» »

Gimnazija Bežigrad goes Microsoft

Gimnazija Bežigrad goes Microsoft

1
2
3 4

Poldi112 ::

Mercator naj gre ma MS če mu paše. Važno da državna uprava preide na Openoffice, po možnosti na linux-u.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

Pol bi morali spet vse peš delat.

jype ::

Tako kot to delajo zdaj, ko imajo Microsoft Office 2003?

darkolord ::

Ne, tako kot takrat, ko še niso uporabljali računalnikov

jype ::

Lej.

Zdaj (včeraj) so delali vse peš, tako kot takrat, ko niso uporabljali računalnikov, čeprav imajo pred sabo PC z Microsoft Office 2003.

Zakaj ne bi bilo torej bolje, da jim postavimo pred nos cenejši PC z manj zmogljivim softverom?

trnvpeti ::

se strinjam poldi12
mercatorjev denar je mercatorjev
drzavna uprava bi pa lahko cisto lepo presla na OO in tudi linux, zakaj pa ne
mislim da Lotus Notes tudi deluje na linuxu
pa se pri hw bojo prisparali
ne bojo rabli cel konterjner rama sedaj kupit

darkolord ::

jyppe: no ok, bi pa s tem manj zmogljivim softverom delali še počasneje kot peš

Sergio ::

DarkoLord: STFU.

(Spuščam se na enak nivo)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

hamax ::

sam pazi, ker ma on na tem nivoju obilo izkušenj, ti si pa nov :D

darkolord ::

Ko en ne more več, takoj priskoči drugi... Nč novga

Sergio ::

Bi se šel malo argumentirane debate z mano?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

darkolord ::

Tudi lahko.

Zgodovina sprememb…

Matek ::

Preljubi kekz, a ti nalasc zavajas ljudi? V SSKJ je pod besedico enkraten navedena najprej definicija, ki si jo napisal ti, potem pa se tole:

2. enkráten tudi ênkraten -tna -o prid. (ā; ē) nav. ekspr. ki zelo izstopa po pomembnosti, vrednosti: enkraten gledališki dogodek; enkratna mojstrovina; enkratno umetniško delo / enkratno doživetje / zamuditi enkratno priložnost izredno ugodno priložnost enkrátno tudi ênkratno prisl.: čutiti globoko, enkratno; sam.: to je nekaj enkratnega

Torej ima beseda enak pomen kot "edinstven". Drznem si trditi, da je v tem primeru tudi bolj ustrezna.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Sergio ::

Zastonjske rešitve so za potrebe gimnazijcev več kot zadovoljive.

Na Bežigrajko sem hodil 4 leta, tko kot večina Bežigrajčanov. V teh 4 letih smo imeli informatiko 2 uri na teden samo v prvem letniku, kar izgledalo nekako tako, da je prfoks igral solitaire, mi pa Deluxe Ski Jump.

Druga polovica razreda je celo nekaj delala, ampak to ni segalo dlje od osnov Worda (odstavki, kazalo, bold, italic, underline, insert formula, bla bla).

Tukaj bi celo bolj pozdravljal učenje osnov Linuxa in OOo, ker ima večina dijakov doma (conveniently) naložene Windowse in (spiratiziran) Office.

Neto gain znanja bi bil višji. Seveda ob izdatni podpori kakovostnega kadra, kar pa na žalost za ta dva učitelja ne morem trditi.

Okej, ostanejo še profesorji. Povej mi, Darko, kaj točno bi jim manjkalo, če bi jim na službene računalnike namestili OOo? Oziroma, let me rephrase: Kateri del učiteljskega poklica ter delovanja gimnazije kot inštitucije nasplošno, bi trpel, če se Filo ne bi odločil za Vista+Office2k7 kombinacijo, marveč bi celo gimnazijo vrgel na Ubuntu+OOo?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

trnvpeti ::

zastonj se trudis :)
ne gre, oz ne bo slo :))

Ch4N93 ::

Zdaj (včeraj) so delali vse peš, tako kot takrat, ko niso uporabljali računalnikov, čeprav imajo pred sabo PC z Microsoft Office 2003.

Zakaj ne bi bilo torej bolje, da jim postavimo pred nos cenejši PC z manj zmogljivim softverom?

Kot je bilo na tej strani že omenjeno, so velecenjeni dacarji lani vse dohodninske napovedi oddane preko spleta tiskali, ter ročno vnašali podatke v drug "program za davke", ker pač niso mogli drugače uvoziti podatkov v ta program. Tako je nastala tudi marsikatera napaka, zaradi katere je več ljudi dobilo nekaj sivih las.

Torej nekih programov sploh ne potrebujejo, če itak 3/4 naredijo peš. Raje še 10 novih zaposlenih, pa bodo lahko vse porihtali na roke. :P
Ni nam lahko...

BigWhale ::

Resnicno, me zanima, cesa vec se naucijo dijaki v srednji soli, ce delajo z MS produkti namesto z alternativnimi resitvami.

Naj mi nekdo, konkretno argumentira, cesa se naucijo vec.

Tear_DR0P ::

BW obogateni smo za BSOD izkušnjo - vemo kaj pomeni potrpeti, če se sesuje office, pa backup ne dela, vemo da se gre na internet z IE in pogovarja po netu z mesinđerjem, vemo da je hotmail boljši kot siol
poleg tega pa izgovor da nam je črv pojedel pošto ni enakovreden temu, da sem ravno rekompajlal kernel/testiral novo verzijo in nisem mogel delat seminarske
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

BigWhale ::

Kul.

Ajina na pomoc poklicite, bo z eno bioenergetsko palcko prisel k vam in vam resil vecino problemov...

Najbrz na kvantnem nivoju.

opeter ::

Zanimivo. V osnovni šoli v osmem razredu sem se prvič srečal s pravim PC-jem, to je bila 286-ka in DOS (ne vem katera verzija) in program LOGO. Pozneje v srednji šoli pa sem se srečal z Apple Macintoshi.
Takrat o Linuxu ni blo dosti slišati... sem pa 97-ga videl en Silicon Graphics O2 z naloženim IRIX-om. 8-O
Kako se je vse to od takrat spremenilo. :|

Meni se zdi pozitivno, da so javno objavili podatek, da so/bodo kupili MS programsko opremo. Raje to, kot pa nov mercedes za ravnatelja.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

jype ::

opeter> Meni se zdi pozitivno, da so javno objavili podatek, da so/bodo kupili MS programsko opremo. Raje to, kot pa nov mercedes za ravnatelja.

Seveda. Ampak "za ta denar" bi lahko dobili popolnoma nov hardver z že nameščenim sistemom, centraliziranim upravljanjem z uporabniki, natančnim nadzorom dostopa do programja, omrežja in interneta, pa še vrsto programske opreme, od pisarniškega programja prek astronomskih podatkovnih zbirk do arkadnih iger. Pa z boljšimi ohranjevalniki zaslona.

MEDENA ::

opeter: verjemi, da je v ozadju se potalalo dosti davkoplačevalskega denarja....aleluja država.

Sergio ::

Torej, DarkoLord? Nekam te ni.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

darkolord ::

Kaj točno bi jim manjkalo? Outlook.

aljazh ::

Tisti, ki menite, da obstaja sum korupcije - pošljite prijazen mail s kratkim opisom vašega suma Dragu Kosu.

Zatrjevanje na forumu, da je nekdo zagotovo prejel podkupnino je precej neučinkovit način boja proti korupciji.

Da ne bo pomote: Ne zagovarjam Filota. Želim le da tisti, ki menite da gre za korupcijo, tudi kaj storite. Jamranje po forumih ni kaj posebej produktivno, IMO.

zcetrt ::

Ja, nekaj je že dobil za poziranje.

Sicer pa g. Filo da veliko na to, da mu nekdo garantira za delovanje. IBM, denimo, mu baje garantira, da iz grafične kartice monitorju ne bo spustil več kot 5000mV. Jaz mu tega za svojo v kartonasto škatlo zapakirano 486 mašino nisem moge oz. nisem smel, in sva bila pač v rahlem sporu. Jaz pa v ilegalni uporabi monitorja na hodniku. Dokler se nisem že preveč bedno počutil in če nebi končal šolanja, bi bržkone nalotal varistor na VGA kabel.

Linux in OOo mu ni garantiral pol tiča (to bi vsi, ki berete tiste enormne količine znakov, ki se pojavljajo med stiskanjem gumba NEXT, morali vedeti), MS pa. Varnost, tehnično podporo in inovativnost ter zabavo. Če postavite navedeno na eno in premetavanjem v postelji sredi noči zaradi bojazni, da se lahko v vsakem trenutku zgodi napetostni preboj, da spletna stran obvisi ali da dekle za vedno zasovraži računalnik na tehtnico, se ta prevaga na stran poziranja.

Parkrat me je malo zaneslo, pa sem stisnil "brisalko", saj je nick vendarle preveč ekspliciten.

Na FE pa dobima od MSDNAA operacijski sistem brezplačno, dela se pa veliko tudi v odprtokodnih programih in operacijskih sistemih.
4.

Poldi112 ::

Upam da te to ne bo preveč šokiralo, ampak tudi za linux in OOo lahko kupiš support.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

aljazh ::

Linux in OOo mu ni garantiral pol tiča [...], MS pa. Varnost, tehnično podporo in inovativnost ter zabavo


Si morda kdaj prebral kakšno MS EULA?

MS ne garantira nič. Zero. Nada. Če ne morem od njih ničesar iztožiti, čeprav mi je škoda nastala zaradi napake v njihovi programski opremi, mi njihove obljube o zanesljivosti in varnosti ne pomenijo prav nič.

Tehnična podpora... hmmm... kaj je že to? A to je tisto, ko pokličeš po telefonu nekam, oni na drugi strani pa ti pove "ja, vemo za napako, bomo popravili v naslednji verziji, ki pa še ne vemo kdaj izide"?

Imaš pa prav, da MS nudi zabavo. Toliko adrenalina kot nastane ob reševanju težav, ki jih povzroči njihova programska oprema, ne zagotavlja nobena igrica >:D

kekz ::

Preljubi kekz, a ti nalasc zavajas ljudi? V SSKJ je pod besedico enkraten navedena najprej definicija, ki si jo napisal ti, potem pa se tole:...

V današnji izdaji to drži in to vem. Ampak od nekdaj ni tako. In zakaj zdaj je? Zato, ker so množično narobe uporabljali in se je prijelo (in dovolilo ;().

Ravno zato so zdaj dovoljene tudi že nekatere naslednje "brezveznosti":
- željen, zaželjen (pravilno: želen, zaželen)
- pred dvemi leti (pravilno: pred dvema letoma)
- manjko (=primanjkljaj) na srečo še ni dovoljeno, ampak se pogosto uporablja (pravilno: manko)
- laže - tudi še ni dovoljeno, pa se zelo pogosto uporablja (pravilno: lažje)
...

Sicer sem tehnik, ampak me kljub temu ignoranca do jezika jezi. Pa sploh nisem hodil na gimnazijo, ampak tudi v srednjo tehnično.

Poldi112 ::

Aha, ti si eden tistih nostalgikov, ki vneto uporabljajo prosinec, svečan,...
Jezik je živa zadeva, veš.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

jype ::

darkolord> Kaj točno bi jim manjkalo? Outlook.

Aja! Sm pa mislu, da bi jim Word! Al pa Windows!

No, saj napis pod ikoncami se da tudi popravit. Pri free software se da celo window title popravit, da piše gor Outlook.

Samo ne vidim razloga, da bi ljudi navadil na to da beseda Outlook dejansko pomeni "personal information manager". Bolje je, če se navadijo, da Outlook ni edini software, ki to počne.

opeter ::

Ne, kekz ima prav. Na žalost naš jezik izgublja identiteto, preveč je okrajšav in tujih prevzetih besed.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

SasoS ::

V mojih časih je tale šola pobirala tam 3 in pol jurje na mesec od vsakega dijaka za "IT podporo". Če se grejo to še vedno in bi se hkrati preseravali z Visto bi jih tok nekam poslal...

zcetrt ::

Tisto je (bil) prispevek za nadstandard.
4.

SasoS ::

a za visto ;)

muzičar ::

Hah. Bez besed. Beižigrajšani na Visto medtem ko pravi tehniki ostajamo na XPjih in
Pingo-tu. Govorim namreč o Vegovi, ki ne zahteva noben denar za IT pa imamo velik in sposoben kader ( a len ko fux).

Pač Bežigrad si to lahko dovoli.

dronyx ::

Sedaj grem pa prošnjo za 2000 evrov ali več vredno službo na microsoft napisat.

Upam da jim je jasno, da če nekoga ne moreš premagati, ga sprejmeš medse. Potem bom pa tudi kaj lepega o Visti lahko napisal.

dronyx ::

Evo pa še kopija pisma velikanu iz Redmonda:



Spoštovani Microsoft,

dovolite, da vam dam na vpogled kompilacijo nekaterih mojih pogledov na problematiko izbire programske opreme in reklamiranje le te v medijih.

Prvič.

Zame je še vedno povsem nesprejemljivo, da se javni uslužbenci pojavljajo v reklamah dobaviteljev oziroma prodajalcev. Saj bi čudno pogledali tudi, če se na reklami za operacijske mize pojavi kirurg, ki je sodeloval v razpisni komisiji ali če bi recimo v reklami za oklepnike nastopil sam obrambni minister ali načelnik generalnega štaba ali ne?

Drugič.

Za srednješolski pouk računalništva, kjer se odigra kakšne karte, morda nekaj pove o osnovah operacijskih sistemov, mapah in datotekah, nariše kakšen trikotnik in ga zapolni z barvo po izbiri ter na koncu v urejevalniku besedil poravna odstavke, kaj odebeli ali napiše kurzivno ter za kremo na torti za konec uvozi še kakšno sliko v besedilo (lahko iz prejšnje vaje narisani trikotnik), je več kot dovolj Linux in OpenOffice.org in tu mislim da ne more biti nobene dileme.

Tudi če Microsoft vso programsko opremo za šole kar podari.

Tretjič.

Odločitev za izbiro programske opreme ne more biti neznanje IT oddelka, ker potem imamo lahko namesto katerekoli pisarniške zbirke na osebnih računalnikih za urejevalnik besedila samo navaden Notepad.

Sam zagovarjam to, da se izbere oprema glede na namen in to najceneje (seveda je tu mišljena polna cena skupaj z vzdrževanjem in skritimi stroški), kar je za dan namen možno dobiti.

Za večino delovnih mest v državni upravi in upam si trditi tudi v tako imenovanem gospodarstvu bi povsem zadoščala odprtokodna rešitev z Linux in OpenOffice.org, seveda bi pa potem bilo potrebno kupovati kompatibilno strojno opremo, ker ni rečeno, da je vsa strojna oprema, ki obstaja na trgu, podprta.

Četrtič.

Za domačo uporabo je Linux za večino “resnih” uporabnikov nesprejemljiva možnost, ker večina računalniških iger deluje pod sistemom DirectX za Microsoftove operacijske sisteme in ker za veliko ostale strojne opreme in dodatkov, kot so recimo fotoaparati, kamere, optični čitalniki, tiskalniki in tako naprej preprosto ni ustrezne programske opreme ter gonilnikov. Teh pa ni zato, ker je pač pri domačih uporabnikih Linux premalo razširjen in obvladuje predvsem segment trga strežnikov.

Petič.

Glede piratske opreme, tudi Microsoftove, ki se uporablja praktično povsod doma in gre številka verjetno v 100.000 ali še več kosov v skupni vrednosti verjetno nekaj 10 milijonov evrov … (govorim jasno za Slovenijo)

Miscrosoftu in še komu verjetno to dejansko ustreza, ker tako dobi bazo uporabnikov programske opreme, ki potem tudi v službah zahteva enako opremo, sicer ne zna ničesar. To, da bi se kdo kdaj naučil kaj novega ali pa dobil delovno knjižico in prisrčne pozdrave kadrovske službe nima smisla govoriti.

Sam sem videl že (pre)veliko domačih računalnikov in na njih praktično vedno XP + zadnja različica MS Office + Acrobat polna različica, ker niso vedeli, da je Acrobat Reader dejansko brezplačen, običajno polna različica Adobe Photoshopa zato, da lahko doma otroci spremenijo resolucijo fotografijam (kar je za poznavalce smešno samo po sebi) in tako naprej.

To so dejstva in kljub vsemu hrupu raznih BSA, je pač pri nas tako, ker BitLordi in BitTorrenti delajo noč in dan in je vse ta oprema nekaj klikov stran brezplačno. O ponudnikih dostopa v internet ter odstotkih, ki jih zasede promet vrste P2P, nima smisla niti govoriti in BSA tudi kakor vem o tem molči.

Če bi nekdo resno to preganjal, Microsoft VE, da bi potem ljudje namesto investicije 1000 evrov za programe iz lastnega žepa nameščali Pingo Linux in OpenoOffice. In potem bi čez čas verjetno tudi Vista, XP in MS Office po službah postala rariteta in ne pravilo.

Šestič.

Kar se tiče državne uprave delam več kot 12 let za to ekipo in nekaj let sem bil celo edini informatik za 100++ ljudi, 5+ strežnikov in državotvorni resor. Nekaj moram torej že poznati in ne govorim kar na pamet.

Delovne postaje so dejansko pretežno vse XP, 2000 ali še Win98 plus MS Office zaradi zgodovine, ker je pač tako vedno bilo in sistem kot je državna uprava se upira spremembam. Poleg tega ni bilo nikdar nikakršne resne iniciative, da bi se to spremenilo, čeprav je tudi res, da postajata OpenOffice in Linux šele zadnja leta resna alternativa Microsoftovim produktom.

Na strani strežnikov je situacija bistveno drugačna, jaz sem imel Windows 2000 strežnik samo za distribucijo protivirusnih programov, Lotus Notes se večinoma seli na Linux strežnike, ker bolje izrabljajo strojno opremo in niso toliko napadani z virusi in ostalo zlonamerno kodo, sam sem pa zagovarjal in to še vedno zagovarjam platformo Novell Netware (Sedaj SLES - suse linux enterprise server) plus Zenworks za LDAP imeniški in datotečni strežnik ter nadzor in administracijo delovnih postaj ter imaging. Klasični aplikacijski strežniki in spletne storitve pa večinoma tečejo tako kot povsod drugod na Linux strežnikih.

Sedmič.

Kakor mi je znano, EU podpira prehod na odprtokodne rešitve, ker so stroški na dolgi rok bistveno nižje, hkrati pa je danes ta oprema dovolj zmogljiva, da zadosti večini potreb.

Osmič.

Kar se tiče vodje informatike Gimnazije Bežigrad je pa tako.

Sam dvomim, da je kdorkoli tako nor, da bi se dal brezplačno slikati za neko reklamo in se nositi po zobeh. Torej domnevam, da je za to dobil plačilo. To pa mora po mojem mnenju takoj pomeniti obravnavo komisije za preprečevanje korupcije.

Tak način preprosto ne sme postati sprejeta praksa.

Ker gre za košarkarja je morda nekoliko bolj razumljiv izraz za prekršek, ki ga je storil, “TAPKANJE“, oziroma morda lepše napačno vodenje žoge.

Devetič.

Kadar se želim zares nasmejati od srca in brezbolečinsko umreti od smeha, vzamem v roke naloge iz informatike raznih netehničnih fakultet kot so organizacija, pravo, upravne vede, ekonomija in podobne.

Običajno mora v nalogi študent odpreti Wordov dokument, odpreti drug Wordov dokument, kopirati besedilo med dokumentoma, vstaviti prelom strani in shraniti prvi dokument pod imenom drugega. In za to dobi 10 točk.

Dodatnih 5 točk je vredna naloga, kjer študentka z miško nariše trikotnik in ga zapolni z barvo po izbiri v Paintbrushu.

Dodatni dve točki dobi študentka, če slikico potem še pravilno natisne na tiskalnik (pravilna rešitev je meni Datoteka, potem Natisni in študentka ne odklika možnosti Tiskaj v datoteko).

Kje te fakultete dobivajo profesorje za informatiko? Na tržnici? Ne resno, kje se sploh dobi učitelje informatike in kaj so ti ljudje po izobrazbi?

Desetič.

Zgolj dve besedi o Visti, ki jo sploh nisem še videl v živo.

Windows XP so dober operacijski sistem in kdor trdi nasprotno ima morda tudi prav. Windows XP so kompleksen kup programov, ki [žal] niso samo operacijski sistem. Windows XP je podvržev napadom hekerjev in je zelo ranljiv.

Ker Windows Vista očitno ni nov operacijski sistem in temelji recimo na sistemu Windows 2003 strežnika (ki temelji na NT, Windows 2000/XP) z dodanim novim grafičnim vmesnikom in še nekaj funkcionalno vizualnih malenkosti pomeni, da bo vsekakor dober operacijski sistem, ki pa je še vedno kompleksen skupek programov, ki bodo podvrženi napadom spletne skupnosti hekerjev.

Če Microsoft trdi drugače … Bomo preverili čez pet let v nadzorni plošči POPRAVKE. Se upate stavit? Enako je bilo z Windows 3.5, NT, 98, ME, 2000, XP in za vse te operacijske sisteme so ljudje iz marketinga trdili, da so končno varni in zanesljivi in da se stroški lastništva zmanjšajo vsaj za 30%. Po tej logiki, bi moral sedaj za vsako licenco že dobiti skoraj denar nazaj od Microsofta.

Jasno, 2014 pa zopet prihaja povsem nov operacijski sistem, ki bo bistveno bolj stabilen in varen od Viste. To pa je Deja Vu, ki ga iz Redmonda poslušamo že skoraj dve dekadi.

Eric Cartman jr.

South Park Elementary

Napisano z OpenOffice.org 2.1

Preverjanje črkovanja mi nikakor ne dela, zato napake v besedilu. Če kdo ve kako se to usposobi z besedo na plan.

jype ::

onyx> Preverjanje črkovanja mi nikakor ne dela, zato napake v besedilu. Če kdo ve kako se to usposobi z besedo na plan.

Pobereš slovenski slovar in ga namestiš. Za jezik dokumenta nastaviš slovenščino, in je.

Mimogrede, Microsoft že vse, kar si napisal, zelo dobro ve. Denarja pa se seveda nikoli ne branijo, kar je čisto v redu. Raje piši funkcionarju gimnazije, ki je oglaševalski fiasko dovolil.

dronyx ::

Glede OO.org in črkovanja.

Jaz sem namestil slovensko različico programa in prisežem da nima črkovanja za slovenščino.

Ne razume zakja bi moral iskati po spletu še dodatne datoteke, če je vendar logično, da bom uporabljal slovenščino.

Kakor sem bral nekje na internetu naj bi bil problem v tem, da je črkovalnik pod drugo licenco in ga ne smejo priložiti ali nekaj takega. Se mi ap ni ljubilo prebrati celotnega dokumenta, ker gre za neke pravniške trike.

dronyx ::

Evo, še link na stran, ki govori o črkovalniku:

http://www.openoffice.org/issues/show_b...

in piše target milestone 2.3 (jaz imam v službi 2.0 in doma 2.1).

perci ::

A ti si ta umotvor napisal Microsoftu? LOL, misliš, da te bodo zaradi tega, kar v službu vzeli al kako? Še prebrati se jim ne bo dalo tega besedičenja. Imajo pametnejše stvari za početi - pisanje popravkov za Visto :D.

Pameten, ko hudič, pa še pravega naslovnika ne znaš izbrati. Po vsebini je tole pismo namreč namenjeno predvsem Bežigrajski gimnaziji, Državnemu tožilstvu in Komisiji za preprečevanje korupcije. Malo je pa še duvanja, venmetanja in besedičenja o tem kako si ti oh in sploh pameten.

Kar se tiče brezbolečinske smrti od smejanja zaradi nalog iz informatike na pravu, naj ti povem, da še ne boš umrl. Na PF namreč nimajo nobenega predmeta, ki bi bil na daleč povezan z informatiko. Tako, da mi res ni jasno kje si ti dobil te naloge, ki te tako nasmejejo. Morda ti jih je preskrbel kak kolega iz FRI-ja >:D.

kekz ::

Črkovalnik namestiti je sila enostavno. Iz menija odpreš "čarovniški" dokument:
Datoteka -> Čarovniki -> Namestitev slovarjev
in potem trivialno naprej.

Na mojem službenem PCu se dokument sicer razleti, na domačem pa dela v redu.
Še nisem imel časa raziskovati, zakaj.

dronyx ::

@Perci

Jaz ne vem kaj imajo na pravu, vem pa recimo za upravno fakulteto (kakorkoliže se uradno imenuje), ker delam sodelavkam seminarske naloge in so skregane z logiko.

Učenci se morajo naučiti osnov urejanja besedil, kaj so tabulatorji, mehki in trdi prelomi (če citiram) in ne kje v Wordu 2001 in 1/2 se nahaja ukaz za vstavljanje slikice iz podatkovnice.;((

Microsoftu tega uradno še nisem poslal, ker nočem, da umrejo od smeha med igranjem golfa.:D

@Kekz
Hvala za nasvet. V službi ta postopek dela in sedaj imam tudi črkovalnik, samo še vedno bi bil lahko že vgrajen v samo distribucijo in ne prek interneta in čarovnikov.

Doma, čeprav se sliši neverjetno, nimam sploh interneta, ker je Telekom ugotovil, da imam dvojčka ter čeprav sem 50 metrov od telefonske centrale bi bile hitrosti zanemraljive.

Telemachu ne dam, ker pogojuje priklop kabelske TV, čeprav TV sploh ne gledam.

Sedaj razmišljam o neki brezžični varianti, da bi sofinancirali sosedje neko bazno postajo. Samo tu se bomo spet skregali, kdo bo plačal več, če ne bo imel usmerjevalnik možnosti nastaviti QoS za vsako povezavo, da mi ne ustavijo linije modeli, ki vlečejo dol filme iz Mule.

8-)

dronyx ::

Mimogrede, ali se da kako črkovalnik namestit brez interneta, da recimo kopiram datoteke in jih prenesem domov na USB ključu?;)

@LOL ::

Povzemimo: s tistim pismom si bo tajnica na MSju obrisala rit po veliki potrebi, that's all0:)
Hippy: The Doors?
Geek: The Windows!

dronyx ::

ITAK da si bo.

Zato pa jim ne bom poslal v pisni obliki. Billu gatesu je pa tako vseeno, kaj si ljudje o njem mislijo, saj Microsoft že dolgo ni več Bill Gates. Kadar pa se mu zdi, da ima preveč denarja, pa podari brezplačno svoje programe po ameriških šolah. >:D >:D >:D

SWEET, SO SMART.

Azrael ::

Avtorju teme:

Ti to resno?

Najprej užaljen pamflet, vsekakor naslovljen na napačnega, v katerem kuješ v zvezde pingvine in OOo, potem pa: Na pomoč, osnovnih stvari pri OOo ne znam zrihtati.
:\

Hecen si. Zakaj naivno misliš, da te po tem še kdo resno jemal?

BTW, za tisti namen v eni od prvih točk, ne rabiš ne MSOffice v katerikoli verziji, ne nekaj razredov slabši OOo (najbolj zaradi zanič dokumentacije in nedodelanosti funkcij, kar si zanimivo, celo sam ugotovil in izkusil), to zlahka zmore WordPad ali Write v Win 3.x. Zmore, samo na malo bolj zaguljen način, celo MS Word5 for DOS, ki je, kdo bi si mislil, povsem brezplačen.
Nekoč je bil Slo-tech.

dronyx ::

Ne bi rekel da kujem v zvezde Pingvine in OO. Za moje domače potrebe OO zadostuje, se pa nisem nikdar poglabljal ne v Linux in ne v OO. Ko naletim na problem pač vprašam.

Imam pa veliko izkušenj z uporabniki računalnikov Windows + Office v državni upravi in vem, da večina ne zna niti osnovnih stvari, da v Wordu izkoriščajo samo res osnovne možnosti, spajanja dokumentov izven informatike ne zna nihče, pa mu lahko večkrat pokažeš, pogledat kateri je privzet tiskalnik znajo redki, spremeniti nastavitve tiskalniku še redkejši.

Kar pa jaz trdim je, da Microsoftu danes konkurira brezplačna programska oprema, ki pa je že tako dobra, da zadostuje večini opravil tako domačega, kot tudi poslovnega uporabnika.

Samo Microsoft se obnaša, kot pred 10 leti in tako pri ceni licenc, kot tudi pri načinih, kako uporabnikom zagreniti življenje preprosto PRETIRAVA.

Jaz poznam veliko uporabniko, ki imajo plačano licenco, a namestijo piratsko verzijo programa zato, DA JIM NE TEŽI Z AKTIVACIJAMI in ostalimi nesmisli.

dronyx ::

Morda samo še kot zanimivost, da sem v nekem časopisu prebral, da imajo poslovni uporabniki Sophos Sweepa, programa, ki ga tudi državna uprava uporablja za zaščito pred virusi na tisočih računalnikih možnost, da tudi doma zaposleni brezplačno namestijo ta produkt.

In kar je bizarno pri vsem je to, da sem bil več kot 6 let administrator omrežja in mi tega ni nihče nikdar povedal, torej tisti, ki so se pogajali za nakupe licenc.

In morda velja kaj takega tudi za Microsoftove produkte za katere ima državna uprava EA pogodbo, pa morda ni bilo nikdar nikomur v interesu, da bi to zaposlenim povedal. Ker imajo pač pri tem druge interese, ker so to VELIKI denarji.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se v islandskih šolah pričenja prehod na Ubuntu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16516931 (12413) Pithlit
»

Nekateri slovenski poslanci predlagajo prehod na odprto kodo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
38828807 (20503) Matevžk
»

Tržni delež Windows najniže v 15 letih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9210417 (6930) pecorin
»

Brezplačna nadgradnja v Windows Vista za božične kupce (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9910364 (7317) para!
»

Vista brez podpore za EFI (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13212818 (9755) Matevžk

Več podobnih tem