisti, k ste ga prejšnji dan sami pustili tam.

Pobiranje za svojim psom se meni zdi najbolj normalna zadeva na svetu. Če imaš svojega psa rad, se ti take stvari ne gnusijo.

Kar me najbolj razkuri je to, da medtem, ko pobiram kakec za svojim psom, stojim v enem drugem dreku ;(

dela ::

Aha, potemtakem se torej ponoči velik delež mestne populacije spotakne ob rob pločnika, pade na gobec in si polomi zobe.

Ted ::

Če bi že pobiral pasje iztrebke bi to počel s kako lopato:D . Sicer pa pes ni za v blok, tista mala ščeneta pa itak ne vem čemu služijo. Pri nas ima pes prostora za opravljanje potrebe več kot dovolj. Kam date psa recimo v dvosobnem stanovanju v mestu pa mi res ni jasno.
Mah...

LjubimPeezde ::

lej falcon..
stopiš na pasji drek, malo pred domom.. lepo tacaš po hodniku ko vidiš da si nekam zagazil... ja in potem maš precej dela sploh če si na kakšnem tepihu. Ni bolj preprosto da ignorantski lastniki poberejo pasje iztrebke po cesti in je mir? Kakor je nagnusno Opiumu pobirat iztrebke je meni nagnusno ta drek potem brisat po tepihu. Sploh ker za pobiranje iztrebka ne potrebuješ ravno pol ure... se vidi da je še veliko balkancev med nami...
Mislil sem da je vsem samoumevno da pobereš iztrebek za svojim psom če se ti userje nekje kjer se sprehajajo ljudje...

Zgodovina sprememb…

dela ::

Mislim, če že stopiš na pasji drek na asfaltu, se skloniš in pobereš ostanek cigarete, ki leži en meter stran, in si s filtrom postrgaš vse ostanke iz profila čevljev. :D

dela ::

Ti je kdo ukazal, da moraš stopiti v drek?

No, saj nekako razumem, da je v današnjem času, ko je korenina (in lastnik drevesa) kriva za to, da se je nekdo spotaknil ob njo (in ne sprehajalec sam), obhoden pasji iztrebek ogromen problem.

profii ::

potem ti pa smrdi pol roke in pol noge(še vedno).

LjubimPeezde ::

Pa ti se delaš norca slučajno ali samo trolaš?

Povej mi kako se lahko izogneš pasjemu dreku nekje v večernih urah, četudi gledaš pod noge?
Si prebral: če stopim na pasji drek in potem lepo doma pregazim pol hodnika preden opaziš svinjarijo (kar se je že zgodilo) maš dela še pa še.. in to zato ker se Opiumom podobnim ne da pobirati kakcev ker jim to ni častno.. Meni je tudi precej nagravžno potem to pucanje..
Če že sprehajate psa po pločnikih mejte vsaj tok pameti, da se vam zdi samoumevno potem za njim počistiti. Meni se zdi edino logično

ne da se mi več falcon... ob takem debilnem podjebavanju

/ ni lažje pobrati en kakec (Opium - tvoj izgovor na tanke vrečke je najmanj smešen - lahko uporabiš rokavico + vrečko.0:) ) kot pa si pol delati dela s pucanjem doma?

falkon: sprehodi se enkrat po kakšni ulici tam v rožni dolini. včasih moraš prav slalomirati da ne zagaziš>:D Zdej pa povej kako se temu rešiš ponoči ne da bi bila obvezna mag-:\ litka? Bed*k

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

fantje - pasji kakci so dejansko nevarni odpadki - al pa vsaj ne hitro razpadajoči - nikakor pa niso gnojilo. Kdor meni da je pasji drek gnojilo, naj ga da v teglc k roži in zadevo postavi ven na dež - potem pa naj napiše po koliko tednih postane tist kakec bele barve in po koliko mesecih prične razpadati. mogoče se vam zdi da ima vaš pes pravico srat na vsaki zelenici, ampak na zelenicah se igrajo otroci, če se se pa ne pozabit da en bogi revež tiste dreke vašega psa vsakih 14 dni kosi (s kosilnico, ne žlico:D )

kar pa se tiče hoje po drekih - mal je treba gledat tudi pod noge - psi morajo kakat, lastnikom pa manjka kulture in če se bomo samo po forumih pizdl in nič gledal pod noge, bomo še vedno mel drek na čevljih
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

dela ::

Enako kot se izogneš polžu in deževniku, ko dežuje. Ali po njih veselo tacaš? Jeba je, ko za nekatere stvari ni nikogar, ki bi ga lahko okrivil.

Okej, pasji kakec ne izgleda lepo na asfaltu, to je pa IMO tudi vse, za kar je ubogi kakec sam po sebi kriv.

Mahdi ::

Carousel> To pa sploh ni res! Pasji iztrebki so zdravju škodljivi!! Vsebujejo določene stvari, zaradi česar jih ne smemo puščati v okolju, kjer se zadržujejo otroci.

S čim pa misliš da se gnojijo travniki? Kolikor je meni znano se travniki na veliko zalivajo z gnojnicami iz greznic! Halo... greznic! Vi se pa boste vsi kao zagiftali z drekom mojega psa, ki ni absolutno nič v primerjavi z greznico.

Kar se pa tiče otrok: to je krivda staršev, če pustijo otroka da se valja po travnikih, po katerih hodijo tudi psi. Za otroke so namenjena igrišča in ne pokakani travniki! Jst če bi imel otroke jih nikoli ne bi pustil, da bi se igrali na travnikih, ravno zaradi takšnih in drugačnih odpadkov, ki se nahajajo tam. Da ne govorim o tem, koliko stekla lahko najdeš na travnikih, ki jih razni klošarji odvržejo, kar je 100x huje kot če stopiš v drek.

Kazni za pasje iztrebke na javnih površinah kakor jst vem še ni... tud ni nobene inšpekcije za te zadeve.

Go-ahead ::

V mestih je običajno travnih površin izredno malo, psov in prebivalcewv izredno veliko.
Med prebivalci je tudi nekaj otrok, ki se izredno radi igrajo z na tleh ležečimi stvarmi. In zaradi tega ker nek prepotentnež ni sposoben pobrati pasjega dreka bi morali to storiti starši preden spustijo otroka na zelenico ????

A ima še kdo kaj v glavi ali ne??????????''

dzinks63 ::

:)) Ne vem kaj se je tukaj za izgovarjat, če pelješ svojega ali tujega psa na sprehod moraš za njim počistiti , če se podela in tu ni debate, pa če se na trepalnice postaviš, če pa tega nisi sposoben opravit , pa nisi sposoben imeti psa , ali pa si najemi sprehajalca ,da ga bo vodil na sprehode in bo imel toliko kulture, da bo vse OK. Psi niso plišaste igračke in prinesejo s sabo tudi veliko odgovornosti in to čiščenje je samo ena izmed mnogih.

dela ::

No, kolikokrat ste srali v naravi (kjer bi vseeno lahko nekdo stopil nanj), kjer ni stranišč, in vzeli drek s seboj v vrečki, ker je škodljiv?

Kaj se zgodi, ko potegnete vodo? Iztrebki magično izginejo? Pač, edina razlika med nami in ribami, racami in srnami je to, da se one ne pritožujejo po forumih.

In okej, če človek ne mara iztrebkov na določenih mestih, lahko ukrepa. Lahko postavi redarje v parke, ki bodo zapisovali in aretirali lastnike psov, ki serjejo tam, kjer ne bi smeli, ker ti lastniki zdaj ne bodo jeznim mimoidočim povedali: "Jaz sem ta in ta." in počakali na inšpektorja ali policijo. In potem bo ta redar uporabno stal tam, dokler ne bodo ljudje raje psov peljali drugam, da se poserjejo sredi neke ulice, da ne bi dobili kazni, ker tam ni redarja. In tisti redar v parku bo plačan brezveze.

Ker menda vam je jasno, da je za večino lastnikov pobiranje dreka zadnji izhod - tako vsaj razbiram iz vaših pripovedovanj - lahko pa se porablja denar za neefektivne rešitve, ki se bi z najmanj možnega truda obšle.

Najlažje in najmanj drago ter najbolj realno je pa dreka ne-pobrati in potem tudi ne-stopiti nanj. Deset let ne bo ostal tam. Sploh, če vmes dežuje.

Edit: napaka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

jype ::

FaLcOn3y3> No, kolikokrat ste srali v naravi (kjer bi vseeno lahko nekdo stopil nanj), kjer ni stranišč, in vzeli drek s seboj v vrečki, ker je škodljiv?

Pa kaj je s tabo?

Drek pobereš (s sredstvi, ki so na voljo) in ga prestaviš z območja _velikega tveganja_ na območje _manjšega tveganja_.

Bistvo je, da zmanjšaš možnost, da v drek nekdo zagazi, ali pa se celo povalja po njem.

Škodljivost dreka ni v njegovi nevarnosti za zdravje v primeru zaužitja (razen če pustiš psu da se iztreblja v peskovnike za otroke in potem niti tega ne počistiš, kar tudi ni tako redek pojav), ampak v tem da smrdi kot, ne boš verjel, pasji drek! Dodatno težavo predstavlja dejstvo, da se drek zaradi svoje snovne sestave odlično lepi na veliko večino tekstilnih površin in ga je težko odstraniti brez ustreznih priprav, ki jih praviloma ne nosimo s seboj (pralni stroj).

dela ::

Drek pobereš v teoriji. V praksi ga pa ne, zato vas ima večina probleme.

jype ::

Ej, sredi gozda (če se nisi pokakal ravno na sredino steze) ni nobenega razloga pobirat dreka. V nekaj urah ga ne bo več mogoče niti zavohati, da bi kdo vanj stopil je pa zelo malo verjetno.

Če pa se ti pes (ali pa se sam, kaj pa vem, kakšne manire imate) podela na sredo pločnika, je pa jako bedasto, da tega ne pospraviš. V praksi, ne v teoriji.

Če nekateri lahko v praksi pospravljamo za svojimi domačimi živalmi jaz ne vidim nobenega razloga, zakaj ne bi zmogli kar vsi.

DominusSLO ::

Jaz bi premaknil problem en nivo višje... Voziti psa na sprehod po asfaltiranih površinah sredi mesta? Po možnosti samo 1x na dan za 5min, samo da se posere na sosedov pločnik... Za moje pojme je to problem.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

dela ::

Če pa se ti pes (ali pa se sam, kaj pa vem, kakšne manire imate) podela na sredo pločnika, je pa jako bedasto, da tega ne pospraviš. V praksi, ne v teoriji.

Jako bedasto je v praksi za tistega, ki stopi vanj. _Očitno_ za lastnika psa ni. Od kod vam sicer problemi? Saj lahko trkaš na človekov smisel za estetiko in praktičnost, ampak posrano je pa v mestih še vedno. In ne brez razloga.

Edit: pravopis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

jype ::

FaLc0n3y3> _Očitno_ za lastnika psa ni.

Očitno je lastnik bedast, ja. Da se samemu sebi ne zdi, je verjetno zgolj povsem logična posledica njegove bedaste narave. Ko ne bo več bedast pa bo itak pospravil za seboj tudi na javnih površinah.

dela ::

Točno tako. In ker je (sleherni) lastnik psa bedast, je "slalomiranje" najbolj pomembna veščina za meščane, ki se jo splača obvladati. To trdim že ves čas.

jype ::

Tudi, če sem jaz bedast, sem svojega psa naučil, da svoje potrebe opravi tako, da z natančnim merjenjem v težko dostopen kraj tik ob obilnem rastlinju minimizira možnost neljubega dogodka:

V skrajnih primerih se tudi uporabe vrečke ne sramujem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

dela ::

Ne, ti (tako se vsaj trudiš dokazati) nisi bedast po svoji definiciji. Tudi moja "definicija", ki se drži pravil tvoje, zajema kot "bedaste" samo tiste, ki iztrebke puščajo vsepovsod (kar pa je 90% vseh lastnikov psov - zato slehernik).

My point being: Večina lastnikov psov (torej tisti, ki puščajo iztrebke vsepovsod) je lahko "bedakov", "neolikancev", kakorkoli jih že želiš nazvati. Kljub temu _v praksi_ pomaga le slalom med kakci. In nič se ne bo spremenilo, dokler ne bo redarjev na vsakem kvadratnem metru mestne površine. Če se bolj splača to ali slalom, pa naj vsak sam pri sebi razmisli. Jaz sem že.

Edit: dodatek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

jype ::

Ah, ne. Jaz mislim, da se ljudi da prisiliti v kulturno vedenje.

Daleč najbolje skozi peer pressure, če ne gre drugače pa tudi z visokimi kaznimi. Če pač mestna občina določi kazen recimo 500 evrov za lastnika psa za zasačenje pri puščanju pasjih iztrebkov in se potem ukrep tudi ustrezno izvaja, se bo hitro v meščanu našel razum, ki bo bodisi odpeljal psa v zavetišče, bodisi se bo potrudil pobrat kakce, bistveno bolje pa deluje že omenjeni pritisk vrstnikov/sosedov, ki mora biti tudi ustrezno vršen (najprej z dajanjem dobrega zgleda, potem pa še z glasnim bentenjem čez neodgovorne lastnike z obilico sočnih pridevnikov).

BigWhale ::

Jaz za svojo psico pocistim. Me je pa ze precejkrat imelo, da bi jo naganjal, da serje po tocno dolocenih prostorih. Zakaj?

Zato, ker nekaterim ni vsec, ker je moja psica lulala ob nekem grmovju, trati in tako naprej. Ker so ljudje neizobrazeni in se name derejo "zgini prasica svinjsa tja od koder si prisel", ce moja psica kdaj lula na trati, ki je v njihovi relativni blizini. Zato ker se 'stare mamce' derejo name naj prinesem pasji drek iz gozda, ko jih pa vprasam, kdo za srnami pobira pa loputajo z vrati/okni.

Zato, ker od kar sem se preselil v neki okolis, so kar naenkrat VSI pasji dreki od moje psice, pa ceprav so 'macje' velikosti ali pa velikosti Bernardinca. Zato ker mi ljudje nastavljajo pasje dreke zavite v folijo na stopnisce, zatrjujoc, da oni poznajo kak pes naredi kak drek in da je tisti doticni sigurno od moje psice.

Zato ker ljudje mecejo na travo svinjske zarebrnice, ribje glave in okostja, piscanjca prsa in gnilo sadje in se potem derejo, da sem jaz tisti, ki svinja, ker se mi je kdaj zgodilo, da sem psa peljal ven z dvema otrokoma v narocju in enostavno nisem mogel tisti hip pobrati za psom, sem pa to storil kaj kmalu za tem.

Predvsem pa zato, ker nekateri lastniki psov niso sposobni pocistiti za svojim psom, drugi niso sposobni psa obdrzati na vrvici in se psi potikajo po ulicah, drugi smo pa krivi za njihovo sranje.

Nekaj malega pa tudi zaradi nestrpnosti tistih, ki psov nimajo.

PS: Vsaka podobnost z resnicnostjo NI zgolj nakljucna.

dela ::

Načeloma se da ljudi z visokimi kaznimi pripraviti do skoraj vsega, to drži.

Zaradi narave "zločina" bi bilo pa tukaj zelo težko. "Ups, pes se je pokakal na pločnik, ampak hej, nikjer ni nikogar, grem kar dalje." In ob drugi priložnosti: "Hopla, tam je redar, bom pač tokrat pobral." Ulice spet ne bodo čiste, ker redarji ne morejo biti na vsakem kotu.

In ker se bo našla takšna luknja, se bo našel tudi kak lastnik psa, ki bo nasankal zato, ker je prišel s svojim psom tam mimo, kjer je prej kakal en drug pes, na to pa bo prav čakal kak redar, ki bo pisal kazni.

Potem se bi pa dogajali scenariji, ki jih opisuje BW, le da bi bili še začinjeni z globo. Okej, krivice se dogajajo vsepovsod, ampak tukaj bi bil vzrok pa res smešen.

Še zmeraj mi pa ni najbolj jasno, zakaj se pasjih kakcev ne more enostavno tretirati kot luže, deževnike, polže in ostale ovire, mimo katerih greš vsak dan v mestu.

Mene osebno ne motijo nič bolj in nič manj.

krneki ::

Jaz ti pohodim raje 10 deževnikov, pa 4 polže, potem pa še parkrat v lužo, kot pa da nagazim na kakšen pasji drek. Mogoče ima kaj pri tem dejstvo, da nobena izmed teh stvari ne smrdi odurno in ni problema s čiščenjem...

mtosev ::

A je z zakonom doloceno da rabis v parkih za svojim psom pocistit?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

strictom ::

Imam psa in ga vodim po gozdu da drek ne moti koga.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

BendeR ::

Moj pes je še najboljši. Hodiš lahko z njim celi dan veni, a ko bo prišo domov na parcelo se po počepno. Veni je do zdaj v 1 letu le enkrat spusto payload, pa še to v gozdu. :D :D
:=)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sprej proti psom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8710190 (7573) WizzardOfOZ
»

DNK analiza pasjih iztrebkov - Zagreb (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9011454 (8657) zmaugy

Muslimani ne marajo evropskih psov

Oddelek: Problemi človeštva
292910 (2565) Gandalfar
»

pobiranje drekov

Oddelek: Loža
323188 (2439) poweroff
»

prepovejmo pse v mestih! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10922412 (20661) krneki0001

Več podobnih tem