» »

Nasvet glede navijanja!!!

Nasvet glede navijanja!!!

fersterker ::

Prihodnji teden mislim kupit naslednje komponente, in me zanima če je odločitev prava!
Plata ASUS COMMANDO, procesor E4300 in OCZ Gold XTC 2GB PC6400 800MHz, sistem bo navit, pa me zanima če bo vredi delovalo!!!
Svetujte če bi kaj spremenili!

Lp

TOP ::

Daj mal prebrskaj takih tem je ogromno,mislim da je vredu sam če misliš navijat si takoj omisli bolši hladilnik za proc.

Mazo ::

1. Kupi raje ABITovo plato.
2. OBvezno AMD 64 bit

korenje_ver2 ::

zakaj obvezno amd? kokr vem dobis veliko vec hitrosti od intelovega procesorja kot amdjevega za isto ceno. torej glede razmerja med ceno in hitrostjo, se definitivno odloci za intel core 2 duo procesor.

jest10 ::

Če ne navijaš nima Intel nobene prednosti, če primerjaš glede na ceno. Jasno to velja pri cenejših procesorjih.

SepoX ::

Mazo, slavni navijalec radeona 9800, o prihrani nam tvoje modrosti...


ontopic: Ja, pomoje bi moralo ornk laufat, edino prej poglej da ma plata v redu poštimane delilnike za rame.

Čmrlj ::

Commando, je super plata, ki ji gre fsb za hec preko 500.Sam e4300 ti pa ne priporočam,če misliš močno navijati, in imeti rame v razmerju 1:1,ker večina e4300 ima fsb wall že pod 400 fsb:( .

e6400 je pomoje še vedno super izbira.

edit:Mazo ti pa ne zavajaj ljudi:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

fersterker ::

Mislite da bi blo bulš če bi namesto E4300 vzeu E6300?

Čmrlj ::

Jaz bi raj e6300,še raje pa e6400.Sicer mislim,da se e4300 in e6300 približno enako navijeta( cca 3.4ghz),s tem da boš iz e6300 bolje izkoristil rame.

BoLhCa ::

Sistem laufa 24/7, clocki vidni na sliki, konfiguracija pa Asus P5B Deluxe, E6300, 2x1GB GoodRam PC6400, hlajeno z Infinity-em (zračno), napajano z Enermax-om 465W.




Če ti kaj pomaga k odločitvi:)

Lp

EDIT: mater, tolk let sm že tle pa še vedno "ne znam" dat slike gor:\

Popravil sliko - Jackal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

korenje_ver2 ::

jaz sem kupil e4300 raje, ker se komot navije na 400mhz fsb -3,6ghz pri 1:1 delilniku za ram, kar da 800mhz. edina ovira je hlajenje. tko da s stock hlajenjem bos prisel do 3ghz.

Čmrlj ::

korenje_ver2 vedi da imaš potem srečo da ti gre na 400fsb bp.Večina jih ne gre.Vsaj z zračnim hlajenjem ne.

korenje_ver2 ::

vsem gre na 400 fsb. z zračnim. problem je potem ko je procesor obremenjen. Temperatura jedra se dvigne preko kritične meje.

CSSSS ::

Super si se odlocu, se posebaj ko bos navil. Pazi da mas tud dost dober napajalnik, ker ce bos navijal moras kupiti zelo kvaliteten napajalnik. S tem ne mislm da kupis 700W ampak kups magar 420W Liberty in ne LC power.

Tam se zasledil, da je nekdo rekel E6300 al pa E6400, kot prvo sem ze 100x povedal, da ce bo navijal se ne splaca E6400 ker je samo malo navit E6300. E4300 ma cist drugo jedro in drugacno arhitekturo le tega, nima takih temperatur ter navija se ubijalsko. Navijes ga lahko brez visanja voltaze na 4.2 ghz, saj v mojem primeru.
erman

Čmrlj ::

Razlika med e6300 in e6400 je kvečjemu v množilnikih(multiplier).e4300 imaš na 4.2ghz na zraku:D .Pol imaš pa wr na zraku iz e4300.Daj kako sliko za dokaz.

Pa to brez višanja voltaže:\ .Ha ha daj kam drugam pejt buče prodajat.Za 4.2 ghz boš rabil single stage ali pa kaj več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

BoLhCa ::

@CSSSS no daj.. povej nam kakšno jedro ima E4300 napram E6300, E6400 in kakšno razliko v arhikteturi ima, to bo pa res zanimivo ! In za tako navitje&sistem je LC tudi dovolj. 4.2GHz brez višanja voltaže, zanimivo glede nato da je WR 4.4xxGHz na LN2 hlajenju in z lepo povečano voltažo... Morda pa ti veš kar celotni svet ne? Explain us plz8-O

Čmrlj ::

CSSS je prodajalec buč.

BoLhCa ::

Ah ne ni prodajalec, za kaj takega ni dovolj kvalificiran. Preprosto --> star je 13-15 let in to je to^^

dzinks63 ::

:)) Prvi test navijanja E4400
I quickly put this to a crash overclock test, and whipped out the first board I laid my eyes on. It is the Bad Axe 2, and I believe, is a great choice. After a brief testing, I manage to get it stable at 3.5GHz which is a hefty 75% overclock.
Za tak overclock so čisto dovolj dobri 667 rami.
Zgleda da je še dost rezerve.

Čmrlj ::

verjetno res.Evo wr je pa tak 4487.98mhz 1.8v Dakara Japan Prometia Mach II G

CSSSS ::

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/pr...


CPU core: Allendale

Ko bom na svojem racunalniku, ti bom dal SS iz cpuZ ja. Pa glede da je to SLO tech, bi lahko biu folk malo bol pameten gor, ker bolj kokr berem vase poste bol se mi zdi da noben nima pojma o cem govori. ( to leti samo na ene, ne na vse ) in ne govori ti meni kolk sem jaz star, pa ne ocenjuj me tkole, ampak mi pridi pred faco pa mi povej kok sem star.

čmrl, bodi raje tiho pa pojdi knjige brat, da si bos malo zvisal IQ, ker mas res prenizkega.

Dol mas 2 sliki, na katerih lepo kaze kaka sta obedva procesorja.

Pa bolhica verjem, da ne bi kr tko iz pameti govoru take stvari, ampak sem pa tud ze neki reviewov prebral in nekatere stvari skozi dal, zato ni treba bit nesramen ce si pac tuki registriran od 02.
erman

Čmrlj ::

Am mulc te revievi ti pol k.... ne pomagajo, ker očitno ne poznaš razlike med e4300 ,e6300,6400.......Btw jaz jih dam čez roke na dan cca 10.

CSSSS ::

Bodi raje tiho, ker vec kot pises bolj butast izpades. Kaj da ti reviewi nic ne povejo? Glih na reviewu ti zves podrobnosti procesorja.
erman

Čmrlj ::

Lej ko si tok pameten, sem navijal cca 3 al 4 proce e4300 in vsi so šli cca 3.4ghz na zraku.E6300 približno enako,medtem ko jaz imam e6400 in gre trenutno z bednim ramom SAMO 4.1ghz:\ .Če ti gre na 4.2ghz na zraku ti koj dam 500eur zanjga pa kupi 3 komade.

CSSSS ::

Sem povedal, da bom prlimal SS, samo da pridem na svoj racunalnik. Kot prvo sem hotel samo pomagati in nic drugega, vi pa me napadete.
erman

Čmrlj ::

Prvo kot prvo te ni noben napadel, ampak smo te popravili v tvojih nepravilnih (lažnih) izjavah, in konec koncev ko si opazil da le nismo tako butasti kot TI misliš, si začel zmerjati z budalo ipd.... sploh pa se ne mislim več pregovarjat s tabo ker je nesmiselno.Pokazal si svoje znanje in obnašanje in vidim da si le en razvajen otrok.

edit:Moj IQ je 110.Koliko je tvoj??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Cingular ::

evo moj e4300 zdaj teče na 9x366 s povišano voltažo na 1.43V. v win sem ga spravil na 9x400 vendar je bila napetost 1.6v in pri 3dmark se je sesul. aja na plati P5B. na isti plati sem spravil e6300 na 7x430, tako da se mi bolj dopade e4300 pa še 10 stopinj manj se greje.

Jackal ::

Lepo se obnašajte. Zmerjanje in druge žaljivke ne sodijo na javni del foruma. Če se že hočete zmerjati imate za to ZS.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Cingular ::

kdo pa je koga zmerjal?:\

Čmrlj ::

Men se pa e6xxx bolj dopade kot e4xxx, enostavno zaradi višjega fsb-ja in višjega oc ramov v razmerju 1:1.

Cingular ::

v mojem primeru mi rami letijo na 2x457mhz. več pa je tako vprašanje, če bi OCZ 800MHz šli.

Čmrlj ::

Ja samo ne v razmerju 1:1.Teli OCZ ( če imaš xtc) pa grejo na cca 500-540(1000-1080) ,pri 2.4v.

Cingular ::

ja res so zdaj 10:8. kaj je to slabše? bom probal še malo jih dvignit.

lp

Čmrlj ::

Ja itak da je slabše rami so najhitrejši v 1:1

korenje_ver2 ::

citat ----
Am mulc te revievi ti pol k.... ne pomagajo, ker očitno ne poznaš razlike med e4300 ,e6300,6400.......Btw jaz jih dam čez roke na dan cca 10.
-----

delavke za stroji dajo tut cez dan 10k kosov feritnih jedrov, pa se jim se sanja ne iz katerih materialov so sestavljena, oz zakaj se sploh nucajo. tko da ne mores tko.

korenje_ver2 ::

citat ----
Ja itak da je slabše rami so najhitrejši v 1:1
-----

ne. rami so najhitrejsi takrat, ko dosezes najvisjo frekvenco ramov. to pa ni pri 1:1. pri 1:1 so najpocasnejsi.

1:1 pomeni da se frekvenca rama pomnozi z 2 - 400mhz*2=800mhz. ce imas pa Mnozilnik 4, je pa to tolk vec. Vsaj tak sistem je pri ga-965P-DS3.

jz imam naprimer 1:2.5 mnozilnik(al delilnik) za ram, kjer mi trenutno dela pri 830mhz, procesor pa 3ghz.
ce bi mel 1:1, bi moral navit fsb na 400 mhz, da bi mel frekvenco rama 800 mhz pri 3600 mhz procesorja.

Zgodovina sprememb…

Čmrlj ::

Korenje vidim da ne štekaš kaj govorim, če je ram v razmerju 1:1 na 800 mhz ali pa na 2:3 800mhz je v razmerju 1:1 bolj odziven,hitrejši in ne mi pametvt tukaj.

edit:Delavka za trakom ne ve kaj je sestavina???I dont think soo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

Čmrlj ::

Niti ne vem kaj mu bo pol plata, ki gre fsb krepko čez 500 proc ima pa fsb wall že pri 400.Pol naj vzame kako cenejšo plato

Cingular ::

ne se kregat.
zdaj sem dal množilnik na 8x in fsb na 400. dela lepo. pa rame na 1:1. je ta postavitev boljša od prejšnje 366x9?

lp

Čmrlj ::

Procesor je sicer skoraj 100mhz počasnejši,ampak je bolje imeti rame na 1:1.

korenje_ver2 ::

citat -----

Korenje vidim da ne štekaš kaj govorim, če je ram v razmerju 1:1 na 800 mhz ali pa na 2:3 800mhz je v razmerju 1:1 bolj odziven,hitrejši in ne mi pametvt tukaj.

edit:Delavka za trakom ne ve kaj je sestavina???I dont think soo
-----------

tukaj si ti tisti ki pametuje.mislis da vse ves, vendar ni to tako.

korenje_ver2 ::

citat -------
ne se kregat.
zdaj sem dal množilnik na 8x in fsb na 400. dela lepo. pa rame na 1:1. je ta postavitev boljša od prejšnje 366x9?

lp
----------

odvisno na kaksni frekvenci ti delajo rami zdej. visja frekvenca, hitrejsi so rami. jz nikakor nisem bil zadovoljen, da bi mi rami delal pod 800 mhz, zato sem spremenil razmerje na 1:2.5, tako da mi rami delajo na 840mhz pri vecji voltazi.
nekatere osnovne plosce ne podpirajo teh nestandardnih razmerij, zato je naprimer naslednja mozna 1:3, slabsa varijanta pa 1:2. Pri 1:2 bi mel frekvenco dalec pod 800 mhz za rame pri 9x steppingu za cpu. tako sem probal dat tak razmernik, da bo cim blizje 800 mhz, torej 1:2.5, kar mi da 840 mhz za ram.

Zgodovina sprememb…

fersterker ::

Jst se pa še vedno sprašujem al vzet E4300 al E6300 pa Asus Commando, zanima me katir se manj greje pri okol 3ghz, ker več ga nemislim navijat, pa rame mislite da bi blo bulš vzet kire druge kot OCZ (sam ne predrage)!

Čmrlj ::

korenje_ver2 ti očitno vse veš, konec koncev si ti tisti, ki trdi da se proc zaradi navijanja začne krušit:\.Če boš vzel e4300 se ti ne splača commando vzemat.Drugače se pa e4300 in e6300 pribl enako navijata.

klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Čmrlj ()

BoLhCa ::

no dajte mir no.. Ćmrlj delavke več al mn res ne vejo, kaj u bistvu s trakov pobirajo, zato se jih pa tudi iz poceni krajev uvaža, sam da pobirajo in to je to --> hit and run:D

@korenje_ver2 kaj si pa ti pogruntu zdejle s temi množilniki za ram pa tudi samo ti veš verjetno:D In ta tvoj pogruntani sistem seveda ne drži tudi za prej omenjeno plato (ga-965P-DS3), btw sm jo osebno uporabljal 2mesca, ampak je pač tako kot pri drugih in če bi dosegu z E6300 na tej plati 3.6GHz v razmerju 1:1 bi pomnilnik letel pri 514MHz, ne pa pri 400MHz, kot si zračunal s svojim znanjem:)

@CSSSS še vedno ne vidim tvoje razlage -> razlika med E4300 in E6300, E6400 se pravi v jedru in arhikteturi~~ Pa tudi koliko časa ponavadi potrebuješ, da prideš do svojega računalnika ? In nisem bil nesramen, saj vidiš da mi niso pobrisali postov, če bi bil nesramen bi vedel verjemi in ja lahko ti tudi u faco pridem povedat.:))

Grem jst na kofe:D

Lp

Cingular ::

Fersterker: e4300 se po mojih testih pri 3.0GHz greje cca. 10C manj kot e6300. pa še FSB je pri tej frekvenci na e4300 na zmernih 333MHz, pri e6300 pa rabiš 430MHz kar je na moji plati že problem oz. bi moralza moj okus preveč višati voltaže . pa še 20Eur prišparaš:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup racunalnika predlogi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
744555 (3482) msedem
»

E4300 ali E6300

Oddelek: Kaj kupiti
241887 (1232) jest10
»

Katero matično, procesor, napajalnik in ohišje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
955288 (3832) T-Majo
»

Novinec iz Core 2 Duo družne: E4300

Oddelek: Novice / Procesorji
403717 (2651) FireSnake
»

e6600

Oddelek: Kaj kupiti
241767 (1145) JIM22

Več podobnih tem