» »

Orginalna moznost navitja PC v biosu?

Orginalna moznost navitja PC v biosu?

Racunalnik ::

Mam abit a8nsli deluxe plato in amd x63 3500+ procesor.Ali se da v winsih z prilozenim programom cool & quiet ce sem prav seznanjen ali pa v biosu spfrizirat PC da bo delal na visjih frekvencah?
Zanima me na kolk je priporocljivo navit za recimo polovico od najhujsega in da se ne pregreva,vec me ne interesira,glih da je nekaj hitreje.
Vrjetno bi bilo najbolje v winsih to naredit da ko bi hotel hitrejsi PC da bi vklopil samo program in nastavil,se da?Tako mi nebi skoz delal PC na visjih frekvencah.
Zanima me ce tudi prilozen program omogoca to,to je program ki prisili da dela procesor z polovicno mocjo dokler vec ni potrebno,sam tist program skoz kaze polovicno jakost procesorja,tako da nevem ali potem ko potrebujem 100% moci,to ta program tudi dopusca,sploh ce je sfriziran PC?

Zanima me tudi za ram,to se da vrjetno samo v biosu,ce se motim me popravite,ali se da tako kot procesor k ma ze to funkcijo v biosu da samo nastavis par % visje Mherze al je potrebno ze cifre vpisovat,mam pa dual chanel 2x po 521mb vikingove ki se mi zdi niso tzelo dobri,prej navadni.

[moderator]: Premaknil v ustrezen oddelek.

Ajvan ::

za začetek prestavi fsb mal višje, v korakih po 10mhz(v biosu to nared), voltažo pust na miru dokler se bo zadevah bolje ne podučiš(sam mimgrede če boš ferbčen-ne premikej jo za več kot 0,2)(če hočeš več si moreš prej omislit boljše hlajenje, ampak z povečano voltažo tudi skrajšaš življensko dovo komponente, tko da pust za začetek voltažo pr mer pa navijej fsb)
če boš šel čez mejo in ti ne bo več bootu vzemi za par minut baterijo iz matične in pol restartej pa bo vse spet na default(sevede dej prej baterijo nazaj not)

mal se da pridobit z krajšanjem latence rama(tud nastavitev v biosu), postopoma nastavljej nižje vrednosti, ko se ne zbudi spet vleč vn baterijo

gud luk
Najbl neumn se najbl dere

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ajvan ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120019 (8902) ZaLoMaT
»

corsair dominator 8888c4df problem

Oddelek: Navijanje
171598 (1420) joker16_7
»

(ne)navijanje RAM-a PC3200

Oddelek: Strojna oprema
81185 (1125) Pyr0Beast
»

Sempron 2200+ @1.8Ghz (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
946063 (4262) Veron
»

Kako je z Athloni 2500 XP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327833 (5510) Tarzan

Več podobnih tem