» »

nov C2Duo based PC

nov C2Duo based PC

Flamer ::

Torej, brat kupuje nov PC, pa zadnje čase nisem glih več na tekočem z novim hardverom. Vem da so trenutno najbolj cenjeni intelovi Core2Duo, tako da sem nekako razmišljal v tej smeri.

konfiguracija naj bi bila nekako takole:

-Core2Duo E6300
-matična ki naj ne bo ravno predraga (absolutno pa ne ASRock)
-1 do 2 GB rama
-grafična u rangu 50-60k ( v mislih sem imel nekako 7600GT)

Predvsem me zanimata matična in grafična kartica, kaj bi predlagali, pa kje se dobi najceneje.

JIM22 ::

A misliš kej navijat? Pol ti lahko svetujemo bol konkretno.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Flamer ::

Hja, vsaj na začetku nekako ni bilo mišljeno, ne.

batista ::

Hja plata ki ni ravno predraga bi ti jaz svetoval Asus P5B za 35k, pa še navijat se da. Za procesor bi pa jaz počakal na konec meseca ko pride E4300, približno isto hiter ko E6300, ampak cenejši. Pa še navijal se bo lepo, pravijo.
Grafično uzami radeon X1950pro za 50k.

JIM22 ::

Nekje tako kot je batista povedal. Ram če ni problem € vzam 2gb z čim višjo frekfenco.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Buggy ::

Matična plošča Biostar TForce965PT LGA775, I965

Tforce965

RAM-a bi vsekakor vzel 2GB 800mhz, procesor pa E6300 ce se bos igral z virtualizacijo drugace pa pocakaj na nove budget C2D proce (E4300).

Aja, grafo ki bi padla v ta razred pa lahko poleg x1950pro pogledas se za Nvidia 7900gs, sicer je v startu malce slabsa se pa dobro navija + malce bolje si servisiran z driverji pri Nvidii.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Flamer ::

Z 2 giga nekako ne bo € ne, predvsem na račun tega da misli kupit 74G raptorja. Me pa zanima katere rame bi priporočali, pa kje se dobi najcenej. Malo sem gledal na CoolPC pa imajo 1GB OCZ (800Mhz) modul za slabih 30k. Pa če so morda kaki benchi za X1950Pro na netu bi blo fajn če ve kdo za kakega.

Calligula ::

TOLE PONUDBO

si poglej.
Verjetno najbolj ugodno, kvaliteta je dobra, izkusnje s prodajalcem tudi.

SepoX ::

E4300 so že na zalogi v SLO.

Adrijan0 ::

Kje si pa to vidu? Dej hitro pokaž ker jutr že kupim :D, čeprau se govori da pridejo 21 ta mesec. Čudno da si jih ti nekje vidu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

SepoX ::

Danes je moj kolega, ki ima rač. firmo klical in so mu že rekli da lahko dobi, ker jih imajo na zalogi.

Sam so pa mal ceno navil, tako da bom raje mal počakal in čez 14 dni nabavil, ker bo verjetno ene 5 jurjev cenej.

suntrace1 ::

Hočeš rečt 20€:D

Pa ne bit tako skrivnosten, naredi raje kolegu reklamo :)

batista ::

Lahko poveš kolk je cena e4300???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: batista ()

SepoX ::

Zaenkrat ista kot 6300 (kolikor sem jst to preračunal in zato tudi ne bom še kupil), potem naj bi bila pa kake 15EUR manjša od 6300 (s tem da bo tudi za 6300 nova cena).

Flamer ::

Do kdaj naj bi se pocenili?

SepoX ::

Verjetno čez 14 dni, ker bo takrat uradni izid, pa še več uvoznikov si bo nabralo zaloge.

SepoX ::

Evo, še en review

Meni je važno, da gre na stock voltaži 2,93:D - kupil sem že eno đabe matično - Asrock 775i65g, tako da bom lahko na njej uporabu ddr rame in mojo zvesto 6800@16/6. Ko bo pa cajt pravi pa roma matična + proc v HTPC z 9800AIW.

eDDi ::

jst se že igram z E4300 :P

JIM22 ::

No napiš kok si mhz prigral.:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

suntrace1 ::

Raje odpri novo temo: OC E4300 ali kaj podobnega ;)

Adrijan0 ::

Povej še kolko si zapravu, ker me tista stvarca tko mika da ne morem več čakat.

eDDi ::

poglej tu

Adrijan0 ::

Ja ja, sm tudi sam potem to najdu. Pa prej ste rekli da naj bi se cena zmanšala? Koliko pa?

Flamer ::

V čem se pravzaprav razlikujeta E660 in E4300? Funtech ga ima za 43k. A je pričakovana pecej nižja cena v roku teh 14 dneh?

Adrijan0 ::

E4300 ima nižji fsb in večji množilnik, zato se pač bolje navija. Drugih hudih razlik ni.

koyotee ::

Pride tudi E4400 @2.0ghz ;) 10x200 :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Adrijan0 ::

Ja, ti kar čakaj 5 mescev, če se ne motim. :D Jst bom raje meu tisti množilnik 9 kot pa da bom čaku tolko časa.

koyotee ::

se motis, prisel naj bi ob uradnem izidu e4300, 21.januarja
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Adrijan0 ::

A da ja? Jaz sem slišal drugače, če pride takrat ga pa itak vzamem. Am bi blo fajn da odpremo uradno temo o tem, ker mislim da se bo o tem veliko pisalo.

ronaldo ::

Razlika je tudi da E4300 nima VT, kar je za nekatere lahko pomembno.

koyotee ::

Ja in to si že enkrat povedal, vendar za običanjega uporabnika TO NIMA VEZE!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Flamer ::

OK, da ne bom delal znova teme sem se odločil da kar obudim tole. Ker se bratu ni mudilo, se je šele zdaj odločil za nakup, predvsem na račun grafe (hotel je imeti DX10 grafo po solidni ceni).
Malo sem gledal cene po trgovina, in zaenkrat ima Mlacom skoraj najugodnejše, pa tudi vse imajo kar želi, tako da ni treba iz večih naročat kar je velik plus.

Config je pa nekako tak:

CPU: C2D E6300
MB: ASUS P5B P965
RAM: 2xPatriot 1GB PC6400 DDR2
GPU: XFX Geforce 8800GTS 320MB PCIe
PSU: CHIEFTEC GPS-500AB-A 500W

Za večino komponent pa imam nekaj vprašanj. matična mi je v tej temi bila svetovana tale, zanima pa me kakšne so razlike med tm, -E in Deluxe modeli, in ali je mogoče boljša ASUS P5N-E SLI nForce650i SLI, za isto ceno. Za RAM tudi nisem 100%, je patriot vredu, ali je mogoče boljši SuperTalent ali kaj tretjega (ta dva imajo pri Mlacomu za praktično isto ceno). Pri grafični me zanima proizvajalec. Je XFX vredu ali se ga drži podobnega slovesa kot Innovision? In kot zadnje me zanima če je omenjen napajalec dovolj zmogljiv za tak sistem (v sistemu bosta le še DVD pekač in WD raptor), če je kompatibilen z sistemom, in če je proizvajalec vredu (če se prav spomnim je Chieftec nekoč veljal za dobrega proizvajalca).

miha22 ::

Mene pa zanima kaksna je ta naveza pomnilnika in osnovne plosce:

Geil PC2-6400 "Value" KIT (2x1GB, DDR II, 800 MHz )

ASUS P5W DH Deluxe

Predvsem me zanima kako se plata razume z 800 Mhz rami, glede nato da 975x cipovje prebavljajo do 667 Mhz rame ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miha22 ()

Turtle ::

Geil na ASUSu dela v 20% primerov.... žal ga asuske težko prebavljajo...

da dodam sam imam P5W DH deluxe in 800MHZ patriote in deluje brez problemov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Turtle ()

dukenukem ::

@Buggy ,pravš da si bolje servisiran z gonilniki pri nvidia kot ati ,kaj pravš na to, da ni gonilnikov že 6 mesecev za grafe serije od 4-7 ;) ati pa vsak mesec nove ven da ,js mam geforce 6800gt pa nasledna bo sigurno r600 back to ati :D

miha22 ::

Hvala za odgovor. Kako je pa z napajalniki kaj danes ? Koliko watow naj bi imeli za poganjanje danasnjih geforce/ati kartic ? Kere bi kaj priporocili pa da so cimbolj tihi ?

Turtle ::

od 500W oziroma vsaj od 22AMP na +12V naprej.....

eDDi ::

tole pa mene ful zanima, kateri geili ne delajo na p5wdh deluxe? vsaj ene prosim povej.

dzinks63 ::

:)) Procesorjem so padle cene, tako da bi sedajle bil hit :
Intel ® Core 2 Duo E4300 za 113,09 € 27.100,89 SIT ali
Intel ® Core 2 Duo E6320 s 4MB L2 casha za 166,50 € 39.900,06 SIT

Turtle ::

Meni ni delal ultra kit.....PC2 6400.... sem zamanjal za patriota in sedaj vse dela....

eDDi ::

verjetno nisi vedel, da ja na ultra ramih treba dati 2,1v in ročno naštimat latence, k to kombinacijo sem velikokrat skup zbil.

GrimReaper ::

Kako boš dal na 2.1V če ne boota, rabiš navadne 1.8V rame. Sam sem moral dat na servis da so mi upgradal BIOS, ker nisem dobil nobenih DDR2 ramov.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Turtle ::

kakorkoli lahko da tako dela....raje sem vzel potem patriote, nkol ne veš, kdaj ti kej resteria BIOS pa morš met skoz en navaden DDR2 na zalogi da popravljaš.... sej ne rečem da se na da, sam mam osebno raj da sem brez skrbi....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup boljšega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
192613 (2059) jan01
»

nakup racunalnika predlogi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
744578 (3505) msedem
»

Namizni računalnik??

Oddelek: Kaj kupiti
171897 (1632) Tugo
»

Nakup PC za gamerja

Oddelek: Kaj kupiti
361987 (1122) macgajver
»

Nakup novih delov

Oddelek: Kaj kupiti
441535 (1095) mkonci

Več podobnih tem