» »

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Zakaj so električni avtomobili prava stvar

Temo vidijo: vsi
««
1137 / 1140
»»

Utk ::

kow je izjavil:

UTK je tudi pozabil, da ce vas 10 kupi toliko star rabljen BEV, jih pocasi zmanjka na trgu. Zadeva ne skalira. Zaenkrat.

Prvi prideš prvi melješ, normalno. Na srečo je trenutno še dovolj malo ta pametnih in cene rabljenih električnih dejansko praktično padajo. Kar je logično, ker se tudi novi cenijo. Kolk gledam svojga rabljenega leafa mu cena pada približno v rangu tega kolk prišparam na gorivu. Ampak če bi obdržal prejšnega ice, bi tudi njemu cena padala, servisi bi bli (dražji), tako da nekaj sem vseeno na profitu. Pa še vozim se bolje, avtomatik itd.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Ne, kona ni ful majhna. Je pač v rangu golfa. Leaf tudi. Majhno majhno je twing, spring, že zoe je malo večji, pa še zmeraj majhen.
Za "drugi" avto je leaf, kona, id3 preko glave dovolj velik.

Mato989 je izjavil:


Tole glede prišparal me vedno spomni na oni vic ko pride bejba domov pa reče daj e blo znižanje z 1000 na 600 EUR in je prišparala 400 EUR,... ne glupača zapravila si 600 EUR... največ prišparaš če se ne voziš.

Ne...zarad tistih 400 evrov razlike bejba ne bo nikoli polovila 1000 evrov nazaj pri vzdrževanju te obleke. To bi bilo enako, če bi pranje obleke za 600 evrov te stalo jurja, pranje obleke za 1000 evrov pa 0. Pri oblekah pač ni tako.
Pri EV pa dejansko boš prišparal. Nazadnje boš imel EV dobesedno zastonj. Ker gorivo pač moraš kupit. Moraš pa vnaprej založit nek denar, to je res. Ampak pri taki bogatiji kot vlada na tem forumu bomo zdaj gledli na teh par jurjev? Ko se treba kurčit, ima vsak vsaj 10 jurjev na mesec, ko treba kupit nek jeben avto, je pa 15 jurjev namesto 10 cela frka. Pa boš tistih 15 jurjev, celih, ne samo 5 razlike, prišparal proti tistemu za 10 jurjev. Pa še bolje se vozil.



Še vedno največ prihraniš če se ne voziš... to je moj bottom point se ne strinjaš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pithlit ::

Mato989 je izjavil:

Še vedno največ prihraniš če se ne voziš... to je moj bottom point se ne strinjaš?

Če imaš to opcijo, go for it.

Ampak tema ni o temu.

Utk ::

Še vedno največ prihraniš če se ne voziš... to je moj bottom point se ne strinjaš?

Ne, dokler se ne voziš samo zato, da uničuješ gume in trošiš štrom, kar normalni ljudje ne delajo.
Normalen človek se vozi nekam iz užitka, ali se pa vozi nekam, da bo naredu nek profit. Oboje je dober razlog za vozit se.
Jaz se lahko odpelem nekam 100 km daleč, če tam dobim neko stvar 40 evrov cenejše. Ti se ne boš, ker te bi gorivo stalo 20 evrov, in bi profitiral samo še 20. Jaz se pa bom, in profitiram 40. Recimo.

Mato989 ::

Jaz se lahko odpelem nekam 100 km daleč, če tam dobim neko stvar 40 evrov cenejše. Ti se ne boš, ker te bi gorivo stalo 20 evrov, in bi profitiral samo še 20. Jaz se pa bom, in profitiram 40. Recimo.


Dokler ne preračunaš časa in vidiš da si v minusu >:D Nikoli se ne bi peljal 100km v eno smer da bi nekaj dobil 40 EUR ceneje... tudi če bi bil gratis bencin in amortizacija avta... ker imam urno postavko višjo kot bi v 2-3 urah porabil časa.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Nima veze, 40-60-80. Pri meni je ta meja pač 20 evrov nižja.

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Nima veze, 40-60-80. Pri meni je ta meja pač 20 evrov nižja.

Pusti matota. On se ne vozi in pač špara.
Life is as complicated as we make it...

chrush ::

Dnevno delam 100km od tega 90% avtoceste. V sluzbi imam moznost zastonj filanja. Kaj bi mi priporocali za nakup od rabljenih elektricnih avtov, pri katerih imam dolocene zahteve. Ne sme biti Tesla, Vag grupa, kitajc ali Dacia. Imeti mora prostora za pasji boks in zaradi mene lahko za to vrzem ven tudi zadnje sedeze, ker jih ne rabim.
Ali je mozno dobiti kredit Eko sklada, ce si pripeljem avto iz tujine?
Kako je s subvencijo, ce je avto iz tujine in je rabljen?

p.s. po avtocesti se ne mislim vozi 100. Mora iti 150 in ne mislim diskutirati, ce je dovoljeno ali ne.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chrush ()

Utk ::

Pithlit je izjavil:

Utk je izjavil:

Nima veze, 40-60-80. Pri meni je ta meja pač 20 evrov nižja.

Pusti matota. On se ne vozi in pač špara.

Ja, to se ne splača, pipe zamenjat se tudi ne splača, kaj zebotonirat se ne splača, ker bosanci to delajo za 100 evrov na dan. Sploh potem ko dobijo enkrat tistih 15 evrov na uro in mislijo da so boga za jajca ujeli. Nazadnje cele dneve preležijo na kavču, to se edino splača.

a_borlak ::

chrush je izjavil:

Dnevno delam 100km od tega 90% avtoceste. V sluzbi imam moznost zastonj filanja. Kaj bi mi priporocali za nakup od rabljenih elektricnih avtov, pri katerih imam dolocene zahteve. Ne sme biti Tesla, Vag grupa, kitajc ali Dacia. Imeti mora prostora za pasji boks in zaradi mene lahko za to vrzem ven tudi zadnje sedeze, ker jih ne rabim.
Ali je mozno dobiti kredit Eko sklada, ce si pripeljem avto iz tujine?
Kako je s subvencijo, ce je avto iz tujine in je rabljen?


Kupi Kono, na avto.net jih imaš kar nekaj za spodobno ceno, subvencijo dobiš. Nazadnje je ena stala 18k-3k subvencije. Polnil boš na vsake dva dni.

Ko ste omenjali kratke razdalje, kar nekaj C-Zerotov in Ionov se najde v rangu pod 5k, za 10-30km dnevno čisto spodoben avto, letni strošek za redni servis je 75€. Cenejši kot Twizy in na koncu dneva bolj uporaben, še dva otroška sedeža gresta zadaj brez težav. Skratka avto za premagovat zadnji kilometer, ko ne gre s kolesom/peš.

Utk ::

Ja, kona ali pa kar nov e-c4, sej ni dost dražji, rabljenih verjetno še ni kaj dost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Pithlit ::

Utk je izjavil:

Ja, kona ali pa kar nov e-c4, sej ni dost dražji, rabljenih verjetno še ni kaj dost.

Nisem cen gledala tko da... Megane e-tech? Domnevam da je 'mal' dražji.
Life is as complicated as we make it...

Utk ::

Kje si zdaj ta precenjena jajca našla...

a_borlak ::

V Nemčiji so Kone na mobile.de pod 17k, eC4 praktično 2k dražji. Najcenejši so Leafi, kakšnega z osnovno opremo dobiš pod 14k in to z manj kot 10.000km. Pa Leaf ima med temi avti daleč največji prtljažnik.

Nesta ::

a_borlak je izjavil:

Nesta je izjavil:

a_borlak je izjavil:

Nesta je izjavil:

Me prav zanima kdaj bo konec elektricnih avtov. Tak način polnjena kot ga poznamo danes z takimi baterijami bo v parih letih sigurno konec... Tole je res polom. V sluzbi imamo nekaj teh elektricnih avtov in jih nihce vec noce uporabljti.


Tudi mene bi zanimal razlog.


Več razlogov.

1. Domet ( pozimi ne prideš iz Ljubljane do Kopra in nazaj)
2. Polnjenje na hitrih polnilnicah traja predolgo ( 1 ura na petrolovih polnilnicah)
3. Se zgodi da kdo pozabi filat in se usedeš v avto ki ima komaj kaj procentov tebi se pa mudi na sestanek...
4. Hitrejša obraba gum
5. bojazen da ko prideš na polnilnico ni nobene frej / ne dela

Toliko na hitro


Hvala, za 1. ti verjamem, kolega kupil Teslo SR in je imel težave, ker je hotel voziti 140, 150 in pozimi ni prišel nazaj v Ljubljano. Za 2., ne vem, zakaj bi polnil do konca, ampak ok. 3. je stvar navade, 4. ja, čeprav zopet stvar načina vožnje, 5. klasika. Treba malo več prilagoditev, a se da. Glej, vsaj toliko poguma ste zbrali, da ste sprobali :).


Pri tretji točki bi še dopisal da je težava tudi v tem ker imamo MOON polnilnico v firmi in je potrebno prisloniti kartico da se sploh začne filati / ni dovolj da vklopiš kabl v polnilnico in v avto...

Jaz vedno ko začnem filat parkrat preverim ali se kaj fila ali ne :D Ko gre za en procent gor sem mirm :D Mal za hec mal zares ;) Smo imeli precej slabo iskušnjo z original polnilci od nekaterih tablic ki niso filale in se med polnjenjem praznila... (Smo se hecal da dajemu Golobu strom :D)

deco16 ::

Koper Ljubljana in nazaj seveda 210km. Praktično težko dobiš dandanes nov EV ki to nebi zmogel tudi pozimi.
Ob gužvi na primorki pridem tja in nazaj 2x ;)

2. naj bo ampak sej tesla odpira polnilnice, ampak to ni problem avta .
3. se zgodi, takrat pač greš na hitro. Ti kar pride v navado vštekat, če pa nimaš EVja je pa lahko govorit kaj se ti lahko zgodi.
4. 100k so zdržale letne ;) zimske menjal pri 110. Seveda sem mel 2 kompleta.
5. back to number 2.

6. kar ste že pogruntali, kupte rabljen EV, praktično boste meli enak star evto kot Mato in še manj bote dali za njega ;) kona seveda...

Likalnik ::

chrush je izjavil:

Dnevno delam 100km od tega 90% avtoceste. V sluzbi imam moznost zastonj filanja. Kaj bi mi priporocali za nakup od rabljenih elektricnih avtov, pri katerih imam dolocene zahteve. Ne sme biti Tesla, Vag grupa, kitajc ali Dacia. Imeti mora prostora za pasji boks in zaradi mene lahko za to vrzem ven tudi zadnje sedeze, ker jih ne rabim.
Ali je mozno dobiti kredit Eko sklada, ce si pripeljem avto iz tujine?
Kako je s subvencijo, ce je avto iz tujine in je rabljen?

p.s. po avtocesti se ne mislim vozi 100. Mora iti 150 in ne mislim diskutirati, ce je dovoljeno ali ne.


kot že rečeno...poglej Kono 39, jih trenutno tudi jaz gledam...na forumu EV svet je gospod kateri jih uvaža in prodaja...na avto.net boš videl njegove oglase...kot rečeno je cena 18k€ za letni 2020 in cca 40k km...in dodatno še - 3k€ subvencije...se pravi za cca 15k€ dobiš Kono...lahko izbiraš barvo in opremo.
na prvo žogo se mi zdi super nakup...še dodatni plus je pa to, daje še Tesla odprla polnilnice še za ostale znamke avtomobilov...prva je v Žirovnici, kar je praktično pred mojo hišo....

2dark ::

deco16 je izjavil:

Koper Ljubljana in nazaj seveda 210km. Praktično težko dobiš dandanes nov EV ki to nebi zmogel tudi pozimi.
Ob gužvi na primorki pridem tja in nazaj 2x ;)


Bistvo je, da se pelješ nato max 90 km/h za tovornjaki. to je poanta avtoceste ja, da se voziš z enako hitrostjo, kot na regionalki. Seveda imaš v življenju dovolj časa, da izgubljaš čas.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Nesta ::

Zdaj grem na sluzbeno pot z ID 3 v Maribor. Wish me luck :D

Utk ::

Spalna vreča je?

Nesta ::

Utk je izjavil:

Spalna vreča je?


Spakirana :)

P.S. mi kda do Teslo Y za testirat? :)

deco16 ::

Pazi da neboš vozil več kot 90 za tovornjaki, ker baje hitreje ne zmoremo.

Nesta ::

deco16 je izjavil:

Pazi da neboš vozil več kot 90 za tovornjaki, ker baje hitreje ne zmoremo.



Ja sj pa jutri bo se minus zjutraj... Nič v bundi bo treba vozit za sleparjem. Sj od Trojan naprej jih je velik ;)

denabiker ::

Nesta je izjavil:

Zdaj grem na sluzbeno pot z ID 3 v Maribor. Wish me luck :D


hehe, zadnjič kolega razlaga je šel iz LJ dol na Primorsko na vikend pa je kazalo toliko km, da bi še nekako šlo, pa je teral in bolj močno pospeševal, potem pa so km kar padali pa je za ziher hotel iti dofilat pa na eno kavo vmes, je šel na eno bencinsko pa ni delovalo, pa na drugo pa tudi ni delovalo, na tretji pa je le šlo. Toliko o tem kako imamo mi urejeno na teh polnilnicah.

Utk ::

Res da nism zelo veliko polnil na hitrih polnilnicah, okoli 20x, ampak pri hitrih se mi res nikoli ni zgodilo, da ne bi delala. Kako to nekaterim uspeva kar serijsko, res ne razumem.
Se je pa parkrat zgodilo na počasnih, ampak dobesedno 2x ali 3x, od vsaj cca 50x. Samo od počasnih itak nisi strašno odvisen, če ti uspe, super, če ne pač skočiš na hitro.

J.McLane ::

Kakšne ID.3 pa imate, kako velike baterije?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Nesta ::

Evo bomo lahko še na kosilo šli vmes ko bomo filal :D

https://racunalniske-novice.com/na-poln...

chrush ::

Nesta je izjavil:

Evo bomo lahko še na kosilo šli vmes ko bomo filal :D

Priznam, da sem razavjen in me take traparije samo se odbijajo. Predvsem me od elektricnega avta odbija, da ni v 5h minutah nared za naslednjih 500km.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

a_borlak ::

chrush je izjavil:

Nesta je izjavil:

Evo bomo lahko še na kosilo šli vmes ko bomo filal :D

Priznam, da sem razavjen in me take traparije samo se odbijajo. Predvsem me od elektricnega avta odbija, da ni v 5h minutah nared za naslednjih 500km.


To nujno rabiš vsak dan, ampak te stvari smo že vsaj 100x predebatirali in ugotovili, da večina takih, ki nujno rabi takoj 500km letno naredi dva izleta v Dalmacijo, ostalo večinoma do 100km dnevno.

chrush ::

Avto mora biti suzenj meni in ne jaz njemu
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

kow ::

Potem ne uporabljas pametnega telefona? Priporocam feature fon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

chrush ::

Kako primerjavo das, butl.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

deco16 ::

Sej si suženj, petrola ali drugih ;)

Pithlit ::

chrush je izjavil:

Avto mora biti suzenj meni in ne jaz njemu

Vtaknit v štekar (ene 10s dela) ko prideš domov je večje suženjstvo kot 5-15minut na pumpi? Zanimivo...
Life is as complicated as we make it...

chrush ::

Pithlit je izjavil:


Vtaknit v štekar (ene 10s dela) ko prideš domov je večje suženjstvo kot 5-15minut na pumpi? Zanimivo...


No vidis, se bos se kaj naucil na tem forumu.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Pithlit ::

Ti pa očitno ne. Oh well.
Life is as complicated as we make it...

kow ::

chrush je izjavil:

Kako primerjavo das, butl.


Primerjava je smiselna. Pri smartphonu se veliko vec ukvarjas s polnenjem (izgubljas cas aka si "suzenj racunalu"). Ima pa seveda veliko prednosti ter je tradeoff smiseln za 99% prebivalstva.

chrush ::

Ce se vozim na siht, je super zadeva, ker nimam velike razdalje. O tem sem ze pisal. Na sihtu ga prikljucim in zastonj filam. A tudi, ce se dvakrat na leto peljem dalje, zahtevam, da avto nafilam v par min in grem dalje, ne da sem suzenj in se vsakih 200km za pol ure vstavim na polnilnici in sviram kurcu. Pac nisem tak tip cloveka. Sploh si ne predstavljam z elektricnim avtom iti v Bolgarijo na roda trip. Pac to ni to. Fertik, vi pa kar hvalite te polizdelke.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

J.McLane ::

Pa saj ima vsaka familija po dva ali tri avte, kaj je narobe s tem da te tri avte optimizraš glede na potrebe

Eden EV, eden dizel kombi, eden pa track day car :))
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Utk ::

Z električnim avtom lahko prišparaš v 200,000 km, recimo da je to 10 let, 20,000 eurov, par evrov gor ali dol.
Za 20,000 evrov neto pomeni 30 do 40 jurjev bruto.
Za 30,000 evrov bruto mora povprečen slotechovec delat skoraj 2 meseca.
Se porabi 2 meseca v 10 letih na polnilnicah?

Če se malo manj zajebavamo, pa 20 jurjev pomeni 7-8 kar konkretnih plač. Se pravi lahko pol leta delaš kar hočeš ali nič, vsakih 10 let, pa boš na istem.
Sej je lepo bit frajer in rečt "avto je moj suženj"....ampak realnost je malo drugačna. Kurac je on suženj če ga plačuješ. Kaj takega lahko izjavi nekdo, ki se vozi v 15 let starem meganu. Pa tudi tam se je za vprašat če se splača in kdo je čigav suženj. Ko pa ti enkrat daš 20, 25, 30 jurjev, za manj niti pametnega ICE več ne dobiš, potem je pa že vprašanje čigav je kdo tu suženj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

deco16 ::

Imaš prav, dizel kombi mora bit. Kako boš pa drugače marmelado kuhal na kampu za dopust.
Pa v bolgarijo mora vsak it.
Pa še vedno govoriste o 200km dosega med polnjenji super, pol bi jaz bil zelo veliko na hitrih polnilnicah.

mehatronik12 ::

chrush je izjavil:

Ce se vozim na siht, je super zadeva, ker nimam velike razdalje. O tem sem ze pisal. Na sihtu ga prikljucim in zastonj filam. A tudi, ce se dvakrat na leto peljem dalje, zahtevam, da avto nafilam v par min in grem dalje, ne da sem suzenj in se vsakih 200km za pol ure vstavim na polnilnici in sviram kurcu. Pac nisem tak tip cloveka. Sploh si ne predstavljam z elektricnim avtom iti v Bolgarijo na roda trip. Pac to ni to. Fertik, vi pa kar hvalite te polizdelke.


Tukaj se pogovarjaš z EV fanatiki, kakšne odgovore pa si mislil da boš dobil.
Noben ti ni povedal, da za 15000€ neboš dobil resnega EV avta, kjer boš lahko noter kletko za psa če nimaš ravno Šicuja ;) in če si navajen na nek komfort od avta!

Če se boš vozil normalno z EV kot jaz (AC +140km/h) boš pozimi imel porabo 27kw/100km +-20%, poleti pa 23kw/100km +-20%.
sam si preračunaj kakšno baterijo potrebuješ za tvoje zahteve, s tem moreš tudi vzeti na znanje da se noben ne upa vozit z EV do 5% izpraznjenosti ali manj in da je priporočeno polnjneje maks 80%!

Za vožnjo pa je EV res nekaj vrhunskega!
Tak da če ti finance dopuščajo si ga nabavi ;) ker se je res fajn vozit z njim ==> da boš pa kaj prišparal pa je bolj tak ;)!

Z 10 let starim golfom tud prišparaašče se voziš kot 6 tonski tovornjaki :D

2dark ::

Šparanje, če je treba naredit postanek el. polnilnici ni nobeno varčevanje.

Ko smo že pri "šparanju". Na ID.3ju je crknil modul, ki prikazuje kilometre. Popravilo malenkost 1500€.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

DamijanD ::

A če bi isti modul crknil v golfu MK (kar koli je že zadnja verzija) bi bilo kaj ceneje?

2dark ::

DamijanD je izjavil:

A če bi isti modul crknil v golfu MK (kar koli je že zadnja verzija) bi bilo kaj ceneje?


Verjetno ne, ker je oboje precenjen vagovski jajc.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

redtech ::

@crush

Za tvojo relacijo bi jaz vzel Ioniq 2018 28 kWh pod 15k. Ima nizko porabo, ob dobrih pogojih boš prišel v obe smeri z enim polnjenjem.

2dark ::

redtech je izjavil:

@crush

Za tvojo relacijo bi jaz vzel Ioniq 2018 28 kWh pod 15k. Ima nizko porabo, ob dobrih pogojih boš prišel v obe smeri z enim polnjenjem.


POzabu is mu napisat, če bo zunaj 18 stopinj in se bo peljal max. 60 km/h pol pa ja.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Utk ::

100 km na dan, ne pa v eno smer. Tako da ne fantaziraj.

redtech ::

Pozimi 20kwh/km pri 120 km/h, napolniti bi moral potem v službi še 12 kwh za nazaj.

https://tbtp-ev.github.io/hyundai-ioniq...

Utk ::

Še enkrat. Napisal je 100 km dnevno. Ne 100 km v eno smer.
Bo šlo zdaj prebrat?
««
1137 / 1140
»»