» »

Zasedenost pomnilnika

Zasedenost pomnilnika

acerAspire ::

Zanima me kolikšna je normalna zasedenost pomnilnika (ram). Zdi se mi čudno, da nikoli ni manjša od 400.000kb, sedaj trenutno je na 440k.kb, ob zagonu XP-jev je pa takoj na nekje 360k.kb. Čudno pa zato, ker na drugem compu je rama 320Mb in rač laufa normalno, nevem kako bi na tem z 1Gb zavzelo toliko več in to samo XP-ji že ob zagonu. To je ja polovica RAM-a.

ZLOky ::

In kje si našel to številko (od kod si jo pobral)?
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

acerAspire ::

Google Gadgets. Ampak saj ne more kazat narobe, mora pobirat podatke iz sistema. Na tistem compu z 320Mb je zasedenost okrog 250Mb.

ZdravkoČolič ::

kolk računalnik pokur rama je odvisn tud kok ga ma na voljo---- ko sm mel 512MB rama je v windowsih kurl okol 270MB zdej ko ga mam1GB mi ga v windovsih kur 580MB----- zato računalnik dela hitrej (vsaj mislm da je tko):|

amigo_no1 ::

Zanimivo, meni npr. windowsi (xp pro) pokurijo isto količino če imam notri 256, 512 ali pa 768mb rama (okoli 128 MB).

pritisni Ctrl+alt+Del -> zavitek Processes (glej čisto spodaj)

M-XXXX ::

Jst mam 2GB rama in mam v win. zasedenih približno 35%

acerAspire ::

Vseeno kje gledam, vedno je okoli 500Mb. Tam (ctrl-alt-del) mi piše 474Mb. No, natoxt-u, ko ima 2Gb, pa zaseda 700Mb, tako da res windowsi vzamejo kolikor rabijo. Odvisna pa je poraba tudi od tega, koliko stvari laufa.

No, po tem ko sem vklopil mulo in bitcomet, je naraslo iz prvotnih 514Mb na 540Mb in narašča. Tako, da 100Mb ni več nekaj dosti pomnilnika. Se bo potrebno navadit.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

>>> tako da res windowsi vzamejo kolikor rabijo.

če bi blo to res, bi si pa takoj še dodatnega malo kupil :>

meni process explorer trenutno kaže 470, zakaj onih 50 mega špara pa mi ni jasno.

še manj mi je pa jasno zakaj msn in gtalk potrebujeta 100 mega virtualnega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poraba rama konstantno 40-50%

Oddelek: Pomoč in nasveti
253860 (2200) hojnikb
»

Pomoč pri ramih

Oddelek: Strojna oprema
7854 (728) FirkFrukt
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594071 (3363) vejnovic
»

uporaba rama je prevelika

Oddelek: Pomoč in nasveti
321734 (1177) AndrejS
»

Računalnik zmrzne!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
171597 (1435) |ke

Več podobnih tem