» »

xp z sp2 - težave z internetom

xp z sp2 - težave z internetom

schwarzvald ::

Veliko je pisanega o xp-jih z sp2, ampak jaz mam še vedno problem. Win xp sem nadgradil z sp2. Sedaj imam same probleme s konektanjem na net. Nikakor ne morem omogočit mrežne kartice. Ko probam omogočit, mi napiše da išče IP, nato pa piše omejena ali prekinjena povezava. Če takrat kliknem na IE, me poveže, če pa prej ne kliknem na Local Area Connection, da naredi svoje, pa ne.
Ali nimam kje kaj odkljukano, ali naj sp2 izbrišem in ostanem na sp1.

LP alex

Meamoto ::

Sklepam, da se povezuješ iz PC-ja direktno na ADSL modem?

Če je temu tako, v lastnostih kartice vpiši fiksni IP 192.168.0.1 in masko podomrežja 255.255.255.0 in imaš rešen problem. Če pa temu ni tako, pa napiši malo več o omrežju samem.

schwarzvald ::

Kje naj vpišem ip. Probal sem pod lastnosti, pa ni mižnosti, v katero bi lahko vpisal.

Alex

Microsoft ::

Control Panle > Network Connections > desno kliknes na kartico > Properties > izberes Internet Protocol (TCP/IP) > Properties > in nastavis.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

schwarzvald ::

Ala fantje, jaz še vprašat ne znam tako,kot vi znate odgovorit.
Meamoto, če ti ne vzame preveč časa, mi prosim razloži zakaj je temu tako.
Imam namreč dinamični ip, to pa je statični. Ali je mogoče za težave kriv požarni zid. Pa zakaj točno ta ip, ki si ga napisal.
Aja, sedaj mi dela bp.

Hvala. Alex

ToniT ::

Na mrežni kartici imaš pravzaprav dva IP-ja. Enega za ADSL, ki uporablja protokol PPPoE (Point-to-Point Protocol over Ethernet) in drugega za Ethernet oz. po domače za lokalno mrežo.
Ko vklopiš računalnik in imaš nastavljeno lokalno mrežo (LAN) na DHCP, tvoj računalnik poskuša pridobiti IP naslov od DHCP strežnika in ker ga ne najde, poskuša še večkrat (cca 1,5 minute) in na koncu, ker ne najde DHCP strežnika, si računalnik dodeli naključen IP naslov, ki se začne z 169.254.x.x oz. tako imenovani APIPA (Automatic Private IP Addressing) naslov.
Da preprečiš iskanje IP naslova od DHCP strežnika in čakanje, si pač določiš en poljuben IP naslov iz ti. privatnega naslovnega prostora (več o tem tukaj).
Kot je razvidno iz članka v povezavi, je en od privatnih IP naslovov tudi 192.168.0.1 oz. je celo najbolj uporabljan privatni IP naslov.
IP naslova od ADSL-ja in od LAN-a ne smeš mešati - to sta dve popolnoma različni stvari.

schwarzvald ::

Hvala lepa.

LP Alex


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strežnika ni mogoče najti

Oddelek: Pomoč in nasveti
245904 (5382) Zasavcumrn
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354332 (3811) amigo_no1
»

XBOX LIVE problem s konekcijo :( :( :(

Oddelek: Konzole
303059 (2776) T_F_7
»

Kako nastaviti LAN?

Oddelek: Omrežja in internet
3311375 (7045) Tomi
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333371 (2647) MrStein

Več podobnih tem