» »

World of Warcraft vs Guild wars

World of Warcraft vs Guild wars

««
11 / 14
»»

galimim ::

Danes sem dobil WoW pa me pošlje na stren www.wow-europe.com pa del za ustvarjanje accounta ne dela. A samo meni al še komu drugemu??
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

kopriwa ::

zgleda da res ne dela, bojo kmal zrihtal

galimim ::

zdej dela in mam problem. pri SKB banki mam študentski račun im mam maestro kartico. A lahko z njo plačam al rabim kako drugo
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

Mavrik ::

Ne ne moreš.
The truth is rarely pure and never simple.

Evil mind ::

Upam da je to res!!! link
:D

Tr0n ::

Uradno se ni nic potrjeno, se pa slisi zanimivo. Predvsem GW2 z open-war med conami in igranje drugih ras. :)

Rotaidal ::

Ima kateri danes težave z laggom?

ahac ::

Če koga zanima kako je z WoW kot "e-šport":

http://boards.worldofraids.com/topic-3215-1.html

Torej.. resni sponzorirani gaming klani prevzemajo arena teame.
Glavna igra na World Series of Video Games bo WoW Arena (3v3).

Pred nekaj meseci si nihče ni mislil, da se bo kdaj tekmovalno igralo WoW tako, da je to ogromen naredek za WoW.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tr0n ::

Na tole lahko recem samo - LOL!

ahac ::

Ja.. drugega res ne moreš.
GW je bil že od začetka zasnovan za competitive gaming. Pol pa WoW (kjer PvP nikoli ni imel kakšnega večjega pomena) dobi Areno (2 mini mapi) in kar naekrat je tudi pri tem popularnejši od GW. LOL.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Tr0n ::

Ne bom raje nic komentiral in bom pustil djWHEATa (prvi eSports komentator v US, v eSport biznisu ze od zacetka) in se par CGL adminov, da povejo svoje o WSVG izbiri iger v vcerajsni oddaji EpilepticGaming.

http://link.brightcove.com/services/link/bcpid716337869/bclid716031913/bctid741861887 [11:10]
http://link.brightcove.com/services/link/bcpid716337869/bclid716031913/bctid742311835 [0:00]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

zdobersek ::

res je, kar govorijo, ampak ker sem pac simpatizer WoWa, mi bo pomoje vsec.

na zivce pa mi gre porabljati 3,5k na mesec, posebej zato, ker moras postati resen geek, ce hoces uspeti. rajsi bi videl, ce bi Blizz naredil poseben server, za katerega ne bi bilo treba plačevat in bi pač bil namenjen temu načinu igranja.

ahac ::

Delno imajo prav. Pri 3v3 bo dost pomembno z katerimi classi se bo igral. Ravno zaradi tega se pri Blizzardovem tournamentu igra 5v5. Tudi Arena points (ki se porabijo za nakup opreme) se izračunajo glede na team rating z tem, da ti 5v5 da 100%, 3v3 80% in 2v2 team 60%. To je zato, ker je pri manjših skupinah velik bolj pomembno katere classe imaš. Zakaj so WSVG odločil za 3v3 ne vem... mogoče zato, da je bolj enostavno za spremljat... ampak 5v5 bo sigurno bolj zanimivo.

Popolnega teama ni in ga ne bo. Vedno lahko counteraš en setup z drugim, kot je reku tud un tip za monitorjem. All warlock team? Sure. Če bi bilo tako enostavno bi bil jaz z mojim 2v2 teamom na vrhu lestvice, ampak sem daleč od tega in sesuje me lahko velik kombinacij.
Pol neki bluzijo glede balance med PvE in competitive e-sport. Em.. kaj pa GW? A GW nima PvE? Kako pa tam balancajo?

Glede opreme se pa eni pritožujejo, da ni fer, ker nimajo vsi enako.. drugi pa, da ni zanimivo, ker bodo vsi enaki?
Trenutno če igraš Areno jo verjetno igraš z Arena setom. V PvE ne moreš dobit veliko opreme, ki bi bila za PvP boljša od tega, hkrati je pa Arena set v dobrem teamu (z dobrim ratingom) zelo enostavno dobit (in nekateri classi imamo po več setov za različne builde). No ok, to je 5 kosov opreme tako, da se čisto opremit z tem vseeno ne da.
Torej ne bo ogromnih razlik pri opremi, ampak imaš pa možnosti kombinirat z drugimi itemi, trinketi, itd... Kaj je torej problem? Če imata 2 teama podoben rating potem en pač ne bo overpowered, istočasno pa ne moreš takoj vedt kako bo nasprotnik igral.

WSVG so sigurno izbral WoW zarad popularnosti. Ampak to ne pomeni, da WoW ni primeren za tak tournament.
Nekatere pač moti, da WoW moraš dost igrat. Ne moreš vzet pavze pa pridt čez 1 leto direkt nazaj, kot pri kakšnih drugih igrah.

Sicer manjkako stvari kot je spectator mode, itd... Tukaj se vidi, da WoW ni bil že od začetka zasnovan za tak PvP (GW pa), ampak menda pa delajo na tem.

Anyway.. men bo tak tournament sigurno zanimiv, kar sem videl GW je bilo pa dost dolgočasno (čeprav sem GW tud sam igral).
Sploh pa bo WoW Arena verjetno aktualna še kar nekaj časa. Kaj pa GW, ko enkrat pride GW2?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Rotaidal ::

Najtežje pa je (vsaj men) 2vs2. Recimo prideta 2 maga proti tebi. Enega vržeta v ovco, drugega pa zmažeta kot za šalo. Ali pa 2 rogua. Da ne govorimo o dveh paladinih.

Zato menim, da bi bilo dobro, da dveh enakih class nebi smelo bit v areni...

Jaz kot warrior in guild kolega priest, nimama velkih požnosti proti tem. Vsi se takoj na njega spravijo, ker je pač healer.

pingec ::

ne mors 2vs2 enga fulltime healerja met, priest nej gre shadow pa bo bols :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Rotaidal ::

ne mors 2vs2 enga fulltime healerja met, priest nej gre shadow pa bo bols :D

Saj je...Ampak vseeno se vedno na njega spravijo prvo. Ampak vseeno še gre nama dobro. Zaenkrat imava razmerje 24-20.
Meni samo 2 enaki classi v 2v2 greta na jetra.

Najbolj 2 blond beautifull human paladina;(( Ne zamerit tisti, ki igrate na ally strani:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

pingec ::

kej tazga si omisli :D

Glede tvojga 2v2 teama je pa warrior sibki clen ;) Sem igral 2 shadow priesta proti 2 paladinom, zmagas komot, samo divine shield mors prezivet.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

Rotaidal ::

Tier 6 pa res zleda super :D
Klik... Malo heca.:D

Tu pa za res.

Warrior T6


Warlock T6



Locki so mi res zakon...upam da ni to fake8-O
Shaman T6


Druid T6


Hunter T6


Mage T6


Paladin T6


Priest T6


Rogue T6


V akciji

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

Marsovec ::

Kaj obstaja kaka slovenska stran za WoW??? (podobna GW)
Tilen Brglez

Rotaidal ::

Nova Slo-WoW scena.:)

BladE_ ::

Zanima me ce morm jst kupt ceu spil al si lahko ustvarm trial acc in ga potem samo podaljsam z gamecardom? CDje za spil mam tko da ne vem ce se mi jih splaca nabavlat?

LP

kopriwa ::

S CD-ji si nimaš kaj pomagat. Rabš WoW account, ki ga ustvarš ko kupš igro ali kupš od nekoga account. Lahko pa probaš trial, po izteku kupiš igro in potem nadaljuješ od tam kjer si končal v trialu. Nekak tko to gre.

Rotaidal ::

Ta video pa res seka:D KLIK

Rotaidal ::

Še ena Slo wow scena.... Slo wow

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

ahac ::

Sorry, ampak tole izgleda kot zelo amaterska in neresna stran.

Novice izgledajo kot bi jih pisal 12 letni otroci.
Pa "ventrilo harrasement"? WTF?
Avtor novice verjetno še nikol ni resno raidal. Res je kul, da si z guildom na raidu in se pride nekdo zajebavat na vent, ja.. super. Sploh, ko wipaš zarad tega.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Rotaidal ::

Hehe.... Saj oni ventrilo harrasement verjetno ni bil v raidih.Ker se nebi imeli časa menit z njim :) Samo je pa cool za poslušat :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

Evil mind ::

Še en expansion za WOW?

Rotaidal ::

Ja. Nekaj se govori ja.

The expansion is Northrend, etc, etc.
We will fight Arthas himself.
Level cap is 80 (New skills, new talents, etc)
The expansion is designed for lvl 68 and higher players.
The Death Knight class will be available for both alliance and horde players and it seems to work on the same mechanics as Jedi in SWG, you can create them once certain criteria are met. (First hero class of the game)
The Death Knight will combine damage dealing and tanking.
Siege weapons and destructible buildings will be added to PvP
A new battleground will be available
New profession : Inscription. (allows the player to permanently enhance their spells and abilities and to create mysterious items of power to use, trade, and sell.)
More hero classes will be added in the future
Leveling from 70 to 80 should took nearly the same time as 60 to 70 (probably a bit more)
First zone will be Howling Fjord
We should have roughly the same amount of dungeons as BC

Kolko je res, pa je spet vprašanje:\

Vir

pingec ::

Ja, pravkar so to uradno potrdili na Blizzconu. Če koga zanima live stream
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Rokomah ::

Sem novi v WOW.
Ravno igram trial, ki se mi počasi izteka.
Če se odločim za nakup igre, katero poglavje (ali expansion pack) mi priporočate, kaj je v trendu. Koliko razumem je več poglavij igre in ni mi najbolj jasno kaj naj kupim.
Ali lahko noob igra areno, je to posebej igra ali kaj točno?
Se splača kupiti rabljeno igro (Mantis), kako je v tem primeru z registracijo?
Se WOW lahko igra tudi off-line?

Opravičujem se, ker nisem natančno pregledal vseh povezav, ker tega je ogromno.

Rotaidal ::

WOW ni kot GW da bi lahko kupil samo en expansion in igral z tistim. Saj je zunaj samo eden. Počasi pride drugi. Kupit si moraš WoW igro( ni draga, mislim da enih 20€) s katero dobiš 1 mesec free igranja zraven in nadaljuješ tam kjer si v free trialu končal. Če še želiš igrat z novima rasama in stopit na outland moreš še kupit the burning crusade( tu nea dobiš nič free igranja zraven).Potem moraš kupovat Game carde, ali plačevat z kreditnimi karticami.

Ali lahko noob igra areno, je to posebej igra ali kaj točno?

Lahko, samo bo popušil:D Pa lvl 70 moreš bit, za rating.

Se splača kupiti rabljeno igro (Mantis), kako je v tem primeru z registracijo?

Se... vendar morajo account podatki štimat. Pazi da te nea "nategnejo":D

Se WOW lahko igra tudi off-line?

Ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Rotaidal ()

ahac ::

Če kupiš rabljeno igro potem moraš že dobit username in password. Sam cdkey ti ne pomaga čisto nič, če je bil že uporabljen za registracijo.
Torej je pametno pred nakupom testirat, če sta username in password pravilna tako, da se logiraš na wow-europe.com... potem pa takoj, ko je mogoče, spremenit password.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Rokomah ::

Fantje, hvala za odgovore.
Še nekaj vprašanj;
V dilemi sem med Lord of the Rings Online in WOW. Prve ne morem preizkusiti skozi trial acound (je to možno skozi kakšno drugo povezavo???) in zato ne vem kakšne kvalitete je. Mi lahko kdo poda primerjavo.
Kakšno mnenje imaste za EverQuest2, nasploh, kaj je trenutno najboljše?

pingec ::

LOTRO ima 10 dnevni trial samo te more nekdo povabit, ki igra. Drugače pa proti WoW IMHO nima za burek.
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

ahac ::

LotRO je v dost pogledih kopija WoW, kar niti ni slabo. Nekaj stvari je bolje narejenih kot v WoW, ampak je pa WoW vseeno velik bolj dodelan.
Glede na tisto kar sem igral LotRO mi je bil kar všeč, ampak to so bilo samo kratek čas v beti.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Rokomah ::

Preizkusil sem EverQuest2 in je po mojem mnenju veliko slabša kot WOW.
Zelo je podobna Star Wars Galaxy samo, da je postavljena v drugačen čas in drugi svet.

Kar se pa tiče nakupa WOW, me pa zanima ali je v originalu resnično time card za eno mesečno igranje na spletu? Gledal sem škatlo in na njej nič ne piše glede tega.

Se mogoče kdo ponudi za kakšno pomoč za WOW?
Sem totalni noob, s končanim trialom.
Navedite svoj nickname, da vas najdem v igri.

Mavrik ::

Time carda poleg ni, dobiš pa brezplačen mesec poleg. Je pa catch v tem, da brez vpisa št. kreditne kartice ali številke time carda ne moreš registrirati accounta, tak da ti priporočam, da kupiš kar takoj poleg igre še en time card. Potem boš mel po registraciji 90 veljaven račun.
The truth is rarely pure and never simple.

Rokomah ::

Konkreten odgovor.
Če kupim original WOW in želim podalšati že registriran accound, ki sem ga dobil za 10 dnevni free trailer, lahko ali ne morem igro nadaljevati?

Skratka, kakšni so stroški, da nadaljujem od free trailerja naprej, npr. za online igranje 30 dni?

Rokomah ::

Proda mogoče kdo igro s veljavnim geslom?

bajro ::

Rokomah lahko nadaljujes na tem 10 dni free acc.,preko spleta za 13 eurov lahko placas 1. mesec igranja ... drugace pa 60 dni gamecard, ki ga dobis v mantisu ali mimovrste in se druge trgovine.
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bajro ()

ahac ::

Skratka, kakšni so stroški, da nadaljujem od free trailerja naprej, npr. za online igranje 30 dni?


Cena igre.
Kot že rečeno dobiš 30 dni, ampak moraš pa vpisat št. kreditne kartice ali gamecard. Če vpišeš kreditno kartico potem se bo account aktiviral in kasneje (pred iztekom 30 dni) lahko v nastavitvah ustaviš plačevanje. Tako boš prišel do 30 dni.

Če nimaš kreditne moraš pa vpisat 1 gamecard pri registraciji accounta (torej imaš minimalno 90 dni).

Tretja možnost je pa nakup rabljene igre. Ampak ker večina prodaja accounte skupaj z njihovimi liki (kar je sicer prepovedano) so tudi cene accountov dost visoke (odvisno od likov, ki so gor). Seveda pa to pomeni, da ne moreš nadaljevat svojega lika z triala.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

pingec ::

Mavrik>Time carda poleg ni, dobiš pa brezplačen mesec poleg. Je pa catch v tem, da brez vpisa št. kreditne kartice ali številke time carda ne moreš registrirati accounta, tak da ti priporočam, da kupiš kar takoj poleg igre še en time card. Potem boš mel po registraciji 90 veljaven račun.


To ni čisto res. Če odpreš 10 dnevni trial, nato pa ga nadgradiš s kupljenim cdkeyem te bo na spletni strani sicer povprašaluo po načinu plačevanja, vendar lahko preprosto stisneš "skip" (ali "cancel", se ne spomnem) in lahko boš igral cel mesec brez kakršnekoli kreditne kartice ali GC-ja potrebnega.

Preverjeno deluje tako za US WoW kot EU WoW.


P.S. WoW podpira po novem tudi paypal, če komu kaj koristi...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Rokomah ::

Hvala za odgovore. Je bilo v pomoč.
Je kaj slovencev v WOW svetu?

pingec ::

Ja, kar nekaj, čeprav se hitro porazgubijo po realmih... Mislim, da jih je precej na Kazzaku in Outlandu
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

MTm2H37rqt7B ::

ter Mazrigos.

Ceneje je kupovati cas prek kreditne kartice. Saj te pride 90 dni 35 Eur, ce pa kupis GC te pride pa 60 dni micken manj kot 30 Eur.

ahac ::

Mal sem se razpisal o napakah WoW in o tem kako bi ga lahko izboljšal. Vključuje malo primerjave z Guild Wars ;), predloge za boljše instance, guild house, ...
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Rokomah ::

Evo, jest sem sedaj kupu WOW, vendar ne morem nadgraditi trial accound in nadaljevati, kjer sem končal. Ko vnesem svojo Authentication Key (tistega na Game Manualu), mi javi error, da Key ni pravilen.
Je pa res, da nisem naredil nobene inštalacije igre (v škatli sem dobil 5 CDjev), ker predvidevam, da je trial inštalacija že ustrezna.
Mi zna kdo pomagati???

ahac ::

Si kupil novo igro?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Rokomah ::

Ja igra je nova!
Sem gledal na support info, pa nekaj piše, da morajo igralci iz EU nekako se registrirati na drugem strežniku, pa ne najdem kako bi in kje, izbiral strežnik po regijah .
Kje pa pogledam, če je njihov stržnik mogoče down?

Mavrik ::

Ah... mi v EU moramo iti na http://www.wow-europe.com, ne na worldofwarcraft.com

Na tej strani pa mora it registracija skoz.
The truth is rarely pure and never simple.
««
11 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

World Of Warcraft (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Igre
1534217466 (7887) oo7
»

Rift: Planes of Telara

Oddelek: Igre
487179 (4627) Denis6
»

Age of Conan (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
849394 (4696) Buggy
»

Resničnost - MMORPG (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
11311920 (7206) Pyr0Beast
»

Brezplačen Guild Wars Vikend

Oddelek: Novice / Igre
143689 (3204) Tr0n

Več podobnih tem